Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Electronic Arts bierze pożyczkę

50 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2008 o 14:31, Quatre napisał:

A co w tym takiego czarnego? Nie wiem dlaczego EA jest kreowane na największego wroga
graczy i ludzkości :/ Jeżeli nie podobają Ci się ich gry, to nie kupuj.


Co za bezsensowne tłumaczenie. Od tego są gracze i obserwatorzy, żeby komentować.
Produkcje na PC wielgachnych koncernów są coraz częściej pełne błędów i wymagają kolejnych wydatków od graczy na ulepszanie podzespołów, a przy okazji brak im starej oryginalności.
Nie mówię, że to reguła, ale tak ostatnio bywa - dlatego mało kto lubi molocha, a bardziej jakieś JoWood, które wydaje Gothica itp.


>Jednak ktoś chyba

Dnia 12.05.2008 o 14:31, Quatre napisał:

musi być ich zwolennikiem, skoro schodzą w takich nakładach. Przecież oni tych swoich
pieniędzy nie wyciągają z maszynki do robienia forsy, tylko właśnie zarabiają na tych
"jakże słabych, nudnych i szablonowych masowo produkowanych grach" :P


Przeczytaj mój post wyżej i zobacz na czym najwięcej zarabiają.
Zresztą teza też niezbyt mądra - jak myślisz, lepiej sprzedaje się letnia składanka radia Eska czy Jimi Hendrix?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać EA łatwo nie odpuści.

Kwota miliarda dolarów jak dla nas jest duża, ale raczej jak dla EA - wcale nie taka duża, jak my sobie ją wyobrażamy. Bardzo bym chciał, żeby Take Two nie dało się przekupić i nadal samo robiło gry. EA od razu kazałoby z ich serii robić tasiemce typu Fifa, więc ja dziękuje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 15:28, master matrox napisał:

Kwota miliarda dolarów jak dla nas jest duża, ale raczej jak dla EA - wcale nie taka
duża, jak my sobie ją wyobrażamy. Bardzo bym chciał, żeby Take Two nie dało się przekupić
i nadal samo robiło gry. EA od razu kazałoby z ich serii robić tasiemce typu Fifa, więc
ja dziękuje ;/


Chyba jednak dla EA to też spora kwota. Inaczej by jej nie pożyczali przecież, tylko wyłożyli z własnych środków. Miliard to miliard i największym zadrży serce przy takiej kwocie. Natomiast z resztą Twojego postu zgadzam się całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA od jakiegoś czasu nie robi już tylko tasiemców. Niektóre z podległych EA studiów tworzy naprawdę zaje****e gry. Choćby skate. czy Army of Two - to naprawde bardzo dobre produkcje. Szczerze mówiąc, myślę, że przejęcie Take Two przez EA nie będzie dla tego pierwszego aż tak złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby EA oferowało T2 z 3-4 miliardy ? Wiedzą,że prawa do GTA są tyle warte. To kura znosząca złote jaja bo mechanika gry nie ulega zmianie - trzeba zrobić fabułę, dobrą grafikę a cały pomysł i mechanika jest. A zarobić można krocie. Poza tym to nie jedyny tytuł T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla graczy lepiej byłoby, żeby EA NIE przejeło T2, bo to miałoby smutne konsekwencje. A to dlatego, że:
1.Ceny ich gier (T2 naturalnie) poszłyby w górę (oficjalnym dystrybutorem gier T2 jest Cenega, a jej gry kosztują 100zł [ewentualnie, lecz rzadko 130zł], a gry EA kosztują w NORMALNEJ EDYCJI 140zł).
2. EA zgodnie ze swoim programem "zarobic jak najwięcej, a wydać jak najmniej" (wide FIFA) przerobiłoby GTA na tasiemca podobnego do swoich sportówek czy Simsów.
3. Gbyby EA miało GTA + Simsy + inne popularne marki to mogliby mieć tyle kasy, że starczyłoby im na kupienie nawet Activision-Blizzard (dobra to może nieco przesadzone:]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 14:44, Backside napisał:

Co za bezsensowne tłumaczenie. Od tego są gracze i obserwatorzy, żeby komentować.

Wyznaję zasadę, że jak się na czymś nie znam, to nie komentuję. A zdecydowana większość ''komentarzy'' graczy w tym wątku to jakieś brednie wyssane z palca i wesoła twórczość małoletnich. Co oni wiedzą o procesie tworzenia gier, o sposobach finansowania projektów, polityce kadrowej etc. Ktoś rzuci hasło, że EA to zło wcielone w branży, a reszta to zaraz podchwyci i tylko każdy małpuje :/

Dnia 12.05.2008 o 14:44, Backside napisał:

Produkcje na PC wielgachnych koncernów są coraz częściej pełne błędów i wymagają kolejnych
wydatków od graczy na ulepszanie podzespołów, a przy okazji brak im starej oryginalności.

Wytłumacz mi więc jak można na okrągło wymyślać coś oryginalnego? Samochody są takie same od ponad stu lat i nikt nie narzeka - dalej cztery koła, kierownica, silnik i fotele, jedynie dodaje się coś do nich więcej, czyli dokładnie jak w nowych grach.
Co do błędów - mali producenci też wypuszczają zabugowane gry. Gracze chcą coraz lepszej grafiki, więc wymagania idą w górę. A Ty też nie płacz, bo obecnie można za ok 3 tysiące naprawdę solidną maszynę na lata złożyć. Producenci sprzętu też muszą na czymś zarobić :)

Dnia 12.05.2008 o 14:44, Backside napisał:

Nie mówię, że to reguła, ale tak ostatnio bywa - dlatego mało kto lubi molocha, a bardziej
jakieś JoWood, które wydaje Gothica itp.

Taa, Gothica 3 wszyscy chwalą za niewielką ilość błędów :P

Dnia 12.05.2008 o 14:44, Backside napisał:

Przeczytaj mój post wyżej i zobacz na czym najwięcej zarabiają.

Czyli jak każda inna firma, m.in. błogosławiony przez wszystkich Blizzard - mają 3 serie i nic więcej, tak samo T2 i GTA - odcinanie kuponów od sukcesu. Ale Jedynie EA czerpie niesłusznie kasę z wydawania serii gier.
btw Nawet największe i najbogatsze firmy zaciągają kredyty - słyszałeś kiedyś o efekcie dźwigni finansowej?

Dnia 12.05.2008 o 14:44, Backside napisał:

Zresztą teza też niezbyt mądra - jak myślisz, lepiej sprzedaje się letnia składanka radia
Eska czy Jimi Hendrix?

Przede wszystkim - nie mam pojęcia, nie przeglądam raportów dotyczących sprzedaży płyt z muzyką :P Po drugie - Fiatów Panda też się więcej sprzedaje niż Mercedesów klasy S, jaki z tego wniosek? Że Fiat to auto złe, czy po prostu nie każdy może, chce i potrzebuje Mercedesa? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA przejmie T2, więc wersja PC GTA IV wyjdzie niedługo, ponieważ dla EA kasa się liczy. I git. Nie wiem czemu marudzicie...(Kocham EA za Burnouta Paradise na PC!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. EA i tak już za bardzo monopolizuje rynek gier sprawiając, że wychodzą tytuły coraz płytsze i mniej innowacyjne. Już się boję dodatkowo płatnych "paczek" nowych samochodów do GTA lub ubrań albo po prostu GTA: Wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EA pragnie monopolu, a PC''towców traktuje jak gorszy gatunek, czego przykładem niech będzie Fifa( wersja konsolowa została dopieszczona, nad PC''towa zlituj się panie... ).
W życiu nie kupię gry od EA :-) , a że trafili w rynek i ludzie ciągną do gniotów i seriali - no cóż... Pieniądz rządzi światem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokemoniarstwo niektórych komentarzy mnie przeraża. EA to nie tylko FIFA i Simsy, ale też Mass Effect, Spore, Burnout Paradise czy Army of Two, ale nie, lepiej samemu nie myśleć tylko wpisywać się w ten najbardziej popularny nurt "mówienia tego co mówią wszyscy".
Poza tym dziwi mnie jak niektórzy wyśmiewają się z taśmowych simsów podczas gdy sami na półce mają ntą ilość pudełek z Finalami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież EA nie jest takie złe - rokrocznie wydaje tylko gry ze swoich wewnętrznych studiów, natomiast zewnętrznym pozwala tworzyć i dopieszczać produkcje tyle czasu, ile tylko chcą. Po ewentualnym przejęciu nie spodziewam się np. GTA ''09, czy ''10, czy nawet wydanej za dwa lata Mafii 2, wręcz przeciwnie - T2 będzie miało zapewnione zaplecze finansowe i będzie mógło robić w spokoju Bioshock''a 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T2 Nie daj się !

A EA pokazało głupotę "1 miliarda USD" brawo, brac kredyt w najgorszej walucie świata. Komuś z FEDu odstrzeli szajba i naprodukuje więcej papierków; inflacja zeżre im kasę i będą mieli za co kupic T2 ew. nie wygrzebią się z pożyczki i bank ich skonfiskuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2008 o 17:31, tomas92 napisał:

Przecież EA nie jest takie złe - rokrocznie wydaje tylko gry ze swoich wewnętrznych studiów,
natomiast zewnętrznym pozwala tworzyć i dopieszczać produkcje tyle czasu, ile tylko chcą.
Po ewentualnym przejęciu nie spodziewam się np. GTA ''09, czy ''10, czy nawet wydanej
za dwa lata Mafii 2, wręcz przeciwnie - T2 będzie miało zapewnione zaplecze finansowe
i będzie mógło robić w spokoju Bioshock''a 2 ;)


A teraz nie ma takiego zaplecza finansowego ?
Oczywiście, że ma.
Ja mam nadzieję, że nic z tego nie wyjdzie. Szkoda monopolizowac rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować