Falconer

Routery

1333 postów w tym temacie

Po zmianie kanału jest trochę lepiej. Jak powinienem ustawić opcje podane poniżej? Router ma obsługiwać do 4 komputerów w odległości do 6 metrów.

Beacon Interval (msec, range: 1~65535, default: 100)
RTS Threshold (range: 256~2432, default: 2432)
Fragmentation (range: 256~2346, default: 2346, even number only)
DTIM Interval (range: 1~255, default: 3)
Wireless Mode mixed mode/G mode
TX Rates (Mbps)
SSID broadcast Enable/Disable

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogłby mi ktoś polecić bezprzewodowego routera i kartę do niego? Prgnąłbym żeby był na tyle dobty by przebił się piętro wyżej. Gdyby była potrzebna specyfikacja mojego komputera proszę pytać.
Naprawdę prosiłbym o odpowiedż , bez tego nie mam netu na moim kompie ;(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam router Pentagram Cerberus P 6331-42 i mam z nim problem otóż mam częste przerwy połączenia na PC (strony się nie wczytują, które trwają dwie trzy minuty) natomiast w tym samym czasie na PS3 wszystko działa bez problemu (chyba). Ktoś mi może powiedzieć co trzeba zrobić by nie dochodziło do przerywania połączenia z internetem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam router D-Link DES 1005D.
Jak można się z nim połączyć? Tzn. skąd wziąć IP i passy?

Wybaczcie za takie pytania, ale jestem kompletnym laikiem, jeśli chodzi o takie sprawy, dlatego proszę o troszkę wyrozumiałości. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: próbuję włączyć UPnP w swoim routerze (jakiś Edimaxa), i gdy to zrobię, zostaję rozłączony z sieci i nie mogę się ponownie połączyć (bezprzewodowo) - pokazuje się komunikat w stylu "Ustawienia sieci nie są zgodne z tymi zapisanymi na tym komputerze". Gdy jednak podłączam się laptopem za pomocą kabelka wprost do routera, internet jest. Wie ktoś, jak to naprawić, żebym mógł mieć UPnP włączone i net bezprzewodowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam zamiar rozdzielic neostrade na 2 domy, i potrzebuje do tego jakiegos routera, nie wiem co i jak dlatego pisze
sytuacja wyglada tak ze domy sa oddzielone o ok 50m, nadajnik bedzie oddzielony od odbiornika przez ok 2-3 sciany i oczywisice w/w odleglosc ok 50m. tam gdzie bedzie stal router bedzie komputer stacjonarny, odbiornik bedzie podlaczony pod dosc starego laptopa, koszta to max 500zl ale tak 200-300 byłoby idealnie prawie ;]
jakies porady co do sprzetu? czy jakies dodatkowe anteny?
chcialbym zrobic w ten sposob ze na pewien czas internet do stacjonarnego bedzie podlaczony jak obecnie przez modem od neostrady, kiedy nie bede uzywal stacjonarnego, podlaczam kabelek od modemu w router i wtedy juz dziala wifi, (nie musi tak byc ale w/w opcja bylaby mile widziana)
wszelkie propozycje mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam AirLive WL 5460 v2. Kupiłem go w celu wzmocnienia siły radiówki.
Otóż gdy wchodzę do panelu konfiguracyjnego nie wiem co dalej zrobić, coś tam pisze w instrukcji żeby zaznaczyć AP, Client, lub jeszcze coś, za co ma to służyć. Ja mam na AP, a jednak internet nie działa, a gdy ustawiam swoje IP w zakładce IP/TCP muszę resetować AP, bo pada. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zakupić router WiFi (Najlepiej Linksysa) Czym kierować się przy zakupie? Zależy mi na tym aby była możliwość klonowania adresów MAC oraz trochę więcej portów (chce aby służył także jako zwykły router)?

Myślałem o WRT320N ale nie wiem jak to jest z tym klonowaniem... Możecie coś poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę poszedłem dalej, ale i tak potrzebuję pomocy.
Ustawiam AP w trybie Client (chyba o to chodzi), następnie w TCP/IP wpisuję adres MAC, a mimo tego internet na AP wciąż nie działa, co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Cerberusa P 6311-07A i problem.

Nie działa mi net. Sam router działa, ale nie może mnie połączyć. Działa tylko "lokalnie", IPv4 działa, natomiast IPv6 jest ograniczony. W sobotę wieczorem było w porządku, w niedzielę rano już nie działało :/

Wie ktoś ocb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam. Czasami pomaga jak wyłączę komp całkiem od gniazdka, a za godzinę przyjdę i go włączę. Czasami nawet cały dzień nie działa. Nie wiem o co biega, ale nie denerwuj się tylko czekaj. To pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 21:25, Czarek188 napisał:

Ja też tak mam. Czasami pomaga jak wyłączę komp całkiem od gniazdka, a za godzinę przyjdę
i go włączę. Czasami nawet cały dzień nie działa. Nie wiem o co biega, ale nie denerwuj
się tylko czekaj. To pomaga :)


Spoko, już sobie poradziłem. Wystarczyło zresetować cały router, na nowo ustawić wszystko i działa. Nie wiem co się stało, bo siora włączała pod moją nieobecność i zepsuła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam router linksys wrt54gc i chciałbym go skonfigurować tak żeby działał mi w sieci z komputerem serwerowym poprzez wyłączenie opcji routingu.
Czy jest taka możliwość.
Próbowałem wyłączyć funkcję dhcp ale nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ni w ząb nie potrafię skonfigurować routera :/ a dokładnie odblokować portu dla uTorrenta. Może znalazłby się jakiś chętny do pomocy? Mam coś takiego jak Trigger Port i myślę, iż tu trzeba coś zdziałać ... ale nie wiem co :/

20091221235321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2009 o 23:53, ArkStorm napisał:

Ni w ząb nie potrafię skonfigurować routera :/ a dokładnie odblokować portu dla uTorrenta.
Może znalazłby się jakiś chętny do pomocy? Mam coś takiego jak Trigger Port i myślę,
iż tu trzeba coś zdziałać ... ale nie wiem co :/


Cos myśle że to nie dokonca to co szukasz. Sprawdź czy nie masz czegoś takiego ja virtual servers(na moim rucie mam taką opcje,więc nie wiem jaka nazwa będzie u ciebie), bo żeby odblokowac porty czeba podać konkretne IP, a widze że na zdjęciu nie ma pola zeby wpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 18:17, CyberTechnology napisał:

Witam!
Mam router linksys wrt54gc i chciałbym go skonfigurować tak żeby działał mi w
sieci z komputerem serwerowym poprzez wyłączenie opcji routingu.
Czy jest taka możliwość.
Próbowałem wyłączyć funkcję dhcp ale nie pomogło.

DHCP nic ci raczej nie pomoże, to służy do ałtomatycznego przydzielania IP, żebys ty nie musiał mozolnie wstukiwać osobnego IP na komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2009 o 11:46, Marekvader napisał:

Cos myśle że to nie dokonca to co szukasz. Sprawdź czy nie masz czegoś takiego ja virtual
servers(na moim rucie mam taką opcje,więc nie wiem jaka nazwa będzie u ciebie), bo żeby
odblokowac porty czeba podać konkretne IP, a widze że na zdjęciu nie ma pola zeby wpisać.


Masz rację, rozchodziło się o virtual server. Jakiś czas temu pytałem w sprawie odblokowania portu i dostałem złą podpowiedź. Wczoraj na wieczór trochę posiedziałem, zaczerpnąłem informacji u znajomego i udało się :) ale dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 18:17, CyberTechnology napisał:

Mam router linksys wrt54gc i chciałbym go skonfigurować tak żeby działał mi w
sieci z komputerem serwerowym poprzez wyłączenie opcji routingu.


Daj może jakiś rysunek tej twojej sieci i opis co jak chcesz żeby działało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiego powinienem kupić routera z wbudowanym modemem, dobrego do internetu kablowego z netii? Potrzebuje do niego jeszcze 15metrowy kabel internetowy do drugiego z wyjść routera (muszę go poprowadzić na piętro do mojego komputera)
Prosiłbym o podanie ceny i ewentualnie sklepu.
Myślałem o kupnie bezprzewodowego, ale musiłbym dokupić kartę bezprzewodową, oraz bałbym się niestabilnego połączenia (lagów itd...) poza tym łączenie beprzewodwe wydaje się problematyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się