Zaloguj się, aby obserwować  
TuRaSs

GTA IV na PC - Temat Ogólny

16837 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2008 o 20:54, bartheez napisał:

A zacząłem się obawiać o mój sprzęt, bo coś mi kiepsko chodzi DIRT (gdy na ekranie jest
dużo aut), który jest sprzed roku, a co dopiero "super wypasione GTA IV"... I o to tylko
chodzi.

odpowiadam na trochę stary post ale wiesz, zadawać takie pytania to wstyd. dzieci w przedszkolu wiedzą, że NEON (silnik Dirta) ma skopaną optymalizację i bardzo lubi krzaczyć, nawet na mocnym sprzęcie, bo to nie jest wina podzespołów, tylko samego kodu, który sam siebie ogranicza :P
nie wierzysz? patrz tu - http://ja.gram.pl/szypek26/5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... :/ Też zaczynam coraz więcej słyszeć o tej optymalizacji, bo wcześniej nie miałem bladego pojęcia o tym... Czekam tylko na moment, kiedy dosiądę GRIDa :P (nie brać tego dosłownie :d )

A powiedz tak szczerze - martwisz się o to, czy w wysokich ustawieniach pójdzie ci GTA IV, czy wierzysz, że R* spisze się na medal z optymalizacją i nawet słabsze sprzęty nie będą miały problemu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 22:12, bartheez napisał:

No właśnie... :/ Też zaczynam coraz więcej słyszeć o tej optymalizacji, bo wcześniej
nie miałem bladego pojęcia o tym... Czekam tylko na moment, kiedy dosiądę GRIDa :P (nie
brać tego dosłownie :d )

A powiedz tak szczerze - martwisz się o to, czy w wysokich ustawieniach pójdzie ci GTA
IV, czy wierzysz, że R* spisze się na medal z optymalizacją i nawet słabsze sprzęty nie
będą miały problemu? :)

Ja bym sie nie martwil o to,jak ci gta sa poszło to raczej odpalisz gta IV chociaż na najniższych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to ma jakiś związek, bo SA to jakby... Lepsze VC, a GTA IV to zupełnie nowa gra. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby gra poszła na maxa w całkiem starym kompie :) Zobaczycie, że R* nas zaskoczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 22:18, kitek0101 napisał:

A wiecie czy Cenega jest już oficjalnie wydawcą pecetowego GTA IV? Jeśli tak to dobrze,
nie powinno być droższe, niż 100 zł :D.


Ja tam liczę tylko na to, że będzie kinowa wersja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

człowieku, co ty wymyślasz?! o.O ja rozumiem, że wymieniłeś sprzęt i teraz masz wątpliwości, czy to był dobry wybór, ale bez przesadyzmu... Jeśli tobie z takim sprzętem w 1024x768 nie pójdzie GTA IV na max z frameratem większym niż 40, to skaczę z mostu
Nie, nie martwię się. Po pierwsze, mam całkiem niezłą maszynę. Po drugie, mój monitor nie obsługuje więcej niż 1024, więc komp nie dostanie zadyszki. Po trzecie, wymaganie 80% gier są z dupy wzięte, można bez problemu grać na słabszym sprzęcie. Nie wierzysz? - Prey wymaga (procka, grafy, RAMu) 2.0/128/512, ja na Athlonie XP 1.5, Radeonie 9000 64mb i 512 RAM śmigałem w 1024 i high. Po czwarte - jestem przyzwyczajony do tego, że nowe gry mi nie chodzą, bo mój stary komp miał 5 lat, więc wszystko jasne. Po szóste i ostatnie - nawet, jakbym nie zagrał, to co, stałoby się coś?
Reasumując, pytanie czy jakakolwiek gra odpali na kompie za grube pieniądze, kupionym miesiąc wcześniej jest pytaniem szaleńca. Chyba, że się kompa kupuje w Vobisie/kalafiurze. Twój na takiego nie wygląda, pamiętam, jak ci chłopaki składali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 22:20, bartheez napisał:

Nie wiem, czy to ma jakiś związek, bo SA to jakby... Lepsze VC, a GTA IV to zupełnie
nowa gra. Ale nie zdziwiłbym się, gdyby gra poszła na maxa w całkiem starym kompie :)
Zobaczycie, że R* nas zaskoczy :P

Niestety ale ma związek,z mojego punktu ma i to wielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 22:21, bartheez napisał:

> A wiecie czy Cenega jest już oficjalnie wydawcą pecetowego GTA IV? Jeśli tak to
dobrze,
> nie powinno być droższe, niż 100 zł :D.

Ja tam liczę tylko na to, że będzie kinowa wersja :P

No to wiadomo, też na to liczę! No, ale to wydaje Cenega czy nie?! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba teraz przyjąłem złą taktykę myślenia... Mam to do siebie, że jak się na coś nagram, to potem o tym myślę bez przerwy, nawet jeśli wiem, że to o co się obawiam, to kompletna głupota... I muszę sam siebie przekonać, że nie mam się czym martwić -- nie wiem, czy ktoś z was też tak ma? :D
No i chyba teraz obrałem sobie za punkt zmartwień GTA IV... I tak jak wyjdzie to nie będę miał za bardzo czasu na grę, ale lubię czekać na jakiś tytuł ( a nie robiłem tego od 3 lat :P ). I po prostu teraz chciałbym, żeby ten "wyczekany" tytuł chodził jak najlepiej, na sprzęcie, który właśnie był z taką misterną robotą dobierany :P

Rozumiesz mnie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba nic się nie zmieniło, bo by było o tym głośno...

Swoją drogą ciekawe, czy będzie jakaś edycja kolekcjonerska i co będzie zawierała... Co byście dodali? :P Bo mi, szczerze mówiąc, już się znudziły koszulki (GTA III), plakaty itp... Chociaż lepiej, jakby był, niż jakby ich nie było... I fajnie, jakby wersja była taka książkowa, jak w SA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 22:44, Tomek1120 napisał:

Ja mam nadzieję że poprawią samochody w wersji PC bo w wersji konsolowej wszystkie kołyszą
się jak jakieś lowridery.


Ale słyszałem, że to przez to, że twórcy chcieli podkreślić właśnie tę różnicę między SA a IV, że jest łądna fizyka i ładnie wygląda... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 22:46, bartheez napisał:

> Ja mam nadzieję że poprawią samochody w wersji PC bo w wersji konsolowej wszystkie
kołyszą
> się jak jakieś lowridery.

Ale słyszałem, że to przez to, że twórcy chcieli podkreślić właśnie tę różnicę między
SA a IV, że jest łądna fizyka i ładnie wygląda... ;>

Ale to dziwnie wygląda gdy Ferrari się kołysze jak jakiś Cadillac. I może jeszcze to że gdy Niko biegnie i skręca to tak się wygina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 22:49, Tomek1120 napisał:

Ale to dziwnie wygląda gdy Ferrari się kołysze jak jakiś Cadillac. I może jeszcze to
że gdy Niko biegnie i skręca to tak się wygina.


No właśnie to był ten problem, że nawet w samochodach, które powinny mieć sztywne zawieszenie, było zbyt miękkie i się samochody kołysały, ale wątpię, żeby programiści zrezygnowali z widocznego efekty ich pracy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTA IV to najbardziej wyczekiwana przeze mnie gra roku 2008 ale już w 2009 gta pójdzie dla mnie w odstawke i prym bedzie wiodła Mafia 2. Btw, ciekawe kiedy preordery bedzie mozna zamawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, SA to faktycznie na maksa podrasowane VC a IV jest tworzona na nowym silniku. Poprzednie GTA miały niskie wymagania ponieważ praktycznie co edycja dostawaliśmy to samo pod względem wymagań, oczywiście zmieniały się z czasem na większe ale w chwili premiery danej części były uważane (za średnio wygórowane/niskie). IV pracuje na silniku graficznym RAGE(?) i fizycznym Euphoria. Oby dwa są na starcie dobrze zoptymalizowane, i mają wiele dodatkowych opcji. Toteż R* jako firma solidna nadal pracuje by przebudować silnik gry na "swoje", to jest zmniejszyć wymagania i poznać jego granice możliwości. Jeżeli na prawdę na GC mieliśmy pokaz GTA IV w wersji na PC to chyba nie ma się czym martwić. Gra rzekomo miało większe problemy z frameratem niż edycja na konsole (pamiętajmy, że na GC była pecetowa wersja beta a mówiąc o wersji konsolowej mam na myśli wersje finalną) jednak przedstawiciel R* przeszedł misje z napadem na bank, która jest jedną z najbardziej dynamicznych w grze. Wniosek: Na 3 miesiące przed premierą R* pokazuje grywalną, lekko ścinającą wersje Beta na PC i zapewnia, że ich priorytetem jest poprawienie płynności gry, więc o co za przeproszeniem sramy? ;)

Co się tyczy kołyszących wozów-jeden lubi takie a drugi inne, teraz lepiej maja ci pierwsi może w GTA V wygrają ci, którzy lubią twarde zawieszenie ;) A co do Niko- tak już jest i fajnie, może bije po oczach ale trzeba sobie zadać pytanie czy poprawiamy faktyczne błędy czy po prostu prostujemy wisienkę na torcie? :]


bartheez-Pozdrawiam bo widzę, ze sie nakręciłeś na premierę tak jak ja xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować