Zaloguj się, aby obserwować  
Laid_back

Forum 2.6 - ogólna dyskusja

3059 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2015 o 10:40, maniekk napisał:

Przed chwilą zobaczyłem reklamę aukcji używanych maszyn produkcyjnych. ;)

Mi wielokrotnie ukazała się reklama po... niemiecku. :D Nawet zrobiłem screena. Jestem ciekaw, po co pokazywać reklamę, której zdecydowana większość forumowiczów po prostu nie rozumie.

20150324110820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W rogu każdej takiej reklamy masz strzałkę z dopiskiem "informacja" - polecam kliknąć i poczytać. Powinno to odpowiedzieć na Twoje pytania... i odebrać sytuacji z niemiecką reklamą całą jej "śmieszność" i unikalność wartą uwiecznienia na screenie. -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2015 o 11:30, theZoSo napisał:

W rogu każdej takiej reklamy masz strzałkę z dopiskiem "informacja" - polecam kliknąć
i poczytać. Powinno to odpowiedzieć na Twoje pytania... i odebrać sytuacji z niemiecką
reklamą całą jej "śmieszność" i unikalność wartą uwiecznienia na screenie. -_-


Wszystko ładnie i pięknie, ale w moim przypadku, ba nawet branży do której użytkowany jest komputer, nie ma mowy o maszynach, które stoją w fabrykach, a tym bardziej o ich aukcjach. Czyli reklama nijak ma się do stron, które odwiedzamy.

Jestem w stanie zrozumieć reklamę amazonu bo tam byłem, ale maszyny fabrycznej? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę też drugą stronę medalu. Mówisz, że system plusowania zawsze promuje to, co dobre. Otóż nie zawsze tak musi być. Mam tu na myśli głownie prześmiewcze komentarze skierowane w stronę innego usera, które również mogą łatwo dostać +1, a nie oszukujmy się - takie coś może być nieprzyjemne dla osoby wyśmiewanej. Wiem, może trochę dramatyzuję, ale chcę tylko udowodnić, że każdy kij ma dwa końce, co nie zmienia faktu, że szanuję Twoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Krzysztofie, ale tak to nie działa, byłem niejednokrotnie świadkiem tego, co się działo na forum CD-Action jak jeszcze działała opcja reputacji. Czerwona reputacja na minusie psuje chyba odbiór danej osoby i jest zupełnie dziwna, gdy się okazuje, że to tak naprawdę sensowna osoba, a po prostu ma opinie odmienne od "reszty forum". Myślałem, że minusuje się posty obraźliwe i tzw. trolli, a nie wstawia minus tylko dlatego, że się z kimś nie zgadza, co buduje komuś nędzną reputację, ale to tylko świadczy o niskim poziomie minusującego.

Teraz zostawiono tylko plusy i nigdzie reputacja się nie nalicza, co jest bez sensu, ale też widziałem kurioza jak jeden starszy stażem user wyzywający innego, którego "ogół" najwyraźniej nie lubi od idiotów. Jego post został kilkarotnie zaplusowany, wśród tych plusów był także... moderator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego system tzw "łapek-srapek" który wprowadzono w dobie facebooka i potem dzielnie zaadaptowano gdzie się tylko da jest o kant tyłka potłuc.
Tutaj było by to samo. Przykład 1szy z brzegu - zapewne całą redakcję , moderatorów, adminów, naczelnego zminusował by z multikont biedny spam-bot którego regularnie banujemy [obecnie na tyle szybko, że nawet userzy go czasem nie zdążą zauważyć i zaraportować =P]. Czy to by miało realne przełożenie i oddawało stan faktyczny np Isildura jako marnego moderatora albo Muradina jako kiepskiego konsula/cm''a ? Bynajmniej.

System samych łapek "in plus" też jest imho głupi, bo po co opcja oceny tylko pozytywnej ? Czemu to ma służyć ? Wydłużaniu sobie internetowego przyrodzenia ? Jaraniu się "ile mam lajków" ? Gram do tej pory radził sobie świetnie bez tego typu bzdetów. Nie przedkładajmy klikania "lubię to" ponad faktyczną dyskusję pod danym artykułem.

Aczkolwiek jeśli już musiał by się jakiś taki modny mechanizm ocen pojawić, to chyba wole tylko "kumoterskie łapki w gorę" bez opcji minusowania artykułów, bo było by to zdecydowanie mniej szkodliwe w ogólnym rozrachunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2015 o 11:58, Zekzt napisał:

System samych łapek "in plus" też jest imho głupi, bo po co opcja oceny tylko pozytywnej
? Czemu to ma służyć ? Wydłużaniu sobie internetowego przyrodzenia ?


Każdy system gradacji (choćby obecny tutaj system rang), można skwitować w dokładnie ten sam sposób. A jak ktoś ma jakiś problem, to nawet proste statystyki pod to podciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, bo system rang jest tutaj na innej zasadzie. Nie decydują tu userzy [gdzie masz zawsze spory odsetek oszołomów tj typowi - nie lubię tych określeń, ale co tam - fanboje i hejterzy] tylko decyduje szereg czynników zależnych tylko do ciebie tj staż, posty [ilośc, częstotliwość itp].

W systemie łapek in plus decydują tylko userzy walący te łapki na potęgę np z multikont. W systemie rang - już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2015 o 13:21, Zekzt napisał:

No nie do końca, bo system rang jest tutaj na innej zasadzie. Nie decydują tu userzy
[gdzie masz zawsze spory odsetek oszołomów tj typowi - nie lubię tych określeń, ale co
tam - fanboje i hejterzy] tylko decyduje szereg czynników zależnych tylko do ciebie tj
staż, posty [ilośc, częstotliwość itp].

No i jeszcze moderatorzy. Którzy są też użytkownikami. Którzy bywają oszołomami, fanbojami i hejterami. Którzy mogą stwierdzić, że ktoś pisze za dużo / nie tak jak trzeba, ostrzec go żeby tak nie robił, a nawet zbanować pod pretekstem spamu. To jest pikuś w porównaniu do możliwości zaplusowania jakiegoś posta, bo był w nim śmieszny żart o puszczaniu bąków.
Swoją drogą kiedyś był też Grasz, gdzie posty były wyróżniane. Czy o tym które posty tam trafią nie decydowali przypadkiem moderatorzy? Bo zaczynam zauważać ciekawą zależność kiedy system gradacji i wyróżniania jest fajny, a kiedy nie. :D

Dnia 25.03.2015 o 13:21, Zekzt napisał:

W systemie łapek in plus decydują tylko userzy walący te łapki na potęgę np z multikont.

Niech sobie walą. Co cię obchodzi że jakiś post będzie miał dużo plusów? Ostateczna ocena jego wartości i tak będzie należeć do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2015 o 13:40, rob006 napisał:

Swoją drogą kiedyś był też Grasz, gdzie posty były wyróżniane. Czy o tym które posty
tam trafią nie decydowali przypadkiem moderatorzy? Bo zaczynam zauważać ciekawą zależność
kiedy system gradacji i wyróżniania jest fajny, a kiedy nie. :D


I kiedyś też sam napisałem, że był to system głupi jak but z lewej nogi =)

Dnia 25.03.2015 o 13:40, rob006 napisał:

Niech sobie walą. Co cię obchodzi że jakiś post będzie miał dużo plusów? Ostateczna ocena
jego wartości i tak będzie należeć do ciebie.


Absolutnie bym nie to nie interesowało. Aczkolwiek już widzę te skrajnie głupie teksty typu "co ty userze xyz pierdzielisz, ten tekst jest super duper, zobacz ile ma łapek w górę". Oczywiście taki argument to żaden argument i można by go olać jak owe łapki - tylko znowu wraca pytanie na grzyba te łapki ? Egzystujemy tu bez nich tyle lat [10te urodziny serwisu za pasem].

Oczywiście system jak już musi być to pełna zgoda - ten z łapkami tylko in plus, bo potem będzie taki syf jak np na YT gdzie niektórzy fajni twórcy są minusowani przez masę ciemnoty bo mają inne zdanie niż jakiś twórca contentu dla tzw "gimbazy" i owa "gimbaza" ślepo, jak dzielne lemingi minusuje cały content innego usera, ot tak dla "zasady". Tu było by podobnie, bo są ludzie którym zwisa czy dany redaktor spłodził akurat niezły tekst, oni go nie lobią, czytać tekstu nie będą ale ocenę zaniżą [a ci bardziej wytrwali z mocniejszym skrzywieniem psychicznym zrobią sobie specjalnie z paręnaście multikont].

Dla mnie taki system to jest, był i będzie syf plamisty jaki się zrodził w dobie facebooka - tfu !
=)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2015 o 13:52, Zekzt napisał:

Absolutnie bym nie to nie interesowało. Aczkolwiek już widzę te skrajnie głupie teksty
typu "co ty userze xyz pierdzielisz, ten tekst jest super duper, zobacz ile ma łapek
w górę".

System plusowania działa na Disqusie, chyba najpopularniejszym systemie komentarzy i IMO sprawdza się znakomicie. Tego o czym piszesz nigdy nie zauważyłem. Zaczynasz trochę marudzić jak stara babcia, której pomysł się nie spodobał i zaczyna wymyślać jakieś z tyłka wyciągnięte problemy, które nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistość, albo będą stanowiły niszę niszy.

A scenariusz, o którym wspominasz już prędzej do rang pasuje, w końcu od dawna wiadomo, że jak ktoś ma WT nie może się mylić. :D

Dnia 25.03.2015 o 13:52, Zekzt napisał:

tylko znowu wraca pytanie na grzyba te łapki ? Egzystujemy tu bez nich tyle lat [10te urodziny serwisu za pasem].

Kiedyś nie było spojlerów i ludzie sobie radzili. Może niepotrzebnie je dodali? W końcu obecnie masa osób wykorzystuje je bezsensownie spojlerując linki. PMów nie doczekaliśmy się do dziś. Może niech tak zostanie? Jeszcze tego brakuje żeby mi ktoś spamował na PW... ;]

Dnia 25.03.2015 o 13:52, Zekzt napisał:

Dla mnie taki system to jest, był i będzie syf plamisty jaki się zrodził w dobie facebooka - tfu !

Koncept dodawania reputacji i oceniania treści jest dużo starszy od facebooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.03.2015 o 14:04, rob006 napisał:

System plusowania działa na Disqusie /ciach/


Czas pokaże. Na YT ten system jest o kant potłuc [aczkolwiek tam jest - i +], ale z drugiej strony obecny YT to dosyć specyficzna platforma z jeszcze bardziej specyficzną "widownią" [przynajmniej na naszej rodzimej scenie]

Dnia 25.03.2015 o 14:04, rob006 napisał:

A scenariusz, o którym wspominasz już prędzej do rang pasuje, w końcu od dawna wiadomo,
że jak ktoś ma WT nie może się mylić. :D


Fakt - jest tu kilku takich "omnibusów" =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć
słyszałem, że bilet ztm w wawie mozna miec teraz na karcie z pko bp. Ma już ktoś ? ja sie chyba przejde jak mi wygaśnie, bede miał mniej kart w portfelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Forum nigdy nie ładuje się do końca. Zamiast ikonki wybranej strony wyświetla się ikonka ładowania strony.
2. Nie mogę powrócić z wybranego tematu na stronę główną forum. Mogę jedynie zamknąć aktualnie otwartą kartę z tematem i otworzyć forum na nowej karcie.
3. Po dodaniu posta muszę przerwać ładowanie strony (które trwa w nieskończoność, jak już wspomniałem w pierwszym punkcie) i odświeżyć ją ponownie, aby zobaczyć, czy post w ogóle się dodał.

Wszystkie te ograniczenia występują od kilku dni, od czasu zmiany szerokości głównej belki forum. Ktoś jeszcze ma podobne problemy, czy jestem z nimi osamotniony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2015 o 19:51, Gumisiek2 napisał:

Ktoś jeszcze ma podobne problemy, czy jestem z nimi osamotniony?


U mnie występuje od dawna 3, ale tylko wtedy, gdy przed dodaniem posta odświeżę wątek, do którego się dopisuję. Poza tym problemów z Twojej listy nie uświadczyłem.

A co do "zmiany szerokości", to rozumiem, że wszyscy teraz mają dopasowaną do szerokości okna, czy jak? Bo u mnie, oprócz dodanej reklamy screeningowej i rozstawieniu się belek nawigacyjnych nic się za bardzo nie pozmieniało na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze starej wersji Opery, ale korzystam z niej od kilku lat, a problem występuje dopiero od wspomnianego przeze mnie momentu. No nic, może na dniach przywrócone zostaną normalne wymiary forum i problemy przeminą. W międzyczasie postaram się sprawdzić działanie forum na zaktualizowanej do najnowszej wersji Mozilli Firefox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo już cokolwiek na temat powrotu teł pod forum? Mocno się przyzwyczaiłem do białej skórki z czarnymi polami po bokach (i pieknymi malunkami Rado Javora na górze) i trochę mnie męczy taka wielka jasność :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować