Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Tacie Klary - Markowi Lencowi!

161 postów w tym temacie

:D Niektóre z tych postów brzmią jak zgwałcone "Narysuj mi baranka" Małego Księcia. Swoją drogą Marku mógłbyś niczym Dali siedząc w wannie Narysować "na odwal się" kilka figur geometrycznych i opchnąć z korzyścią (on zrobił to za niebotyczną sumę) tylko dlatego że jesteś sławny. Oczywiście jak już będziesz na tyle poważany w świecie sztuki aby pobierać opłaty za "każden jeden rysuneczek" :) co ty na to? (żeby nie było że temat z pytaniami a post bez pytania :) jakbyś zaczął już przewyższać fortuną "biliego dżi" to odpal mi jakiś procencik za pomysł ;) OK ? (<-- to już drugie pytanie panie Moderator ;) żarcik, żarcik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 23:43, Wojman napisał:



Ja tam z przyjemnoscia powrocilem do serialu Z Archiwum X, zbieram taka kolekcje, obecnie
8 sezon mi przesylaja. Serial ten wciaz jest w pamieci fanow o czym swiadczy wspomniana
kolekcja. Tak wiec uwazam, ze mimo wszystko fajnie by bylo gdyby Archiwum X zostalo ponownie
przez Ciebie otwarte. :) Zwlaszcza, ze moglby sie pojawic Dogget. :)


Sam też zbieram ten serial (czekam właśnie na ostatnie 2 serie i na drugi film kinowy). Jednak, jak sam wspomniałeś, jest on tylko w świadomości fanów...
Dla statystycznego czytelnika CDA (bo to właśnie CDA jest macierzystą ostoją dla serii "Z Archiwum Iks", choc ukazywała się także w 2 innych pismach) pewne aluzje czy sama tematyka może być w pełni nieczytelna. A szkoda...
Nie znaczy to, że leży w moim interesie pożegnanie się z tą serią...

Dnia 29.04.2008 o 23:43, Wojman napisał:

Oj Marku, aż nie śmiem w ogóle pisać do Ciebie :) Mam taką prośbę - w zasadzie pewnie
jej nie spełnisz, bo po co, ale gdybyś miał chwilkę czasu to... Mamy takiego kolegę,
straszny de... mało inteligentny, przeszkadza na lekcjach itp. Miło by było, gdybyś pomógł
nam go "tępić" i narysował coś, cokolwiek śmiesznego o żabie (takie ma przezwisko). Ma
też kolegę - bombę :) Wiadomo, nie liczę że coś narysujesz, czy coś, ale przynajmniej
podsuń jakiś pomysł :)

PS. Ale się zamotałem ;)


Niestety, takich próśb nie spełniam- brakuje mi na nie czasu... Rysunek na zyczenie mogę zrobić w ramach jakiegoś konkursu (nagrody)...

Dnia 29.04.2008 o 23:43, Wojman napisał:

:D Niektóre z tych postów brzmią jak zgwałcone "Narysuj mi baranka" Małego Księcia. Swoją
drogą Marku mógłbyś niczym Dali siedząc w wannie Narysować "na odwal się" kilka figur
geometrycznych i opchnąć z korzyścią (on zrobił to za niebotyczną sumę) tylko dlatego
że jesteś sławny. Oczywiście jak już będziesz na tyle poważany w świecie sztuki aby pobierać
opłaty za "każden jeden rysuneczek" :) co ty na to? (żeby nie było że temat z pytaniami
a post bez pytania :) jakbyś zaczął już przewyższać fortuną "biliego dżi" to odpal mi
jakiś procencik za pomysł ;) OK ? (<-- to już drugie pytanie panie Moderator ;) żarcik,
żarcik...

Te kilka figur zapewne nie zdradziłoby mojego niepowtarzalnego i cennego stylu :P Zdarzyło mi się jednak wziąc za pewne specjalne zamówienia (urodziny, imieniny) jakąś kasę...

Dnia 29.04.2008 o 23:43, Wojman napisał:

Czy planujesz wydać jakąś książke z Twoimi komiksami zebranymi w 1dnym miejscu ;>


Czy planuję? Nie, bo plany rozmijają się z oczekiwaniami. Czekam na pewna książkę, która miała ukazać się jakieś 2 lata temu (już jest złożona). Sam nie wiem czy powstanie. Czy chciałbym? Bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 17:55, Marek Lenc napisał:

Czy chciałbym? Bardzo...


Oby się udało. ;)

Swoją drogą, jak zaczynałeś? Pamiętasz ten moment, gdy chwyciłeś pisak czy ołówek i narysowałeś coś śmiesznego, a potem nagle powiedziałeś: "będę rysował, to moja pasja, chcę być w tym naprawdę bardzo dobry i dawać ludziom coś od siebie"? A może to przyszło stopniowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie lubisz wtorków (jak napisałeś na GS''ie), to dlaczego ''Dyżur Konsula'' masz właśnie we wtorek? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 18:07, bialas.102 napisał:


Oby się udało. ;)

Swoją drogą, jak zaczynałeś? Pamiętasz ten moment, gdy chwyciłeś pisak czy ołówek i narysowałeś
coś śmiesznego, a potem nagle powiedziałeś: "będę rysował, to moja pasja, chcę być w
tym naprawdę bardzo dobry i dawać ludziom coś od siebie"? A może to przyszło stopniowo?


///Takiego momentu nie było, ale były pewne nieśmiałe sygnały zapowiadające armagedd... znaczy się, coś się działo. Na początku naśladowałem styl z kreskówek (wczesne klasy podstawówki, podobno po jakiejś wieczorynce zabazgrałem patykiem całe podwórko), potem w VIII klasie zacząłem wysyłać swoje parodie reklam do pewnego czasopisma humorystycznego. Zaczęło mnie publikować, więc okazał się, że idę dobrą drogą ;)
O swoim rysowaniu myślałem raczej egoistycznie- sprawiało (i sprawia) mi ono niesamowitą frajdę!

Dnia 06.05.2008 o 18:07, bialas.102 napisał:

Skoro nie lubisz wtorków (jak napisałeś na GS'ie), to dlaczego 'Dyżur Konsula' masz
właśnie we wtorek? ;>

///Dobre pytanie :) Mam wtedy najwięcej lekcji i mały Sajgon w pracy. Ale teraz już po i od 17 wtorek jest OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 18:12, Marek Lenc napisał:

Zaczęło mnie publikować, więc okazał się, że idę dobrą drogą ;)

No, to fakt. :P
Tak swoją drogą, zawsze do tego wszystkiego potrzebne jest szczęście. Taki Tom Hanks mówi, że cały jego sukces opiera się na szczęściu - po prostu w odpowiednim czasie gdzieś był i coś zrobił (mam nadzieję, że porównanie do Toma Hanksa Ci się podoba ;)). Jak to wygląda z Twojej strony? Uważasz się za szczęściarza? :P

Dnia 06.05.2008 o 18:12, Marek Lenc napisał:

O swoim rysowaniu myślałem raczej egoistycznie- sprawiało (i sprawia) mi ono niesamowitą
frajdę!

Takiemu to dobrze. :P Robi co lubi, dla ludzi, którzy to lubią. ;)

Swoją drogą, jak reagujesz, gdy ktoś próbuje naśladować Twoją kreskę i się uczyć od Ciebie rysować? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważasz się za szczęściarza? :P

/// Tak: robię to, co lubię, i jeszcze mi za to płacą ;)

Dnia 06.05.2008 o 18:26, bialas.102 napisał:


Swoją drogą, jak reagujesz, gdy ktoś próbuje naśladować Twoją kreskę i się uczyć od Ciebie
rysować? :)


///Owszem, razi mnie naśladowanie mojego stylu i argumentowanie, że w całej nieschludności i bylejakości zwala się słowami, że naśladuje się mój styl...
Wiem, że dla początkującego rysownika ważne są pewne wzorce, punkty zaczepiania, ale cała praca polega jednak na wywalczenie dla siebie pewnej indywidualności, prawda?
Trzymam kciuki za wszystkich początkujących, bo dużo pracy przed nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 18:30, Marek Lenc napisał:

///Owszem, razi mnie naśladowanie mojego stylu i argumentowanie, że w całej nieschludności
i bylejakości zwala się słowami, że naśladuje się mój styl...
Wiem, że dla początkującego rysownika ważne są pewne wzorce, punkty zaczepiania, ale
cała praca polega jednak na wywalczenie dla siebie pewnej indywidualności, prawda?
Trzymam kciuki za wszystkich początkujących, bo dużo pracy przed nimi.


Rafael Santi też kopiował od Leonarda da Vinci czy Michała Anioła zanim indywidualnością został. Każdego się to chyba tyczy. Ja czasami coś mażę naśladując Twoją kreskę, ale rysownikiem, to ja raczej nie zostanę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 18:53, lama123 napisał:

Do jakiego czasopisma najpierw wysyłałeś swoje prace ? ;>

///Były (są?) kiedyś takie gazetki humorystyczne: "Dobry Humor", "Dowcip za Dychę", "Najlepsze Dowcipy" czy "Świeże Dowcipy". Tam wyrabiałem szlify. Już w liceum zaniosłem prace do regionalnego tygodnika, a na studiach do CD-Action...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co studiujesz?
Ile płacą w CD-a (profesjonalna, amatorska pensja, liczby dokładnej nie musisz podawać ;))
Czy płacili w tych dowcipach za dyche ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 18:56, Marek Lenc napisał:

///Były (są?) kiedyś takie gazetki humorystyczne: "Dobry Humor", "Dowcip za Dychę", "Najlepsze
Dowcipy" czy "Świeże Dowcipy". Tam wyrabiałem szlify. Już w liceum zaniosłem prace do
regionalnego tygodnika, a na studiach do CD-Action...

Doczekałeś się jakiejś publikacji w Dobrym Humorze? Bo pamiętam, że tam była grupka autorów, do której trudno było się dostać. No, i nie pamiętam ciebie ;)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 19:04, lama123 napisał:

Co studiujesz?

///Aktualnie nie studiuję (skończyłem filologię polską i kilka pomniejszych kursów). Od jakiegoś czasu zbieram sie na ukończenie pomiaru dydaktycznego (ale to taaakie nudne...)...

Dnia 06.05.2008 o 19:04, lama123 napisał:

Ile płacą w CD-a (profesjonalna, amatorska pensja, liczby dokładnej nie musisz podawać
;))

///Nie znam stawek profesjonalistów ani zielonych szczypiorków. Jest dobrze, nie narzekam ;)

Dnia 06.05.2008 o 19:04, lama123 napisał:

Czy płacili w tych dowcipach za dyche ?

///"DzD" to jedno z niewielu pisemek humorystycznych, które płaciło kasą. Niedużo, ale wtedy byłem młody, kasa się tak nie liczyła ;)...

Dnia 06.05.2008 o 19:04, lama123 napisał:

Do kiedy będziesz prowadził GS-a ???

Dziwne pytanie- do kiedy będzie trzeba, do kiedy uznam za stosowne itp. itd....

Dnia 06.05.2008 o 19:04, lama123 napisał:

> ///Były (są?) kiedyś takie gazetki humorystyczne: "Dobry Humor", "Dowcip za Dychę",
"Najlepsze
> Dowcipy" czy "Świeże Dowcipy". Tam wyrabiałem szlify. Już w liceum zaniosłem prace
do
> regionalnego tygodnika, a na studiach do CD-Action...
Doczekałeś się jakiejś publikacji w Dobrym Humorze? Bo pamiętam, że tam była grupka autorów,
do której trudno było się dostać. No, i nie pamiętam ciebie ;)

Pozdrawiam

///W "DH" publikowałem od 1996 roku (przez kilka kolejnych lat) i byłem jednym z pierwszych czytelników- współpracowników. Nie uważam, że jakoś specjalnie trudno jest się tam dostać- spróbujcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 18:11, lama123 napisał:

Czytasz cd action ? ;>

///No ba ;)!

Dnia 13.05.2008 o 18:11, lama123 napisał:

Grasz w gry ?

///Jak czas pozwoli (czytaj: już nie...)

Dnia 13.05.2008 o 18:11, lama123 napisał:

Masz konsole ?

///Nie mam, nie zamierzam mieć (z ww. powodu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zamierzasz na swoim gramsajcie dodawać częściej ponadprogramowe kalambury (pozakonkursowe), czy dotychczasowa Blond Rayne była wyjątkiem? Można wysyłać do Ciebie pomysły na takie zagadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 18:44, macned napisał:

Czy zamierzasz na swoim gramsajcie dodawać częściej ponadprogramowe kalambury (pozakonkursowe),
czy dotychczasowa Blond Rayne była wyjątkiem? Można wysyłać do Ciebie pomysły na takie
zagadki?

///Z tym ponadprogramowym materiałem jest tak, że... mało kto go ogląda. Nie wiem, czy zgadywanie kalamburów, za które nie ma nagrody, będzie dla niektórych motywacją by posilić się na jego rozwiązanie ;)...
Mam trochę własnego materiału i kilka innych propozycji z maila (zawsze czekam na kolejne), eksperymentalnie chce sprawdzić, co z tego wyjdzie ;)

Dnia 13.05.2008 o 18:44, macned napisał:

Czy zamierzasz zrobić sobie jakąś xywkę?

Nie praktykuje ksywek. W necie bywam jako ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować