Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Witam. Mam problem z uruchomieniem gierki. Otóż mam Vistę, cały sprzęt jest dobry, a gdy uruchamiam grę to mi wyskakuje że jest jakiś błąd. Nie mam anti-vira, nic nie pisze o szczegółach błędu, żadnych programów w tle też nie mam. W konfiguracji też nic nie pisze cieka6wego,co zatem robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2009 o 20:24, Adamzzz napisał:

Właśnie ukończyłem grę, Jestem całokształtem wprost zachwycony, a moje zachwycenie spotęgowała
muzyka, która leciała podczas napisów.

Nie mogę się doczekać Mass Effect 2. Nie mogę. God bless BioWare.



no to zagraj jeszcze z e 2 razy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem bardzo uprzedzony do Mass Effecta (cRPG +strzelanka? profanacja!), ale musze przyznać, że niesłusznie. Świetna gierka, choć nie ma co na nią patrzeć przez pryzmat staroszkolnych RPGów. To już nie interaktywna książka, ale interaktywny film (coś takiego po raz pierwszy, nawet w KOTORze, z którego ME czerpie pełnymi garściami, nie było to tak spotęgowane). Nie będę już się zgłębiał w szczegóły, każdy, kto grał, wie jak to się przejawia.
Fabuła była bardzo fajna, ale przełomu żadnego w niej nie odczułem. Można powiedzieć, że gra jest przegadana (jak na strzeleankę), ale dla mnie to ogromny plus. Niektóre sceny są żywcem wyjęte z filmów SF, oglądając je w kinie, pewnie wyśmiałbym niektóre bardzo oklepane rozwiązania, ale na ekranie monitora takie coś jeszcze może być, tym bardziej, że mamy jako taki wpływ na te wszystkie wydarzenia.
Teraz tylko czekać na ME 2 i Dragon Age. Kolejny raz mogę powiedzieć BioWare "dobra robota", zrehabilitowali się po miałkim fabularnie pierwszym Neverwinterze. Mistrzami gatunku może nie są (tu salut do Black Isle), ale pracują na dobre imię marki od wielu lat, co też trzeba docenić.
Żeby nie było za słodko (nie spodziewałbym się nigdy, że będę tak dobrze o ME pisał, no cóż...), wymienię rzeczy, które mi już tak bardzo nie podpadły:
- questy na planetach nie wchodzących do wątku głównego - bida z nędzą, zrobiłem 3/4 tych, które miałem w dzienniku, a to wróży coś niedobrego, bo zwykle starannie wypełniam wszystkie subquesty. Tu niestety wszystko opiera się na jednym schemacie - wejdź w mapę, porozbijaj się w Mako po skrawku planety, wpadnij do jakiegoś budynku, zadbaj o to, żeby populacja planety spadła do zera i wracaj na obiad.
Za to inne questy dodatkowe trzymają poziom.
- ni to cRPG, ni to shooter. Taki mix, nie biorący za wiele z żadnego gatunku. Jak na erpega mało skomplikowany i za dużo w nim akcji, jak na strzelankę też jakoś za prosto. Ale razem to wszystko jakoś trzyma się kupy, choć w kolejnej części powinno zostać to lepiej rozbudowane.
- ogólnie brak mi też było jakichś większych interakcji z załogą. Jest potencjał w tych postaciach i tym systemie rozgrywki, ale go nie wykorzystano. Dać większą rolę ludziom, którzy są na statku, ale nie wchodzą do drużyny, a przyjaciołom Sheparda rozbudować trochę osobowości i ustanowić jakieś relacje (nawet konflikty) między nimi samymi. Romans też mnie jakoś nie oszołomił, ale niech już będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2008 o 23:17, Karharot napisał:

Dla wszystkich którzy po zainstalowaniu patcha mają problemy z grafiką (czarne pola zamiast
lawy) na Theyrum:
Aby rozwiązać ten problem należy w launcherze wybrać opcję "Configure" a następnie "Repair"
i kliknąć na przycisk "Delete Local Shader Cache Files" - to powinno rozwiązać problem
i przywrócić brakujące tekstury.


umm...a ktoś mi powie, czemu u mnie nie ma "Repair" ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można to też zrobić ręcznie. Wejdź w Moje Dokumenty\BioWare\Mass Effect\Published\CookedPC i usuń plik LocalShaderCache-PC-D3D-SM3.upk gra po uruchomieniu powinna go sama zastąpić poprawnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2009 o 18:55, Karharot napisał:

Można to też zrobić ręcznie. Wejdź w Moje Dokumenty\BioWare\Mass Effect\Published\CookedPC
i usuń plik LocalShaderCache-PC-D3D-SM3.upk gra po uruchomieniu powinna go sama zastąpić
poprawnym.


dziękować ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety...robię dokładnie to co napisałeś wyżej i nadal lawa jest...niewidzialna..albo innymi słowy jej nie ma, bo tereny dookoła niej też są dziwnie ciemne...

i soz za double posta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się też że zastosowałeś się do rady Olamagato. Jeśli po tym wszystkim lawy wciąż nie ma to w ostateczności możesz przejść planetę bez tekstur, jest to trudne ale wykonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione w obu plikach
OnlyStreamInTextures=TRUE

co tam jeszcze..a tutaj screen, może to jakiś inny błąd, ale nie wiem :p
i soz za jakość, ale wklejane na szybko w paincie

20090729193204

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcja Repair jest niewidoczna pod Vistą (i pewnie Windows 7). Żeby mieć do niej dostęp trzeba uruchomić launcher ME w trybie zgodności z Windows XP. Gdzieś na forum Bioware przewinęła się informacja, że dla kart Nvidia pomaga również zainstalowanie najnowszych sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2009 o 08:33, R3clus3 napisał:

Bo zawsze robi się najpierw misje dodatkowe , a dopiero póżniej zabierasz się za wątek
główny.



Ale one są wszystkie takie same! Już mi się źle robiło jak lądowałam na jakiejś planecie, widziałam kilka punktów do zwiedzenia [sonda - wrak - bunkier [= ] i wiedziałam że jak wejdę do bunkra będę miała korytarz, puste pomieszczenie, korytarz, pomieszczenie z wrogami a na końcu szafkę z przedmiotem do zabrania albo gościa do porozmawiania i/lub zabicia /=
Chociaż wątki główne, przyznam, dla odmiany są wciągające. No i rzeczywiście filmowe cutscenki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy. kupiłem mass effect niedługo po premierze. grałem sobie przez pewien czas normalnie, potem coś zaczęło się wieszać i ktoś polecił mi bym odinstalował przeczyścił rejestr i znowu zainstalował. zrobiłem tak i gra działała ale zapomniałem przenieść saavów do otpowiedniego folderu, więc wyłączyłem grę przeniosłem moje stare savy do odpowiedniego folderu, włączam grę, naciskam "graj", pokazuje się okienko mass effect tak jak zwykle przy urzuchamianiu gry i... nic. nic się nie dzieje. jeśli ktoś ma jakiś pomysł to prosze o szybką odpowiedź. z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie aktualne. gra się włącza ale gdy próbuje wznowić albo wczytać grę to ta się podczas wczytywania wyłącza.

sory za triple posta ale nie wiedzieć czemu nie moge editować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2009 o 11:10, lorenco25 napisał:

Zapomniałem dodać że gdy resetuje kompa to można raz włączyć a potem już nie. jeśli ktoś
wie co z tym zrobić to jeszcze raz prosze o pomoc.

Być może to pomoże z katalogu Bioware\Mass Effect usuń wszystkie możliwe pliki za wyjątkiem podkatalogu save. Następnie odpal konfiguratora gry. On powinien stworzyć nowe pliki ustawień na podstawie wzorcowych, które znajdują się w folderze samej gry (one nie są tak samo zbudowane - nie wolno ich samemu kopiować). Jeżeli i to nie pomoże, to być może trzeba będzie usunąć grę i przeinstalować ją - wcześniej kopiując pliki z katalogu save.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 14:10, lorenco25 napisał:

nie zadziałało. jedyne co sie zmieniło to to że podczas wczytywania sie zawiesza a nie
wyłącza.

pytałem sie innych mojich kumli którzy też graja w ME ale im nigdy cos takiego sie nie przytrafiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2009 o 14:10, lorenco25 napisał:

nie zadziałało. jedyne co sie zmieniło to to że podczas wczytywania sie zawiesza a nie
wyłącza.

Na chwilę wyrzuć zapisy gdzieś indziej. Jeżeli gra się wywala, to problem w 20% leży po stronie gry, a w 80% po stronie systemu Windows na jakim gra jest odpalana. Większość dziwnych problemów z grą powodują programy w tle takie jak antywirusy, skanery spod ciemnej gwiazdy, podłe oprogramowanie karty telewizyjnej, keyloggery i wirusy/robaki. Co drugi komputer z jakim się spotykałem gdzie ME miał problemy był po prostu zombiakiem.
Tak więc porządnie sobie sprawdź.
1. Wywal wszystko z autostartu (np. msconfig)
2. Powyłączaj zbędne usługi, które nie mają żadnych opisów lub ich opisy są wyłącznie po angielsku, a nie wiesz skąd pochodzą
3. Wyłącz internet, powyłączaj wszystkie moduły antywirusa/niestandardowej zapory
4. Sprawdź zużycie procesora kiedy komputer nic nie robi. Jeżeli przekracza 5%, to komputer zawiera na pewno jakieś podejrzane oprogramowanie - chyba że masz jakieś programy typu seti@home (też wyłączyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować