Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Age of Conan - obsługa DirectX 10 nie zdążyła na pociąg

36 postów w tym temacie

Myślę że komputery wielu graczy (jeżeli chodzi o sprzęt) również nie zdążyły na pociąg... Według mnie DX10 nie jest taki cudowny jakim go malują... Wolałbym 100% wykorzystanie obecnie oferowanego potencjału i 100% kompatybilność, bo trudno mi uwierzyć że takie zmiany nie wywołają jakiś śmiesznych okienkowych błędów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie się dzieje na tym rynku gier...

Na rynku konsol ciągle dowiadujemy się, że coraz więcej gier nie jest wyświetlanych w HD, choć next-gen miał się głównie opierać na HD i jego wyższość nad PS2 czy Xklocami miała polegać między innymi na grafice w wyższej rozdzielczości.

Na PC z kolei, wszyscy rzucili się na karty kompatybilne z DX10 (gf. seria 8xxx, 9xxx, radeony 2xxx i 3xxx), tymczasem ciągle dowiadujemy się o grach, które miały działać w DX10, ale... nie działają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko należy wziąć pod uwagę możliwości sprzętu a grafikę narzucaną przez twórców i wymogi samego DX10. W konsolach nie ma tego problemu - jest tylko programista i konsola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi to rybka, prawdę mówiąc ;) Karta dx10 na pokładzie jest, ale Vista mi do niczego niepotrzebna, także... Uznałem, że nie opłaca mi się kupować systemu dla tych paru dodatkowych efektów graficznych. Żyć bez tego można, grać tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę tak naprawdę niewielkie zmiany w światłocieniu, które oferuje DirectX 10 oraz ogólne drobnostki zmian wyświetlania grafiki, to nie zmartwiła mnie ta wiadomość – płakać nie będę… choć dziwie się, bo media dostępne w sieci (filmy) jednak przedstawiały grę w środowisku DirectX 10, ale jak widać nie można mieć wszystkiego od razu… po za tym ja nadal wolę instalować gry w środowisku Windows XP…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym lepiej dla AoC Gra pod dx9 i XP chodzi wysmienicie na kartach typu radek x1950 pro. Jak byla mozliwosc "gry" pod dx10 i viscie to niestety gra tego nazwac nie mozna bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jac22

Czyli rozumiem że gra na XP z DX9 chodzi wyśmienicie? Z tego co słyszałem to beta miała "kosmiczne" wymagania, mam nadzieję że to się zmieniło... Dlatego pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę smutna to wiadomość, miałem nadzieję na zapuszczenie AoC z wszystkimi opcjami graficznymi:/
Cóż poczekamy do sierpnia, mam nadzieję że nie dłużej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nawet dobrze ... w czerwcu nowa generacja gpu wiec sie kompa choc troche przygotuje na pikselowe katowanie... mam tylko nadzieje ze mi przyjdzie w sierpniu szczeke z podlogi zbierac (alez jestem naiwny ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Właśnie wyszło na jaw, że Assassin''s Creed nie będzie jedyną grą w tym półroczu, która ma problemy z DirectX 10"
Od kiedy ta gra ma problem bo ja nic nie zauważyłem pod vista z sp1 i ati 3870, AC chodzi idealnie.
AOC huh ^^ to dali klapę... i tak nie kupię jedynie co zrobię to przetestuje na trialu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że gdyby nie podobne do tego newsy i oficjalne oświadczenie Funcomu - 80 % graczy nie wiedziałoby za bardzo jakiego DirectX''a obsługuje gra ;). Po co robić z siebie specjalistę od nowinek, gdy są one tak naprawdę zbędne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 22:13, gpodoba napisał:

"Właśnie wyszło na jaw, że Assassin''s Creed nie będzie jedyną grą w tym półroczu, która
ma problemy z DirectX 10"
Od kiedy ta gra ma problem bo ja nic nie zauważyłem pod vista z sp1 i ati 3870, AC chodzi
idealnie.
AOC huh ^^ to dali klapę... i tak nie kupię jedynie co zrobię to przetestuje na trialu.

Chodziło mi o obsługę DX10.1 w AC, którą usuwa zapowiedziany jakiś czas temu patch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że brak tych bibliotek to żadna strata. I tak wiele średniej klasy komputerów (tych z 8800GT/GTS na pokładzie) nie może szaleć z włączonym DX10, pomimo, że nic on nie wnosi. Wystarczą mi screeny z nowego 3D Marka by wiedzieć, co oznacza najnowsza technologia graficzna :P

PS. Szkoda mi tylko mądrych inaczej graczy, który przy okazji prezentacji screenów porównawczych DX9 -> DX10 piali z zachwytu nad faktem, że różnicę widać. A różnica była taka, że na pierwszym screenie były wycięte w oddali widoczne góry. I to zwykłym softem do edycji zdjęć xD Mało z krzesła wtedy nie spadłem widząc zachwyt wśród swoich braci forumowiczów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci wpisalem sobie w google dx 9 vs dx 10 i 1 link byl taki
http://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;igtv,186;core.html?filtr=0,0&x=igtv,186&ticket=322323 8861833274ttmUofEmN2GjrE7rDk5iuTXTeJhrxoCtrN5JQ0e5hO6au93udvYlW7Ly6TPGRFOH7fDRCYh2DL KIxe40b30SE8%2FS%2BuCMVwztOVH0SpPPsN8%3D
raczej dziwne nie jest ze na screenach roznicy widac nie bedzie. a przeciez gry sa dynamiczne a nie statyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W LotRo DX9 i DX10 różnią się zdecydowanie więc myślę, że w AoC także będzie widac różnicę, oczywiście dopiero jeśli dopracują DX10, co wcale takie łatwe nie jest (zwłaszcza w mmo).
Jednakże to, co mnie ciekawi w przypadku AoC, to zupełnie coś innego, a mianowicie kiedy (jeśli wogóle) wypuszczą triala, bo z chęcią sprawdziłbym tą grę, ale jakoś odstrasza mnie opis walki od wydawania pieniędzy, na coś, co może okazac się totalną porażką, zwłaszcza, że wiele ze znajomych testerów oraz grających już po otwarciu oficjalnym serverów mówi, że gra jest przereklamowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

#Galder Grasfiord
Gra nie jest przereklamowana - jest tym co zapowiadali autorzy.

Jeśli chodzi o samą grafikę to tutaj nie mam najlepszego zdania. Gra wcale nie wygląda tak wspaniale jak by się chciało. Tzn. ma nowoczesną grafikę, z masą shader''ów, ale nie robi ona jakiegoś porażającego wrażenia. Jest po prostu niedopracowana w wielu miejscach. Można było to przewidzieć jeśli wzięło się pod uwagę skalę tego projektu.
To co jednak jest naprawdę świetne w tej grze to walka(można używać do niej koni), a przecież to właśnie ten element jest kwintesencją MMO. Poza tym gra ma swój klimat, który jest niewątpliwym plusem.

PS są to wrażenia jakie wynoszę z bety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować