Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wybory Gramowiczki i Gramowicza 2007 roku

308 postów w tym temacie

to są wybory "gramowicza i gramowiczki" czy "gramowicza lub gramowiczki"?

w formularzu widzę tylko jedno pole, pozwalające na wpisanie jednego kandydata (bądź kandydatki)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurka... Dobre to :-D Tylko nie rozumiem... nie łatwiej byloby po prostu dać :

-kandytat numer 1

itd.

Wytłumaczcie mi proszę, jaką osobę mam dać do "szef sztabu wyborczego" na przykład.
Chodzi o coś takiego, że umawiam się z pewną grupą, i tym szefem załózmy jestem ja, i wybieramy kogos, kto nam jest ciekawy itd. ? Czy tworzymy partie, i w miejsce kandydata dajemy "premiera" naszego ? ;>

Bardzo fajny pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odbędzie się walka o wyborców .
Może być fajnie.
Ale żeby wszystko było prowadzone zgodnie z zasadami bez żadnych podcięć rywali ;)
Pewnie większość będzie głosować po znajomych.
No ale jak to będzie to zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wait, wait! Momento - Coś mi tu nie gra:) To jakaś dyskryminacją bo forumowiczek jest zdecydowanie mniej i przez to pojedyncza jednostka płci żeńskiej może łatwiej wygrać:P <--- I teraz Stwór nie ma określonej płci to mogę startować tutaj i tutaj?:) W sensie zgłaszać mnie w obu kategoriach?:) hihihihihihihihihihi^^
A tak na poważnie to pomysł całkiem fajny:) Ciekawe kogo też wybiorą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł niby fajny, ale po dzisiejszej nocy nie jestem w stanie zrozumieć o co chodzi z tymi grupami, szefami etc. Jutro spojrzę na to trzeźwym okiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 23:39, Budo napisał:

Powiedz, że dasz własne tytuły dla modów to masz mój głos bez względu na wszystko, a razem
z nim ee przychylność moderacji :P

Ja bym wam dał nowy status, bardziej integrujący się z szarą masą forumowiczów. Zamiast "Moderator" - "Milicja!!!". Bardziej klimatyczne, nie? ;D
___________________________

A ogólnie pomysł fajny ale i tak lipa będzie, bo Kuk znowu wygra. Nie wiem tylko w jakiej kategorii... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 23:01, Lord Ya napisał:

Całkiem ciekawy pomysł. Może z tego wyjść niezła zabawa, o ile ktoś nie wpadnie na pomysł,
by naśladować prawdziwą politykę i wykorzystywać moderatorów jako narzędzie polityczne


Hmmm... w sumie jakby ktos nas zglosil to bylibysmy w uprzywilejowanej sytuacji, bo po prostu moglibysmy zbanowac kontrkadytatow oraz ich sztaby wyborcze. :) Zreszta - moze byc ciekawie, bo na przyklad popierajac takiego czy innego kandydata mozemy mu w sposob dorazny pomoc. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 00:45, Wojman napisał:

bo na przyklad popierajac takiego czy innego kandydata mozemy mu w sposob dorazny pomoc. :P


Albo zaszkodzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę to za bardzo "upolitycznione".
Powinno być moim zdaniem tak, że ktoś się zgłasza. I ludzie głosują...
A tu jakieś kampanie wyborcze... sztab wyborczy...

P.S.
Właśnie wpadłem na iście szatańsko - egocentryczny pomysł.
Skończą się wybory i dam sobie jako tytuł "Gramowicz 2007"...
Dobre, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, wykonanie jednak można stłuc o kant...khem.
Przykro mi, ale chyba nie chce mi się cudować i zaprzątać łba jakimś sztabem wyborczym, to jest dobre dla polityków. Dawać zwykłe głosowanie i tyle.
I fajnie że muszę prosić kogoś aby mnie zgłosił, tak jak sam bym z jakiś niewiadomych powodów nie mógł tego zrobić.

Tak jak napisał Vaxinar : jak tylko skończą się te "wybory" to nadam sobie sam ten tytuł, i przy okazji zarezerwuje go sobie na następne kilka lat. I co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 00:12, Stwór napisał:

Wait, wait! Momento - Coś mi tu nie gra:) To jakaś dyskryminacją bo forumowiczek jest zdecydowanie
mniej i przez to pojedyncza jednostka płci żeńskiej może łatwiej wygrać:P <--- I teraz Stwór
nie ma określonej płci to mogę startować tutaj i tutaj?:) W sensie zgłaszać mnie w obu kategoriach?:)
hihihihihihihihihihi^^


Zawsze wolałem Stwory od ludzi. :-P
Głosuję na Ciebie ... wszystkimi czterema mackami i odwłokiem. :-DD

Dnia 02.01.2008 o 00:12, Stwór napisał:

A tak na poważnie to pomysł całkiem fajny:) Ciekawe kogo też wybiorą:P


Co do tematu (również tak na poważnie :-P), to osobiście uważam całe to "przedsięwzięcie" za nieco zbyt skomplikowane. I rzeczywiście mogą z tego wyniknąć pewne problemy natury technicznej, a w porywach nawet zarzewia konfliktów personalnych.
Chociaż zakładam, że chcecie jak najlepiej i wszystko macie już perfekcyjnie zaplanowane. :-)
Osobiście mam zamiar jeno się przyglądać. Aż tak bardzo z forum gram.pl związany jeszcze nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 23:29, Graffis napisał:

Przy tej okazji jednak pojawią się oskarżenia o faworyzowanie fanboyów (czyli w większości
spokojnych i stonowanych w wypowiedziach użytkowników). Może się zdążyć, ze projekt odbije
sie czkawką, ale póki co warto temu kibicować - zobaczymy jakie kandydatury się znajdą.

Fanboy to wielbiciel, a nie użytkownik stosujący stonowane wypowiedzi (a to nie oznacza z kolei, że nie bywa taki użytkownik krytyczny). Chodzi o to, że kandydaci powinni być wybierani pod względem merytorycznym np. ci aktywnie prowadzący strony do kolektywu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 00:49, rob006 napisał:

> bo na przyklad popierajac takiego czy innego kandydata mozemy mu w sposob dorazny pomoc.
:P

Albo zaszkodzić :P


Zaszkodzić to tylko sobie ;) Ale to (na szczęście) tylko w przypadku, kiedy będzie się popierać kontrkandydata obozu/ów wspieranych przez moderatorów - zarówno obecnych, jak i tych, którzy "jeszcze nie są, ale kiedyś może będą" xD Choć problemem może być, jeśli moderatorzy w tej sprawie nie będą mówić jednym głosem. Bo popieranie jednych kosztem drugich może okazać się dość niebezpieczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 01:10, Czedwik napisał:

Fanboy to wielbiciel, a nie użytkownik stosujący stonowane wypowiedzi (a to nie oznacza z kolei,
że nie bywa taki użytkownik krytyczny).

Tak, znam różnicę między tymi dwoma postawami - jednak dla anty-fanów, a takich jest tu pełno i to zwykle bardzo głośnych, każdy kto nie krytykuje CDP/gram.pl otwarcie i za wszystko jest fanboyem, który chce się firmie podlizać.

Dnia 02.01.2008 o 01:10, Czedwik napisał:

Chodzi o to, że kandydaci powinni być wybierani pod względem merytorycznym np. ci aktywnie prowadzący strony > do kolektywu itp.

Zgadzam się, tym bardziej jednak mam obawy, że będziemy mieli z czymś na kształt eurowizji w muzyce - festiwal szmiry i kiczu, gdzie o zwycięstwie najczęściej decyduje zupełnie co innego niż rozsądek by sugerował :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 03:09, Graffis napisał:

Zgadzam się, tym bardziej jednak mam obawy, że będziemy mieli z czymś na kształt eurowizji
w muzyce - festiwal szmiry i kiczu, gdzie o zwycięstwie najczęściej decyduje zupełnie co innego
niż rozsądek by sugerował :|

Cóż, tego niestety nie można wykluczyć. Nie znam tutaj wielu ludzi za bardzo, bo głównie siedzę na tym forum w wątkach o SC2, WoW i Dawn of War, ale może się tak stać, że zakwalifikują ci najbardziej lubiani i z ogromną listą "znajomych" ;) Osobiście poczekam i zobaczę kto się zakwalifikuje i jak to będzie wyglądać, wtedy zdecyduję czy w ogóle warto głosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 01:06, Darkstar181 napisał:

I co wtedy?


Własny tytuł można odebrać;-)

Co do samej idei to ciekawy pomysł aktywizacji społeczności. Nie mniej jednak skopana została mechanika zgłaszania. O ile to, że nie można się zgłaszać samemu jest ok. To opcja, że zgłaszający "wybiera" szefa stabu itd, może doprowadzić do pewnego rodzaju chaosu.
Powiedzmy, że jedna osoboa została zgłoszona przez 15 osób i każda z tych osób wytypowała 15 róznych sztabów wyborczych. I w jaki sposób wybierzecie sztab? Średnia, dominanta czy może rzut kostką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować