Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

World of Warcraft i spalony kolega

198 postów w tym temacie

Co wy ludzie myślicie? Śmiać mi się chce jak widzę posty potępiające karę 8 lat pozbawienia wolności. Chyba niektórzy tutaj zapominają, że w wieku 17 lat człowiek jest zdolny do podejmowania decyzji i rozróżniania dobra od zła. I nie ma co przykrywać się grami komputerowymi - każdy w nie gra tyle ile może (nie oszukujmy się), ale większość nie przenosi rzeczywistości wirtualnej do realnej. A skoro mowa o postaciach z gier... Apeluję: nie wcielajcie się szczególnie w Manhunta, a najlepiej w nikogo się nie wcielajcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadzam się z Volvoxem. Koles chiał tylko zwalić winę na gre żeby dostać lagodniejszy wyrok. Co ma wspólnego kanister z benzyną z fire magiem? Równie dobrze można obwinić kogoś za bycie frost magiem jak się przewrócisz na oblodzonym chodniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również jak niektórzy wyżej uważam, iż gra była tylko wymówką.

Nie wierzę w to, że zabił i poczuł się jak "fire mage". Po prostu zabił go, bo jest kretynem i jak zrozumiał co zrobił, zaczą myśleć o konsekwencjach. Wiadomo, że gdyby powiedział "Zabiłem go, bo poczułem się urażony przegraną w walce i chciałem mu pokazać kto jest lepszy. Teraz mi miło, kiedy ten *** się spalił." to dostałby znacznie większą karę. A wiedząc, że gry "wywołują choroby psychiczne" (według psychologów) postanowił zwalić na grę.
Dodając, że chyba jedną z najmniej wpływających na psychikę - grafika z bajek dla dzieci, zero krwi, zero realizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Yennefer bo tak na ogol to nie ma kanistrów w WoW-ie. Ale trzeba przyznac ze gosc byl cwany kiedy to wymyslil ale to Chiny nie Ameryka;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 16:55, DartiReviMaster napisał:

Rozumiem że chłopak popełnił morderstwo i teraz jest ukarany. Ale to nie fair że każą Blizzardowi
płacić tyle pieniędzy za to że jakiś @$&*%! zabił drugiego bo był nie normalny.


Przeczytaj uważnie news''a i popraw swoje zdanie :P Nikt Blizzardowi nie każe płacić pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu będzie nagonka na gry i graczy :/ . Brawo reporterskie [cenzura] !! Nie macie o czym pisać? [nie mówię tu do redaktorów i pracowników gram.pl i cdp]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie powinien dostać 8 lat więzienia. Powinien do końca życia siedzieć w psychiatryku! Nie dość że zabił drugiego człowieka, to jeszcze winę zrzucił na grę. A sam jest wszystkiemu winien. 8 lat to i tak mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 18:07, Yennefer napisał:

Przeczytaj uważnie news''a i popraw swoje zdanie :P Nikt Blizzardowi nie każe płacić pieniędzy.


Ale ja to mówiłem ogółem. Przecież w newsie pisało że w Ameryce gdyby takie coś by wystąpiło kazali by Blizzardowi bulić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 18:20, DartiReviMaster napisał:

> Przeczytaj uważnie news''a i popraw swoje zdanie :P Nikt Blizzardowi nie każe płacić
pieniędzy.

Ale ja to mówiłem ogółem. Przecież w newsie pisało że w Ameryce gdyby takie coś by wystąpiło
kazali by Blizzardowi bulić


Ok. Wprawdzie nie wyglądało to na mówienie ogółem, ale oki ;) - akceptuję to. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2007 o 18:04, Yennefer napisał:

Dodając, że chyba jedną z najmniej wpływających na psychikę - grafika z bajek dla dzieci, zero
krwi, zero realizmu.



Z tym zero krwi to troochę przesadziłeś, posoka ( animowana, ale zawsze) tryska wysoko i często :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EWOLUOWAŁ W FIRE MAGE''A?
Omfg to ile on musiał grać, żeby mu mózg tak zryło?
jaaa. straszne. Moim zdaniem (i zaraz po mnie pojadą wszyscy, którzy grają w MMO), czas gry w MMO powinien być automatycznie ograniczany przez grę. Na przykład po 3 godzinach grania nie możnaby questów wykonywać. Wiem, że to jest niemożliwe, ale do cholery, przecież takie długie grani ryje psychę potężnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak news o kolejnej bezsensownej zbrodni, jednej z wielu milionów popełnianych codziennie.

Ciekawe jest jedno- Chińczycy najwidoczniej mają rozsądniejszy system prawny od USA...no dobra, wiele państw ma rozsądniejszy system prawny... i najwidoczniej potrafią ukarać człowieka za coś, co zrobił, a nie prowadzić z nim talk-showy i błagać o autobiografię.


PS.Heh..."Burn baby, burn" :D
PSS.Dobrze, ze nie grał w np. Pretty Soldier, kolega mógłby skończyć dużo gorzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2007 o 18:42, Dirty Dozen napisał:

Moim zdaniem (i zaraz po mnie pojadą wszyscy, którzy grają w MMO), czas gry
w MMO powinien być automatycznie ograniczany przez grę. Na przykład po 3 godzinach grania nie
możnaby questów wykonywać. Wiem, że to jest niemożliwe, ale do cholery, przecież takie długie
grani ryje psychę potężnie!


Na każdego człowieka gra wpływa inaczej, takie uogólnianie jest IMO całkowicie bezsensowne.

Co więcej - o ile się nie mylę, to w Chinach taki system ograniczeń akurat obowiązuje (po 3 godzinach - połowa expa/golda, po 5 godzinach zero expa/golda/lootu). W trakcie testów jednego z patchy takie coś przedarło się na Europejski PTR, a miało być tylko w Chińskiej wersji klienta. Jak widać, nawet takie ograniczenia nie pomogą niektórym osobom.

Dodam jeszcze że zadziwia mnie to całe Amerykańskie prawo. Jak można zwalać winę na twórcę gry? Przecież takie idiotyczny pomysł można pociągnąć dalej - niech wiszą wszyscy co mówią o wojnie trojańskiej, może by w sieci nie krążyło tyle trojanów. Albo jakakolwiek książka czy film traktująca o zbrodni, ktoś może pójść w ślady takiej. I co, czy autorowi należy się kara, za to że napisał książkę? Paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ewoluował w postać zwaną Fire Mage? Litości... a tłumaczenie że zabił, bo wzorował się na WoWie jest jak lokata... ee, do bani jest, bo od kiedy mag w WoWie biega z kanistrem i zapałkami? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej karę dostał w miarę sprawiedliwą... :/ Co ci wszyscy ludzie muszą mieć w głowach żeby robić takie rzeczy?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować