Zaloguj się, aby obserwować  
radeon1

Kącik fanów Half-Life 2

4433 postów w tym temacie

Dnia 01.02.2008 o 20:39, 13AciD37 napisał:

Ja przy zakończeniu Ep2 prawie się rozmazałem :P


Ja też :) Istny wyciskacz łez, w każdej grze powinni zatrudniać tak świetnych autentycznie brzmiących aktorów jak w HL2! Tak btw, po ulepszeniu wozu na radarze pokazują się nam paczuszki z zapasami i z tego co wnioskuję jest ich pięć (według tego co piszę w Osiągnięciach) - ja znalazłem tylko cztery: te dwie tuż po starcie (swoją drogą fajny patent z wykorzystaniem granatu, długo się nad tym głowiłem aż do mnie dotarło, że nie bez powodu tam stoji skrzynia z granatami :D), jedna gdzieś pod skałami i kolejna zawieszona w powietrzu. Którą przeoczyłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy znalazłeś tę w domku na parkingu pełnym wraków samochodów i kontenerów?? (mniej więcej vis-a-vis domku z rakietnicą) Jest tam taki parterowy domek, w którym sprytnie schowana jest skrzynia - więcej nie powiem żeby nie odbierać Ci satysfakcji ze znalezienia... ;) Tylko uwaga, nie tylko Ty masz chrapkę na schowane w niej zapasy, szykuj potem shotgun!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 21:50, galbaroquo napisał:

Szkoda że niema żadnej częsci HALF-LIFE po polsku ;[

Episode Two został spolszczony kinowo jeśli o to ci chodzi. Reszta części nie została przetłumaczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

**SPOILER**


1. Samocód z beczką wybuchową.
2. Sztuczka z granatem
3. Pod podłogą
4. W jaskini na kretej drodze koło pnie
5. W powietrzu


**Spoiler**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 21:54, Czedwik napisał:

> Szkoda że niema żadnej częsci HALF-LIFE po polsku ;[
>
Episode Two został spolszczony kinowo jeśli o to ci chodzi. Reszta części nie została
przetłumaczona.


Ja znalazłem spolszczenie kinowe do wszystkich części HL2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Jako, że nie miałem nic lepszego do roboty, postanowiłem odpalić EP2 i pozdobywać nieco achievementów (dzięki czemu mój gamerscore to już ponad 4000 :) ). Zdołałem zaliczyć Little Rocket Man (A ile przy tym nerwów było!) i pomyślałem, że jak już zacząłem, to przejdę grę do samego końca.
Czy ktokolwiek zwrócił uwagę na minę Alyx podczas podziękowań ze strony Magnussona? Nie po nich, lecz w trakcie, tuż na początku. Mistrzostwo, myślałem, że padnę! :)
Teraz jednak przejdę do nieco smutniejszej sprawy. Wcześniej naturalnie ukończyłem już EP2 i oglądałem zakończenie dla zabawy na youtube, jednak... pomimo, iż widziałem je kolejny raz, wydrapało ze mnie wszystkie flaki. Głos Elia gdy krzyczał "Don''t look", płacz Alyx, a na koniec ta dobijająca muzyka podczas napisów końcowych. Nie chcę już GTA IV. Nie chcę Assassin''s Creed, Mass Effect itd. Chcę Episode 3. Teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.02.2008 o 19:57, WorldWar3PL napisał:

Czy ktokolwiek zwrócił uwagę na minę Alyx podczas podziękowań ze strony Magnussona? Nie
po nich, lecz w trakcie, tuż na początku. Mistrzostwo, myślałem, że padnę! :)

Podejrzewam że nie ty jeden. Mnóstwo osobom ta scena zapadła w pamięć.
>Głos Elia gdy krzyczał "Don''t look",

Dnia 02.02.2008 o 19:57, WorldWar3PL napisał:

płacz Alyx, a na koniec ta dobijająca muzyka podczas napisów końcowych. Nie chcę już
GTA IV. Nie chcę Assassin''s Creed, Mass Effect itd. Chcę Episode 3. Teraz.

Nie dramatyzuj :) A na trzeci epizod jeszcze poczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby nie tyle, co na pierwszy i drugi... Valve teraz przegięło, dawno już powinni zacząć dawkować nas filmikami, screenami i pierwszymi informacjami na temat Episode 3 :)

A odnośnie Dr. Magnussona - po prostu ryłem ze śmiechu jak coś mówił. Ahh, te przepełnione sarkazmem, ironią i pychą dialogi :D Po prostu istne mistrzostwo, aż się przez to nie mogłem skupić na grze, bo ciągle się śmiałem :D Fajne też były dialogi tego Vortiguanta, który towarzyszył nam w podróży (btw, wy też wystrzelaliście w niego pół magazynku jak nagle wam się pojawił tuż nad drabiną? :D) - w ogóle cała zawartość Orange Boxa aż kipi genialnym poczuciem humoru (vide gadki komputera-matki i robotów w Portal, czy też wypełniony po brzegi świetnym czarnym poczuciem humoru TF2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Oby nie tyle, co na pierwszy i drugi... Valve teraz przegięło, dawno już powinni zacząć dawkować nas filmikami, >screenami i pierwszymi informacjami na temat Episode 3 :)
Nie wiem jak Ty, ale ja tam się ślinię odkąd ukończyłem HL2... Muszę ciągle koszulki zmieniać :<

Dnia 02.02.2008 o 20:14, Sth`Devilish napisał:

A odnośnie Dr. Magnussona - po prostu ryłem ze śmiechu jak coś mówił. Ahh, te przepełnione
sarkazmem, ironią i pychą dialogi :D Po prostu istne mistrzostwo, aż się przez to nie
mogłem skupić na grze, bo ciągle się śmiałem :D

Końcówka gry, Portal zostaje zniszczony. Alyx i Eli cieszą się, że już po wszystkim. Co robi Magnusson? "Moja rakieta, tak, zadziałała, jestem ge-niu-szem!". Egoizm w czystej postaci.

Dnia 02.02.2008 o 20:14, Sth`Devilish napisał:

Fajne też były dialogi tego Vortiguanta,
który towarzyszył nam w podróży (btw, wy też wystrzelaliście w niego pół magazynku jak
nagle wam się pojawił tuż nad drabiną? :D)

Nie pytaj. Nawet poleciał do niego pocisk z wyrzutni granatów w SMG ;-)

Dnia 02.02.2008 o 20:14, Sth`Devilish napisał:

- w ogóle cała zawartość Orange Boxa aż kipi
genialnym poczuciem humoru (vide gadki komputera-matki i robotów w Portal, czy też wypełniony
po brzegi świetnym czarnym poczuciem humoru TF2).

Wszystko ładnie, pięknie, byleby nie kazali nam znowu kupować ''all in one'' przy EP3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2008 o 20:01, Darkstar181 napisał:

Podejrzewam że nie ty jeden. Mnóstwo osobom ta scena zapadła w pamięć.

Również dzięki temu, że sama formuła tego zakończenia jest nietypowa jak na poprzednie części HL2. Wcześniej zawsze kończyło się "zniknięciem" w eksplozji, a tutaj normalna scena. Chociaż ściemniający się ekran może sugerować, że Gordon (znowu) stracił przytomność, bo cały czas leżał na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[SPOJLER!]

Mnie najbardziej zastanawia jak oni zamierzają dolecieć tym śmigłowcem w jakieś odległe miejsce w jednym kawałku, skoro w powietrzu na pewno wiszą "helikoptery" Kombinatu, a do tego jeszcze ci Advisorzy... :) Pewnie znowu skończy się jakąś katastrofą, w której niezdara Freeman zgubi wszystkie karabiny, pistolety, strzelby, wyrzutnie rakiet itd i będzie się bronić legendarnym już łomem z Black Mesa ;)

EDIT: Swoją drogą, ciekawe gdzie wcięło Barneya? Mam nadzieję, że będzie mieć jakąś rolę w Ep3 :)

Mam nadzieję, że w Ep3 będziemy mogli chociaż polatać tym śmigłowcem (to by było coś, nieprawdaż?) i że sama gra będzie o wiele dłuższa niż dotychczasowe dodatki (nie oszukujmy się - Ep2 pomimo tego, że jest na prawdę genialny, to jednak nadal jest stanowczo za krótki i pozostawił pewien niedosyt). No i oczywiście mam nadzieję, że Valve wreszcie zamknie (choć częściowo) fabułę dwójki i pozwoli odetchnąć graczom i oglądnąć długie, upragnione zakończenie - finał, a nie wstęp do kolejnej części/epizodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.02.2008 o 20:40, Sth`Devilish napisał:

EDIT: Swoją drogą, ciekawe gdzie wcięło Barneya? Mam nadzieję, że będzie mieć jakąś rolę
w Ep3 :)

Też się nad tym zastanawiałem. Opuścił miasto pierwszym pociągiem, i liczyłem że go zobaczę w tej bazie rakietowej. A tu ni widu, ni słychu. Chyba że poszedł z tą grupą zwiadowczą na Antarktydę.

Dnia 02.02.2008 o 20:40, Sth`Devilish napisał:

No i oczywiście mam nadzieję, że Valve wreszcie
zamknie (choć częściowo) fabułę dwójki i pozwoli odetchnąć graczom i oglądnąć długie,
upragnione zakończenie - finał, a nie wstęp do kolejnej części/epizodu :)

Jakie zakończenie !? Mam czekać na trzeci epizod który pewnie nie potrwa więcej niż 6 godzin, a potem koniec z Half-Life !? Wara! Po epizodach miała być trzecia część gry, pamiętam jak była o tym mowa w wywiadach. Nawet nie wiadomo co się stało z Kapralem Shepardem (skurczybyki pewnie specjalnie o nim zapomnieli)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje, że z kapralem spotkamy sie na Antarktydzie :d. Może nam pomoże, a może... g man zatrudni go by zlikwidował Alyx? Ciekawy byłby pojedynek Freeman vs Shepard... oczywiście wiadomo kto by wygrał :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować