• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

a czy 939 to nie jest to samo co am2 przypadkiem?
nie jestem pewny, ale tak mi się wydaje ;p

edit: nie. to nie to. 939 ma 939 pinów a am2... 940 xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1. Jaki dokładnie GF?
2. Chodzi o Juiced HIN?

EDIT: niestety nie pójdzie...:(. J ma dość wysokie wymagania...

proc. 3 GHz
1,5 GB RAM
grafa 256 MB z SM 3.0 czyli co najmniej GF z serii 6xxx lub 7xxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.03.2008 o 11:23, marlen230 napisał:

Pytanko: mam 1,79 ghz proc, 128 geforce kartę i 768ram. Jest szansa żeby juiced 2 odpaliło?


Przydał by się lepszy procek i by najprawdopodobniej odpaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.03.2008 o 11:28, KŁEJK napisał:

1. Jaki dokładnie GF?
2. Chodzi o Juiced HIN?

EDIT: niestety nie pójdzie...:(. J ma dość wysokie wymagania...

proc. 3 GHz
1,5 GB RAM
grafa 256 MB z SM 3.0 czyli co najmniej GF z serii 6xxx lub 7xxx


Do juiced 2 starczy 1GB RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.03.2008 o 14:12, KŁEJK napisał:

możliwe ale proc dość słaby na te grę i nie wiadomo jaka grafa...


Nom, proc i grafa mogą nie dać rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To juiced 2 ma takie wysokie wymaganiaO_o omg przecież minimalne są wiekszę od crysis a grafika nie powala:/ przegieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Słyszałem, że Guitar Hero 3 ma jakieś absurdalne wymagania, dlatego chciałbym sie spytać o jej płynność na moim sprzęcie:

P4 2,8 ghz
1,5 gb ram
Geforce 6800 gs 256/256 ddr3

Crysis chodzi u mnie dosyć płynnie na 1024x768 ust. low/med, UT 3 1024x768 ust. med, CoD4 1024x 768 ust. max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.03.2008 o 18:42, Kubak10 napisał:

Słyszałem, że Guitar Hero 3 ma jakieś absurdalne wymagania, dlatego chciałbym sie spytać
o jej płynność na moim sprzęcie:

P4 2,8 ghz
1,5 gb ram
Geforce 6800 gs 256/256 ddr3

Crysis chodzi u mnie dosyć płynnie na 1024x768 ust. low/med, UT 3 1024x768 ust. med,
CoD4 1024x 768 ust. max


Moim zdaniem trochę za słaby procek ale gra odpali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytania co do dwóch gier: Spellforce 2 oraz Gothic 3. Co do Spellforce''a - sprawdzałem demo i nie było za ciekawie: tekstury tła (ziemia, skały itp.) w ogóle nie były wyświetlane, a po pojawieniu się na ekranie ponad 50 jednostek gra się zawiesiła. Może jednak pełna wersja jest lepiej zoptymalizowana, dlatego pytam.
Moja konfiguracja:
AMD Sempron 2600+
1024MB RAM
ATI RADEON 9550 128MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 05.03.2008 o 21:41, Bimbermistrz napisał:

Mam pytania co do dwóch gier: Spellforce 2 oraz Gothic 3. Co do Spellforce''a
- sprawdzałem demo i nie było za ciekawie: tekstury tła (ziemia, skały itp.) w ogóle
nie były wyświetlane, a po pojawieniu się na ekranie ponad 50 jednostek gra się zawiesiła.
Może jednak pełna wersja jest lepiej zoptymalizowana, dlatego pytam.
Moja konfiguracja:
AMD Sempron 2600+
1024MB RAM
ATI RADEON 9550 128MB

Spellfoce
Minimalne:

1. System operacyjny Windows 2000; XP; Vista 32Bit
2. Intel Pentium 4 1.5 GHz lub odpowiednik AMD Athlon XP wspierający technologię SSE
3. 512MB RAM (Vista - 1GB RAM)
4. karta graficzna 3D z 128 MB RAM (GeForce 4 Ti; Radeon 9200 lub lepsza)
5. karta muzyczna zgodna z DirectX 9.0
6. 5 GB wolnego miejsca na twardym dysku
7. napęd DVD x8

Mi na 512 ram, z podobną grafiką i troszke lepszym procekiem gra chodziła płynnie na średnich,(nie które na wysokie) w 1024/768 z cieniami trawy i shaderami na 3.0. Co do twojego błędu to moze patcha wgraj.

Co do Gothica to chyba na minimalnych. Chociaż nie wiem jak z patchem 1.6. Grafika 64 czy 128 bit??. I procek tylko 1.9 Ghz. No Good:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 05.03.2008 o 22:41, marcinshinoda napisał:


Mi na 512 ram, z podobną grafiką i troszke lepszym procekiem gra chodziła płynnie na
średnich,(nie które na wysokie) w 1024/768 z cieniami trawy i shaderami na 3.0. Co do
twojego błędu to moze patcha wgraj.

Co do Gothica to chyba na minimalnych. Chociaż nie wiem jak z patchem 1.6. Grafika 64
czy 128 bit??. I procek tylko 1.9 Ghz. No Good:/


Co ty mówisz to mi na 256 i 3.0 spellforce 1gb ram i procek 2.7 scinało na niskich przy większej bitwie w spellfore a koledze z radkiem 9600 w ogóle się nie uruchomiło więc żaden patch mu nie pomoże a ty nie opowiadaj bajek bo radeon 9550 niem pixel shadera 3.0.A w Gothica 3 to pójdzie na minimalnych i z pewnymi zwiechami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.03.2008 o 01:18, buraczek18 napisał:


>
> Mi na 512 ram, z podobną grafiką i troszke lepszym procekiem gra chodziła płynnie
na
> średnich,(nie które na wysokie) w 1024/768 z cieniami trawy i shaderami na 3.0.
Co do
> twojego błędu to moze patcha wgraj.
>
> Co do Gothica to chyba na minimalnych. Chociaż nie wiem jak z patchem 1.6. Grafika
64
> czy 128 bit??. I procek tylko 1.9 Ghz. No Good:/

Co ty mówisz to mi na 256 i 3.0 spellforce 1gb ram i procek 2.7 scinało na niskich przy
większej bitwie w spellfore a koledze z radkiem 9600 w ogóle się nie uruchomiło więc
żaden patch mu nie pomoże a ty nie opowiadaj bajek bo radeon 9550 niem pixel shadera
3.0.A w Gothica 3 to pójdzie na minimalnych i z pewnymi zwiechami.


Chyba nie do końca zrozumiałeś. ja napisałem jak mi chodziło na moim kompie(mam tak wyczyszczonego że chodzi super szybko:)). A co do 9600 przeczytałeś wymagania?? "GeForce 4 Ti; Radeon 9200 lub lepsza)" to kolega coś miał zrąbane że mu nie odpaliło. Gra chodzi na tej karcie!!! tylko shadery nie bedą dostępne.
" bo radeon 9550 niem pixel shadera 3.0" Czy ja gdzieś napisałem że on go maO_o czytaj DOKŁADNIE!!!!!


Mały edit sprawdziłem jak mam ustawiene i cienie traw wyłączone, woda na niskie i jeszcze kilka mnie ważnych i cienie wyłączone, AA też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siema. Już dawno kupiłem sobie grę Two Worlds, ale mam pytanko. Moge grac tylko na rozdzielczosci 800x600 ( bo na innej sie tnie). A jak gralem w Gothica 3 ktory ma wiekrze wymagania to moglem rac na najwyzszej rozdzielczosci i detalach i sie dziwie cos sie dzijeje. Wie ktos moze czy jest jakis patch na to?? Prosze o pomoc . « ukryj
Z gory thx
Mój komp :
Intel Core 2 duo 2cpu 6400 2,2 Ghz
2gb ramu
karta graf. GeForce 7300GS z 386mb (właśnie mam zamiar kupić sobie nowa karte graficzna. Najprawdopodobniej GeForce 8800GT )
I moze apropo karty to moze ktos sie orientuje w jakic cenach (w jak najnizszych) chodzi ta karta?
Jeszcze raz z gory thx i przypominam o patchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.03.2008 o 18:11, kubaaa12 napisał:

Siema. Już dawno kupiłem sobie grę Two Worlds, ale mam pytanko. Moge grac tylko na rozdzielczosci
800x600 ( bo na innej sie tnie). A jak gralem w Gothica 3 ktory ma wiekrze wymagania
to moglem rac na najwyzszej rozdzielczosci i detalach i sie dziwie cos sie dzijeje. Wie
ktos moze czy jest jakis patch na to?? Prosze o pomoc . « ukryj
Z gory thx
Mój komp :
Intel Core 2 duo 2cpu 6400 2,2 Ghz
2gb ramu
karta graf. GeForce 7300GS z 386mb (właśnie mam zamiar kupić sobie nowa karte graficzna.
Najprawdopodobniej GeForce 8800GT )
I moze apropo karty to moze ktos sie orientuje w jakic cenach (w jak najnizszych) chodzi
ta karta?
Jeszcze raz z gory thx i przypominam o patchu :)


miałem słabszy komp a gra chodziła prawie że na max rodziałka i full detale , może masz stare sterowniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się