Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

MSI pokazuje kartę graficzną z możliwością rozbudowy

39 postów w tym temacie

Dnia 09.01.2006 o 15:13, JaMES` napisał:

pozyjemy zobaczymy, ja poczekam, postoje, zobacze ;)
mialem kupowac procek 64bit, ale stwierdzilem, ze poczekam, bo jak na razie nie mam

na to jescze za wcześnie, już chyba lepiej dwurdzeniowy (intel chyba robi 2 rdzeniowe procesory 32bitowe) przynajmije będzie wzrost wydajnosci od razu a nie za pare lat jak sie programiści przezucą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 15:14, sig. napisał:

Jeśli i makabrycznie drogie. zresztą już jest coś takiego. już by chyba lepiej (i taniej było wiecej
ramu dołożyć i tam ramdysk z osem (który by sie przy starcie kompa z obrazu umieszczonego
np w pamieci flash tam ładował)


Tak są dyski na Flashach - brak problemu z utratą danych bez zasilania. Jednak nie są tak szybkie jak na RAMcach :) To chyba tylko po to wymyśłają aby uzuskać jak najszybszy rozruch maszyny. Nie przypuszczam aby znalazło to zastosowanie w domach - jednak w niektórych firmach może to być coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 15:16, sig. napisał:

na to jescze za wcześnie, już chyba lepiej dwurdzeniowy (intel chyba robi 2 rdzeniowe procesory
32bitowe) przynajmije będzie wzrost wydajnosci od razu a nie za pare lat jak sie programiści
przezucą


Można najpierw kupić sobie słaby 64bit jednojądrowy a potem zamienić sam procesor na dwujądrowy :) AMD przecież robi - gdyby tylko ceny były normalniejsze...

Zastanawiam się jak będzie z AM2 od AMD :) Czy będzie to w końcu Stały Punkt czy też tylko CheckPoint w ciągłym wyścigu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 15:16, HumanGhost napisał:

Rany, czego to nie wymyslą. Pomysl wydaje się ciekawy, choć wątpię żeby w praktyce się sprawdził.
Poza tym ciekawe jak byłaby cena takiego "cudeńka" i koszty rozbudowy.


Najbardziej z tego zastanawia mnie DŁUGOŚĆ PCB :)

Wygląda koszmarnie - czy aby nie kończyłoby się to "w dyskach"???
Już 6800 i 7800 są bardzo długie - to wygląda na jeszcze bardziej wyciągnięte :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 15:13, JaMES` napisał:

pozyjemy zobaczymy, ja poczekam, postoje, zobacze ;)
mialem kupowac procek 64bit, ale stwierdzilem, ze poczekam, bo jak na razie nie mam zamiaru
wydawac np2x na Windowsa, zeby mi ciut szybciej chodzil w 64bitach
tak samo zrobie z karta jak cos takiego wyjdzie ;)


Jakie szybciej? :) Mam Win XP 64 bity i jedyne co zauwazylem to zwiekszenie problemow. A dokladniej brak sterownikow pod 64 bity i brak wielu programow, ktorych uzywam.

Oczywiscie kupic teraz procesor nie 64 bitowy sensu nie ma, bo roznica w cenie nie siega 100 zl, ale instalowanie windowsa 64 bitowego to dobry pomysl nie jest. Same z nim problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kompletnie zdewastuje wolną przestrzeń w obudowie. Wyczuwam kłopoty z ułożeniem kabli w środku. No, chyba, że ktoś ma jakieś wielkie bydle żeby to pomieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2006 o 15:22, Bobo napisał:

Jakie szybciej? :) Mam Win XP 64 bity i jedyne co zauwazylem to zwiekszenie problemow. A dokladniej
brak sterownikow pod 64 bity i brak wielu programow, ktorych uzywam.

Oczywiscie kupic teraz procesor nie 64 bitowy sensu nie ma, bo roznica w cenie nie siega 100
zl, ale instalowanie windowsa 64 bitowego to dobry pomysl nie jest. Same z nim problemy.


Zgoda - Windows 64bit nie jest dopracowany w ogóle. Lepiej, jeśli się nie musi, się nie babrać.
Ale co do prędkości to się nie zgodzę. Nawet normalny 32bitowy Windows chodzi sprawniej.
Ty jesteś już wolny jeśli mowa o ustawianiu Pamięci i Procesora => nie trzeba pamiętać o synchroniczności!!! A magistralę, timingi, htt i resztę możesz ustawiać sobie wg woli aby osiągnąć jak najlepszą wydajność i stabilność.
Pod tym względem platformy 64bit są dużym krokiem na przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 15:14, RobeN napisał:

>a commodore? no coz moze gdzies maja ladny nagrobek :/

Commodore właśnie robi teraz handhelda :) minikompa z 20GB HDD i Windows CE :)


no brawo - ida "za ciosem" :D :D po swoich poprzednich konsolach :) :) :) :)

ech, te handheldy. niby fajne, ale tak na dluzsza mete to nie ma jak tandem konsola + komp (no chyba ze ktos pol zycia w samolocia albo pociagu spedza). szkoda ze sie nieda kompa na rzecz konsoli zupelnie odstawic w kwestii grania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 15:31, RobeN napisał:

Zgoda - Windows 64bit nie jest dopracowany w ogóle. Lepiej, jeśli się nie musi, się nie babrać.
Ale co do prędkości to się nie zgodzę. Nawet normalny 32bitowy Windows chodzi sprawniej.
Ty jesteś już wolny jeśli mowa o ustawianiu Pamięci i Procesora => nie trzeba pamiętać o
synchroniczności!!! A magistralę, timingi, htt i resztę możesz ustawiać sobie wg woli aby
osiągnąć jak najlepszą wydajność i stabilność.
Pod tym względem platformy 64bit są dużym krokiem na przód.


Jakim by krokiem nie byly, niezalezne testy wykazuja, ze na platformach 64 bitowych systemy 32 bitowe nie chodza w ogole szybciej, a 64 bitowe chodza w ogole wolniej.
Moze i krok naprzod "w srodku", ale na zewnatrz krok w tyl. Moze w srodku wszystko chodzi lepiej, na lepszych pomyslach, lepsze "jądro", ale na zewnatrz, czyli dla mnie jako uzytkownika, nic nie jest szybciej, a nawet jest wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie rozwiązanie jset bardzo ekonomiczne i oszczędne, jeżeli ta karta będzie dobra, to wszyscy na całym świecie będą mieli ją mieć niezależnie od ceny zeby pozniej zaoszczedzic ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 16:03, Bobo napisał:

Jakim by krokiem nie byly, niezalezne testy wykazuja, ze na platformach 64 bitowych systemy
32 bitowe nie chodza w ogole szybciej, a 64 bitowe chodza w ogole wolniej.
Moze i krok naprzod "w srodku", ale na zewnatrz krok w tyl. Moze w srodku wszystko chodzi lepiej,
na lepszych pomyslach, lepsze "jądro", ale na zewnatrz, czyli dla mnie jako uzytkownika, nic
nie jest szybciej, a nawet jest wolniej.


Ja na takich samych zegarach mam lepsze wyniki na 64bitach. A dodatkowo mogę ustawić dużo wyższe dla Pamięci taktowania i łatwiej też podciągnąć procesor (mimo Wiatrowego Chłodzenia).
Obecnie wszystkie rekordy również bute są na 64bitowych platformach - a przecież taktowania mają nieraz niższe od choćby Bartonów przekręconych na magistralę 276MHz (tu przukład NF7-S).
Ogólnie od strony użytkownika właśnie 64bit dały mi większą swobodę i więcej mocy - w obydwu kompach mam taką samą grafę jendak na 32bitach mam gorsze wyniki (może nie o 20% ale różnicę widać) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 20:35, rozenkranz napisał:

E tam. Ciekawe kiedy do kompa trzeba bedzie wykupic abonament w naj. elektrowni termojadrowej^^

dobre pytanie ;) pewnie jutro ;p oczywiście w elektrowni w czarnobylu ! innych nie lubię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

flash jako taki to za mało na dysk systemowy. nie zapominaj że mają one ograniczoną liczbe zaspisów. wprawdze przy użytkowaniu jako dysk wymienny sprawdzają sie dobrze (zapisując je raz dziennie zeszło by ci pareset lat) ale system operacyjny co chwile dokonujący zapisu na dysku wykończył by go dość szybko. co zaś sie tyczy przejscia z 32 na 64 bity, to pełne wykorzyrzystanie nowych możliwośći wymaga to nie tylko 64 bitowego systemu ale również 64 bitowych sterowników i oprogramowania a na natłok takowych sie nie zanosi (a zanim sie upowszechnią współczesne procesory nawet te dwurdzeniowe staną sie zbyt wolne). aha 32 bitowy antywirus nie działa z 64 bitowym windowsem (za głęboko ingerują w system żeby emulacja zadziałała). oczywiscie wcześniej czy później wszyscy będą je mieli, a to z tego powodu ze innych nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 20:55, sig. napisał:

flash jako taki [...]


Zgadzam się - jednak zastosowanie jest ponownie nie dla zwykłych użytkowników :)

A co do pozostałej części - oczywiście masz rację. Jednak już i przy 32bitach jest różnica spowodowana samą konstrukcją, uwolnieniem od mostka północnego oraz od ustawień konfiguracyjnych o których już pisałem.

Jednakże w dalszym ciągu wszyscy czekamy na przełom, którego na razie nie widać... Być może 64bit jako przejściowy "eksperyment" da początek pełnej werwy kolejnej generacji wielobitowo-wielojądrowej, gdzie wszystko łącznie z oprogramowaniem będzie współdziałało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2006 o 21:03, RobeN napisał:

spowodowana samą konstrukcją, uwolnieniem od mostka północnego oraz od ustawień konfiguracyjnych
o których już pisałem.

trza było gadać że ci o amdki chodzi.... intele nadal kontolera pamieci w procku nie mają (a owo przyśpieszenie to włąśnie przeniesienie kontrolera a nie 64 bitowość jako taka) no chyba że udało ci sie zdobyć 64 bitową wersje jakiegoś dużo liczącego na długich liczbach programu (auto cad albo inna mathematica, takie faktycznie dostały by skrzydeł po przejsciu na 64 bity)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co pomysł sam w sobie głupi niejest.
Jak by się dało jak w przypadku kompa fragmenty unowocześniać podobnie w grafie to by było całkiem całkiem ciekawie.
tzn oczywiście musiał by powstać jakichś określony standard płytki nie tak jak to czyni intel i amd (rajdy po podstawkach procków) tylko konkretnie np. strzelam socket xxx dla GPU NVidii i podobnie dla Ati. i To samo z memorkami. w sumie to standardem powinna być tylko budowa podstawki ścieżki i układy poboczne a reszta typu GPU i MEM winny być wymienne......Dało by się tylko trzeba by chcieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 20:55, sig. napisał:

co zaś sie tyczy przejscia z 32 na 64 bity, to pełne wykorzyrzystanie
nowych możliwośći wymaga to nie tylko 64 bitowego systemu ale również 64 bitowych sterowników
i oprogramowania a na natłok takowych sie nie zanosi (a zanim sie upowszechnią współczesne
procesory nawet te dwurdzeniowe staną sie zbyt wolne). aha 32 bitowy antywirus nie działa z
64 bitowym windowsem (za głęboko ingerują w system żeby emulacja zadziałała). oczywiscie wcześniej
czy później wszyscy będą je mieli, a to z tego powodu ze innych nie będzie.


Masz rację ja mam Winde x64 tą 360-dniową i kilka razy próbowałem się przesiąść (mam Athlon 64 3000+) i zawsze po 2 dniach wracałem do XP HE.
1) miałem grafe Radeon 9200 a ATI robiło stery na 64 bity ale kompatybilne od Radka 9500 w górę - teraz grafę zmieniłem na GF 6600GT i stery są bez problemu,
2) nie wiem jak teraz ale sterów do SB Live''a nie było, znaczy były ale lepiej żeby ich nigdy nie było :)
3) antywir jest i to darmowy Avast się nazywa - pełne 64 bit, podczas gdy płatny Norton chyba dalej nie wypuścił swojego,
4) były i chyba dalej są problemy z programami typu Daemon - nie mają sterów wirtualnych dysków dla 64 bit
i to są na razie bolączki tego systemu, ale mam nadzieję, że wreszcie się to zmieni. No i niechby polską wersję dali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować