Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 20.07.2009 o 12:43, Nagaroth napisał:

> Jesteś pewien że to oryginał? bo o ile pamiętam brak save-a w cytadeli to jeden
z "bonusów''
> dla piratów. Jeśli jednak masz oryginała to pisz formularz/dzwoń do PT.

Mam oryginał.
Gorsze jest to jednak że wszystko schrzaniło się za drugim uruchomieniem ME. Po zainstalowaniu
tuż mogłem sobie spokojnie hasać i zapisywać w Cytadeli, potem musiałem wyjść z domu,
kiedy wróciłem postanowiłem pograć dalej i już nie działało.
Spróbuję opcji z crackiem ale jakoś mam co do niej wątpliwości.


Też nie jestem za crackowaniem ale jeśli w cracku pisze Save Fix i niby faktycznie działa to chyba lepiej wgrać go i móc normalnie rozgrywać grę niż nie grać prawda?

Ok zagadam do ciebie na GG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crackując grę łamiesz umowę licencyjną, a co za tym idzie nie masz już legalnej wersji (nie zapominaj że nie kupuje się oprogramowania tylko prawo do korzystania z niego na określonych warunkach).

edit: kupić naturalnie też można, tyle że to drooooga zabawa bo wtedy możesz robić z nim co zechcesz, sprzedawać prawo do korzystania /rozdawać za darmo kopie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien kłopot. Właśnie zostałem Widmem, Ambasador i dowodzący Normandią powiedzieli mi, że mam iść na trening i po ekwipunek do SOC. Pszedłem tam, ale jedynymi osobami, które ze mną rozmawiały był Jahleed i sprzedawca ekwipunku w akademii SOC. Z Egzekutorem Pallinem też rozmawiałem i nic. Jest jakiś sposób, żeby dostać darmowy ekwipunek dla Widma? I jest możliwość przejścia specjalnego treningu? Zaczynam ME już 3 raz i nigdy czegoś takiego nie robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego specjalnego ekwipunku dla Widma oprócz broni, do której dostęp uzyskasz, gdy zdobędziesz min. 1 000 000 kredytów. Nie ma też żadnego szkolenia dla Widm. Zyskujesz dostęp do statku, robisz zakupy i lecisz, gdzie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 10:03, Siriondel napisał:

@yashima

Owszem, można, Mass Effect oferuje spore możliwości konfiguracji przez edycję plików
.ini, jak to gry na UE3. By zmienić wersję językową bez reinstalacji robisz tak:
- wchodzisz do folderu z plikami .ini Mass Effect, czyli mniej więcej: Dokumenty\BioWare\Mass
Effect
\Config
- masz tam plik BIOEngine.ini. Otwierasz go i odnajdujesz linię:
Language=
na przykład:
Language=INT - tak wygląda linia dla pełnej wersji angielskiej.
- by zmienić język gry, zamiast INT, wpisujesz:
PL - dla wersji angielskiej z polskimi napisami
PLPC - dla pełnej polskiej wersji
Tyle.


Pięknie dziękuje :) Czyli dubbing się instaluje i tak, tylko nie zawsze jest włączony, ot machina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 15:55, yashima napisał:

> @yashima
>
> Owszem, można, Mass Effect oferuje spore możliwości konfiguracji przez edycję plików

> .ini, jak to gry na UE3. By zmienić wersję językową bez reinstalacji robisz tak:

> - wchodzisz do folderu z plikami .ini Mass Effect, czyli mniej więcej: Dokumenty\BioWare\Mass

> Effect
\Config
> - masz tam plik BIOEngine.ini. Otwierasz go i odnajdujesz linię:
> Language=
> na przykład:
> Language=INT - tak wygląda linia dla pełnej wersji angielskiej.
> - by zmienić język gry, zamiast INT, wpisujesz:
> PL - dla wersji angielskiej z polskimi napisami
> PLPC - dla pełnej polskiej wersji
> Tyle.


Przepraszam, za post pod postem, ale edycja już wygasła. Zrobiłem wszystko wg. instrukcji, a przy każdej próbie uruchomienia gry wyrzuca błąd i ME jest zamykane, zanim pojawią się pierwsze logo BioWare. Po przestawieniu z powrotem czyli na samo "PL", działa bez zarzutu. Co może być tego przyczyną?

Pozdrawiam
Yashima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 18:16, yashima napisał:

Przepraszam, za post pod postem, ale edycja już wygasła. Zrobiłem wszystko wg. instrukcji,
a przy każdej próbie uruchomienia gry wyrzuca błąd i ME jest zamykane, zanim pojawią
się pierwsze logo BioWare. Po przestawieniu z powrotem czyli na samo "PL", działa bez
zarzutu. Co może być tego przyczyną?

Pozdrawiam
Yashima


Też tak próbwałem, ale nie zadziałało jak podejrzewałem zresztą. Wydaje mi się, że jeśli ta opcja podana naprawdę działa to tylko w wypadku uprzedniego zaistalowania gry z dubbingiem. No cóż. Ale mi się fajnie gra bez niego.

Swoją drogą głowny wątek fabularny jest ciekawy w ME, ale misje poboczne są powtarzalne i wieje w nich nudą(pierwsze moje przejście Mass Effecta). Np. misja nazywająca się "Aktywność gethów" i bieganie za nimi po całej mgławicy Armstronga... mogli się bardziej postarać, bo na każdej planecie jest to samo do wykonania w tym zadaniu. Podobnie wygląda sprawa ze statkami, na których "nagle zanikła łączność z załogą", czyli znowu zabijanie gethów, tyle że w przestrzeni kosmicznej. Nie żebym się czepiał, ale np. misje poboczne wykonywane na Cytadeli były fajne, zróżnicowane, a dalej to się FPS robi powoli z tej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 13:21, GanD napisał:

Nie ma też żadnego szkolenia dla Widm. Zyskujesz
dostęp do statku, robisz zakupy i lecisz, gdzie chcesz.


a widzisz, jest umiejetnosc "szkolenie widm"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wybaczcie mi Panowie za to, ale, kurczę, ja nigdy nie miałem z tym problemów. Wielokrotnie zmieniałem sobie język gry, z polskiego na angielski i odwrotnie przy różnym wyjściowym ustawieniu po to, by porównywać na bieżąco obie wersje językowe. Dlaczego u Was nie przechodzi, nie mam niestety pojęcia :(

EDIT:
@yashima
Aż przed chwilą sprawdziłem sam u siebie, czy może mi się to nie śniło, czy coś... I wszystko jest okej. Mam teraz PL, wklepuję PLPC i mam dubbing polski. Klepię INT i mam pełną wersję angielską. Jeszcze raz sry, ale nie wiem, dlaczego Ci nie śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 22:52, Siriondel napisał:

W takim razie wybaczcie mi Panowie za to, ale, kurczę, ja nigdy nie miałem z tym problemów.
Wielokrotnie zmieniałem sobie język gry, z polskiego na angielski i odwrotnie przy różnym
wyjściowym ustawieniu po to, by porównywać na bieżąco obie wersje językowe. Dlaczego
u Was nie przechodzi, nie mam niestety pojęcia :(

EDIT:
@yashima
Aż przed chwilą sprawdziłem sam u siebie, czy może mi się to nie śniło, czy coś... I
wszystko jest okej. Mam teraz PL, wklepuję PLPC i mam dubbing polski. Klepię
INT i mam pełną wersję angielską. Jeszcze raz sry, ale nie wiem, dlaczego Ci nie
śmiga.


Ależ, spokojnie, nie musisz za nic przepraszać, bo nic się nie stało. Cieszę się, że ktoś w ogóle chciał pomóc :) Jakbyś mógł to podrzuć swojego .ini, to posprawdzam sobie inne ustawienia, być może trzeba ustawić "Language=..." i coś jeszcze, żeby działało. Powiadasz, że działało bez względu na to czy przy instalacji wybrałeś, dubbing czy nie? No dziwne, czemu u mnie to nie działa.

e-mail:

Spoiler

yashima0@gmail.com



Pozdrawiam
Yashima

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 13:10, jarrro napisał:

NA noverii po włączeniu oczyszczania z robactwa i ucieczce do windy okazuje się, że nie
mogę wysiąść z windy. I co?


Ja mialem pare razy taki klopot, niestety, musialem wczytac i zaczac od ostatniego save''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 22:25, nov_pl napisał:

a widzisz, jest umiejetnosc "szkolenie widm"


Którą dostajemy niby wiadomo za co, ale nie zmienia to faktu, że w samej grze żadnego szkolenia się nie przechodzi. Imho bardzo dobrze, jeszcze by tego brakowało, żeby bohatera wojennego od nowa uczono strzelać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 10:36, Nagaroth napisał:

Wydawało mi się że w grze jest wspominane że Widma są wybierane a nie szkolone ;)

A dokładniej, jeżeli dobrze pamiętam to mówi to radny salarian :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co jest grane , ale wszyscy w około mają problemy z grami , a Ja jakoś mam farta albo coś.
Gta4 podobno problemy są- Ja nie miałem
Mass Effect, widzę że tu też sporo problemów- Ja nie miałem
A ostatnio jedynie jaki miałem problem to z Test Drive Unlimited, ale załatwiłem to w 5 min.
Nie wiem na czym to polega , że nie mam problemów z grami.
P.S. z Gothic3 też podobno problemy były , a mi śmigało dobrze i bez ściągania żadnego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a też nie mam praktycznie żadnych problemów z grami. Miałem dodatek to jedynie na Therum nie miałem tekstur, problem z dźwiękiem był w pobliżu wody na Cytadeli, ale zmiana ustawień dźwięku na software pomogła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy ktoś mógłby przesłać mi swój save z postaci, na której ma odblokowane osiągnięcie z obsługą karabinów szturmowych? Najlepiej z postaci, która nie była grana z zainstalowanym Bring Down the Sky. Nie chcę się męczyć z tym cholernym patchem ponownie, a chciałbym sobie stworzyć biotyka z karabinem.

Mój email:

Spoiler

g-2@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować