ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2014 o 12:17, Tomoya-kun napisał:

To oznacza że grałeś w wiele gier po prostu nie zauważając lub znosząc bugi. Jeszcze
w singlu tego aż tak się nie czuło ale multi nadal wymagały pobierania aktualnego patcha.

No właśnie, a teraz gra w trybie single-player wymaga dziesiątek paczy wydawanych przez kilka miesięcy po premierze gry.

Dnia 19.03.2014 o 12:17, Tomoya-kun napisał:

No i tak to jest wygodne gra automatycznie się uaktualnia jak steam się odpala wystarczy
poczekać 2-3 minuty i masz aktualną wersję.

Gdyby było tak jak mówisz, to nie miałbym na co narzekać. Już nawet nie chce mi się pisać, ile błędów może nam wywalić wspaniały Stim podczas pobierania i potem próby odpalenia gry po takiej "aktualizacji".

Dnia 19.03.2014 o 12:17, Tomoya-kun napisał:

Powiem 2 tytuły : Simcity i AC II. To mówi wszystko o działaniu Origina i Uplay. Akurat
steam jest najbardziej stabilną platformą i nie ma żadnych problemów z trybem offline
czego nie powiem o innych. Steam akurat ma najwydajniejsze z nich serwery które nie zaliczają
takich tragedii jak niemożliwość grania w premierę bo Origin padł.

Pamiętam tą "wielką" promocję na Steam w postaci ochłapu, jakim było darmowe L4D. Masa ludzi sobie tego nie pobrała, bo serwery były przeciążone. Mało tego, serwery są też bardzo często "przeciążone", kiedy chcemy zaktualizować/uruchomić jakąś grę. Nie wspomnę już o problematycznym trybie offline, który ciągle miewa problemy. Nie wiem, co ty żeś teraz wymyślił, że tryb offline działa dobrze na Steamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2014 o 13:17, SplitGrave napisał:

No właśnie, a teraz gra w trybie single-player wymaga dziesiątek paczy wydawanych przez
kilka miesięcy po premierze gry.

Były tony gier których nie dało się skończyć lub potrafiły kompletnie wykraczyć system. Teraz patche po prostu wydawane są częściej bo łatwiej się łata gry niż dawniej. Chociażby przez to że teraz ludzie w internecie na bieżąco raportują bugi.

Dnia 19.03.2014 o 13:17, SplitGrave napisał:

Gdyby było tak jak mówisz, to nie miałbym na co narzekać. Już nawet nie chce mi się pisać,
ile błędów może nam wywalić wspaniały Stim podczas pobierania i potem próby odpalenia
gry po takiej "aktualizacji".

Cóż ja z tym nigdy nie miałem problemów.

Dnia 19.03.2014 o 13:17, SplitGrave napisał:

Pamiętam tą "wielką" promocję na Steam w postaci ochłapu, jakim było darmowe L4D. Masa
ludzi sobie tego nie pobrała, bo serwery były przeciążone. Mało tego, serwery są też
bardzo często "przeciążone", kiedy chcemy zaktualizować/uruchomić jakąś grę. Nie wspomnę
już o problematycznym trybie offline, który ciągle miewa problemy. Nie wiem, co ty żeś
teraz wymyślił, że tryb offline działa dobrze na Steamie.


Co od promocji nie wiem, mam L4D 2 od lat wiec nie odczułem tego. Z odpalaniem czegokolwiek też nie miałem takich problemów (pomijam przypadki kiedy całość pada ale wtedy nawet się go nie włączy). A z trybu offline korzystałem w swoim czasie regularnie przez fakt że musiałem dużo jeździć po kraju i nie zawsze miałem internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2014 o 14:50, Qbasmok napisał:

Co to? Jakaś okrojona wersja za ojro czy jakiś dodatek?


Eee... przecież wyraźnie masz napisane, że gra jest w przecenie -90%. Inna sprawa, że przy ocenie 20/100 taka kwota to i tak chyba zbyt wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to chyba nie powinno dziwić, a szczególnie, jak się połączy takie promocje z informacją, że Steam udostępnił twórcom gier panel, w którym sami mogą decydować, jaka ich gra czy dodatek będzie w promocji oraz za ile.

Są oczywiście pewne warunki, ale jak widać twórcy chętnie z tego korzystają a i nam to wychodzi na zdrowie (choćby całą seria Prince of Persia za około 10 euro, z czego każda z gier 1,99).

Tak więc obniżki -90% i -80% zapewne będą częściej się pojawiać :)

Zresztą, to jest też efekt Humble Bundle. Kto chciałby płacić za grę pełną cenę, jak zaraz pojawiłaby się w bundlu za dolara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2014 o 15:24, Heartbreaker napisał:

Teraz to chyba nie powinno dziwić

Nie dziwi. Mój znak zapytania stał się zbędny, gdy przede mną swój post opublikował Ring5. :D Chciałem być fajny, wiesz, odpowiedzieć (retorycznym) pytaniem na pytanie. :D

Ale masz rację. Humble Bundle i ogólnie wielka popularność bundli może sprawić, że twórcy i wydawcy dużo częściej będą aż tak radykalnie przeceniać swoje gry. Marzy mi się przecena 99%. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2014 o 15:04, Noxbi napisał:

> /.../


A to nie jest ta gra, która 3 razy zmieniałą tytuł, ze względ una graczy oburzonych jakością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2014 o 16:22, Boguslav4 napisał:

A to nie jest ta gra, która 3 razy zmieniałą tytuł, ze względ una graczy oburzonych jakością?

Zdaje się, że tak.
No, ale takiemu Orion: Dino Hord, który też wielokrotnie był przeceniany na Steamie (żeby trzymać się tematu) zmiana nazwy wyszła chyba na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktywowałem dziś grę na swoim koncie Steam, nie instalowałem jej, ale chciałbym ją dezaktywować lub ewentualnie przesłać znajomemu. Da radę załatwić takie coś przez kontakt z pomocą techniczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 17:05, Gumisiek2 napisał:

Aktywowałem dziś grę na swoim koncie Steam, nie instalowałem jej, ale chciałbym ją dezaktywować
lub ewentualnie przesłać znajomemu. Da radę załatwić takie coś przez kontakt z pomocą
techniczną?

Licencji na pewno nie możesz nikomu odstąpić.
Co do usunięcia gry z konta - support robi to niechętnie, ale czasem daje się przekonać (jakiś czas temu wklejałem linka z poradnikiem). Klucz staje się wtedy nieaktywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 17:05, Gumisiek2 napisał:

Aktywowałem dziś grę na swoim koncie Steam, nie instalowałem jej, ale chciałbym ją dezaktywować
lub ewentualnie przesłać znajomemu. Da radę załatwić takie coś przez kontakt z pomocą
techniczną?


Na 95% nie,Steam robi to bardzo ale to bardzo niechętnie.

BTW: Kojarzy ktoś czy kod Company of Heros z GWLF jest akceptowany przez steama? Wiecie tak jak to było np z Batmanem AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 17:12, Xsaw napisał:

BTW: Kojarzy ktoś czy kod Company of Heros z GWLF jest akceptowany przez steama? Wiecie
tak jak to było np z Batmanem AC.


Batmana AC na pewno da się jakoś przypisać do Steama, savy też da się przenieść, ale trzeba coś tam pokombinować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 17:36, Heartbreaker napisał:

A - Company of Heroes nie posiada GFWL.
B - da się grę przypisać do Steama i dostajemy jeszcze jakiś dodatek (tak słyszałem).


A) Ale posiadał,nie bez powodu na górnej belce pudełka było logo tej usługi:P
B) Dzięki za info,będę musiał się tym zając jak w najbliższym czasie(chwilowo nie mam dostępu do moich pudełek/instrukcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie był nigdy na liście gier GFWL. Pudełko z tytułem "Games for Windows", a pudełko z tytułem "Games for Windows LIVE" to dwa różne pudełka.

Pierwsze mówi tylko tyle, że gra jest zoptymalizowana do działania na lepszym systemie (tj. XP, Vista i wyższe), ma łatwiejsze wyszukiwanie znajomych, można używać gamepada, ma listę rankingową i tyle.

Drugi typ mówi, że poza wspomnianymi wyżej zaletami, gra posiada osiągnięcia.

Dla porównania:

http://static.giantbomb.com/uploads/original/3/32183/954709-927618_77098_front.jpg CoH
http://cdn0.spong.com/pack/f/l/flatoutult275195l/_-FlatOut-Ultimate-Carnage-PC-_.jpg FlatOut 2: Ultimate Carnage

Widzisz różnicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2014 o 19:02, Heartbreaker napisał:

Widzisz różnicę?


A faktycznie,przyznam ze nie zwróciłem wcześniej uwagi na tego typu podział,dzięki za poszerzenie horyzontów.Acz teraz to w sumie i tak już nie ma większej wagi bo na szczęście ta usługa powoli umiera(jeżeli jeszcze tego nie zrobiła w sumie się nie orientuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kojarzy, czy będą promocje z okazji wiosny i się spóźniają, czy też Valve tym razem odpuściło i dopiero na Wielkanoc możemy się czegoś spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się