• 0
RobeN

Czy gra uruchomi się na moim sprzęcie? - temat ogólny o wymaganiach gier

Pytanie

Temat skierowany do wszystkich, którzy nie są pewni, czy dana gra uruchomi się na ich komputerze.

Wszelkie sprawy techniczne należy kierować już do wątków precyzyjnych, traktujących o konkretnych przypadkach.

W wątku tym prosimy umieszczać tylko konkretne zapytania. Za wypowiedzi nie związane z tematem wątku użytkownicy będą surowo karani :)

Czasami warto przed zadaniem pytania zajrzeć do "wymagań sprzętowych" poszczególnych gier umieszczanych na naszej stronie w bazie Pomocy Technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5485 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 17.05.2008 o 21:43, szypek26 napisał:

teoretycznie powinno. ale tylko teoretycznie. z laptopami, i to na zintegrowanych grafach
nigdy nic nie wiadomo. jeśli jest demo [nie wiem, nie orientuje się] spróbuj najpierw
je odpalić ;)

Odpalilem demko i chadza nawet na srednich detalach. Przy instalacji byla opcja wyboru karty. Mom nadzieja, ze pelna wersjia tez pudzie.
Ale dzieki za pomysl, Pozdro wielkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.05.2008 o 08:12, Tokix napisał:

Myśle żę na high odpalisz, sąsiad na 8500GT grał na high płynnie :]


No to dobrz, mam nieraz w tych nowszych grach problemy z graniem na high z tą badziewiarska kartą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Test Drive Unlimited? Ja na swoim gram 1024x768 i low bez AA i HDR i nie jest zle. To tez zalezy od kamery, jakbym gral z np. zderzaka to moglbym cos wiecej wlaczyc a tak to tylko tyle. Podkrec troche proca i powiedz, jakie masz pamieci na tej karcie, DDR2 czy DDR3? Moj sprzet masz w opisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy Act of War z dodatkiem odpali na tym kompie (przynajmniej na minimum)?

AMD Athlon 2000+
ATI Radeon 9200 128MB
512 RAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.05.2008 o 11:19, fifomaniak napisał:

Test Drive Unlimited? Ja na swoim gram 1024x768 i low bez AA i HDR i nie jest zle. To
tez zalezy od kamery, jakbym gral z np. zderzaka to moglbym cos wiecej wlaczyc a tak
to tylko tyle. Podkrec troche proca i powiedz, jakie masz pamieci na tej karcie, DDR2
czy DDR3? Moj sprzet masz w opisie.



O podkręcanie bawił się nie będę. Pamięć na karcie mam DDR2. W sumie to trochę się zawiodłem bo liczyłem na średnie detale, a ze zderzaka nie lubię jeździć:P A jak na low wygląda gra? Gra działa całkiem płynnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Low, medium i high sie roznia TYLKO iloscia krzakow i LOD-em (czyli odlegloscia przy jakiej wyzsze detale sie wlaczaja) i to w niewielkim stopniu. Chcesz, to graj na high, mi krzaki zwisaja i wole miec te 4-5 FPS wiecej. Moge wlaczyc 800x600 i AA, ale wtedy sa gorszej jakosci tekstury (TDU tak ma, wraz z rozdzielczosci zmienia sie jakosc tekstur, chyba od 1280x1024 wzwyz sa juz maxymalne). Jak chcesz plynnosc to mozesz grac na 800x600 i medium :P

Edit: Ja gram na kamerze z kokpitu, tam sa najmniejsze FPS-y ze wzgledu na to, ze sa lusterka. Z zewnatrz jest juz nieco lepiej. A, no i w miastach bedzie Ci zwalniac jeszcze bardziej niz mi bo ja po OC mam praktycznie Semprona 3200+, a jak Ty masz 2500, to tam licz na spore spadki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 19.05.2008 o 11:27, NuGGet napisał:

Czy Act of War z dodatkiem odpali na tym kompie (przynajmniej na minimum)?

AMD Athlon 2000+
ATI Radeon 9200 128MB
512 RAM

odpali odpali, i nawet średnie zobaczysz mi odpaliło na takim Conf tylko procek P.2.4 Ghz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam trochę nietypowe pytanie. A mianowicie, zamierzam kupić nowy monitor o rozdziałce 1650x1080 22".
I nie wiem, czy na tej rozdziałce moja stara karta graf.[Radeon 9600Pro 256mb] + Wind. Vista udźwignie płynnie te gry:

- Gothic (1 ; 2 ; Noc Kruka).

- NFS ProStreet

- Call of Dut 4 ; 2

Bardzo bym prosił o odpowiedz o detale w jakich w te gry mogę grać i roździałke pasującą do monitora. Nie musi być to maxymalna rozdzielczośc, może być np. 1280 x 1024 itp


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.05.2008 o 10:00, burczynski napisał:

Mam trochę nietypowe pytanie. A mianowicie, zamierzam kupić nowy monitor o rozdziałce
1650x1080 22".
I nie wiem, czy na tej rozdziałce moja stara karta graf.[Radeon 9600Pro 256mb] + Wind.
Vista udźwignie płynnie te gry:

- Gothic (1 ; 2 ; Noc Kruka).

- NFS ProStreet

- Call of Dut 4 ; 2

Bardzo bym prosił o odpowiedz o detale w jakich w te gry mogę grać i roździałke pasującą
do monitora. Nie musi być to maxymalna rozdzielczośc, może być np. 1280 x 1024 itp




O ile gothici da rade, to w CoD4 i ProStreet wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.05.2008 o 10:00, burczynski napisał:

[Radeon 9600Pro 256mb] + Wind.
Vista


Zapomniałem dodać, że Wind. Vista nie jest potwierdzony. Mogę mieć, ale raczej zostanę na Xp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Call of Duty 2 odpali się w rozdzielczości przynajmniej 1024x768 na grafice laptopowej Intel X3100 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.05.2008 o 13:30, Taikun napisał:

Call of Duty 2 odpali się w rozdzielczości przynajmniej 1024x768 na grafice laptopowej
Intel X3100 ?

Intel? to będzie dobrze jak się uruchomi na jakichkolwiek ustawieniach, układy graficzne tej firmy nie mają żadnego wsparcia dla 3d.
Ps jesteś pewien że to intel a nie amd/ati? bo to x na początku właśnie z tą firmą mi się kojarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.05.2008 o 13:46, sig. napisał:

Intel? to będzie dobrze jak się uruchomi na jakichkolwiek ustawieniach, układy graficzne
tej firmy nie mają żadnego wsparcia dla 3d.
Ps jesteś pewien że to intel a nie amd/ati? bo to x na początku właśnie z tą firmą mi
się kojarzy


Heh, na pewno Intel, AMD ma układy nazwane X1100 ;) czy coś w ten deseń. Czyli jednak ... teraz mam Intel 945 i też nie odpalam CoD2 bo karta nie obsługuje chyba przyśp. teksturowania AGP (a przynajmniej tylko to mi przychodzi do głowy). Myślałem że może coś w tej kwestii zmienili przy X3100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak mi będzie śmigał Assassin''s Creed na ścieżce DX 10 na takim kompie
Pentium 4 HT 630 (3 Ghz, HT, 64-bit)
3 GB Ram
Radeon HD 3850 512 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.05.2008 o 16:32, Domaku napisał:

Jak mi będzie śmigał Assassin''s Creed na ścieżce DX 10 na takim kompie
Pentium 4 HT 630 (3 Ghz, HT, 64-bit)
3 GB Ram
Radeon HD 3850 512 MB


Bardzo możliwe, że na max detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.05.2008 o 16:32, Domaku napisał:

Jak mi będzie śmigał Assassin''s Creed na ścieżce DX 10 na takim kompie
Pentium 4 HT 630 (3 Ghz, HT, 64-bit)
3 GB Ram
Radeon HD 3850 512 MB

jeśli to jest procesor jednordzeniowy - w 1024x768, DX10 nie licz na więcej niż medium. jeśli to dwujajowiec - delikatnie podwyższone medium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się