Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Czy nawet najzwyklejszy router ADSL zastąpi mi kiepski modem ZTE ZXDSL 852?

Chodzi o to, że tego modemu nie mogę zainstalować na viście 64 sp1, stery nie mają podpisu cyfrowego i dupa. Modem działa, ale po ponownym uruchomieniu już nie :(

Jak wygląda instalacja routera? Czy taki człowiek co się nie zna w ogóle sobie poradzi? Nie będzie problemów z podpisem cyfrowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 10:48, rob006 napisał:


Wygląda dobrze. A na Viście bez problemów ruszy? Dokładniej Vista Ultimate x64 (kosztowała mnie ponad 600 zł (promocja chyba była bo tanio jak na to, ale ogólnie i tak dużo :P). Dlatego tak piszczę na forum, bo się wkurzam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Routery działają niezależnie od systemu, do obsługi wystarczy zwykła przeglądarka, jeśli jakimś cudem nie będzie ci działał pod Vistą, powinieneś zmienić system :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 11:07, rob006 napisał:

Routery działają niezależnie od systemu, do obsługi wystarczy zwykła przeglądarka, jeśli
jakimś cudem nie będzie ci działał pod Vistą, powinieneś zmienić system :P


Jak mam kupić i nie będzie działać... to wolę od razu wrócić do xpka... po co tracić jeszcze więcej kasy :P

A masz może coś tańszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 11:10, Kakarotto napisał:

A masz może coś tańszego?


Nie, routery chodzą po 100-150 zł, to chyba najtańszy jaki możesz kupić. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 11:19, rob006 napisał:

Nie, routery chodzą po 100-150 zł, to chyba najtańszy jaki możesz kupić. ;]


120 złotych z przesyłką... płakać się chce jak kasa ucieka... szczególnie w tym miesiącu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 11:19, rob006 napisał:

Nie, routery chodzą po 100-150 zł, to chyba najtańszy jaki możesz kupić. ;]


A ten router to tego neta z orange zaakceptuje? Ogólnie to ten router ma w opisach o neo czy netii napisane. Wiem, że neo i netia na podobnej zasadzie działa co orange, ale wiadomo... mam pecha ostatnio, to wole się upewnić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 13:18, Kakarotto napisał:

> Nie, routery chodzą po 100-150 zł, to chyba najtańszy jaki możesz kupić. ;]

A ten router to tego neta z orange zaakceptuje? Ogólnie to ten router ma w opisach o
neo czy netii napisane. Wiem, że neo i netia na podobnej zasadzie działa co orange, ale
wiadomo... mam pecha ostatnio, to wole się upewnić :P

Ja kupiłem ostatnio za 109 ten router i mam orange freedom, ale niestety nie mogę Ci powiedzieć czy to chodzi bo również mam pecha i zepsuł mi się nowy komputer. Sprzedawca powiedział, że router nadaje się do neostrady/orange, bo w sumie to to samo, orange korzysta z łączy tepsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 13:22, Sebo7 napisał:

Ja kupiłem ostatnio za 109 ten router i mam orange freedom, ale niestety nie mogę Ci
powiedzieć czy to chodzi bo również mam pecha i zepsuł mi się nowy komputer. Sprzedawca
powiedział, że router nadaje się do neostrady/orange, bo w sumie to to samo, orange korzysta
z łączy tepsy.


Mój pech przeszedł na ciebie, bo nie możesz mi udzielić informacji. Mam pecha, trza płakać xD

Na razie nie mam pewności o nic... mi na szczęście nowy komp dziala doskonale.. tfu tfu wypluwam wszystkie ZUEE myśli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 13:18, Kakarotto napisał:

> Nie, routery chodzą po 100-150 zł, to chyba najtańszy jaki możesz kupić. ;]

A ten router to tego neta z orange zaakceptuje? Ogólnie to ten router ma w opisach o
neo czy netii napisane.


Ten router ma w opisach napisane "Annex A" i znaczy to tyle, że działa na łączach TP, dostawca nie ma tu już znaczenia i z Orange nie powinno być problemów.
A co do ceny - ja swojego rok temu kupiłem za niecałe 70 zł, nawet nie wiedziałem że tak w górę poszły :P. Zawsze możesz na allegro jakiejś używki poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 13:34, rob006 napisał:

Ten router ma w opisach napisane "Annex A" i znaczy to tyle, że działa na łączach TP,
dostawca nie ma tu już znaczenia i z Orange nie powinno być problemów.
A co do ceny - ja swojego rok temu kupiłem za niecałe 70 zł, nawet nie wiedziałem że
tak w górę poszły :P. Zawsze możesz na allegro jakiejś używki poszukać.


No to luzik :)

Trzymajcie kciuki by było dobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Power_line_communication

i dokladniej opisane:

http://en.wikipedia.org/wiki/Broadband_over_Power_Lines#Broadband_over_power_line_.28BPL.29

Uzywa tak ktos z Was w domu Internetu? Jesli tak, to jakie sa predkosci/opoznienia/niewygodne rzeczy/itp.?

Moj ojciec chce w nowym domu takie cos zalozyc, zeby Wi-Fi nie uzywac ( bedzie pare komputerow korzystalo z Internetu ) i nie wiem czy bedzie to najlepszym wyborem.

za wszelka pomoc, dzeki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Cerberus P 6311-07A, podłączenie i konfiguracja kilka minut. Net działa ;)

Tylko nie mam pewności czy działa na miarę swoich możliwości. Prędkość ściągania to tylko góra 240 kB/s, na tym modemie ZTEshit to było maksymalnie 230. A teoretycznie 256 to górna granica.

Choćby z 250 wyciągało, wydaje mi się, że da się to przyśpieszyć, tylko gdzie? Instrukcje z płytki poczytałem, ale coś chyba niedokładnie, bo nic tam nie pisze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teoretycznie :P. W praktyce nigdy tyle nie wyciągniesz, bo nawet jeśli faktycznie tyle idzie "po linii", to i tak część danych to różne "dodatki" dołączane do danych użytkownika przez protokoły odpowiedzialne za transmisję.
Tak na marginesie, chodzi Ci o kilobity (kb) czy kilobajty (kB)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 18:26, Blackhand napisał:

No właśnie teoretycznie :P. W praktyce nigdy tyle nie wyciągniesz, bo nawet jeśli
faktycznie tyle idzie "po linii", to i tak część danych to różne "dodatki" dołączane
do danych użytkownika przez protokoły odpowiedzialne za transmisję.


Może da się to zoptymalizować jakoś? ;)

Dnia 22.07.2009 o 18:26, Blackhand napisał:

Tak na marginesie, chodzi Ci o kilobity (kb) czy kilobajty (kB)?


kB/s prędkość ściągania plików :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakiś tani router z wifi :) WiFi jest obowiązkowe :) Bo dwa komputery tak właśnie będą łączył się z nim w celu udostępniania połączenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 21:21, dawidos160 napisał:

Polećcie jakiś tani router z wifi :) WiFi jest obowiązkowe :) Bo dwa komputery tak właśnie
będą łączył się z nim w celu udostępniania połączenia :)


http://www.allegro.pl/item686955843_ap_router_tp_link_tl_wr542g_extended_range.html
Przez pół roku z takiego korzystałem, dwa kompy łączyły się przez wi-fi, trzeci po kablu. Żadnych zastrzeżeń nie mam, bardzo przejrzysty interfejs, zawiesił się chyba tylko raz (na samym początku :P), nie grzeje się i całkiem nieźle wygląda. Jak miałbym coś polecić, to właśnie to ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 22:23, rob006 napisał:

> Polećcie jakiś tani router z wifi :) WiFi jest obowiązkowe :) Bo dwa komputery tak
właśnie
> będą łączył się z nim w celu udostępniania połączenia :)

http://www.allegro.pl/item686955843_ap_router_tp_link_tl_wr542g_extended_range.html
Przez pół roku z takiego korzystałem, dwa kompy łączyły się przez wi-fi, trzeci po kablu.
Żadnych zastrzeżeń nie mam, bardzo przejrzysty interfejs, zawiesił się chyba tylko raz
(na samym początku :P), nie grzeje się i całkiem nieźle wygląda. Jak miałbym coś polecić,
to właśnie to ;]


Dzięki :) Za parę zł więcej dostanę Linksysa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się