Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Guild Wars 2 - zapowiedź

123 postów w tym temacie

Dnia 29.02.2008 o 10:44, Pablo09 napisał:

A oby tak gw2 skopało tyłek WoW.... :D


Spójrzmy prawdziew w oczy. Do czasu premiery GW 2 WoW nie bedzie już tym samym co teraz. W końcu ile można grać w to samo? Poza tym do czasu premiery GW 2 Warcraftowi odbiorą abonentów takie gry jak Warhammer Online czy Conan.
Może to za daleko wysunięty wniosek, ale sądzę, że w momencie premiery GW 2 World of Warcraft nie bedzie już samotnym przodownikiem na rynku MMO. Rynek ulegnie większemu rozdrobnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kris_bla: drogi fanie MMO. Serdecznie proszę o niedotykanie serii GW, ponieważ jest cRPG i prawdopodobnie nie masz tu czego szukać. :)

Hmmm... artykuł strasznie najeżony spojlerami, na szczęście wszystkie już dawno znam.
Zastanawia mnie, czemu screeny są z EotN? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh szkoda, że zniesiony zostanie limit 20 lvl. Teraz przynajmniej liczył się dobór skilli i umiejętności gracza a nie jak w np. tibi - sam level robi za ciebie wszystko. "Ja mam 150 lvl a ty 20 i cie jade". I właśnie takim ''tibijczykom'' nie podobał się ten limit.

"szybsza regeneracja zdrowia, many, lepszy drop itp." A nie energii? Chyba, że zamienią energię na manę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kiedys gralem w gw po dosc dlugim stazu w wowie i musze przyznac, ze ta gra w ogole mnie nie przekonala. PRzeszedlem "zeby przejsc". Nie podoba mi sie kompletnie system przedmiotow, zbieranie materialow na armor itp.
Wole miec ta wielka satysfakcje z dropu, a tam wypadaja glownie smieci. Ten 20 lvl... rozumiem 20 poziomow w takim Icewind Dale , ale mmo na taka skale. Gdy doszedlem do 20 to nie mialem pojecia co robic dalej. Nie zrozumcie mnie zle, ale nie widzi mi sie chodzenie w kazdej czesci na jednym poziomie i zdobywanie glupich skilli przez pare lat;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 15:44, tessa napisał:

Nie podoba mi sie kompletnie system przedmiotow, zbieranie materialow na armor itp.


A to mnie zaintrygowało. Nie spotkałem się jeszcze z takim argumentem. Poważnie mówię. Można wiedzieć co konkretnie Ci się w tym nie podobało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 15:21, KrzychoCJ napisał:

Eh szkoda, że zniesiony zostanie limit 20 lvl. Teraz przynajmniej liczył się dobór skilli i umiejętności gracza a nie jak w np. tibi - sam level robi za ciebie wszystko.


Dokładnie. Inna sprawa - teraz mam 5 postaci na 20 lvl, każda ze sporym unlockiem. Gdy jest gildiowy wypadzik to mam spore pole manewru kim iść - w zależności od potrzeb lub chęci.
Przy większym limicie poziomów zmuszony zostanę do skupienia się tylko i wyłącznie na jednej postaci. Dla mnie kaszanka, ale widać presja była za duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma satysfakcji ze "sklejenia" armoru, jak dla mnie. Wole, jezeli armor i wszystko inne wypada z mobow.
pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"W World PvP zagramy postaciami z aktualną bazą skilli i zdobytym w czasie gry PvE ekwipunkiem. Będzie to swoisty pomost pomiędzy grą fabularną a zawodami gildiowymi. Weźmiemy tu udział w ogromnych, wręcz epickich bitwach, trwających niekiedy kilka godzin czy nawet dni!"
Kilka, a nie parę ;D? Kurczę, będzie ostro, ale to raczej zabawa dla totalnych no-liferów ;P. Jak przy takim czyszczeniu FoWa tyłek już zaczyna przywierać do fotela, to strach pomyśleć, co się z nim będzie dziać podczas tych epickich bitew xD.
Ta kwestia w sumie najbardziej rzuciła mi się w oczy, a tak bardziej ogólnikowo - oczywiście czekam... na wymagania ;P. Bo jeżeli shadery 1.4 będą jeszcze dopuszczalne, to jakiś tam cień szansy na uruchomienie będę miał. Ale co by nie było, gra odniesie sukces. Rzekłem ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 16:02, gothicsheep napisał:

Weźmiemy
tu udział w ogromnych, wręcz epickich bitwach, trwających niekiedy kilka godzin czy
nawet dni
!"
Kilka, a nie parę ;D? Kurczę, będzie ostro, ale to raczej zabawa dla totalnych no-liferów


Mi się wydaje, że to będzie tak: Ameryka się zaczyna tłuc, robi się u nich późno. W Europie zaczyna się dzień, fani zaczynają grać. Ameryka kończy. Później Korea i tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bety GW2 mają być jeszcze w tym roku, a do wydania gry pewnie minie dużo więcej czasu, tak więc na wprowadzenie zmian będą mieć masę czasu, o ile wezmą pod uwagę sugestie fanów.

Co do limitu poziomów, żeby tylko WoWa z tego nie zrobili z level capem do 70, a już nie długo do 80.
Max jakie mógłbym dopuścić do GW to 50 lvl, ale to i tak dużo więc do 40 może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 15:53, tessa napisał:

Nie ma satysfakcji ze "sklejenia" armoru, jak dla mnie. Wole, jezeli armor i wszystko inne wypada z mobow.
pozdro:)


A no chyba, że tak. Cóz, można Ci przyznac rację. Faktycznie zdobywanie armorów może nie jest jakoś szczególnie pasjonujące. Mnie tez to nie za bardzo pasuje, choć przyznam, że takie rozwiązanie nie jest do końca złe jeśli wziać pod uwagę załozenia całej gry.
Fajnie według mnie by było jakby w GW2 armory można było zdobywać tak jak obecnie a przy tym istniałaby jeszcze możliwość zdobycia jakichś szczególnych armorów w drodze, np. jakichś dużych rajdów na jakieś skarbnice strzeżone przez potężne potwory. No tak mniej wiecej. Tak jak z bronią w GW - jest u crafterów, ale fajne skiny dropią tylko z mobów/skrzynek. Coś w tym guście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2008 o 17:17, HumanGhost napisał:

A no chyba, że tak. Cóz, można Ci przyznac rację. Faktycznie zdobywanie armorów może
nie jest jakoś szczególnie pasjonujące. Mnie tez to nie za bardzo pasuje, choć przyznam,
że takie rozwiązanie nie jest do końca złe jeśli wziać pod uwagę załozenia całej gry.
Fajnie według mnie by było jakby w GW2 armory można było zdobywać tak jak obecnie a przy
tym istniałaby jeszcze możliwość zdobycia jakichś szczególnych armorów w drodze, np.
jakichś dużych rajdów na jakieś skarbnice strzeżone przez potężne potwory. No tak mniej
wiecej.


Pomysł ciekawy, ale od razu na usta ciśnie mi się słowo Grind.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 12:52, master962 napisał:

mi się GW podobało więc czekam na kontynuację a nie rewolucję :P


Dlatego pewnie GW2 zachowa wiekszosc fanow z jedynki, ale nowych graczy to raczej do siebie nie przyciagnie... a szkoda, bo myslalem, ze GW2 sobie kupie i pogram, a nie ma po co niestety :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak myślę, że przyciągnie nowych graczy, jestem nie mal pewny, że GW2 ze zmienionym częściowo rodzajem rozgrywki (bardziej będzie przypominać rasowe MMORPG) zachęci innych graczy (bądź tych którym się GW1 nie spodobało) do spróbowania, a dużo do stracenia przecież nie będą mieć według zapowiedzi ma nie być abonamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować