Zaloguj się, aby obserwować  
Pluszak

Ikariam - gra przeglądarkowa

817 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2008 o 17:55, Union Pacific napisał:

To fajnie :) Dzięki.

Zauważyłem też pewną nieścisłość, zaatakowałem osadę w której nikogo nie było, żadnej
ochrony a mi zabiło 4 wojaków... oO

Mi za każdym razem jak farmie nie bronione miasto to mi ginie 1 gość. Jakieś łamagi w tej armii, czy co? :D

BTW: Macie duże problemy z niepłaceniem na tartak czy coś innego przez część graczy? U mnie tylko paru płaci większe sumy (ze mną na czele XD), kilki tylko trochę a reszta nic nie płaci i korzysta jak może. Nic, tylko tępić :D

[EDIT]
@Majkes
Klikasz na wybrane miasto na jakiejś wyspie i dajesz na transport surowców. Określasz co i ile i towar zostanie załadowany i wysłany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo dodawanie robotników, naukowców itd. też ma swoje koszta. Może ktoś taki ma armię, a utrzymanie (na godzinę) takie miotacza, wynosi 8 złota. Bilans widocznie nie taki, i dali mniej robotników, by mieć na plusie kasę, a nie na minusie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 18:28, Cesarro napisał:

Bo dodawanie robotników, naukowców itd. też ma swoje koszta. Może ktoś taki ma armię,
a utrzymanie (na godzinę) takie miotacza, wynosi 8 złota. Bilans widocznie nie taki,
i dali mniej robotników, by mieć na plusie kasę, a nie na minusie :).


aj tam, ja mam 30 na - i mi wisi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.03.2008 o 18:17, Marcinos07 napisał:

BTW: Macie duże problemy z niepłaceniem na tartak czy coś innego przez część graczy?
U mnie tylko paru płaci większe sumy (ze mną na czele XD), kilki tylko trochę a reszta
nic nie płaci i korzysta jak może. Nic, tylko tępić :D


W sumie to drugi poziom tartaku jest tylko dzięki mnie i ziomkowi, który jest zaraz obok mnie. Zakupilismy we 2 a
9 osób ma w nim po 40 pracowników... Ale już mam podpisany sojusz i wprowadzamy (tak jak Cesarro) tyranię na naszej wyspie, kosząc wszystkich ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosa i układy, powiadasz ;].

Ja chyba najwięcej wpakowałem i w kamień i w drewno. To mnie denerwuje. Bo nikt tak dużo nie dał, jak ja. Ale, jak już jadę dwóch, to i trzeci się znajdzie :). Kurde, dopiero o 20:10 będę mieć falangę i mieczników...
Miotacze mnie wkurzają, słabi są :D.

Pierwszy handel z drugą wyspą, zakończył się powodzeniem, 200 drewna dostałem, za 100 kamienia. To się chwali, liczę na dalszą, owocną współpracę z tym o to kolesiem. A ja na swojej wyspie mam "wroga" (Prince, Ty mnie znasz, i wiesz o co chodzi. Jeśli ja za Górnikiem, to on? .... - dokończ sam ;]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie wysłałem ostrzeżenia :] Potem pogadam z najlepszymi na wyspie (zaraz po mnie, rzecz jasna :D) i zaczniemy siać terror, bo samemu więcej czasu to zajmie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 19:05, Marcinos07 napisał:

Ja na razie wysłałem ostrzeżenia :] Potem pogadam z najlepszymi na wyspie (zaraz po mnie,
rzecz jasna :D) i zaczniemy siać terror, bo samemu więcej czasu to zajmie. :D


hehehe, ostrzezenia i ja wysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to, moje miasto, zostało ochrzczone pierwszą przegraną. Miałem 5 podstawowych woja na składzie, a zaatakowali mnie 34 i zabrali: 1 sztukę złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 19:16, Bartek 93 napisał:

> To złoto tez można zabierać? :>
Jak najbardziej:) Złoto drewno, marmur... wszystko!


A jaki procent/ile złota jest rabowane? Zależy to od czegoś? Myślałem, że złota nie można rabować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie wiedziałem. Ja cały czas myślałem, że tylko materiały budowlane można rabować. A tu się człowiek dowiaduje, że i złoto też...gra na prawdę zaskakuje! :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 19:21, rob006 napisał:

> > To złoto tez można zabierać? :>
> Jak najbardziej:) Złoto drewno, marmur... wszystko!

A jaki procent/ile złota jest rabowane? Zależy to od czegoś? Myślałem, że złota nie można
rabować :)

Nie mam zielonego pojęcia, ale na pewno bardzo niski procent ponieważ jak narazie mój max. rabunku złotnego (:P) wynosi 2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 19:27, Bartek 93 napisał:

Nie mam zielonego pojęcia, ale na pewno bardzo niski procent ponieważ jak narazie mój
max. rabunku złotnego (:P) wynosi 2 :P

Eee... to nie ma co sobie głowy zawracać armią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2008 o 19:35, Piotrbov napisał:

Od czego zależy procent, rośnięcia populacji? Od poziomu Ratusza, czy od czegoś innego?


Od zadowolenia mieszkańców. A wieksze zadowolenie zapewniają budynki rozrywkowe typu tawerna lub muzeum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować