Zaloguj się, aby obserwować  
Pluszak

Ikariam - gra przeglądarkowa

817 postów w tym temacie

Już wyjaśniam:
Tam w bazarze, gdzie masz "Szukaj oferty" to "Szukam" i "Oferuję" odnoszą się do Ciebie. czyli, gdy weźmiesz "Szukam" to znajdze Ci ludzi, którzy mają dobra do sprzedania, a gdy "Oferuję" to wyświetli ludzi, którzy chcą dobra zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 09:40, Łowca Gier napisał:

Już wyjaśniam:

Dzięki, bo kurcze nie mogłem jakoś do tego dojść tak z tymi nazwami pokiełbasili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 09:02, Lord Andre 1 napisał:

Dobra właśnie zacząłembadanie dobrobyt no i za 17 godzin się zbada hmmm troche długo.


Rozbuduj akademię o jeden poziom, zatrudnij maksymalną liczbę mędrców a badania będą gotowe znacznie szybciej :) Ja teraz właśnie rozbudowywuję ratusz na 4 poziom, przez noc całkiem nieźle wpadło mi drewna więc trzeba rozwinąć trochę miasto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blixios[60:55] > Fluffy Cave - Sephirath.

Gdyby coś to mogę wspomóc, świetna gra, ogejmowska jak mało która, ale przyjemny ma klimat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 10:56, Zakrzysiunio napisał:

opłaca. na 100% bo miotacze sa niezbyt...
ja mam ratusz 5!!!

hmm.. ciekawe skąd to wiesz:PP No ale nie będę wnikał i jak tylko wynajdę (21 godzina dziś dnia) sobie troche tego zrobie
Ratusz 5 mam od wczoraj:P. Narazie brdziej nie robudowywuje bo mam sporo miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 11:04, Union Pacific napisał:

Hmm... a jak mogę zmienić badania w kierunku wojsk i uzbrojenia? W ogóle, jak opracować
nowe jednostki i statki?


Badania zmienia się bardzo prosto. Wchodzisz do akademi i w rubryce OBSZAR BADAŃ klikasz na zmień i wybierasz wojsko :) Nowe jednostki i statki są właśnie opracowywane w akademi ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 11:04, Union Pacific napisał:

Hmm... a jak mogę zmienić badania w kierunku wojsk i uzbrojenia? W ogóle, jak opracować
nowe jednostki i statki?


W akademii masz po lewej stronie ''obszar badań'', klikasz ''zmień'' i wtedy wybierasz co chcesz badać. A statki i jednostki trzeba odblokowywać badaniami i rozbudową budynków. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 11:17, Union Pacific napisał:

Heh xD Nie wiedziałem o tym, a naukowcy mi rozwijają Prasę do winogron xD

mi tez zostalo mi 17 h. wlasnie zrabowalem kolo 500 drewna... tak mysle bo gosciu ma w tartaku 30 i nic nie rozbudowuje... chyba. ratusz ma 1 i zqadnego wojska. a wczoraj zrabowalem 200 od takiego podobnego goscia. nie mam na co wydawac drewna (mam 600) a kamieni mi brakuje.. nie ma nikt do sprzedania??? dam za siarkę, mam dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 11:35, Zakrzysiunio napisał:

kamieni mi brakuje.. nie ma nikt do sprzedania??? dam za siarkę, mam dużo.


Od tego służy bazar. Budujesz, wchodzisz i sprawdzasz, czy nie ma nikt czegos podobnego do zaoferowania. Z tego co widzę to kupujesz surowce za kasę. Sprzedajesz podobnie. Jednak mozliwości handlu sa uzależnione od poziomu bazaru. Rosną wraz z kazdym drugim rozbudowaniem. Wydaje mi się, że wygląda to tak: lev 1-2 - zasięg wysp w promieniu 1, lev 3-4 - zasieg wysp w promieniu 2 itd.

PS. Pisałeś, że masz ratusz na 5 poziomie. Tak szybko rośnie Ci populacja? Poziom ratuszu zwieksza jedynie limit mieszkańców, którzy mogą zamieszkiwać miasto. Tyle. Tempo wzrostu populacji zależy zaś od stopnia zadowolenia obywateli. Im ono większe, tym wzrost szybszy. Przy ujemnym poziomie zadowolenia populacja powinna spadać. Zadowolenie zwiekszasz budynkami "do uszczęśliwiania" np. tawerna, czy muzeum (tu trzeba jeszcze jakiś traktat podpisać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 11:38, Union Pacific napisał:

:/ Ja napadłem na jakiegoś gościa wczoraj ale nic nie zrabowałem...


oto wycinek mojego rabunku:
Dux- nie rośnie mi az tak szybko. po prostu chce miec na dlogo z głowy... i pokazac innym na wyspie kto tu rządzi;-)

20080309115337

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 11:54, Zakrzysiunio napisał:

oto wycinek mojego rabunku:


No Ty to masz szczęście....
Ja atakowałem wczoraj gościa 3 razy, dzisiaj już 2 i cały czas łup = 0...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 12:06, Prince07 napisał:

> oto wycinek mojego rabunku:

No Ty to masz szczęście....
Ja atakowałem wczoraj gościa 3 razy, dzisiaj już 2 i cały czas łup = 0...

bywa... ja szukam takich ktorzy mają niskie miasto a duzo robotnikow w tartaku... ale ten ktory myslalem ze ma 500 ma tylko 60... bywa i tak....

ma ktos marmur na wymianę??? złota nie mam dosc zeby za nie kupowac. poza tym na bazarku na poziomie 2 jest zasięg 1 a w 1 nikt nie oferuje. a na 3 bazaru potrzeba kamien... błędne koło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 12:06, Prince07 napisał:

No Ty to masz szczęście....
Ja atakowałem wczoraj gościa 3 razy, dzisiaj już 2 i cały czas łup = 0...


Moze przez magazyn? Magazyn chroni dobra w mieście. Ma oczywiście limity. Im wyższy poziom magazynu, tym więcej surowca przed rabunkiem może sie uchować. Surowce, których liczba przekracza ten limit powinno dać się zabrać. Chyba, bo ja, przynajmniej na razie, nie wojuję, więc nie mogłem tego zweryfikować. Mnie też nikt nie napadł:)
Na razie za to jest wielka komitywa na rzecz rozbudowy tartaku:)

=>Zakrzysiunio
Taka rozbudowa Ratusza wpływu na rozgrywke nie ma. Wrażenie może zrobić tylko na tym rywalu, co niezbyt się w grze orientuje. Ale jest inny plus tego. Mianowicie punkty. Stoisz wyżej w rankingu. Chyba, bo z tego co się orientuję dalej nie wyjaśniono do końca za co punkty sa przyznawane. Ale zdaje się, że u mnie "upgrade" ilość zdobytych punktów zwiększał. A to już jakiś powód rozbudowy jest, W sumie nawet dość istotny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Punkty zwiększają się też, poprzez zbadanie czegoś. Za napadanie (mi bynajmniej zwiększa o 1, czy 2 pkt. za napad na kogoś). Ale najwięcej pkt. otrzymuje się za rozbudowę budynków.
Ranking dla mnie nie jest istotny, istotne jest dla mnie farmienie, ja na mojej wyspie wprowadzę tyranię! ]:->.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować