Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nowe chipsety Nvidii jeszcze w tym roku

18 postów w tym temacie

Harpen

Jak się okazuje, firma Nvidia pracuje nie nad jednym, lecz dwoma nowymi chipsetami, które pojawią się w sprzedaży prawdopodobnie jeszcze w tym roku. Zachodni serwis internetowy Fudzilla opublikował nieco szczegółów na temat układów nazwanych roboczo D10U-20 oraz D10U-30.

Przeczytaj cały tekst "Nowe chipsety Nvidii jeszcze w tym roku" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego powodu mam zamiar się przenieść na x360.....
Nie mam zamiaru cały czas się martwić o upgrade komputera. Pamiętacie jak wychodziły karty graficzne radeon hd3850 ?? Pomyślałem sobie: kupie sobie taką. Wyszło, że jej nie kupiłem, bo potem wyszło dodatkowych 10 innych kart graficznych i miałem już za duży mętlik w głowie w stylu "jak kupię 3850 to pogram sobie w gry które już wyszły, ale jak dopłace drugie tyle i kupię lepszą karte i bede ustawiony na jakiś czas. W tym roku dodatkowo nvidia chce serie 10 wydać.... Mam już tego dość. Przejde na konsole i bede miał spokój. Nie bede musiał sie martwić czy mi gra pójdzie, czy kupić nowy procesor. Jedynie grami będę się musiał interesować.

Bez przesady, ale to wszystko wychodzi za szybko i to duuużżooo za szybko. Dobra, może nie musimy kupować każdej nowej karty graficznej, ale można się już w tym wszystkim pogubić.... W ciągu roku wychodzą 4 kolejne chipsety kart graficznych, 100 nowych procesorów, kilkadziesiąt płyt głównych. Za dużo tego. Jeżeli ktoś nie siedzi w komputerach (czytaj: nie wchodzi na gram.pl, nie czyta cd-action lub komputer świat, nie wie co to benchmark itp. lub po prostu się tym nie interesuje) to zostanie porządnie otumaniony przy zakupie komputera (bo tacy ludzie najczęściej kupują jakieś zestawy z supermarketów lub ze sklepów), czyli kupi komputer za 3000zł z 4 rdzeniowym procesorem intela i GeForce''m 8500/8600gt, 1 GB ramu i dyskiem 500GB....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I chyba dobrze, że wychodzi za szybko. Więcej kart moze oznaczać większe fluktuacje w cenach już wydanych. Będzie tylko mały problem z wyborem odpowiedniej dla siebie, ale myślę, że właśnie obniżki o tym zadecydują.
Widać, że Nvidia stara się nie dopuścić do powstawania luk cenowych dla oferowanego przez siebie sprzętu.
Może też przewidzieli jakieś na przyszłość i chcą temu zapobiec. Tak czy siak, im więcej tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, widać że ostatnio Nvidia ma spore zyski, inaczej nie tworzyliby nowych chipów.

No cóż, jak dla mnie to wszystko jest zdecydowanie za szybko. Po co pracować już nad kolejnymi chipami, skoro i tak obecne są dobre i w zupełności wystarczają? Między innymi z tych względów przeniosłem się na konsole, bo nie nadążałbym co roku kupować nowej karty graficznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie :P To co że wychodzi nowa karta graficzna? Gry nie będą miały dużego skoku wymagań sprzętowych, bo nawet seria 9xxx nie jest lepsza od 8xxx... DLa porównania 8800GTX jest momentami szybszy od pojedyńczego 9800GTX... To samo z tańszymi odpowiednikami... Jak ktoś kupił GF''a z seri 8 spokojnie sobie te dwa lata pogra jeszcze ^_^ Bo z tego co widze, nowe karty niewiele szybsze są... A twórcy muszą tworzyć gry na dzisiejsze kompy a nie z przyszłości ^_^ ( no poza Crytek i Crysis :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tak naprawdę dla graczy, to jest to wiadomość pozytywna, bo developerzy gier tępi nie są i gier pod sprzęt który kupi 100 osób robić nie będą, a z drugiej strony Nvidia obniży ceny swojego sprzętu, który już jest na rynku ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu zrobią chip, a potem będą sztucznie opóźniać premierę karty go zawierającego, bo konkurencja - AMD/ATi nie będzie w stanie niczym sensownym odpowiedzieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwny news. Mianem "chipsetu" określa się układ płyty głównej a nie procesor graficzny (GPU). Gdyby nie informacja o pamięciach to byłbym pewien, że news dotyczy nowych nForce''ów a nie GeForce''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, ze wyjdzie karta graficzna Nvidii z serii 10, wcale nie oznacza, że trzeba ją kupować. Do przyjemnej zabawy w Crysisa na wysokich detalach w pełni wystarczy GeForce 9600 GT. Myślę, że na Far Cry 2 też powinna starczyć ta karta. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować