Zaloguj się, aby obserwować  
macned

Drakensang - The Dark Eye / Das Schwarze Auge (temat ogólny)

1102 postów w tym temacie

Dnia 03.04.2010 o 19:11, Abi_Dalzim napisał:

Czy można jakoś podświetlić aktywne przedmioty (beczki, skrzynki, zioła itp.)?

Tak. Poszukaj w opcjach jest taka możliwość... którą ja odkryłem w połowie gry przez przypadek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 22:51, In_The_End napisał:

Tak. Poszukaj w opcjach jest taka możliwość... którą ja odkryłem w połowie gry przez przypadek:P

Nie widzę w opcjach nic takiego...

20100404093159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2010 o 09:32, Abi_Dalzim napisał:

Nie widzę w opcjach nic takiego...

a informacje nad postaciami? Po kliknięciu na O nie wyświetlają się przedmioty itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 09:51, Longer napisał:

a informacje nad postaciami? Po kliknięciu na O nie wyświetlają się przedmioty itp?

Nie, nawet te paski zdrowia, o których mówi napis się nie wyświetlają.
Tam obok stoi skrzynka i w ogóle się nie podświetla podczas naciskania czegokolwiek.

20100404103456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2010 o 09:48, djmajki1 napisał:

Czy ktoś może napisać jak używa się kradzieży kieszonkowej ? Gram złodziejem i nie wiem
jak tego użyć.
z góry dzieki


Klikasz na celu kradzieży prawym przyciskiem myszy, powinien ci się wyświetlić zestaw wszystkich akcji jakie możesz na nim przeprowadzić m.in. właśnie kradzież, wystarczy wybrać.

Ps. Widzę, że lubisz wyzwania, złodziej (oraz pozostałe rodzaje łotrzyków i ludzki łucznik) jest najtrudniejszy do prowadzenia, więc powodzenia będzie Ci potrzebne xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2010 o 22:51, In_The_End napisał:

Tak. Poszukaj w opcjach jest taka możliwość... którą ja odkryłem w połowie gry przez przypadek:P

No i co? Przypomniałeś sobie jak to zrobić?
A może z Dragon Age Ci się pomyliło? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2010 o 16:11, Gumisiek2 napisał:

Włącz tryb skradania, podejdź do celu od tyłu i kliknij PPM na osobie, którą chcesz okraść.

Niestety nie działa. Kamera mi się tylko rusza jak klikam PPM. Skradanie też nic nie daje. Macie inny pomysł jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racie. Z dragon age mi się pomyliło. To tam w połowie gry odkryłem tą opcję.
Szczerze mówiąc podświetlanie przedmiotów w Draknesag jest zbędne bo nic wartościowego w zwykłej skrzyni nie znajdziesz, a i nie są one szczególnie ukryte bądź niewidoczne.
Jedną z rzeczy, która najbardziej podobało mi się w tej grze to genialne, ale banalne i wręcz oczywiste dostosowanie znalezionych przedmiotów do skali pokonanego przeciwnika. Np. w NN pierwszym jaki drugim można znaleźć wszędzie(i znajduje się praktycznie na każdym kroku) super, mega wypasione itemy z jakże bonusowymi statami etc. W Drakensang tylko za pokonanie naprawdę potężnej bestii dostaje się magiczny przedmiot. Magiczny, a nie dziwactwo dające + 1000 do x statystyki super bonus do y. Satysfakcja z jego zdobycia jest o niebo większa nić ww. grach.

Dnia 05.04.2010 o 18:28, Abi_Dalzim napisał:

djmajki1

Nie męcz się:P Mój łotrzyk tylko otwierał zamki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie włączyłem Drakensanga i wydedukowałem, drogi Watsonie, że albo masz zbyt czułą myszkę, albo po prostu niepotrzebnie przytrzymujesz PPM. U mnie po kliknięciu właśnie tego przycisku myszy jest odpowiednia opcja. Więc albo spróbuj szybko uderzyć w PPM, albo pobaw się czułością myszy. Jedno też nie da mi spokoju - jaką postacią próbujesz dokonać kradzieży? Bo choć u każdej powinno pojawić się odpowiednie okienko (jak nie kradzież, to rozmowa), to głupio by było, gdyby się okazało, że sterujesz złą postacią. Aha, i wydaje mi się, że aby kogoś okraść, musisz mieć zaznaczoną tylko jedną postać w drużynie. Nie uważam Cię za kogoś głupiego, ale czasami diabeł tkwi w szczegółach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal nic z tego. Myszkę zwolniłem podchodzę tylko złodziejem skradając się, blisko i od tyłu i nic.
Nie miał nikt takich problemów ? Może jeszcze inne pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.Jak sprawić żeby Dranor dołączył do drużyny? Uratowałem go z więzienia i jest w mojej rezydencji, ale nie ma opcji dialogowej żeby mógł do mnie dołączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 19:28, nagura napisał:

Hej.Jak sprawić żeby Dranor dołączył do drużyny? Uratowałem go z więzienia i jest w mojej
rezydencji, ale nie ma opcji dialogowej żeby mógł do mnie dołączyć.

Może po prostu masz pełną drużynę? Spróbuj kogoś z niej usunąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdobyłem

Spoiler

Rapier Fanafary

i w związku z tym nasuwa mi sie pytanie:
Spoiler

czy można teoretycznie zabić każdego przeciwnika pięcioma hitami (jak wejdzie za każdym razem rana)? Czy Szczurzyca polegnie od takiego czegoś i czy nie będą dobiegały fale szczurków po jej śmierci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdego przeciwnika możesz zabić nawet 3 pchnięciami, jeśli postać umie ''zabójcze pchnięcie'' (zadaje dwie rany w jednym ataku). Ja tak wykończyłem 3 ogry w kilkadziesiąt sekund. Szczurzycę też tak możesz skasować, ale fale szczurów będą napływać bo skrypty są podpięte pod jej wskaźnik zdrowia. Przy 75%, 50% i 25% idą szczury i czym wcześniej ją ''poranisz na śmierć'' tym więcej szczurów ruszy w kupie :) Ja z Gladys zrobiłem precyzyjnego zabójce ;), w Tallon nauczyłem ją właśnie precyzyjnego ciosu i zabójczego pchnięcia. 3 tanków ją osłania a ona kasuje błyskawicznie mocniejszych przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 17:38, Abi_Dalzim napisał:

Zdobyłem ...


5 ran zabija zawsze, tylko że niektórzy przeciwnicy mają na tyle wysoką "siłę woli" że praktycznie są nie do zranienia. Przykładowo smoka zranić się raczej nie da i nie pomogą tu ani specjalne umiejętności ani unikatowa broń z bonusami do ran, natomiast Ogry są bardzo podatne na zranienia i moment padają pomimo tego że mają dużo życia.

Spoiler

Co do Szczurzycy to mi padła od ran przy połowie paska życia i po jej śmierci nowe fale szczurków się już nie pojawiły... Miałem dwie łuczniczki z umiejętnością "snajper" i przywołanego dzika (ten zwierzak dość często zadaje rany).


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 00:09, Pluszak napisał:

Spoiler

Co do Szczurzycy to mi padła od ran przy połowie paska życia i po jej śmierci nowe fale szczurków się już nie
pojawiły...


Heh, no i komu wierzyć? :)
Muszę chyba sprawdzić osobiście, ale już dwa dni gry nie ruszyłem z braku czasu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować