Zaloguj się, aby obserwować  
Pluszak

Ikariam - gra przeglądarkowa

817 postów w tym temacie

Częste najazdy itp :)

Właśnie zafundowałem moim wino i się hahają, przyrost będzie na tyle spory że koło północy się wyrównają moi badacze robiący teraz za -59 dochodu :P

@Piotrek - jak Cię znaleźć? Daj współrzędne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 19:36, rob006 napisał:

> Nie mam zielonego pojęcia, ale na pewno bardzo niski procent ponieważ jak narazie
mój
> max. rabunku złotnego (:P) wynosi 2 :P
Eee... to nie ma co sobie głowy zawracać armią :)

opłaca się:) Za jeden wypad można zgarnąć nawet 200-300 drewna i 20-40 surowca luksusowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 20:56, Piotrbov napisał:

Kolejne pytanie ;)
Które badania odpowiadają za założenie sojuszu?


Obce kultury z dziedziny Żeglugi.

Union Pacific ---->
Zadowolenie samo spada, jeśli nie dostarczamy obywatelom rozrywki (Karczmy, Muzea)

Ja mam problem, bo nikt w pobliżu nie sprzedaje marmuru i to blokuje jak na razie rozwój mojego państwa. Ale, jesli sie uda, to jutro już będę miał pierwszą kolonię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 21:26, Łowca Gier napisał:

Ja mam problem, bo nikt w pobliżu nie sprzedaje marmuru i to blokuje jak na razie rozwój
mojego państwa. Ale, jesli sie uda, to jutro już będę miał pierwszą kolonię.


Który poziom Ratusza jest potrzebny by zmienił się on w pałac?
Bo chyba on się w niego zmienia, nie mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 21:07, Bartek 93 napisał:

opłaca się:) Za jeden wypad można zgarnąć nawet 200-300 drewna i 20-40 surowca luksusowego
:)

I przy okazji wydaje się masę kasy na utrzymanie wojaków, a mi w tej chwili właśnie złoto jest najbardziej potrzebne :). Zresztą jak na razie nie chce mi się wojować, bo nie ma na to czasu, a drewna i surowców mi nie brakuje. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pałac to osobny budynek, opłaca się go budować jedynie w stolicy. Za każdy poziom pałacu można założyć jedną kolonię, liczy się poziom najbardziej rozwiniętego pałacu (czyli gdy w stolicy masz na poziomie 3, a w kolonii na 2, to możesz założyć tylko 3 kolonie). Można też dzięki niemu zamienić jedną kolonię w stolicę.

Union Pacific --->
Pałac możemy zbudować po odkryciu Ekspansji z dziedziny Żeglugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PO ile u was surowce ekskluzywne chodzą? U mnie przed chwilą ktoś kupił 40 krychy po 50 złota za sztukę. 2k do kieszonki wpadło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde...u mnie jakiś gościu sprzedaje 100 drewna (1 sztuka = 90 zł). Nie opłaca się. Wolę farmić, farmić, i farmić. Siarki mi brak, i mogłem zrobić tylko 3 mieczników :/. Trzeba kupić od kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 21:44, Cesarro napisał:

O kurde...u mnie jakiś gościu sprzedaje 100 drewna (1 sztuka = 90 zł).

Jak ja wystawiałem to też w sumie tak dla jaj, ale jakiś frajer się trafił :D. Wina kupiłem 10 razy taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wino w stosunku 1:1 za marmur. 100 wina, za 100 marmuru :). Teraz szukam kogoś, kto sprzedaje siarkę. Bo muszę zrobić falangę :P.
Kurde, zaraz też coś takiego wystawię :D. Może ktoś się trafi :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 21:51, Cesarro napisał:

Kurde, zaraz też coś takiego wystawię :D. Może ktoś się trafi :D.


I teraz to mówisz? Cały dzień czekałem na chętnego. Chciałem 8 szt złota za jednostkę. Nikt się nie skusił. Sprzedałem w końcu 130 szt. po 2 zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze drobna uwaga do kolonizacji. Wydaje mi się, że istotnym elementem przy wyborze wyspy, na jakiej dokonamy kolonizacji jest rodzaj wydobywanego surowca. A wybieramy taką wyspę, aby zapewnić sobie szybki rozwój pałacu na kolejny poziom. Jak wiadomo do drugiej kolonii potrzebować będziemy podniesienia pałacu na lev. 2. A tu oprócz drewna potrzeba jeszcze 525 szt. marmuru. Sporo. Jeżeli więc na ojczystej naszej kolonii marmuru się nie wydobywa, to winniśmy zadbać, aby był on na naszej pierwszej kolonii. Dalej na poziom trzeci pałacu oprócz dwóch powyższych surowców potrzeba nam kryształu, a na poziom czwarty i wyżej także winogron. Jeżeli więc nasze wyspy tych surowców nie posiadają, to w takiej kolejności i pod tym kątem powinniśmy wyspy wybierać. Choć może ów 4 poziom juz taką koniecznością nie będzie. Wielu z Was będzie mogło już bez mtugnięcia oka plądrować obce wyspy, a zamieszkujący je mogą się w tym czasie już tak rozwinąć, że zebranie ponad 12.500 winorośli zadaniem zbyt trudnym nie będzie. Gorzej z początkami gry. Tu trzeba dobrze wybierać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 23:45, Dux napisał:

> Kurde, zaraz też coś takiego wystawię :D. Może ktoś się trafi :D.

I teraz to mówisz? Cały dzień czekałem na chętnego. Chciałem 8 szt złota za jednostkę.
Nikt się nie skusił. Sprzedałem w końcu 130 szt. po 2 zł:)


Z handlem siarką musisz chwile poczekać nim ludzie powynajdują profesjonalną armię bo wcześniej ten surowiec nie jest potrzebny. Na chwile obecną już kilka osób może robić mieczowników i falange więc pewnie siarka powoli zacznie mieć branie.

Ps. Koszt uzyskania 1 szt. surowca specjalnego to 8 zł więc poniżej nie ma co sprzedawać lepiej zmniejszyć wydobycie lub trzymać na potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki klopot z ta gra. Zarejestrowalem sie normalnie, dostalem maila Zalogowalem sie, pozniej potwierdzilem aktywacje linkiem w mailu. Rano wstaje, wpisuje poprawnie wszystko i konta nie ma. :( Nie da sie zalogowac, sprawdzalem dane kilka razy. Co zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brakuje w tej grze jakiejś tabelki "odgórnych" cen :P

Wiesz może po ile warto sprzedawać kryształ i w jakich proporcjach wymieniać go za marmur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować