Zaloguj się, aby obserwować  
bolter

za komuny było lepiej ???

160 postów w tym temacie

Pamiętam te czasy choć byłam wtedy jeszcze dzieckiem. Do nas na osiedle przyjeżdżał facet, który skupował makulaturę i butelki. W zamian można było dostać pieniądze lub papier toaletowy. Wszyscy brali papier toaletowy. Wtedy był to naprawdę towar na wagę złota...Zresztą wiele rzeczy teraz łatwo dostępnych było wtedy luksusem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy kto powie, że za komuny było lepiej jest nieco mało rozgarniety, ma małą wiedzę, albo nie chce pamiętac niektórych rzeczy.
Tylko totalnym oszustom, komformistom i leniom może sie wydawać ,że wtedy było lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 13:28, rada napisał:

Co to za pytanie? Oczywiście ze teraz jest lepiej.

no ale gierka niemamy lepiej zmówcie pacież za niego ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że było lepiej. Nasi kopacze za komuny wygrywali na MŚ z takimi ekipami jak Brazylia, Argentyna, a teraz w dzikim kapitalizmie PISuarowców dostajemy baty od Koreańców i innych Sri Lanek. :( Błeh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Poznańskie Słowiki" dostają baty w I rundzie Pucharu UEFA od separatysów z Groznego.
I z czego tu się cieszyć? Że kiedyś nasi się liczyli i chcieli coś "ugrać" (taki Górnik Zabrze w finale PZP), a teraz wystarczy, że złapiej skurcz po 10 minutach i koniec? Błeh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do tematu, gadanie, ze za komuny bylo lepiej to pieprzenie, chociaz nie jest za dobrze teraz ale standardy zycia znacznie sie podniosly a takie stwierdzenie, ze bylo lepiej to mozna by powiedziec spluniecie w twarz ludziom, ktorzy o to walczyli, chociaz chcieli na pewno lepiej niz sie udalo...

Ciej-> zwariowałes?! ;p tak Ci sie wydaje, jakby przyszlo co do czego to za pewne (jak 99%) wolaloby stan terazniejszy stan niz IIWW. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po czasach komunistycznych pozostał mi tik nerwowy, kiedy wchodzę do sklepu i stoi w kolejce pięć osób to wychodze i idę do innego sklepu. Może przez to tracę więcej czasu ale w kolejkach już się wystałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 19:18, kamalin napisał:

Po czasach komunistycznych pozostał mi tik nerwowy, kiedy wchodzę do sklepu i stoi w kolejce
pięć osób to wychodze i idę do innego sklepu. Może przez to tracę więcej czasu ale w kolejkach
już się wystałem.

ej to ty ile masz lat co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 19:21, bolter napisał:

> Po czasach komunistycznych pozostał mi tik nerwowy, kiedy wchodzę do sklepu i stoi w kolejce

> pięć osób to wychodze i idę do innego sklepu. Może przez to tracę więcej czasu ale w kolejkach

> już się wystałem.
ej to ty ile masz lat co ?


:kobiet nie wypada pytać o wiek:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 19:23, kamalin napisał:

> > Po czasach komunistycznych pozostał mi tik nerwowy, kiedy wchodzę do sklepu i stoi
w kolejce
>
> > pięć osób to wychodze i idę do innego sklepu. Może przez to tracę więcej czasu ale
w kolejkach
>
> > już się wystałem.
> ej to ty ile masz lat co ?

:kobiet nie wypada pytać o wiek:

o przepraszam niechciałem naruszyć twojej strefy intymnej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 19:22, kamalin napisał:

Poza tym myślę, że za komuny lepiej żyło się "nierobom". A teraz wyciągają rękę po zapomogi,
i na to płacę podatki?

na to wyglonda czyli innym słowem za komuny żyło się lepiej tym co kradli i tym jak to nazwałaś nierobom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 19:25, bolter napisał:

> > > Po czasach komunistycznych pozostał mi tik nerwowy, kiedy wchodzę do sklepu
i stoi
> w kolejce
> > > > > > pięć osób to wychodze i idę do innego sklepu. Może przez to tracę więcej czasu
ale
> w kolejkach
> > > > > > już się wystałem.
> > ej to ty ile masz lat co ?
> > > :kobiet nie wypada pytać o wiek:
o przepraszam niechciałem naruszyć twojej strefy intymnej :]


no co ty to był żart, nie jest kobietą, kiedy upadła komuna to miałem 20 lat, także pamiętam co nieco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za komuny było lepiej pod tym względem że niewiele było pracy a kaska i tak się należała, ale wadą tego wszystkiego było brak wolności słowa, brak demokracji (czy to właściwie wada?;)), no i najbardziej bolesne braki we wszystkich sklepach...kaska była ale co z nią można było zrobić jak i tak nic kupić nie szło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2006 o 19:28, kamalin napisał:

> > > > Po czasach komunistycznych pozostał mi tik nerwowy, kiedy wchodzę do sklepu

> i stoi
> > w kolejce
> > > > > > > pięć osób to wychodze i idę do innego sklepu. Może przez
to tracę więcej czasu
> ale
> > w kolejkach
> > > > > > > już się wystałem.
> > > ej to ty ile masz lat co ?
> > > > :kobiet nie wypada pytać o wiek:
> o przepraszam niechciałem naruszyć twojej strefy intymnej :]

no co ty to był żart, nie jest kobietą, kiedy upadła komuna to miałem 20 lat, także pamiętam
co nieco.

czyli ty to takie homo niewiadomo ras to a ras tamto (to żart niebież tego do siebie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PRL na zawsze będzie czarną kartą w historii. Tego się nie zmieni. PRL był państwem totalitarnym, zbrodniczym i powinien być tak samo potępiony jak III Rzesza czy ZSRR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować