Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Zapis jest zablokowany jedynie na czas walki i jazdy windą, czasami jednak na skutek buga się nie odblokowuje. Można wtedy trochę pokombinować i np. wysiąść z Mako lub wyciągnąć broń i poczekać aż ktoś z drużyny powie "all clear", jeśli to nie pomoże to trzeba znaleźć miejsce w którym gra dokona autozapisu a następnie załadować ten auutosave a wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 20:51, Karharot napisał:

Zapis jest zablokowany jedynie na czas walki i jazdy windą, czasami jednak na skutek
buga się nie odblokowuje. Można wtedy trochę pokombinować i np. wysiąść z Mako lub wyciągnąć
broń i poczekać aż ktoś z drużyny powie "all clear", jeśli to nie pomoże to trzeba znaleźć
miejsce w którym gra dokona autozapisu a następnie załadować ten auutosave a wszystko
będzie ok.


Rzecz w tym, że ja na razie jestem na cytadeli, w wyniku utraconych postępów musze teraz ponownie iść na te spotkanie rady po Eden Prime i robić to co zrobiłem przez te ponad godzinę. Zresztą to nie pierwszy raz, na Eden Prime jak chodziłem też nie mogłem zapisywać (a nie walczyłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 21:05, Ecko09 napisał:

Rzecz w tym, że ja na razie jestem na cytadeli,


O ile dobrze pamiętam to na Cytadeli autosave jest wykonywany podczas korzystania ze środków szybkiego transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 21:11, Karharot napisał:

> Rzecz w tym, że ja na razie jestem na cytadeli,

O ile dobrze pamiętam to na Cytadeli autosave jest wykonywany podczas korzystania ze
środków szybkiego transportu.


Z jednym wyjątkiem, nie zapisało mi jak wyszedłem z tej wieży rady do tego głównego pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu już miał taki problem, i spójrz jakie rozwiązanie zaproponowałł Olamagato http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=32568&pid=2401. Co o tym sądzisz? :>
Nie miałem takiej sytuacji, ale myślę że może pomóc wykonanie szybkiego zapisu (bodaj F5) albo autozapisu.
A na pewno pomoże wymiana maili z pomocą techniczną (chłopaki nigdy mnie nie zawiedli, więc pewnie i tu coś wynajdą). Na forum BioWare pewnie też już ktoś miał ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 21:23, skaybay napisał:

Ktoś tu już miał taki problem, i spójrz jakie rozwiązanie zaproponowałł Olamagato http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=32568&pid=2401.
Co o tym sądzisz? :>


Nie jestem w jakikolwiek związany z tym problemem, ale chciałbym się dowiedzieć, skąd moderator wiedział, że kłopot wynikał z ewentualnej (wg niego z pewnością) pirackiej gry, skoro to mógł być jakiś problem z oryginalną grą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

planuje sobie kupić tą grę, kocham takie gry w których występują różne ciekawe moce/czary itd. jak to stoi w Mass Effect? te całe moce biotyczne są przydatne? co to za moce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądze że nie warto jest używać mocy biotycznych. Jest ich niewiele i uleszenia w postaci wzmacniaczy niezbyt "wzmacniają" twoje moce. Raczej odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 21:23, skaybay napisał:

Ktoś tu już miał taki problem, i spójrz jakie rozwiązanie zaproponowałł Olamagato http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=32568&pid=2401.
Co o tym sądzisz? :>
Nie miałem takiej sytuacji, ale myślę że może pomóc wykonanie szybkiego zapisu (bodaj
F5) albo autozapisu.
A na pewno pomoże wymiana maili z pomocą techniczną (chłopaki nigdy mnie nie zawiedli,
więc pewnie i tu coś wynajdą). Na forum BioWare pewnie też już ktoś miał ten problem.


No w tym przypadku to się nie sprawdzi, mam oryginała. Na szczęście. Ale to nie jedyna gra, z która mam problem. ogólnie przydałby mi sie reinstall windowsa, dawno go nie robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 21:46, szynka140 napisał:

te całe moce biotyczne są przydatne?


Owszem, zwłaszcza na wyższych poziomach trudności.

Dnia 18.09.2008 o 21:46, szynka140 napisał:

co to za moce?


Throw - odrzuca przeciwnika w tył i zadaje obrażenia (jeśli wypchnie go to w przepaść to powoduje natychmiastową śmierć)
Lift - unosi i obezwładnia przeciwnika na pewien czas
Warp - obniża obronę przeciwnika przeciwko obrażeniom
Singularity - przyciąga do siebie wrogów (i ruchome przedmioty) i obezwładnia ich na krótki czas
Barrier - daje czasową dodatkową tarczę ochronną która jest nałożona na rzucającą postać
Stasis - całkowicie paraliżuje cel ale jednocześnie czyni go niewrażliwym na jakiekolwiek ataki

Większość tych mocy na wyższych poziomach działa na więcej niż jeden cel jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 22:02, Karharot napisał:

>

> co to za moce?

Throw - odrzuca przeciwnika w tył i zadaje obrażenia (jeśli wypchnie go to w przepaść
to powoduje natychmiastową śmierć)
Lift - unosi i obezwładnia przeciwnika na pewien czas
Warp - obniża obronę przeciwnika przeciwko obrażeniom
Singularity - przyciąga do siebie wrogów (i ruchome przedmioty) i obezwładnia ich na
krótki czas
Barrier - daje czasową dodatkową tarczę ochronną która jest nałożona na rzucającą postać
Stasis - całkowicie paraliżuje cel ale jednocześnie czyni go niewrażliwym na jakiekolwiek
ataki

Większość tych mocy na wyższych poziomach działa na więcej niż jeden cel jednocześnie.



Tylko tyle? Kiepsko :/ Oczekiwałem jakiś bezpośrednich mocy zadających obrażenia :/ Chyba będe musiał zrezygnować z Biotyka jak będe grał następnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 22:04, Ecko09 napisał:

Tylko tyle? Kiepsko :/


Oprócz mocy biotycnych są jeszcze moce techniczne oraz parę bardziej uniwersalnych więc nie ma ich aż tak mało.

Dnia 18.09.2008 o 22:04, Ecko09 napisał:

Oczekiwałem jakiś bezpośrednich mocy zadających obrażenia :/


Z tym jest gorzej ale na wyższych poziomach trudności zdolność obezwładnienia przeciwnika jest bardzo ważna. O skuteczności biotyki najłatwiej można się przekonać kiedy stanie się naprzeciwko wrogich biotyków na Hardcore czy Insanity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 21:52, gloody napisał:

Przeczytaj wypowiedzi powyżej posta z banem, to się dowiesz.

No dobra, udało mi się odszukać te wypowiedzi. Sorki za trudności, moja ciekawość zaspokojona :D
A tak na marginesie, to niektórzy użytkownicy są bardzo dobrze obeznani z problemami z piracką wersją :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oh, Bóg zapłać ;p Już jest ok, moge zapisywać, tak po prostu, nie zmieniałem lokacji, nic, po prostu sobie szedłem, esc, patrze, można zapisać. Nie mniej dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 22:04, Ecko09 napisał:

Tylko tyle? Kiepsko :/ Oczekiwałem jakiś bezpośrednich mocy zadających obrażenia :/ Chyba
będe musiał zrezygnować z Biotyka jak będe grał następnym razem.


jak zaczniesz korzystać np. z osobliwości to nie przestaniesz... dla mnie niesamowita zdolność, biegnie na Ciebie paru przeciwników, rzucasz osobliwość, wszyscy zaczynają mieć problem z grawitacją - stają się taaacy bezbronni :D i załatwiasz ich pistoletem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 12:37, stile napisał:

> Tylko tyle? Kiepsko :/ Oczekiwałem jakiś bezpośrednich mocy zadających obrażenia
:/ Chyba
> będe musiał zrezygnować z Biotyka jak będe grał następnym razem.

jak zaczniesz korzystać np. z osobliwości to nie przestaniesz... dla mnie niesamowita
zdolność, biegnie na Ciebie paru przeciwników, rzucasz osobliwość, wszyscy zaczynają
mieć problem z grawitacją - stają się taaacy bezbronni :D i załatwiasz ich pistoletem
:P


No ja gram teraz żołnierzem. Z tego co czytałem to jak sie 2 raz gra to można tej postaci drugiej jedną z umiejętności tej pierwszej postaci dać czy coś. Wtedy bym mojemu biotykowi dał umiejętność strzelania z karabinów maszynowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Czy początkującemu graczowi bardziej opłaca się grać klasami ,,czystymi", żeby lepiej obeznać się z grą czy od razu może zaczynać od mieszanek, tzn. wojowniko-biotyka, inżyniero-wojownika etc. Czy owe mieszanki są dość przeciętne w swoich umiejętnościach,czy jednak z czasem będziemy mogli stworzyć sobie potężną postać, jak to ma miejsce przy klasach czystych (o ile ma) ?

A i jeszcze jedna sprawa. Czy biotyk może korzystać jedynie z pistoletu, czy wraz z rozwojem postaci (byle nie przy końcu gry) będzie mógł także korzystać np. z karabinów szturmowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym podejściem proponowałbym Ci grę żołnierzem - użyj go aby odblokować wszystkie achievementy związane z bronią a wtedy przy tworzeniu następnej postaci będziesz ógł dać jej dodatkowo karabiny szturmowe lub shotguny.
Jest to jednak jedynie propozycja bo każdą postacią da się przejść grę i każda postać ma swoje mocne strony.

Dnia 19.09.2008 o 14:32, Paluch 222 napisał:

A i jeszcze jedna sprawa. Czy biotyk może korzystać jedynie z pistoletu,


Każda postać może używać dowolnej broni, jeśli jednak strzelasz z czegoś w czym nie jesteś wyszkolony to musisz się pogodzić z tym że znacznie ograniczy to skuteczność Twojego ataku. Adept może szkolić się tylko w pistoletach (i to nie od razu), jeśli jednak zrobisz tak jak napisałem wyżej to przy drugim podejściu będziesz mógł stworzyć adepta specjalizującego się np. w karabinach szturmowych (i to od samego początku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 14:15, Ecko09 napisał:

> > Tylko tyle? Kiepsko :/ Oczekiwałem jakiś bezpośrednich mocy zadających obrażenia

> :/ Chyba
> > będe musiał zrezygnować z Biotyka jak będe grał następnym razem.
>
> jak zaczniesz korzystać np. z osobliwości to nie przestaniesz... dla mnie niesamowita

> zdolność, biegnie na Ciebie paru przeciwników, rzucasz osobliwość, wszyscy zaczynają

> mieć problem z grawitacją - stają się taaacy bezbronni :D i załatwiasz ich pistoletem

> :P

No ja gram teraz żołnierzem. Z tego co czytałem to jak sie 2 raz gra to można tej postaci
drugiej jedną z umiejętności tej pierwszej postaci dać czy coś. Wtedy bym mojemu biotykowi
dał umiejętność strzelania z karabinów maszynowych.


Ja odradzam - gra z karabinem szturmowym jest dziecinnie prosta.

PS. Niech zgadne dalej nic nie wiadomo o dodatku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować