ww3pl

Steam - pomoc dla graczy czy ich zagłada?

14796 postów w tym temacie

Dnia 13.09.2013 o 14:47, Dared00 napisał:

> Skąd ja mogę mieć Spiral Knights w mojej bibliotece?
F2P. Po prostu kiedyś zainstalowałeś ;)


Hm... nie przypominam sobie bym kiedykolwiek wcześniej nawet słyszał o tej grze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Fable III " w wersji PC można nabyć tylko na Steam? / wersji pudełkowej szukam od dnia premiery i nie było jej nigdzie /, sporo sobie liczą, 19 Euro ...
widział ktoś ten tytuł w pudełku w jakimś markecie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 15:42, lis_23 napisał:

" Fable III " w wersji PC można nabyć tylko na Steam? / wersji pudełkowej szukam od dnia
premiery i nie było jej nigdzie /, sporo sobie liczą, 19 Euro ...

Poczekaj na promocję.
Ewentualnie Amazon, jeśli możesz tam robić zakupy.

Albo lepiej się zastanów, czy w ogóle chcesz kupować tytuł wymagający GfWL. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.09.2013 o 15:52, Kadaj napisał:

Poczekaj na promocję.
Ewentualnie Amazon, jeśli możesz tam robić zakupy.

Albo lepiej się zastanów, czy w ogóle chcesz kupować tytuł wymagający GfWL. ;p


GFWL mi nie przeszkadza, przeszkadza mi tylko konieczność zakupu przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2013 o 16:01, lis_23 napisał:

GFWL mi nie przeszkadza, przeszkadza mi tylko konieczność zakupu przez internet.


Chyba rozchodzi sie o, zet Games for Windows Live ma zostac zlikwidowane i niewiadomo co z grami? Szczegoly moze ktos inny powie, ale i tak malo wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2013 o 13:52, Sarinew napisał:

Chyba rozchodzi sie o, zet Games for Windows Live ma zostac zlikwidowane i niewiadomo
co z grami? Szczegoly moze ktos inny powie, ale i tak malo wiadomo.


Myślę, że po prostu wyłączą usługę z danej gry i tyle, raczej nie zablokują gry z powodu wyłączenia usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 13:52, Sarinew napisał:

> GFWL mi nie przeszkadza, przeszkadza mi tylko konieczność zakupu przez internet.


Chyba rozchodzi sie o, zet Games for Windows Live ma zostac zlikwidowane i niewiadomo
co z grami? Szczegoly moze ktos inny powie, ale i tak malo wiadomo.


Usługę w lipcu 2014 wyłączają i po tej dacie będzie można dalej grać, ale tylko w singla i w trybie offline, czyli bez zdobywania osiągnięć i w niektórych grach także bez możliwości zapisu gry (np. Batman Arkham Asylum i Arkham City wymaga trybu online, żeby zapisać grę, inaczej zawsze będzie się zaczynało od początku gry).

Jeśli chodzi o Batmany i Bioshocka 2, to te gry mają zostać całkowicie przeniesione na Steam i tamże będzie można zdobywać acziki, co do reszty gier, zapewne też zostanie przeniesiona, ale to już zależy od tych, którzy mają prawa i d ułożenia się ze Steamem.

Moim zdaniem, na bank połowa gier z 73 pozycji, które mają GFWL, zostanie przeniesiona całkowicie na Steama (bo tam już są, ale acziki nadal się dostaje na GFWL). Parę gier to exclusivy dla usługi GFWL i te pewnie nie przejdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2013 o 14:27, Heartbreaker napisał:


Usługę w lipcu 2014 wyłączają i po tej dacie będzie można dalej grać, ale tylko w singla
i w trybie offline, czyli bez zdobywania osiągnięć i w niektórych grach także bez możliwości
zapisu gry (np. Batman Arkham Asylum i Arkham City wymaga trybu online, żeby zapisać
grę, inaczej zawsze będzie się zaczynało od początku gry).

Jeśli chodzi o Batmany i Bioshocka 2, to te gry mają zostać całkowicie przeniesione na
Steam i tamże będzie można zdobywać acziki,

Czegoś nie rozumiem ... to w Batmany będzie się dało normalnie grać/ z zapisem stanu gry / jeżeli przejdą na Steam, czy nie?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 14:41, lis_23 napisał:

Czegoś nie rozumiem ... to w Batmany będzie się dało normalnie grać/ z zapisem stanu
gry / jeżeli przejdą na Steam, czy nie?.

No ja myślę, że nie będzie można grać potem w te gry wcale i ludzie zajmujący się tymi przenosinami po prostu nie chcą się nudzić w pracy w tym ostatnim okresie, dlatego na siłę wyszukują sobie zajęcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 14:41, lis_23 napisał:

Czegoś nie rozumiem ... to w Batmany będzie się dało normalnie grać/ z zapisem stanu
gry / jeżeli przejdą na Steam, czy nie?.


W przypadku Arkham City, gra ma Steam Clouda, ale też GFWL. SC obecnie działa na zapisane stany rozgrywki na Steam, ale z racji działania gry głownie na platformie GFWL, cały ciężar spoczywa właśnie tam. Skoro grę uwolnią od GFWL, to Steam Cloud przejmie obowiązki i będzie normalnie zapisywała się gra.

Arkham Asylum jeszcze nie ma opcji Steam Cloud, ale czytałem, że pracują nad całkowitym przeniesieniem (gra dostała już acziki, choć obecnie są nieaktywne i nie da się ich zdobyć).

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2013 o 14:50, Heartbreaker napisał:

W przypadku Arkham City, gra ma Steam Clouda, ale też GFWL. SC obecnie działa na zapisane
stany rozgrywki na Steam, ale z racji działania gry głownie na platformie GFWL, cały
ciężar spoczywa właśnie tam. Skoro grę uwolnią od GFWL, to Steam Cloud przejmie obowiązki
i będzie normalnie zapisywała się gra.

Arkham Asylum jeszcze nie ma opcji Steam Cloud, ale czytałem, że pracują nad całkowitym
przeniesieniem (gra dostała już acziki, choć obecnie są nieaktywne i nie da się ich zdobyć).

Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem :)


No dobra wszystko fajnie ale co np ze mną,kupiłem Arkham City premierówkę i ona nie ma kodu steam i bangla tylko na GFWL,czyli co dostanę cd-keya na steama czy będę mógł się pożęgnać z grą w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak było w przypadku Company of Heroes? Można było grę zarejestrować na Steamie. Może w tym przypadku będzie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi. Ja akurat Arkham City kupowałem na Steamie wiedząc, że Cenega wyda grę w pudle tylko z GFWL. Jednakże poprzedniego Batmana mam w pudle jak i sporo innych gier z GFWL i też prawdę mówiąc zastanawiam się, co z takimi ludźmi zrobią.

Teoretycznie powinni nam dać kody na Steam (a dodatkowo przenieść profil z konta GFWL na Steam czy jakoś inaczej to połączyć), ale w praktyce może być tak, że będziemy musieli ponownie kupić owe gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak było napisane w tej (EULA) czyli licencji czytał ktoś to czy klikał dalej by zainstalować .
Tam na pewno jest napisane,że w każdej chwili mogą usługę wyłączyć a my instalując w/w gry zgodziliśmy się z tym.
Życie panowie życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 00:28, Carter napisał:

A jak było napisane w tej (EULA) czyli licencji czytał ktoś to czy klikał dalej by zainstalować
.
Tam na pewno jest napisane,że w każdej chwili mogą usługę wyłączyć a my instalując w/w
gry zgodziliśmy się z tym.
Życie panowie życie


Zagłosuje portfelem i nigdy nie kupię już żadnej gry z cyklu Dirt, ich sprawa.
Steam o ile pamiętam refunduje jeśli kupiona gra staje się niegrywalna, chyba że to też wycieli z licencji (nie bierzemy odp. ze aplikacje potrzebne innych firm np.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem w skrzynce mailowej i okazało się, że nie wykorzystałem jeszcze kodu na bonusowe gry z jakiegoś Humble Bundle. Chodzi o pakiet Metro 2033, Risen, and Sacred Citadel. Z różnych względów na żadnej z tych gier mi nie zależy, ale przy zakupie nie zaznaczyłem, że będzie to prezent. Czy mimo to mogę w jakiś sposób odstąpić kod innemu użytkownikowi Steam, czy będzie on dla niego nieaktywny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2013 o 23:58, kuba9876543210 napisał:

Jesli nie byl kod wykorzystany to mozesz go dac komu chcesz.

Super, muszę teraz pomyśleć jak się tego pozbyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2013 o 00:12, Kraju napisał:

Metro 2033 ma jakieś 90% ludzkości na Ziemi. Więc chętnego na tę grę łatwo nie znajdziesz.
:D

Ja też trzeciej kopii nie potrzebuję więc wolę ją komuś wcisnąć :P Może ze względu na Risena ktoś się skusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się