Zaloguj się, aby obserwować  
bartek002

GIMP - Temat ogólny

255 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2008 o 20:44, burczynski napisał:

Ja zrobić żeby w nagłówku był przykładowo sam napis a reszta pusta ?? Proszę o odpowiedź.


Taki efekt oferują rozszerzenia wykorzystujące przezroczystość, najczęściej *.gif i *.png. Osobiście polecam ten drugi.

Otwierasz Gimpa. Tworzysz nowy obrazek (Ctrl+N), koniecznie zaznaczając w Opcjach zaawansowanych Wypełnienie: Przezroczystość. Reszta do woli. Teraz możesz rysować cokolwiek, dla przykładu tworząc napis. Ostatecznie zapisz plik w formacie *.png. W ten sposób - na przykład na gramsajcie - będzie widoczny sam owy napis, bez tła.

Tak się zastanawiam nad sensem tego tematu - topic o Gimpie istnieje, a jeśli ktoś chce coś do gramsajta, jest i temat służący temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam polską wersję i nie wiem co to Screenmode. TO ma łączyć warstwy ze sobą by po skończeniu obrazka były całością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam polską wersję i nie wiem co to Screenmode. TO ma łączyć warstwy ze sobą by po skończeniu
obrazka były całością... Ahh jeszcze jedno jak się to włączy to jak malujesz tło to maluje się też 2 warstwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurna... Znikła mi cała zawartość karty Paleta Barw i nie mogę jej przywrócić. Innymi słowy mam do dyspozycji czerń i biel. Jak otwieram kartę Paleta Barw, to mi wyskakuje takie coś w kratkę i dupa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee ??? Chcesz zrobić przezroczystość na obrazku czy co ? Jak chcesz to mogę spróbować zrobić ... a jak to nie to to napisz o co kaman ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 20:34, Righter napisał:

Nie spotkałem się jeszcze z takim problemem, ale może reinstalka pomoże?

NIE! Potrzebuję zaproszenie na jutro, bo klienci czekają. Nie mogę teraz wywlaić Gimpa, gdzie zacząłem pracę. Nic innego się nie da zrobić?

20080428204227

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 20:47, Righter napisał:

No nie wiem... Wybacz, ja się z tym nigdy nie spotkałem. Może poczekaj chwilę, a nuż
Ci ktoś odpowie. Jak nie to zrób te reinstalkę.

Dzięki, już zrobiłem w Corelu ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić w Gimpe mgiełkę tak jak ma Righter i jak później ją wymierzyć tak by była pod tekstem, bo mi zawsze wychodzi, że jest gdzieś mgiełka po bokach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 18:21, NeVeN napisał:

Jak zrobić w Gimpe mgiełkę tak jak ma Righter i jak później ją wymierzyć tak by była
pod tekstem, bo mi zawsze wychodzi, że jest gdzieś mgiełka po bokach...


Klikasz na zaznaczony obszar prawym przyciskiem myszy i najeżdżasz na Script-Fu. Następnie kierujesz kursor myszy na Cień i Rzucanie cienia... .
Potem wybierasz co zechcesz, a jeśli nie podoba Ci się położenie cienia, ustawiasz Przesunięcie X i Przesunięcie Y na 0.
Koniec.

@Righter
Powiedzmy, że SKĄDŚ znam Twój lay... Tylko skąd? Hm... ;-) Uparty z Ciebie człowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, dopiero zaczynam przygodę z Gimpem i mam mały problem ze znalezieniem się w tym programie. Czy możecie polecić jakąś fajną książkę o obróbce zdjęć w Gimpie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Czy zwiększeniu rozdzielczości obrazka zawsze musi on być taki rozpikselowany?? Jest to wycinek obrazka (kadrowanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam malutkie pytanko. Wiecie, czym najlepiej, tak równo, żeby nie bylo postrzępień itp. Wycina się w Gimpie ?? Prosił bym o szybką odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ścieżki na dużym przybliżeniu, różdżka (działa dobrze tylko na mniej więcej jednolitym tle) i mazanie gumką (znaczy się, chyba shift + q i wymazuję się postać). Polecam wycinać także w Inkspace czy jak to się tam pisze. ;] Niezłe tutki na gimpuj.info o tejże operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze, jak go mocno zeskalujesz to oczywiste, że będzie wiele pikseli, ale po mniejszym skalowaniu obrazek dużo różnić się nie powinien, ale jakieś drobiazgi niestety będą widoczne.

@preatorianie ---> Książkę to nie znam (na allegro poszukaj najlepiej), ale strony tak... M.in. www.gimpuj.info, ww.gimp-talk.pl, www.gimp.edu.pl (czy jakoś tak)... To te bardziej znane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować