Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Dobra, czytam uważnie i już w tym fajnym programie mam do wyboru dwa routery 890ig: 1.2.2 i 4.2.

Który jest właściwy?

I dalej, jak jest lista tych programów co trzeba odblokować porty, to załóżmy, że Xbox 360 i wszystkie tam gierki - klocka łączę przez WiFi i ostatnia cyfra w IP może być inna za każdym razem, czyli muszę dodać kilka adresów IP żeby było okej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 19:30, hans_olo napisał:

Ha. Dotyczy wszystkich wyjść, ale ilu kabli? Ilu kart sieciowych?


Sprawdzalem na trzech albo czterech roznych kablach (ktore normalnie dzialaja) i dwoch kartach sieciowych, mam jeszcze gdzies jedna czy dwie na PCI, jak znajde to podlacze i sprawdze.
Drugi (Thomson speedtouch 510) router bez problemu laczy sie z komputerami dowolnym kablem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 19:37, Michal_Raven napisał:

Dobra, czytam uważnie i już w tym fajnym programie mam do wyboru dwa routery 890ig: 1.2.2
i 4.2.

Który jest właściwy?

I dalej, jak jest lista tych programów co trzeba odblokować porty, to załóżmy, że Xbox
360 i wszystkie tam gierki - klocka łączę przez WiFi i ostatnia cyfra w IP może być
inna za każdym razem, czyli muszę dodać kilka adresów IP żeby było okej?

Dajesz adres IP klocka dla każdego portu, który ma być dla niego (i tylko dla niego) otwarty. Nie wiem o co chodzi z tym 1.2.2.... bla bla bla.
kuba9876543210
Jak umiesz, to możesz pogimnastykować się z miernikiem i lutownicą :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 19:42, hans_olo napisał:

Jak umiesz, to możesz pogimnastykować się z miernikiem i lutownicą :).


Jakies sugestie? :-D
Co konkretnie zrobic / wymienic? Duzo ryzyko, ze zepsuje router, jak tegom jeszcze nie robil? ;-)

@Michal_Raven

Dnia 19.10.2010 o 19:42, hans_olo napisał:

dwa routery 890ig: 1.2.2 i 4.2.


moze chodzi o firmware routera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 20:05, kuba9876543210 napisał:

Jakies sugestie? :-D
Co konkretnie zrobic / wymienic? Duzo ryzyko, ze zepsuje router, jak tegom jeszcze nie
robil? ;-)

Trudno powiedzieć, zanim cokolwiek wymienisz musisz pomierzyć, może znajdą się jakieś anomalie typu: rezystor o nieskończonej rezystancji (spalony). Bo sam procesor działa, o czym świadczy wi fi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka. przymierzam się do kupna nowego routera. Przeglądając allegro natknąłem się na router z funkcją WISP. Przeczytałem sobie na wiki o tym ale chce się upewnić. Jeśli dobrze zrozumiałem, to dzięki tej opcji mogę odbierać przez Wi-Fi internet z innego routera i udostępniać tylko przez Ethernet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2010 o 21:11, Marekvader napisał:

Siemka. przymierzam się do kupna nowego routera. Przeglądając allegro natknąłem się na
router z funkcją WISP. Przeczytałem sobie na wiki o tym ale chce się upewnić. Jeśli dobrze
zrozumiałem, to dzięki tej opcji mogę odbierać przez Wi-Fi internet z innego routera
i udostępniać tylko przez Ethernet?

Tak, aby mieć też dostęp do wifi, możesz do ethernetu podłączyć AP lub kolejny router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem są jeszcze routery które mogą jednocześnie odbierać i przesyłać sygnał po wifi. Inna sprawa że ich cena przekracza zwykle koszt 2 routerow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem tutaj zadać moje pytanie, bo mój problem w jakimś stopniu również dotyczy routera. Otóż niedawno zmieniłem system i wszystkie stare konfiguracje i zapisane hasła przepadły. Również ten od routera i po długim poszukiwaniu nie odnalazłem również kartki, gdzie ów pass był zapisany. Jest więc jakiś sposób, żeby złamać hasło do (swojej) sieci? Z góry dzięki za odpowiedzi, to dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 16:01, PJ_MW napisał:

Jest więc jakiś sposób, żeby złamać hasło do (swojej) sieci?
Z góry dzięki za odpowiedzi, to dla mnie bardzo ważne.


Tak, ale po co sie w to bawic, zresetuj (nie mylic z restartem) router i po sprawie.
Jakbys nie mogl znalezc przycisku odpowiadajacego za reset, to sciagnij/znajdz instrukcje od routera, tam bedzie napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 16:01, PJ_MW napisał:

Postanowiłem tutaj zadać moje pytanie, bo mój problem w jakimś stopniu również dotyczy
routera. Otóż niedawno zmieniłem system i wszystkie stare konfiguracje i zapisane hasła
przepadły. Również ten od routera i po długim poszukiwaniu nie odnalazłem również kartki,
gdzie ów pass był zapisany. Jest więc jakiś sposób, żeby złamać hasło do (swojej) sieci?
Z góry dzięki za odpowiedzi, to dla mnie bardzo ważne.

Znaczy ci chodzi hasło do Wi-Fi czy do ustawień routera? Jeśli to pierwsze podłącz router do komputera skrętka i skonfiguruj w sekcji wireless lub podobnej funkcji, zależy od routera. Jeśli to router to niestety tylko reset routera i konfiguracja od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 15:10, PJ_MW napisał:

Chodzi mi o hasło do sieci.

No to, tak jak pisałem, podłącz router bezpośrednio do komputera zwykłym kablem sieciowym, wejdź do ustawień routera i poszukaj sekcji wireless i tam Powinny być ustawienia hasła do sieci bezprzewodowej. Zmień, zapisz, zrestartuj router i powinno śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2010 o 16:37, faraoneek23 napisał:

Witam, czy jest możliwe zrobienie takiej domowej sieci wifi jak na rysunku? mało profesjonalny
ale idzie się doczytać


Wątpię. Połączenie routera z komputerem przez rsma nie ma sensu, wystarczy zwykla skrętka. Poza tym żeby udostępnić internet przez wifi będziesz potrzebował drugiego routera - jeden do odbioru sygnału (z funkcją WISP) a drugi do rozsyłania go bezprzewodowo. Ewentualnie pierwszy router można zastąpić jakimś modemem czy innym cudem które zamieni ci sygnał z rsma na ethernet. Ktoś wyżej miał podobny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
dziś koleżanka poprosiła mnie, bym jej pomógł skonfigurować router. To jest jakiś TP-Link.

Problem jest mianowicie taki: ona ma modem USB z takim właśnie kablem podpinanym do kompa. Na szczęście miała wejście na zwykłą wtyczkę do internetu. Niemniej jednak wg. instrukcji potrzebowałem dwóch kabli - by router połączyć zarówno z siecią, jak i z komputerem, aby go skonfigurować.
Niestety mając tylko jeden kabel połączyłem go z laptopem i wlazłem w konfigurację routera. Ustawiłem wszystko, zapisałem, ale wifi go nie znajduje. Widać inne sieci, a tej nie.

To przez to, że nie miałem naraz połączonych kabli od internetu i routera? A może jest inny powód?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracaj na strone konfiguracyjna, bo cos spierniczyles ;). Znaczy sie - nie musiales niczego pierniczyc, ale to ze byl tylko przewod rj-45 i router nie byl podlaczony do sieci w trakcie kofniguracji nie ma znaczenia.

Po pierwsze, sprawdz w ustawieniach Wi-fi routera czy jest wlaczone rozglaszanie SSID. po drugie, przeskanuj w opcjach routera okolice i sprawdz czy przypadkiem kanal z ktorego masz zamiar korzystac nie jest juz wykorzystywany przez inne urzadzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się