Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Dnia 04.10.2008 o 09:59, SoriusH napisał:

Dokładnie. Ta sama gra, tyle że dopracowana.
Szczerze mówiąc popieram twe zdanie o zbyt małej (lub jej braku) innowacyjności. Może
tylko smaczku doda większa różnorodność przechodniów. Ale i tak, dla mnie najważniejsze
jest w tą grę zagrać na PC :D


Dodajmy jeszcze lepszą grafike, możliwość kręcenia tych 30 sekundowych filmików, większa liczbe graczy na multi na serwerze i o ile sie nie myle chyba ma być tez nowy tryb w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 09:59, SoriusH napisał:

Dokładnie. Ta sama gra, tyle że dopracowana.
Szczerze mówiąc popieram twe zdanie o zbyt małej (lub jej braku) innowacyjności. Może
tylko smaczku doda większa różnorodność przechodniów. Ale i tak, dla mnie najważniejsze
jest w tą grę zagrać na PC :D

Zaskoczę cię ,ale w GTA IV jest taka różnorodność przechodniów ,że można o tym napisać bestariusz .Ciężko spotkać (o ile to możliwe) 2 takich samych NPCów ,jest ich ogromna ilość .Nawet jeśli wyglądają podobnie to są inaczej ubrani ,pewnie ubrania są generowane losowo .W dodatku spotykamy ok 50 dziwaków ,którzy zachowują się szczególnie i jeszcze dają nam kasę,ale ciężko bez mapki ich spotkać ,chyba ,że przypadkiem zwrócą twoją uwagę pośród tłumu .Naprawdę przechodniów jest ogromna ilość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 11:32, Davw napisał:

Dołączam się do pytania kolegi powyżej. I jeszcze jedno od siebie - kto będzie na Polskę
wydawał GTA IV.


Na pierwsze pytanie nie jestem w stanie odp.-zapytaj Marcuza co do drugiego to GTA wydaje Cenega:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 11:34, rafekx 12 napisał:

> Dołączam się do pytania kolegi powyżej. I jeszcze jedno od siebie - kto będzie na
Polskę
> wydawał GTA IV.

Na pierwsze pytanie nie jestem w stanie odp.-zapytaj Marcuza co do drugiego to GTA wydaje
Cenega:)


bad ;( chyba lepiej było by gdyby CDP wydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co ma wydawać CDP? Żebyśmy dostali ją w styczniu, z dubbingiem i zero wsparcia technicznego, tj. patche i inne dodatkowe, darmowe dodatki, które w angielskiej wersji nie pasowałyby do naszej wersji. Przypomnijcie sobie Mass Effect.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszego CDA możemy się dowiedzieć, że gra zostanie wydana równo ze światową premierą, zarówno w zwykłej edycji, która ma być całkiem bogata, jak i kolekcjonerskiej - bogatszej jeszcze bardziej. O spolszczeniu ani cenie niestety nic nie wiadomo - a szkoda, bo do premiery pozostało niecałe 50 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wątpie w to ,żeby wydane zostało spolszczenie ,bo nie wyobrażam sobie jak przełożyć na polski język gadki Little Jacoba i Playboya X .Nie mamy takiego zapisu słów i gry słów jak w języku angielskim a tymbardziejslangu i gwary rasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli wgrze będą lektorzy to się powarznie zastanowię nad kupnem:/ jak dla mnie napisy to jedyna opcja.

Może napiszemy jakąś petycję do Cenegi żeby spolszczenie było kinowe?? lub była możliwość wybierania języków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Na stronie Cenegi pisze, że GTA IV ma być w całości po angielsku. :/ Dla mnie jest to problem, bo chociaż w miarę znam angielski, to do poziomu zwykłego Brytola\(h)Amerykanina mam jeszcze długą drogę. Idealnym rozwiązaniem byłoby wydanie wersji angielskiej z dodatkową płytką z patchem polonizującym grę kinowo.

EDIT: Jeszcze link z potwierdzeniem lokalizacji. Patrz na szaro-niebieską "ramkę" tuż pod napisem Grand Theft Auto IV.
http://cenega.pl/gra_opis.php?ID=2158

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 12:37, Lex napisał:

/ciach/
Na stronie Cenegi pisze, że GTA IV ma być w całości po angielsku. :/ Dla mnie jest to
problem, bo chociaż w miarę znam angielski, to do poziomu zwykłego Brytola\(h)Amerykanina
mam jeszcze długą drogę. Idealnym rozwiązaniem byłoby wydanie wersji angielskiej z dodatkową
płytką z patchem polonizującym grę kinowo.

EDIT: Jeszcze link z potwierdzeniem lokalizacji. Patrz na szaro-niebieską "ramkę" tuż
pod napisem Grand Theft Auto IV.
http://cenega.pl/gra_opis.php?ID=2158


To niedobrze:( Nawet bardzo...Nie jestem aż tak dobry z angielskiego aby zrozumieć całą fabułe...Mam nadzieje ze ktos z Cenegi wypowie sie na ten teamt bo jeśli gra będzie w całosci po angielsku to chyba se podziękuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem nawet napisy polonizujące zepsułyby klimat i atmosferę rozmów zarówno Niko kaleczącego angielski ,Little Jacoba posługującego się slangiem ,Playboya mówiącego niezrozumiale czy nawet Bruciego mówiącego bardzo charakterystycznie z wysokim mniemaniem o sobie .Gdyby ukazała się polonizacja zepsułaby grę i dobrze ,że tka się nie stanie .Wydaje mi się też ,że Cenega nie sprostałąby wymaganiom tej polonizacji ,ze względu na ogrom tekstu ,odpowiedni dobór słownictwa i odpowiednie przełożenie kontekstu i sposobu mówienia wypowiedzi i wypowiadających .Nie da się tego spolszczyć .Nie umiesz angielskiego to ta gra nie jest dla ciebie -proste .Kup sobie wersję niemiecką/francuską/hiszpańska ,albo zacznij się uczyć języka ,ewentualnie graj z poradnikiem a fabułę pomijaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 12:44, Lex napisał:

Marcuz, w temacie CD Projekt kontra Cenega, napisał:
"kwestie wydania gry będą wyjasniane pressami wkrótce tak że niedługo wszystko stanie
się jasne"
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=2695&pid=7298
Więc może nie wszystko stracone? Nadal jest cień nadziei na pierwsze wydanie "czwórki"
w wersji PL.


Pozostaje czekać i mieć nadzieje...Fakt że pełna lokalizacja raczej by dla gry zaszkodziła ale napisy wg. mnie byłyby w sam raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 12:48, rafekx 12 napisał:

Pozostaje czekać i mieć nadzieje...Fakt że pełna lokalizacja raczej by dla gry zaszkodziła
ale napisy wg. mnie byłyby w sam raz:)

Najlepiej by było mieć do wyboru: pełna angielska lub polska z napisami. IMO wolę angielską, bo czasem i napisy też psują. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Cenega tradycyjnie wyda za 2 lata Gta z polskimi napisami. Będzie się tym różnić, że na płycie dodadzą patch 2mb ze spolszczeniem i oczywiście nie dadzą go w necie jako patch tylko będzie trzeba nową grę kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieję na napisy, ale jak będzie wersja Ang to też kupię ;). Najlepiej jakby dali 2 wersje, ale myślę, że jest to mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować