Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pożegnajcie "Gothic 4", powitajcie "Arcania: A Gothic Tale"

231 postów w tym temacie

@maeday

Wydawca, jak juz, jest JoWood, do niego nalezy marka Gothic. Ale faktycznie, ja rowniez chcialbym poznac odpowiedz na to pytanie... Moze przegapilem jakiegos waznego "njusa", ale calosc wygladala mniej wiecej tak:
G3 zrobiony przez PB

+dodatek, na temat ktorego wiadomo, ze ma stanowic jakies tam przejscie z G3 do G4, ale nikt tak naprawde nie wie, kto go robi

G4 mial byc robiony przez Spellbound, do ktorego wszyscy sie przyczepili, bo "nie maja doswiadczenia" :)

...zatem... co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 22:44, Marco Polo napisał:

> A po drugie odkąd to grafika jest ważniejsza od rozgrywki i fabuły?

Muszę sprowadzić Cię na ziemię, niestety od jakiegoś już czasu :-P

O przepraszam, ale chyba dla Ciebie. :P Ja Gothica II odpaliłem dopiero niedawno po raz pierwszy, po graniu w takie produkcje jak Oblivion, Wiedźmin czy (nie ten gatunek ale o grafikę chodzi) Crysisa i która najbardziej mnie wciągnęła? Gothic. Oczywiście nie mówię, że gra z grafiką atrakcyjności ludzkich wnętrzności pozwoli w ogóle grać, ale już taka jak w G2 moim zdaniem starczy. Ani nie przeszkadza, ani nie wywołuje specjalnych zachwytów, a gra i tak wciąga bardziej niż najnowsze (graficzne) "hity" (przy czym nie twierdzę, ze wymienione przeze mnie wcześniej gry są słabe, ale grywalność mimo grafiki mają gorszą). Więc sorki, ale nie mów mi, że grafika liczy się bardziej od grywalności. :P Jest miłym dodatkiem, ale wolę grę grywalną a brzydszą niż graficzne cudo, które jest nudne jak flaki z olejem. Ale cóż, to moje zdanie. Mam jednak nadzieję, że parę osób przyzna mi rację. ;)

A żeby nie było gigantycznego offtopu - Moim zdaniem nie ma co się wypowiadać, załamywać ręce, skakać z radości jeszcze przed wydaniem gry. Ba, przed jej betą, nawet dema nie było. Nie wiem nawet czy jakiś trailer pokazali o gameplayu nie wspominając. Jak to będzie wtedy zaczniemy się zastanawiać czy twórcy wiedzą co robią. ;) Póki co zastosujmy takie "domniemanie niewinności". ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może żeby rozjaśnić sytuację - grę tworzy Spellbound, ci, na których wszyscy psioczą, że nie mają doświadczenia ;) Natomiast Dreamcatcher to wydawca Arcanii w Ameryce Północnej :P

A moim zdaniem samą Arcanię trudno nazwać pełnoprawną kontynuacją Gothica. Ja to widzę jako tytuł poboczny sagi Gothic ;] I czy wiadomo już, kto jest odpowiedzialny za Forsaken Gods?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 12:53, JayL napisał:

> > A po drugie odkąd to grafika jest ważniejsza od rozgrywki i fabuły?
> Muszę sprowadzić Cię na ziemię, niestety od jakiegoś już czasu :-P
O przepraszam, ale chyba dla Ciebie. :P


Echhh... Nie miałeś tego brać na serio :-P
To była taka ogólna uwaga dotycząca tego na co zwracają uwagę na pierwszym miejscu przeciętni gracze, a to oni poniekąd są targetem firm. Przykład? Choćby pierwszy z brzegu, dwie wersje nowego Gothica, bardziej upstrokacona dla USA, przez co zamiast skupiać się na fabule i gameplayu twórcy będą babrać się w grafice.
Poza tym gdyby tak było w moim przypadku, przez ostatnie kilka lat nie grywałbym w ogóle (nadal zresztą też) w starsze, zmodowane tytuły Bioware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, masz na myśli tych modnych ostatnio "casuali"? (czy jak oni tam się zwą...) W każdym razie - IMO grafika nigdy nie przebije grywalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 18:12, Marco Polo napisał:

> > > A po drugie odkąd to grafika jest ważniejsza od rozgrywki i fabuły?

> > Muszę sprowadzić Cię na ziemię, niestety od jakiegoś już czasu :-P
> O przepraszam, ale chyba dla Ciebie. :P
Choćby pierwszy z brzegu, dwie
wersje nowego Gothica, bardziej upstrokacona dla USA, przez co zamiast skupiać się na
fabule i gameplayu twórcy będą babrać się w grafice.


no bo buraki z Teksasu lubią jak im kolorki wesoło przed kaprawymi ślepiami migają... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 18:19, JayL napisał:

Heh, masz na myśli tych modnych ostatnio "casuali"? (czy jak oni tam się zwą...) W każdym
razie - IMO grafika nigdy nie przebije grywalności.

Dokładnie tych "czy jak oni tam się zwą" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikami,to już nie jest gothic. Seria Gothic kończy się na dodatku. Tytuł tej gry to przecież "Arcania" słowo Gothic zostało użyte w podtytule,zapewne po to by zdobyć na sławie marki dodatkowych klientów. Ale i tak życzę tej grze wielki sukces,mam nadzieje że fajna będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że z Bezimiennego zrobili czarny charakter. Zżyłem sie z nim przez te wszystkie części a teraz mam byc przeciwko niemu;/ troche niefajnie. Ale jeszcze zobaczymy co bedzie dalej. Może twórcy gry nas zaskoczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowanie z Bezimiennego to według mnie duuuuży błąd.. Przecież to jedna z bardziej znanych postaci wśród gier komputerowych. Po przejściu całej sagi ( 1-3) mamy teraz sie z nim pożegnać..? niedobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 21:21, Vince Carter napisał:

Zrezygnowanie z Bezimiennego to według mnie duuuuży błąd.. Przecież to jedna z bardziej
znanych postaci wśród gier komputerowych. Po przejściu całej sagi ( 1-3) mamy teraz sie
z nim pożegnać..? niedobrze..

A według mnie to bardzo dobry pomysł bo po IV części w której pewnie znowu sam ocaliby cały świat byłby już superbohaterem i człowiekiem który sam potrafi rozbić armię orków co byłoby grubą przesadą:/ Poza tym takie rozwiązanie wprowadzi troche świeżości i pozwoli stworzyć fajną fabułę, której III część nie miała, bo ile razy można odpierać ataki orków? 3 razy to za wiele a czwarty raz juz napewno:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę, wielu osobom (podobnie jak i mi) nie podoba się to co zrobiono z głównym bohaterem serii. Generalnie stał się kimś zupełnie przeciwnym, nigdy nie był jakimś praworządnym bohaterem ale nie był też złym. Ciekawe jak wołają na niego w królestwie, którym włada, Król Bezimienny? Książę Bezi?
Druga sprawa, ciekawe jak będzie wyglądało ich pierwsze spotkanie?
- To ja jestem Bezimienny!
- Nie! To ja jestem Bezimienny!
- Ja byłem pierwszy!
- Co z tego! Za cienki jesteś na to miano, teraz ja jestem Bezimienny!


THE WITCHER1990 wcale bym się nie dziwił gdyby okazało się, że oryginalny Bezimienny sprzymierzył się z orkami i teraz temu drugiemu przyjdzie walczyć z nimi ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja już czekałem na dodatek do Gothic 3 a tu takie coś, błe Jako że jestem wilekim fanem Gothic przeszedłem wszystkie części (narazie) a tu Gothic 4?? co to ma być?? bez inienny VS bezimienny i co i tak będzie wkółko??
a pamiętacie końcówkę z Gothic3 ?? "I wszystko będzie dobrze" tak że raczej pogram w Gothic 4 ale z niechęcią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2008 o 22:42, gajor331 napisał:

Historia sterego bohatera gry się kończy,a nowego zaczyna.

I w tym problem. Bo wszyscy pragnęli by raczej zobaczyć twarz swojego bezimiennego ulubieńca z trzech poprzednich części. Grać kimś nowym to od początku wczuwać sie w postać. A co jeśli tego nowego przedobrzą? Wyjdzie z tego pasztet i każdy fan serii będzie grą zniesmaczony? Zresztą dla mnie to przesada żeby drugiego, nowego bohatera znów nazywać bezimienny! ~~ Co oni sie wszyscy z jednej patologicznej (jak można nie nadać dziecku imienia :P) wzięli? Mam nadzieje, że twórcy przemyślą kilka rozwiązań i postarają sie żeby ta gra chociaż w jakimś stopniu próbowała dogonić poprzednie a nie zrobią szmirę na odwal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pomysł "dawny bezimienny był słabym władcą a władza jego zepsuła" jest do kitu... Beziminny zniszczył barierę, pokonał smoki i <na to wychodzi> wygnał orków z Myrtany. A ludzie p 10 latach go nie słuchają. Bez sensu jest też pomysł "nowy bezimienny" bo bezimienny pojawiał sie raz na tysiąc lat <ktoś to mówił w którejść częsći Gothica> i wybraniec co 10 lat to jest głupie po prostu. Lepiej by było Kontynuować zakończenie Bezstronne, czyli to w którym Xardas i Bezimienny przeszli przez portal... Tam można by wymyślić coś ciekawszego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 09:44, Lukasz-simek napisał:

Myślę że pomysł "dawny bezimienny był słabym władcą a władza jego zepsuła" jest do kitu...
Beziminny zniszczył barierę, pokonał smoki i <na to wychodzi> wygnał orków z Myrtany.
A ludzie p 10 latach go nie słuchają. Bez sensu jest też pomysł "nowy bezimienny" bo
bezimienny pojawiał sie raz na tysiąc lat <ktoś to mówił w którejść częsći Gothica>
i wybraniec co 10 lat to jest głupie po prostu. Lepiej by było Kontynuować zakończenie
Bezstronne, czyli to w którym Xardas i Bezimienny przeszli przez portal... Tam można
by wymyślić coś ciekawszego...


Gra przez to słabsza się zrobi . Mogli by pokazać dzieciństwo bezimiennegi itp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować