Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2008 o 18:11, Fang napisał:

> Witam. Czy gra pójdzie mi przy procesorze dwurdzeniowym 1.9 ghz (pozostałe wymagania

> sprawdzałem i jest ok) ?
> Proszę, pomóżcie atechnicznemu laikowi :) Grywam stosunkowo rzadko, ale Mass Effect
mnie
> zainteresował.
> Pozdrawiam.

Co prawda jest zalecane 2 - 2,4 GHz ale powinno dać rade.

http://www.yougamers.com/gameometer/10259/?start=true <-- Test czy twój PC pociągnie
Mass Effect


Dzięki wielkie. Jeszcze raz pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i niestety nie kupie ME na PieCa z prostego powodu - zabezpieczenia gry. EA zdecydowalo o wprowadzeniu SecuROM z "security checks" co ok 10 dni (niezbedne polaczenie z netem). Nikt nie bedzie robil ze mnie zlodzieja, szkoda ze nie chca pobierac odciskow palcow przy zakupie. Widac, ze akcja z Bioshockiem ich nic nie nauczyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba jeszcze nic pewnego. U nas ME wydaje CDP, a nie EA (dzięki wszystkim bogom...), więc może do tego nie dojdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmpf. CDP raczej nie ma prawa do usunięcia zabezpieczenia z gry bez zgody EA, a wątpię aby EA taką zgodę dało:(
Tak czy inaczej wygląda na to że panowie i panie z EA podchodzą do tego poważnie, nie tylko już oficjalnie ogłosili że takie zabezpieczenie będzie w MEPC ale zapowiadają że Spore również zostanie tak zabezpieczone.
Ech, niezbyt mi się to podoba, jakoś świadomość że mój komp będzie co 5-10 dni musiał prosić o zgodę na to bym mógł grać dalej nie podnosi mnie na duchu. I do tego pewnie dojdzie zabawa z firewallem którego (i siebie też) trzeba będzie przekonać że me.exe (czy jakkolwiek tam będzie się nazywał plik startujący grę) nie jest (zbyt) złośliwym oprogramowaniem.
A na parę dni po premierze na necie pojawi się pewnie wykastrowana wersja która będzie chodziła bez tych wszystkich hec, i tak cwaniak który zamiast kupić grę po prostu ją ukradnie wyjdzie na tym lepiej niż uczciwy nabywca...
Jedna dobra wiadomość na pocieszenie: ze względu na to zabezpieczenie zrezygnowano z konieczności trzymania DVD w czytniku - znaczy się po instalacji płytka idzie z powrotem do pudełka i czytnik jest do naszej dyspozycji.
Tak zupełnie na marginesie: marzyłoby mi się aby twórcy i wydawcy gier zabezpieczyli się przed nielegalnym kopiowaniem dzięki sprzedawaniu tak atrakcyjnie stworzonych edycji że każdy chciałby je kupić choćby dla samych dodatków (nielimitowana EK Wiedźmina w cenie 70-100 zł - marzenie:), ale do takich czasów to chyba jeszcze daleko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 02:09, Karharot napisał:

Hmpf. CDP raczej nie ma prawa do usunięcia zabezpieczenia z gry bez zgody EA, a wątpię
aby EA taką zgodę dało:(


Prawdopodobnie tak, choć wciąż mam nadzieję, że może będzie inaczej. W końcu Bioware umawiało się bezpośrednio z CDP jeszcze zanim przeszło w łapska EA. Strach pomyśleć jak będzie wyglądać wydanie kolejnej gdy od Bioware...

Dnia 07.05.2008 o 02:09, Karharot napisał:

A na parę dni po premierze na necie pojawi się pewnie wykastrowana wersja która będzie
chodziła bez tych wszystkich hec, i tak cwaniak który zamiast kupić grę po prostu ją
ukradnie wyjdzie na tym lepiej niż uczciwy nabywca...


W rzeczy samej. Zabezpieczenie zapewne zostanie złamane już w dniu premiery albo i przed nią, a ucierpią na nim tylko normalni klienci, choćby bez stałego dostępu do sieci, bo przecież tacy wciąż istnieją.

Dnia 07.05.2008 o 02:09, Karharot napisał:

Jedna dobra wiadomość na pocieszenie: ze względu na to zabezpieczenie zrezygnowano z
konieczności trzymania DVD w czytniku - znaczy się po instalacji płytka idzie z powrotem
do pudełka i czytnik jest do naszej dyspozycji.


Och, naprawdę marne to pocieszenie, bardzo marne. Tym bardziej, że istnieje cała masa gier bez SecuRom, która płyty do działania nie potrzebuje np. chyba wszystkie gry Blizzarda (do tych starszych np. SC jakiś czas temu wyszły nawet patche, które pozwalają na grę bez płyty, jeśli wcześniej takiej opcji nie było), jak ktoś chce to zabezpieczy grę tak, aby to nie było uciążliwe.

Dnia 07.05.2008 o 02:09, Karharot napisał:

Tak zupełnie na marginesie: marzyłoby mi się aby twórcy i wydawcy gier zabezpieczyli
się przed nielegalnym kopiowaniem dzięki sprzedawaniu tak atrakcyjnie stworzonych edycji
że każdy chciałby je kupić choćby dla samych dodatków (nielimitowana EK Wiedźmina w cenie
70-100 zł - marzenie:), ale do takich czasów to chyba jeszcze daleko:)


Marzenie nie do spełnienia - zawsze znajdą się ludzie, których dodatki w ogóle nie interesują. Zresztą nawet gdyby premierowe gry chodziły po 10zł, to piractwo choć zapewne w znacznie mniejszym stopniu, nadal by istniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że ja gdy usłyszałem o Securomie pierwsze co zrobiłem to anulowanie swojego zamówienia na gram.pl ^^ No, ale przecierz Spore muszę mieć, więc dlatego ME mam przez głupie zabezpieczenie przeoczyć? I wtedy grzecznie jeszcze raz zamówiłem swój egzemplarz gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 20:08, nieszczescie napisał:

Wiecie, że ja gdy usłyszałem o Securomie pierwsze co zrobiłem to anulowanie swojego zamówienia
na gram.pl ^^ No, ale przecierz Spore muszę mieć, więc dlatego ME mam przez głupie zabezpieczenie
przeoczyć? I wtedy grzecznie jeszcze raz zamówiłem swój egzemplarz gry.


Żeby przez securom anulować zamówienie, bez przesady, w końcu kupujesz oryginał, nie ma co się bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to czy się czegoś boję lub nie, tu chodzi o to że nie lubię gdy ktoś umieszcza mi spyware na komputerze i jeszcze każe mi za to płacić.
Podejrzewam że wiele innych osób patrzy na to w ten sam sposób...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to te sprawdzanie cd-keya jeszcze przeżyję, ale zdecydowanie mniej podoba mi się to, że jedną grę mogę zainstalować tylko na trzech kompach, no bo 1 raz zainstaluję teraz, chyba niedługo zmieniam sprzęt to 2 raz, zostanie mi ostatnia instalacja, a potem co? Oryginał na zasłużone miejsce na półce i ściąganie pirata? ( w którym do tego czasu wszystkie zabezpieczenia zostaną pewnie zdjęte : P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 20:22, Karharot napisał:

Tu nie chodzi o to czy się czegoś boję lub nie, tu chodzi o to że nie lubię gdy ktoś
umieszcza mi spyware na komputerze i jeszcze każe mi za to płacić.
Podejrzewam że wiele innych osób patrzy na to w ten sam sposób...


Też tego nie lubię, ale musimy się z tym jakoś uporać. Securom to dla mnie głupota, ale nie rezygnujmy z tak dobrej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgadzam, ja tylko czekam aż wreszcie pojawi się EK i natychmiast ją zamawiam.
Gdyby jednak chodziło o jakiś mniej atrakcyjny tytuł przy którym bym się wahał czy go kupić czy nie to informacja o takim zabezpieczeniu sprawiłaby że zrezygnowałbym z kupna. Sposób w jaki dana firma traktuje klienta może nie jest tak ważny jak jakość samego produktu jednak też należy go brać pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 20:31, Karharot napisał:

Tu się zgadzam, ja tylko czekam aż wreszcie pojawi się EK i natychmiast ją zamawiam.
Gdyby jednak chodziło o jakiś mniej atrakcyjny tytuł przy którym bym się wahał czy go
kupić czy nie to informacja o takim zabezpieczeniu sprawiłaby że zrezygnowałbym z kupna.
Sposób w jaki dana firma traktuje klienta może nie jest tak ważny jak jakość samego produktu
jednak też należy go brać pod uwagę.


Także czekam na EK, tylko że aktualnie muszę uzbierać kasę.
Zgadzam się również z Tobą, także bym nie kupił grę z takim zabezpieczeniem, jeżeli bym się wahał przed kupnem. Nie wiem po jaką cholerę EA pakuje się w SecuROM, już i tak EA sobie grabi polskim graczom za takie ceny ich gier w Polsce, a tu jeszcze to. Polityka elektronik artsą jest nieprzewidywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 20:39, Valentino S.A. napisał:

ten system zabezpieczeń to dla mnie przesada, ale wiadomo twórcy chcą chronic swój produkt
przed zpiraceniem


I myślisz że im się uda? Ja wątpię, jeszcze nie był takie zabezpieczenia które nie złamali by piraci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 20:39, Valentino S.A. napisał:

ten system zabezpieczeń to dla mnie przesada, ale wiadomo twórcy chcą chronic swój produkt
przed zpiraceniem


Wpisz w google SecuRom.... szybko znajdziesz linki jak obejść do zabezpieczenie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno po premierze wyjdzie jakiś program, który pozwoli gre zainstalować więcej niż na 3 stanowiskach, tak jak w przypadku BioShocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 14:41, Valentino S.A. napisał:

wiem że się uda, tylko twórcy mają nadzieje że będzie trudniej to zpiracic

nadzieja matką głupich, jak to mówią. Nie ma rzeczy której nie można ukraść... Po za tym my tu o ME gadajmy lepiej, a nie o tym jaki to jest SecuRom . IMO Lepiej z nim niż bez niego, ludzie będą mieli więcej czasu na kupowanie oryginałów zanim piraci rozkminią zabezpieczenia i sprzedaż spadnie drastycznie, bo kto by kupował grę za 100 zł (prawie bym napisała ''g'', za dużo WoWa xD) gdy można u pirata za 20zł tą samą grę i to bez sprawdzania cd-keya itd.? :P Ale faktycznie o grze. Z pewnością kupię ją, choćby trzeba było stanąć na głowie by pudełko z grą się otworzyło, a to ze względu na fabułę i klimat :] Generalnie nie przepadam za klimatami SF, ale coś mi się wydaje,że to będzie/jest wspaniały RPG (bo to jest rpg, prawda? Kilka osób wciskało mi kit o zupełnie innych gatunkach, a na głupią nie chcę wyjść xD)! A właśnie, czy premiera w Polsce jest już pewna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 16:22, Smoczy Wilq napisał:



Spokojnie, gra to cRPG jak to zawsze jest z grami od BioWare ;) A w Polsce ma być na początku czerwca premiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować