Zaloguj się, aby obserwować  
Pluszak

Ikariam - gra przeglądarkowa

817 postów w tym temacie

Gdzie można zobaczyć czyjeś statki, które płyną w naszą stronę z ładunkiem? Bo umówiłem się z gościem na handel, ja swoje wysłałem, on napisał że też, a coś nie widzę jego floty. Chcę wiedzieć czy mnie w balona nie robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 19:13, rob006 napisał:

Gdzie można zobaczyć czyjeś statki, które płyną w naszą stronę z ładunkiem? Bo umówiłem
się z gościem na handel, ja swoje wysłałem, on napisał że też, a coś nie widzę jego floty.
Chcę wiedzieć czy mnie w balona nie robi :)

W porcie handlowym ''Nadchodzący handlowcy" jeśli wysłał to tam pojawi się jego statek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 19:05, Bartek 93 napisał:

Ma ktoś już szpiegów? Jak tak to jak się sprawdzają?


Mi pozostało 11 godzin aż naukowcy odkryją Szpiegostwo :D Trzeba będzie przetestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 19:13, rob006 napisał:

Gdzie można zobaczyć czyjeś statki, które płyną w naszą stronę z ładunkiem? Bo umówiłem
się z gościem na handel, ja swoje wysłałem, on napisał że też, a coś nie widzę jego floty.
Chcę wiedzieć czy mnie w balona nie robi :)


A nie lepiej wybudować rynek? Wtedy będziesz miał pewność wymiany, bez żadnych zmartwień, że jakaś osoba cię oszukała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 19:30, Piotrbov napisał:

A nie lepiej wybudować rynek? Wtedy będziesz miał pewność wymiany, bez żadnych zmartwień,
że jakaś osoba cię oszukała.

Przez rynek też można oszukać, umawiając się, a na rynku nie ma takich korzystnych przeliczników jak "na gębę" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że na bazarze kupuje się za pieniądze i ktoś inny może nas uprzedzić i wcześniej kupić to, po co płynęliśmy. Jedynie transport surowców pozwala handlować surówką bezpośrednio, co jest często wygodniejsze. Jeśli widzimy, że ktoś nam statku nie wysyła to możemy swoje zawrócić, choć mnie nikt jeszcze nie oszukał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 19:36, Łowca Gier napisał:

Tylko, że na bazarze kupuje się za pieniądze i ktoś inny może nas uprzedzić i wcześniej
kupić to, po co płynęliśmy.


A więc, to nie jest automatyczne wysyłanie, tak jak na przykład w plemionach, gdzie automatycznie, jak się potwierdzi wymianę, to obie strony zaczynają wysyłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 19:44, Piotrbov napisał:

A więc, to nie jest automatyczne wysyłanie, tak jak na przykład w plemionach, gdzie automatycznie,
jak się potwierdzi wymianę, to obie strony zaczynają wysyłać?


Widzisz na rynku ofertę i wtedy możesz wysyłać statki ustalając ile mają maksymalnie kupić i ile maksymalnie mogą zapłacić. Ale dopóki dopłyną dużo może się zmienić, oferta może zniknąć, cena może się zmienić i wtedy twojej statki wracają z niczym. Jeśli ty wystawiasz ofertę, to ktoś wysyła do ciebie statki, przywozi swoje i zabierasz twoje, ty nic nie robisz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 19:44, Piotrbov napisał:

A więc, to nie jest automatyczne wysyłanie, tak jak na przykład w plemionach, gdzie automatycznie,
jak się potwierdzi wymianę, to obie strony zaczynają wysyłać?


Bazar działa na takiej zasadzie. wystawiam dajmy na to 50 siarki po 10 złota. I te siarkę kupi nie ten, kto pierwszy zaakceptował ofertę, ale ten, kto najszybciej dopłynie, bo np. ma bliżej wyspę. zdarzyło mi sie tak par razy i dostawałem komunikat, ze flota odpływa z pustymi rękami. jedyna rada na to jest chyba traktat handlowy. Jeśli go posiadam i np. Ty wystawisz kryształ, a ja go zaakceptuje to dostaje na te transakcję wyłączność i nikt nie może mi tych kryształów sprzątnąć, nawet jeśli szybciej dopłynie. Tak przynajmniej wynika z FAQ, czas pokaże czy dobrze te informacje zinterpretowałem (nie mam technologii do traktatów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem konto na Becie, ale chciałem mieć na Alpha. Niestety było za późno, ale właśnie udało mi się jakoś wryć na ten serwer. :) Tylko że na wyspie są też nieco silniejsi, więc nie wiem czy nie będę farmiony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2008 o 20:24, Cesarro napisał:

Grasz dalej na becie? Ja sobie tam gram. I jest całkiem spoko. Mało osób z gramu jak
na razie tam siedzi, z tego co widzę.

Na Becie spędzam najwięcej czasu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, podaj współrzędne jak i nick. Mój NICK - CesX, współrzędne - Snieltoos [54:48], miasto - Górnik1948.

Latniak
Hmm, Ty też podaj współrzędne, może jakiś układ? :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nick: Mars
Drearios [53:49]
Miasto: Sparta

Hmm, baaardzo niedaleko jesteś :)
Widzę że masz marmur. Oj, co myślisz o handlu za kryształ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, bardzo się przyda. I to bardzo, ale to bardzo. 100 za 100? Bo niestety, trochę już tego rozdałem, i zostało mi mało. Może jutro pohandlujemy? Przez noc mi się tego nazbiera ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować