• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 14.02.2010 o 22:20, Oksydan napisał:

> Nie, nie pomyliłem się. Bioshock jest dobrze zoptymalizowany, ale Twoja karta jest
po
> prost słaba (pewnie jeszcze ma pamięci DDR2). Tak jak mówiłem - średnie detale powinny

> być.
>
> P.S. Przy ocenianiu wydajności karty nie patrz na ilość pamięci (a pewnie na tym
sie
> wzorujesz), bo nie ma to prawie żadnego znaczenia.
Rzeczywiście wzorowałem się na ilości pamięci a nie na DDR ( ja mam DDR 2 ).
A takie gry jak:
-Medieval II Total War
-Gothic 3
- Borderlands
Na tym samym sprzęcie co podawałem i na tej samej rozdziałce.


Medieval II TW Full detale bez problemów
Gothic 3 średnie/wys [ale ciąć będzie troche, szczególnie w poblizu wielu NPC]
Borderlands średnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeżeli to coś zmieni to Fallout 3 chodzi mi na 1366 x 768 na średnie, a Mass Effect 2 na 1224 x 768 na całkowitym maxie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak mi wejdą gry

Wiedzmin
Driver:Parallel Lines
Unreal Tournament 3
Gears of War

na sprzęcie:

Intel Celeron D 2.67
1536MB RAM = 1024 mb DDR GoodRam + 512 mb DDR Kingston
Grafika: Asus AH3450 512 mb Memory clock 800MHz, Engine clock 600MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Driver, jako że jest starszą grą - nie powinno być problemu. W wypadku UT3 i GoW, minimalne detale w niskiej rozdzielczości i gry powinny jakoś hulać. Co do Wiedźmina nie wiem czy się w ogóle uruchomi, ale najpewniej tak jak 2 poprzednie, czyli na minimalnych powinno dać się grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wiedźmin na minimalnych będzie nawet nie specjalnie grywalny.
Jeszcze do

Spoiler

wyzimy handlowej może dobrniesz jakoś przez mekę ale od handlowej juz będzie dramat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.02.2010 o 17:27, TBKPredator napisał:

Driver, jako że jest starszą grą - nie powinno być problemu. W wypadku UT3 i GoW, minimalne
detale w niskiej rozdzielczości i gry powinny jakoś hulać. Co do Wiedźmina nie wiem czy
się w ogóle uruchomi, ale najpewniej tak jak 2 poprzednie, czyli na minimalnych powinno
dać się grać.


Niska rozdzielczość? tj. 800x600? 1024x768?

a ten nieszczęsny CoD 4?
pisałem juz z 3 razy nikt nie odpowiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Co do rozdzielczości - tak. Jeśli natomiast chodzi o CoD 4 to pewnie będzie lepiej niż w wypadku pozostałych gier, ale na cuda bym nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeszcze co do wiedźmina - sama rozdzielczość nie ma w nim takiego kolosalnego znaczenia [tj wpływu na fps ogólny]
Najwięcej do gadania mają tu detale - zwłaszcza cienie, oświetlenie i zasięg doczytywania terenu [no i wiadomo antyaliasing i filtrowanie anizotropowe też musi być wyłączone], tu prawdopodobnie wszystko bedziesz musiał dac na low. rozdzielczość do 1024/768 raczej ustawisz bez zmian frame ratu.

Ale i tak giera będzie chodzić drastycznie kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 17.02.2010 o 17:12, Pietro87 napisał:

Jeszcze co do wiedźmina - sama rozdzielczość nie ma w nim takiego kolosalnego znaczenia
[tj wpływu na fps ogólny]
Najwięcej do gadania mają tu detale - zwłaszcza cienie, oświetlenie i zasięg doczytywania
terenu [no i wiadomo antyaliasing i filtrowanie anizotropowe też musi być wyłączone],
tu prawdopodobnie wszystko bedziesz musiał dac na low. rozdzielczość do 1024/768 raczej
ustawisz bez zmian frame ratu.

Ale i tak giera będzie chodzić drastycznie kiepsko.


To znaczy [wiem że wiele osób mnie zlinczuje], ale na wiedzminie akurat zalezy mi najmniej.
Mi zależy na CoD 4, Driver:Parallel Lines, ewentualnie UT3 i GoW.
Wiedźmin dobrze by było, jakby chodził, ale płakał nie będę, jak się okaże, że nie ruszy, albo ruszy z zupełnie niegrywalnym framerate''em.
CoD 4 mam szanse na średnie detale w 1280x960?
A Driver: Parallel? jw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ten CoD4 to w takiej rozdziałce stawiał bym na jakiś miks średnio-niskie [będziesz sobie musiał pokombinować]
Ale jak kolega wyżej pisał - na cuda nie licz.

Ostatnia sprawa co do wiedxmina - giera jest i tak marnie zoptymalizowana [najbardziej boli brak poprawnej obsługi dwóch rdzeni], to jedyna giera która mi sie dławiła

Spoiler

[w jednym przewalonym miejscu - wyzima płonąca, walki zakonu i wiewiórek, miałem tam spadki do 18-22 fps grając na full ustawieniach, w handlowej a zolei miewałem po 28-29 fps, gdzie przez reszte gry frame rate nie spadał poniżej 50, naprawde optymalizacja wieska jest lipna jak jasna cholera]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Załóżmy, że mam windowsa 7 home premium 64bitowy i czy pójdzie mi na tym UT2k4, Warcraft III TFT i Crysis oraz stare dosówki przez emulator ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 20.02.2010 o 17:49, TBKPredator napisał:

Pójdą wszystkie które wymieniłeś, jako że sam testowałem. Co do tych na DOSie, to nie
wiem, ale wątpie by poszły.



A chodzą lepiej czy gorzej niż na 32 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Windows Vista
Intel Core 2 Duo T5800 2.00GHz
2940MB RAM
DirectX 10
Karta graficzna: Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family 128MB

Będzie działał X3: Konflikt Terrański?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy Assassin''s Creed II uruchomi się ?
Windows 7
Proc: Nie pamiętam czy Intel Core czy Intel Pentium, ale wiem że podwójny (2,1x2)
3GB Ram
Karta Graficzna: Radeon HD4550 512mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 21.02.2010 o 21:27, DambialkoX napisał:

Czy Assassin''s Creed II uruchomi się ?
Windows 7
Proc: Nie pamiętam czy Intel Core czy Intel Pentium, ale wiem że podwójny (2,1x2)
3GB Ram
Karta Graficzna: Radeon HD4550 512mb


Uruchomi się. Pewnie nawet w średnich pograsz :)

Assassin's Creed 2 Requirements:
Processor: Dual core processor 1.8 GHz Intel® Pentium® D or AMD Athlon™ 64 X2 3800+ (Intel Core® 2 Duo 2.2 GHz or AMD Athlon 64 X2 4400+ or better recommended)
RAM: 1,5 GB Windows XP / 2 GB Windows Vista / W7
Video Card: 256 MB DirectX® 10.0-compliant video card or DirectX 9.0-compliant card with Shader Model 3.0 or higher
Sound Card: DirectX 9.0 or 10.0-compliant sound card (5.1 sound card recommended)
DirectX Version: DirectX 9.0 or 10.0 libraries (included on disc)
DVD-ROM: DVD-ROM dual-layer drive
Hard Drive Space: 8GB

Supported Video Cards at Time of Release: ATI® RADEON® X1950, HD 2000/3000/4000/5000 series NVIDIA GeForce® 7/8/9/100/200 series

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Assassin''s Creed 2 pojdzie mi na tym?
AMD Athlon x2 2.6ghz
1.5gb ram
NVIdia Geforce 7300gt 512mb
Win xp

Dodam ze do tej pory wszystko działa , nawet gta 4 na minimalnych dobrze działa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się