Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blu-ray w Xboksach 360? Po raz n-ty odpowiedź brzmi "nie"...

36 postów w tym temacie

Jeżeli taka firma jak Microsoft mówi że nie potrzeba nowego rodzaju czytników do ich konsoli to mają pewnie racje..zresztą takie tytuły jak Gears fo War zdają się to potwierdzać ciekawi mnie bardzo jak będzie to wyglądać za 2 kata......


Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 23:14, Khasim napisał:

Widziałem kiedyś fotomontaż pokazujący, jak wyglądałoby pudełko z MGS4 na Xboksie 360,
wydanym na płytkach DVD. Pewnie też to widzieliście , takie wielkie pudło, ze 20 płyt
:) Cóż, jeśli w coś takiego celuje Microsoft (powoli, ale zawsze) to tylko poczekać,
aż PS3 stanieje :)


A to bardzo ciekawe... na ilu płytach Blu-Ray w takim razie ten MGS4 jest?
Z prostych rachunków wynika, że 20 płytek DVD to niecałe 200GB. Zakładając, że na PS3 grę upchnięto na dwuwarstwowe krążki BD (mające po 50GB), to wychodzi, że trzeba ją było wydać na czterech płytach. A to podobno na X360 żongluje się nośnikami (jak do tej pory jedyna gra - Blue Dragon - została wydana na więcej niż jednym DVD)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ahhh pewnie M$ wyda Xboksa 720 i tam będzie na bank blu-ray heh. Oni chyba juz nie wiedzą sami co mają tam wsadzić. Najlepiej jedno i drugie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO Blu ray nie jest jeszcze potrzebny ;)
Zwykłe DVD wystarcza ;)
Blu ray = niepotrzebna (na razie) zabawka przyszłości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, naprawdę wziąłeś mojego posta na poważnie :>
BTW aczkolwiek jednakowoż że, wątpię, że MGS4 ma 200-gigową instalkę... Chyba, że ten post też jest na niepoważnie, wtedy zwracam honory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 00:35, Khasim napisał:

Człowieku, naprawdę wziąłeś mojego posta na poważnie :>

Że tak powiem pół poważnie i tylko pokazałem, że te 20 płytek to z lekka żeś przegiął :P

Dnia 06.05.2008 o 00:35, Khasim napisał:

BTW aczkolwiek jednakowoż że, wątpię, że MGS4 ma 200-gigową instalkę... Chyba, że ten
post też jest na niepoważnie, wtedy zwracam honory :)

Sam już nie wiem co jest na poważnie a co nie. Rozumiemy się chyba oboje, że jak gra na płytkach zajmuje ileś tam giga, to nie znaczy, że tyle samo będzie zajmować instalka. Kopiowane są tylko najczęściej używane pliki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:47, bartek1392 napisał:

Tak masz rację. Poza tym nie wiadomo ile by to się z neta ściągało, a najbardziej by
na tym ucierpieli ci, którzy mają słabe łącza internetowe.


Dokładnie.
Poza tym jest jeszcze kwestia wielkości ściąganego pliku który w przypadku blue-ray (przypuszczając że MS zezwoliłby na takie wielkości plików do pobrania)) może mieć nawet 50gb a ja osobiście mam x''a z 20gb hdd więc tak czy siak byłbym w lesie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni zawsze wiedzą lepiej co dla użytkowników jest lepsze...Cyfrowa dystrybucja tak na Zachodzie pewnie to przejdzie, ale u nas.. Z resztą Polska to zbyt mały rynek dla Microsoftu, by się aż tak bardzo nami przejęli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędzej, czy później M$ będzie musiał wstawić BD, bo inaczej PS3 przejmie pałeczkę - o ile już się tak nie stało...gry nie będą mniejsze, będą większe i nie długo produkcje na XBOXa 360 będą wychodzić na kilku płytach DVD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nic dziwnego ze Microsoft nie chce Blu-ray-a w X-ach. Biorąc pod uwagę, że wojna o nowy format roztrzygneła się przed czasem (pamietam jak z dwa miesiące przed zakończeniem wojny jacyś eksperci prorokowali, że ta wojna jeszcze potrwa i to dość długo - choć z drugiej strony co to za eksperci;P) A skoro M$ wspierał konkurencyjny format to wkładanie teraz Blu-ray byłoby kapitulacja to raz dwa, nie mamy pewności jak długą Blu-ray będzie zwycięskim formatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A to podobno na X360 żongluje się nośnikami (jak do tej pory

Dnia 05.05.2008 o 23:31, Klimos napisał:

jedyna gra - Blue Dragon - została wydana na więcej niż jednym DVD)...

Witam.
A czy przypadkiem Last Odyssey nie jest na 4 DVD? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 12:01, maniekk napisał:

Witam.
A czy przypadkiem Last Odyssey nie jest na 4 DVD? ;)


Faktycznie, masz rację...
Moje dane w takim razie okazały się nieco przeterminowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:32, Viper napisał:

Zastanawia mnie tylko jak MS rozwiąże problem z coraz to ładniejszymi i bardziej wymagającymi miejsca na nośniku grami

Wg mnie to może być nawet zaleta, że gra na X360 będzie musiała zajmować maksymalnie tylko 8,5 GB.
Po prostu w tej chwili obserwuję, że gry coraz bardziej przypominają filmy. Ogromne gigabajty zajmują wielkie tekstury, obrazy i dźwięki. A w takiej "grze" coraz mniej jest samej gry, a coraz więcej rozbudowanego filmu.

Jak widzę dzisiaj strzelanki zajmujące 3-5 GB i porównuję sobie z takim np. Star Wars Roque Squadron sprzed kilku lat, który zajmuje jakieś 70MB, ma ustawianą wysoką rozdzielczość, a wygląda podobnie, to zaczynam się zastanawiać co się stało...

Dnia 05.05.2008 o 22:32, Viper napisał:

Według mnie w końcu najbardziej stracimy na tym MY,posiadacze X360 (zaraz pewnie wyskoczy fanboy PS3:P).

A tu niespodzianka... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Microsoft miałby zamiar wydać czytnik BD do X360 to powinien zrobić osobną przystawkę, tak jak w przypadku HD-DVD, bo inaczej właściciele poprzednich wersji czuliby niesmak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować