Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewalem: Bez prądu - gry bitewne

24 postów w tym temacie

Hakken

Warhammer 40.000 znany jest graczom na całym świecie. To nie tylko gry komputerowe, ale przede wszystkim system bitewny. Jednakże jego siłą nie są tak naprawdę reguły, czy figurki. Swą sławę zyskał przede wszystkim dzięki niesamowitemu, mrocznemu uniwersum w którym się rozgrywa.

Przeczytaj cały tekst "Poza firewalem: Bez prądu - gry bitewne" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Death to aliens, mutants and heretics! For the Emperor!

Ja niestety muszę się zadowalać tylko grami na PC z uniwersum młotka 40k bo nie posiadam funduszy na zakup figurek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

*odgłosy kłapania szczęk, przebierania tysięcy odnóży i pocierających o siebie chitynowych pancerzyków*
:)
no cóż, Tyranidzi też nie są zbyt wygadani :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Kosmiczni Marines nie należą do najliczniejszych armii Imperium oraz nie są wybierani z najlepszych.
2. Herezja Horusa miała miejsce w 31 tysiąc leciu a nie około 30.
3. Marines Chaosu nigdy nie uznali Imperatora za fałszywego boga, w ogóle nigdy go nie uznali za jakiegokolwiek boga.
4. Necrodermis to nie stal. Tak samo jak miedź to nie srebro.
5. Bogowie Chaosu narodzili się jakieś 60 milionów lat po Wojnie w Niebiosach.
6. Pradawni nie zostali zniszczeni, oni znikneli, nie wiadomo czy wszyscy zgineli czy uciekli gdzieś.
7. Właściwie to Nekroni zaczeli budzić się w 39 tysiącleciu.

To tyle uwag na temat fluffu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 19:14, Nagaroth napisał:

1. Kosmiczni Marines nie należą do najliczniejszych armii Imperium oraz nie są wybierani
z najlepszych.

Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Rekrutacja przyszłych Space Marines odbywa się często na niezbyt rozwiniętych dość prymitywnych światach, na którym urządza się różne turnieje i zawody by wyłonić najpotężniejszych wojowników którzy zostają następnie wysłani Space Marinesom, czyli tak na dobrą sprawę to Space Marines Wybiera się spośród najlepszych

Jesli o artykuł chodzi to naprawdę fajny, chociaż autor może mieć totalnie przewalone z racji że sporo jest na forum ludzi bardzo dobrze znających się na fluffie i wszelkich szczegółach ^^ Nie, nawet nie pomyślałem o sobie, za mało jeszcze wiem by się do tego szanownego grona zaliczyć
A tak poza tym to czy Primarch, nie odmienia się raczej -> "Podążając za Primarchem" ??
Tak jak mówi Nagaroth Bogowie Chaosu narodzili się dopiero dużo później, Wojenkę między Necronami i The Old Ones roznieśli Enslaverzy, demony z Warpu. Że nie wspomnę iż Necroni gwiżdżą na władzę na Wrzechświatem, oni chcą go po prostu zjeść, a konkretnie jego żywych (a chyba najlepiej inteligentnych) przedstawicieli :-)
Nie bardzo się orientuję w nazewnictwie, ale czy Osnowa nie jest przypadkiem nazwą dla Warpu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2008 o 19:41, Hubi Koshi napisał:

Wojenkę między
Necronami i The Old Ones roznieśli Enslaverzy, demony z Warpu.

Tak dokładnie to oni przyczynili się do zniszczenia The Old Ones, ponieważ z nekronami żadnych walk nie prowadzili, a przynajmniej nigdzie o tym nie jest napisane. The Old Ones częściowo sami byli winni swojej zagładzie, bo to oni stworzyli przodków orków, którzy obrócili się przeciwko nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie cierpię S-Fi, ale Warhammer 40k przypadł mi do gustu. Głownie przez ten ciężki gotycki klimat i ten wszechobecny mrok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2008 o 14:13, Smok Wawelski napisał:

A ja mam pytanie odnośnie "ścigacza Landa". Czy ten Land to nie jest od angielskiego
"land", czyli "lądowy"?


Z tego co pamiętam Land to imię/ nazwisko konstruktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować