Zaloguj się, aby obserwować  
Xantus

Battlestar Galactica

616 postów w tym temacie

Dnia 13.03.2007 o 22:10, GanD napisał:

Faktycznie ktoś doniósł na niepoprawny tytuł, bardzo dobrze ;-)

Cinusowi należy się browarek (oczywiście bezalkoholowy ;).
Póki co muszę obejrzeć 3 sezon, bo dopiero skończyłem 2... Więc jakby co, pamiętajcie - nie spoilerować nadmiernie i wcześniej ostrzegać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2007 o 22:10, GanD napisał:

Cieszmy się, będzie sezon czwarty! W sumie to niedziwne, bo autorzy scenariusza tak już zamieszali,
że nie da się tego skrócić do trzech odcinków. Zastanawiam się, co ma sugerować ten tytuł...
Czyżby flota miała się podzielić? Choć bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że Cyloni i ludzkość
znów spotkają się na zakręcie ;)


[POZOR! Nie czytać jeśli nie jest się na etapie najnowszego odcinka trzeciego sezonu, tj. "The Son Also Rises"!]

I pewnie znów się będą żegnać, ale im nie wyjdzie. :P Osobiście podejrzewam, że "rozdroża" będą miały coś wspólnego z pozostałymi pięcioma modelami Cylonów. Ciekawi mnie w jaki sposób zostanie rozwiązana kwestia ich tożsamości - rzucą je nam hurtowo teraz, czy będziemy się domyślać przez następne kilkanaście odcinków? Bo ujawnienie ich teraz wcale nie oznacza rozwiania wszystkich tajemnic: pozostaje pytanie dlaczego są odseparowani od pozostałej siódemki, w jaki sposób i gdzie funkcjonują, oraz czy może mają jakieś związki z tzw. siłami nadprzyrodzonymi (patrz: Roslin wspominająca o "pięciu kapłanach poświęconych temu, którego imienia nie można wymówić").

[Tu już można czytać bez ryzyka.]

Do czwartego sezonu jeszcze masa czasu... trzeba będzie znaleźć coś w zastępstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież praktycznie już ujawniono jeden z modeli, chyba że to całe zamieszanie w "oku cyklonu" w 17 odcinku 3 sezonu i kwestia "przeznaczenia", to tylko pic na wodę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 21:08, GanD napisał:

Przecież praktycznie już ujawniono jeden z modeli, chyba że to całe zamieszanie w "oku cyklonu"
w 17 odcinku 3 sezonu i kwestia "przeznaczenia", to tylko pic na wodę :P


Fakt, tu akurat skłaniam się ku wersji, że faktycznie to jest jeden z tych modeli, ale mimo to wciąż pozostało jeszcze kilka. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2007 o 21:08, GanD napisał:

Przecież praktycznie już ujawniono jeden z modeli, chyba że to całe zamieszanie w "oku cyklonu"
w 17 odcinku 3 sezonu i kwestia "przeznaczenia", to tylko pic na wodę :P

Tak, a matkę wpletli tylko po to by nam oczy zamydlić ;).Na forum stawiają na pana G i panią D...
Ps. A może miała już dosyć serialu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2007 o 19:47, darsz napisał:

Na forum stawiają na pana G i panią D...


A o co idą zakłady?;)

Dnia 15.03.2007 o 19:47, darsz napisał:

Ps. A może miała już dosyć serialu?


Nie sądzę. W końcu ta cała śpiewka o przeznaczeniu zaczęła się już w pierwszym sezonie, tak więc sądzę, że to była w pełni zaplanowana akcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SPOILER - TYLKO DLA BęDąCYCH PO S03E19

Obejrzałem dzisiaj 1 część "Crossroads". Jak to stwierdził Helo "there''s storm coming...". Wyraźnie akcja zmierza do kolejnej wielkiej konfrontacji, tylko jedno mnie martwi: brak odpowiedzi. Podejrzewam, że jedno co się w końcu wyjaśni to los Baltara i sądzę, że niezależnie od wyroku będzie to śmierć (zbyt długo pozwalano mu żyć...), z drugiej strony smuci mnie trochę rola Lee w tym procesie, nie przypuszczałem, że dopuści się nawet do dyskredytacji prezydent, tylko w imię czego? Jest wiele powodów dla których Baltar już dawno powinien zostać wymazany z historii ludzkości, lista jego zdrad jest długa i sięga daleko poza New Caprica. Dziwię się, że CAG wybrał rolę jego obrońcy. Faktem jest, że Lampkin (tylko człowiek wierzący w system, czy może ktoś więcej?) świetnie nim manipuluje, ale mimo wszystko... Lee zawsze był rozsądnym człowiekiem i nie dawał się nabierać na takie sztuczki.

W ogóle ciekawa sprawa ten cały proces. Wszyscy wiedzą, że doktor jest winny, są na to niezbite dowody, mnóstwo świadków, ale sądzić i tak trzeba. W takich chwilach nasz system prawny zaczyna mnie bawić (a sam studiuję prawo;), czy to ma być swoista deska ratunkowa ludzkości, pokazanie że potrafimy nie tylko niszczyć "wszystko co kochamy", że coś takiego jak prawo i sprawiedliwość naprawdę istnieje? Sam już nie wiem... Kto by pomyślał na początku oglądania tego serialu, że zrobi się z tego taka poważna dysputa polityczna o ludobójstwie. Co nim jest, a co nie jest, kiedy i w jakich sytuacjach można się go dopuścić, czy w ogóle można to czymś usprawiedliwić, czy pistolet przystawiony do głowy to wystarczająca wymówka, by zgodzić się na zabicie 200 niewinnych osób?

Kto odważy się zgadywać, czy muzyka którą słyszy EXO to tylko halucynacje, czy wymyśle urządzenie naprowadzające made by Cylons?;)

Jaka będzie w tym wszystkim rola Hery (jeden sen na odcinek to jak dla mnie zdecydowanie za mało...)?

Co z pozostałymi Cylonami? Prawie znamy tożsamość jednego z nich, każdy ma też zapewne własne typy co do innych, ale żeby odkryć ich wszystkich w jednym odcinku? To zdecydowanie za mało czasu. Szkoda, bo zanim zostanie nakręcone kolejne 13 (i jak to zostanie rozwiązane, skoro nie wiadomo, czy będzie jeszcze 7 by dopełnić sezon...), to będziemy musieli trochę poczekać.

KONIEC SPOILERA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WNIMANJE! Każdy kto przeczyta bez znajomości ostatniego odcinka sezonu trzeciego jest łoś!

Jak widać co do Baltara się pomyliłeś. Ja z kolei przeczuwałem, ze właśnie taki będzie wyrok, i przeczuwałem czyj głos zaważy...
Generalnie rzecz biorąc cały odcinek był zaskakująco mało zaskakujący. Wyrok korzystny dla obrony - tak właśnie przeczuwałem, to samo tyczyło się głosu, który przeważył. Tożsamość czwórki z ostatniej piątki Cylonów - zorientowałem się jeszcze przed połową, co spowodowało, że scena w której się do tego przyznają przed sobą stała się dla mnie wyjątkowo mało efektowna. Scena w operze jak zwykle była bonusem, który gdy już miałem nadzieję, że coś rozwiąże nagle się skończył. Jedynie ostatnia scena z, jakby to określić... gościem specjalnym wyskakuącym niczym z kapelusza zdrowo mi namieszała. I pewnie o to chodziło.

TUTAJ już można bezpiecznie czytać

Podobno jednak będą co najmniej 22 odcinki, i jeszcze pełnometrażowy film gdzieś tam przed, w, albo za. To czekanie będzie jeszcze bardziej irytujące niż po zakończeniu sezonu drugiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2007 o 21:14, frogger napisał:

Podobno jednak będą co najmniej 22 odcinki,

Narazie zakontraktowano bodaj 12 albo 13 odcinków oniczym dalej nic się nie mówi.

Jesli chodzi o scenę spotkania, to owszem nie było zaskoczeniem i można się było zorientować, lecz policz sobie ilu ich tam jest :D.
Ludzie mówią, że brakowało Roslin, bo zareagowała negatywnie na mgławicę, ale ona ma raka i to moze być zwykła pułapka na widza, tak samo idący pod prąd "młody" (pozornie zmierzajacy na spotkanie).
A jeśli chodzi o Tigha to ja byłem jako jeden z nielicznych pewien jego "skórowości" już od momentu, gdy #3 przepraszała go w światyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 00:25, hans olo napisał:

A jeśli chodzi o Tigha to ja byłem jako jeden z nielicznych pewien jego "skórowości" już od
momentu, gdy #3 przepraszała go w światyni.


Ale skąd to wiedziałeś? Zobaczyłeś jego odbicie w jej oczach, czy jak?:)

No jak na zakończenie serii to zdecydowanie za krótko i zbyt... sam nie wiem, nie tak to miało być, jestem zwolennikiem kary śmierci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 00:25, hans olo napisał:

Narazie zakontraktowano bodaj 12 albo 13 odcinków oniczym dalej nic się nie mówi.

http://www.scifi.com/battlestar/news/
(patrz: news z 22 marca)
Owszem, mówi się ;P

Dnia 27.03.2007 o 00:25, hans olo napisał:

Jesli chodzi o scenę spotkania, to owszem nie było zaskoczeniem i można się było zorientować,
lecz policz sobie ilu ich tam jest :D.

Yup, widzę. Nie zaskakuje mnie to. ;]

Dnia 27.03.2007 o 00:25, hans olo napisał:

Ludzie mówią, że brakowało Roslin, bo zareagowała negatywnie na mgławicę, ale ona ma raka i
to moze być zwykła pułapka na widza, tak samo idący pod prąd "młody" (pozornie zmierzajacy
na spotkanie).

To jest pułapka, zupełnie jak z takim jednym co miał wcześniej różne fantazje. :P

Dnia 27.03.2007 o 00:25, hans olo napisał:

A jeśli chodzi o Tigha to ja byłem jako jeden z nielicznych pewien jego "skórowości" już od
momentu, gdy #3 przepraszała go w światyni.

Szczerze wątpię, że to on był adresatem tych przeprosin, bo on raczej nie będzie tym, że tak powiem, stojącym w samym środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 11:56, GanD napisał:

Chyba nie... Prędzej AXN się za to weźmie niż nasza kochana TVP...


W sumie to by mi nie robiło różnicy. Byle tylko normalne AXN a nie Sci-Fi, bo tego drugiego nie mam. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

--------==== SPOILER e3s20 =====------------

Takiej 100% ze to oni sa nie mamy ;) Jedynie Tyro wspomina o tym, ze ''wylacznik zadzialal'', ale to moze byc jego zgadywanie.
No a jak sie bawic w zgadywanie to ja bym strzelal (wiem ze sporo opcji, ale kazde ma jakies uzasadnienie):
Kapitan Adama(syn) - w jednym z odcinkow (chyba sezon 1) jeden z cylonow powiedzial, ze Adama jest cylonem (z drugiej strony oni chyba nie znaja ''piatki''). Dodatkowo jest
Baltar - niby zbyt oczywiste, ale ''Xena'' przepraszala jednego z ''piatki'' po tym jak go zobaczyla, a z wielona stycznosci nie miala.
Admiral Adama - patrz 2 powyzsze
Mniej prawdopodobni:
Prezydent - jak wiekszosc moich strzalow banalne rozwiazanie. Najwiekszy powod to ''przeprosiny''
Starbuck - ''piatka'' byla w swiatyni wiec jakby znaja droge na ziemie i ona teraz im pokaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 10:00, GanD napisał:

Ale skąd to wiedziałeś? Zobaczyłeś jego odbicie w jej oczach, czy jak?:)

A kogo innego mogła przepraszać? Gdyby to miała być Kara, to musiałby ją przepraszać Leo. Tylko Tigh do tego pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 12:28, HumanGhost napisał:

> Chyba nie... Prędzej AXN się za to weźmie niż nasza kochana TVP...

W sumie to by mi nie robiło różnicy. Byle tylko normalne AXN a nie Sci-Fi, bo tego drugiego
nie mam. ;-)


Szkoda, że mi by robiło ;). Mieszkam "na wsi" (czyt. "w bardzo małym mieście, którego włodarze cierpią na przerost ambicji") i żadna z dwóch (lol) sieci kablowych nie ma AXN w swojej ofercie. Poza C+ i HBO, oczywiście dostępnymi za extra opłatą, mamy tylko ogólnodostępne kanały - TVNy, Polsat, TV4, kanały TVP (z Kulturą i Sport włącznie) i - niespodzianka - nieodpłatnie kanały NGC/Discovery. Reszta to standardowy mix darmowych kanałów z satelity (większość po niemiecku i angielsku).
Ale myślę, że Galactica podzieli los trzeciego sezonu Andromedy na Tele5 - czyli kolejnej serii w żadnym kanale TVP nie zobaczymy.
PS Wielkie dzięki wszystkim, którzy wytłuszczają spoilery, dzięki temu znów zacząłem zaglądać do tego tematu :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś pełny tytuł piosenki końcowej i tej zaraz przed z 3 sezonu? Próbowałem szukać jej ze słuchu, ale coś mi nie idzie, a to imho najciekawsza rzecz w tym odcinku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 00:43, GanD napisał:

W końcu znalazłem: “All Along The Watchtower” by Bob Dylan ;)


Przy czym to raczej jest jakiś cover stworzony specjalnie na potrzeby BSG. Choć mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować