Zaloguj się, aby obserwować  
Xantus

Gram.pl sp. z o.o.

426 postów w tym temacie

Jak zapewne większość z was wie – gram.pl opuszcza CDP’rojektowe gniazdo i rozpoczyna własne życie. Tych, którzy jednak przegapili ta informacje zapraszam tutaj --> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33028&pid=33
Co sądzicie o tej zmianie? Czy będzie na lepsze? Co taka zmiana będzie oznaczać dla nas – odwiedzających serwis?
Jakby nie zauważyć, gram.pl zawsze było ciasno związane z CDP. Teraz niby ma być osobno, ale w jakim stopniu? Czy pojawia się strony w Kolektywie dla gier nie od CDP? (swoja droga to na starcie Kolektywu tak wspominali)
A jak to będzie ze sklepem i newsami? Tajemnicą poliszynela jest to, ze gry CDP są faworyzowane w newsach. Jak to będzie teraz? Czy gram.pl będzie w stanie utrzymać czytelników stawiając nacisk na gry i informacje od jednego dystrybutora?
A w ogóle jak gram.pl jako osobny twór miało by wyglądać? Konkurencja dla innych serwisów o grach to raczej nie będzie (patrz poprzedni paragraf). Co zatem będzie miało kusić nowych do przyjścia, a starych użytkowników przed odejściem?
Na koniec należy tez rozważyć opcje, ze nic się nie zmieni poza lekka zmiana nazwy i dodaniem paru reklam (a właśnie, co o nich sadzicie? Czy gram będzie równie fajne wypchane reklamami?), no bo gdzie miała by się podziać Pomoc Techniczna?

Zapraszam do dyskusji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 22:47, Rumcajs52 napisał:

Tylko pytanie.
Czy w związku z tym gram.pl przestanie być CDP-only? ;)
Tzn, czy w sklepie będą też gry Cenegi?


Tez sie nad tym zastanawiam. No bo wprowadzenie gier najwiekszego konkurenta do sklepu ktory byl do tej pory glownie CDP to duze wyzwanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej z tego wszystkiego przeraża mnie perspektywa reklam. Na razie żadnych nie zauważyłem, przynajmniej na forum i Gramsajtach (strony głównej nie odwiedzam ze względu na uszkodzoną kartę graficzną, część rzeczy się nie wyświetla). Mam nadzieję, że nie będą mi się wcinały w Gramsajta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej chodzi o gram.pl jako serwis informacyjny o grach, który będzie rywalizował z IG czy GOLem, sklep albo pozostanie w rękach CDP, albo będzie oferował gry wszystkich wydawców - w co wątpię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 22:48, Xantus napisał:


No i kiedy zniknie z loga to "gram.pl z cd-project" ;)
Trochę mnie to denerwuje, że przy np. fatalnej polonizacji WiC ("Stadion Królestwo" śmiać się czy płakać?), i tak wszystkie fanboye cdp mówią och ach jaka wyrombista polonizacja itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 22:45, Xantus napisał:

Jak zapewne większość z was wie – gram.pl opuszcza CDP’rojektowe gniazdo i rozpoczyna własne życie. Tych, którzy jednak przegapili ta informacje zapraszam tutaj --> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=33028&pid=33


A ja odnoszę wrażenie, że to tylko próba wytłumaczenia się z reklam w serwisie. :) Jak na razie nie widać jakichś większych oznak usamodzielnienia, a zmienić musi się na pewno wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę żadnej różnicy a jak już to Gram.pl pozostanie coś na zmiano serwisu Gry-Online. Ale cos łączącego z CDP.
Przecież gram.pl nie zostanie osobnym "chyba" osobnym dystrybutorem ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 22:52, Rumcajs52 napisał:

Trochę mnie to denerwuje, że przy np. fatalnej polonizacji WiC ("Stadion Królestwo" śmiać się
czy płakać?), i tak wszystkie fanboye cdp mówią och ach jaka wyrombista polonizacja itp.


Kwestia tego ile takich bledow jest. Pozatym jakos nie widzialem zeby ktos wychwalal tak mocno WiC.

PS. No ale to i tak offtop wiec konczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 22:49, Meledictum napisał:

Najbardziej z tego wszystkiego przeraża mnie perspektywa reklam. Na razie żadnych nie zauważyłem,
przynajmniej na forum i Gramsajtach (strony głównej nie odwiedzam ze względu na uszkodzoną
kartę graficzną, część rzeczy się nie wyświetla). Mam nadzieję, że nie będą mi się wcinały
w Gramsajta.


Od karty graficznej Ci sie nie wyswietla strona WWW? Heh pierwszy raz o czyms takim slysze ;)

No ale to w sumie wlasnie na stronie glownej i w newsach pojawily sie reklamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiałem dlaczego pod newasmi pojawiły się reklamy Google . Samo gram.pl bez CDP to brzmi jakoś tak dziwnie. Cóż będzie ciężko ale chyba gram.pl sobie poradzi. Ale tak patrząc to serwis widać że był pod panowaniem CDP . Czyli gram.pl otworzy się na różnych dystrybutorów jak np. Cenega . Czyli stanie się serwisem podobnych do gry-online ? Właśnie nie wiem :P Ale zobaczymy pożyjemy :) Będzie dobrze :) Mam nadzieje że nie będzie wyskakiwania reklam gdy otworzę stronę główną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram będzie dalej CDPowe :) nowa firma, spółka itp. nie oznacza od razu czegoś nowego i niezależnego. Prawnie oznacza :) ale wiecie jak to z Tym prawem jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2008 o 23:08, Xantus napisał:

Od karty graficznej Ci sie nie wyswietla strona WWW? Heh pierwszy raz o czyms takim slysze
;)

No ale to w sumie wlasnie na stronie glownej i w newsach pojawily sie reklamy :)


http://img246.imageshack.us/img246/7867/ayemku6.jpg - przez te artefakty czasem nic nie widać, do tego tryb VGA (rozdzielczość 640x480, paleta kolorów: 4 bity) i problemy gwarantowane.

Przyjrzałem się stronie głównej, reklamy nie wyglądają na groźne, poziom nachalności mieści się w rozsądnych granicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2008 o 00:06, Kafar napisał:

Gram będzie dalej CDPowe :) nowa firma, spółka itp. nie oznacza od razu czegoś nowego i niezależnego.
Prawnie oznacza :) ale wiecie jak to z Tym prawem jest.


Do tej pory gram bylo jakby wizytowka CDP, a teraz na tej wizytowce pojawily sie reklamy (obciachowo). Mam nadzieje, ze maja pomysl na jakies nowe gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... cóż... mnie to tam pasuje. Reklamy jakoś przeżyje. Osobiście chciałbym aby współpraca między gram.pl i CDP trwała w najlepsze, bo tak naprawdę oznacza to dla nas lepsze oferty. Z drugiej strony niezależność gram.pl też ma swoje pozytywne strony jak bardziej obiektywne traktowanie CDP i reszty świata gier. Z tego zaś wynika, że imho trzeba poczekać co z tego wyniknie i cała zmiana zacznie być bardziej widoczna. Aktualnie nowości jest niewiele, ale liczę na to, że wkrótce będziemy mogli się dowiedzieć więcej konkretnych rzeczy.
Stąd też prośba do ''niebieskich''... może jakiś oficjalny news na ten temat, a nie tylko forumowy post? Tak cobyśmy byli bardziej świadomi co się stało, dzieje i stanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nie wiem ... :P
Po co mieliby się oddzielać, uniezależniać od CDP jeśli mieliby dalej prowadzić ścisłą współpracę z tą firmą ? To się kupy nie trzyma...

Uniezależnienie się - czyli obiektywny opis gier wszystkich wiodących dystrybutorów (Cenegi, CDP, EA Polska itp.).
No i dołączam się do opinii że jakiś oficjalny news w tej sprawie by się przydał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować