Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Procesor 3D taktowany zegarem 50 GHz

56 postów w tym temacie

zorza

Japońska firma Unisantis twierdzi, że opracowała "trójwymiarowy" tranzystor, na którym będzie może zbudować procesory o częstotliwościach sięgających 20 a nawet 50 GHz! Brzmi jak science fiction, ale człowiek za wynalazkiem stojący jest gwarancją, że to nie są żarty.

Przeczytaj cały tekst "Procesor 3D taktowany zegarem 50 GHz" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wow, już się nie mogę doczekać ^^ ciekawe jak to wpłynie na wydajność dzisiejszych/przyszłościowych pieców? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spam spam spam spam spam, nie ma co jak doskonały komentarz dużo wnoszący do tematu "PROCESOR`ow 3D TAKTOWANY`ch ZEGAREM 50 GHZ""^^
spam spam spam^^

Ciekawi mnie, czy ta technologia naprawdę zaistnieje i będzie funkcjonować. Zbyt wiele jest technologii które istnieją tylko na papierze i mają działać - tylko nikt nie wie, jak to zbudować chociaż nawet są projekty, vide komputer kwantowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WOW, 50 GHZ XD. Ciekawe, ile coś takiego będzie kosztować :|. Ciekawe, jak na kompie z takim cackiem w środku działałby Crysis ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 17:49, pizmak666 napisał:

wow, już się nie mogę doczekać ^^ ciekawe jak to wpłynie na wydajność dzisiejszych/przyszłościowych
pieców? :D


1. stanieją
2. przyspieszą
3. zmaleją
4. zmniejszy się pobór energii
5. przestaną być piecami, bo nie będą tak grzać - przez co karty graficzne będą jeszcze lepsze

Wątpię, że od razu na rynku pojawią się procki 50GHz, ale spokojnie na granicy 5-10 GHz będą takie w normalnej cenie jak dzisiaj. Powinny też stanieć nieco karty graficzne, zwłaszcza te z wyższej półki - no i nie będzie już takiego problemu z ich chłodzeniem, bo będą się mniej grzały. Myślę, że właśnie od przyspieszania sprzętu to ważniejsze a obecnym etapie jest już to ile pochłania energii i jak mocno grzeje.

Świetlana przyszłość się maluje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to ma za znaczenie, albo nie puszczą tego w obieg straty dla AMD i Nvidii, albo nie zmieni się nic i znowu trzeba będzie upgradeować sprzęt co rok... K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dooobre, jednak nich sprzedaż nie grozi nam przez najbliższe 10 lat:)
Ciekawi mnie jak w połączeniu z dobrą kartą graficzną itd. będzie wyglądała grafika w grach? Pewnie wyglądem zje Crysisa na śniadanie:) Ale to jeszcze science fiction.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak twierdzisz?? ja bym to widział choćby w przyszłej generacji konsol przenośnych (wyobraźcie sobie takie PSP2 z grafiką jak w Crysisie:D) Swoją drogą ciekawe jak bardzo wpłynie to na wydajność ale tu problemem jest by procesor które są po prostu za słabe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować