Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Pożegnajcie "Gothic 4", powitajcie "Arcania: A Gothic Tale"

231 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2008 o 13:54, Gorn7 napisał:

Ogólnie zmiana nazwy mi różnicy nie robi chociaż wolał bym zwykłą nazwe gothic4, jak
dla mnie poprzednie części były świetne , wliczam w to również G3 dodatek pewnie wyjaśni
więcej rzeczy i G4 zapowiada się całkiem nieźle.
Krzyczycie że nowy bezimienny wam nie pasuje, nie wiem co o tym myśleć w końcu ile byście
chcieli grać tym samym bohaterem, bezi którego znamy przeszedł już trylogie teraz kolej
na nowego;]

A ile to przetrwał Snake z MGS''a ?

Dla mnie to porażka, nie wiem mogliby Beziego wyprać, wybielić, zrobić cokolwiek by stracił umiejętności i dalej walczył... mogliby nawet stworzyc Prequel''a G1 i wyjaśnic wiele wątków przed wojennych. Cóż Gothic best gra ever odchodzi z 4 częścią.

Co nie zmienia faktu, ze gra będzie mogła być świetna jeżeli utrzyma choć cześć klimatu pierwowzoru. Sam zagram, ale będę wybrzydzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> @ Selv: Dokładnie się z Tobą zgadzam! :-) Uwielbiałem to bycie kimś nic nieznaczącym, bo przez to można było się nieźle zdziwić. Np na początku gry, nie płaciliśmy Bloodwynowi haraczu, to Grim wpakował nas w pułapkę ;P Niby nic takiego, ale jak się pierwszy raz grało w Gothica to uśmiech na ustach się pojawiał.

Nie powiedziałbym, że to nic takiego bo takie smaczki właśnie wyróżniają jakąś grę spośród wielu. Ratować świat/królestwo można w każdej ale takie przyjemności spotyka się tylko w nielicznych.

> Nie wyobrazam sobie tego dobrze. Aczkolwiek pomysl z kolorami w USA, a Europie jest niezly.

Hehe, teraz widać na co gracze zwracają uwagę w grach w danych krajach/kontynentach ;-)


> Byłem tym trochę zdziwiony do czasu gdy przeczytałem:
> „G 4 : PC, PS3 , XBOX 360” i wszystko jasne, że tak powiem. G1 i G2 ( z Nocą Kurka) były grami bardzo trudnymi, można powiedzieć – punktującymi gracza na każdym kroku za błędy w rozwoju postaci ( brak konsekwencji) czy też głupie lub nieprzemyślane decyzje. Na ale cóż Oblishit był grą bardzo łatwą , pozwalającą napakować postać w każdej dziedzinie i to na full, i …. sprzedawał się doskonale więc trzeba iść tą drogą .


Zostaje zabity kolejny tytuł, kolejna gra z trudnej i ciekawej staje się ułatwionym, przebajerowanym i przekolorowanym przeciętniakiem, kolejnym Oblivionem z miałką fabułą, gdzie klasy i profesje stanowią tylko dodatek, a statystyki to sobie można.... Zresztą czemu się tu dziwić skoro to właśnie Oblivion i WoW dla większości są dzisiaj wyznacznikiem tego czym jest cRPG. Smutne i niestety prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa, ciekawe ile jeszcze razy zmienią nazwę tego Gothica :/ W końcu w tytule nie będzie "Gothic" tylko pewnie jaka zupełnie inna nazwa :/

Nie podoba mi się to podgrzewanie emocji kiedy jeszcze nawet nie ma screenów z gry ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMFG... Czy Wy widzicie ten screen? On wygląda jak chociażby leciwy Oblivion na minimalnych detalach kulejący na Athlonie 3200+... Noooo, to pięknie. Nie, żebym źle był nastawiony do tej gry. Ale amerykanie zawsze dostają okrojone wersje (patrz: Wiedźmin). Jeśli okaże się, że gra ma PEGI 3+ to nie będę zdziwiony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie Czy aby nie za szybko na tak zwany "Gothic" kto przeszedł Gothic 3 ten pamięta słowa na końcu "I wszystko będzie już dobrze" czy to aby nie przesada, a Gothic 3 i tak był załatwy ale i tak jako fan RPG czekam na kolejną odsłonę Gothic Jak tylko zagram dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda bo przyzwyczaiłem się do starego Gothica. Przeszłem wszytskie części i myślałem że nazwa będzie normalna i ten sam bochater a oni mi tu taki szajs odpier***ją:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to... koniec z moją kochaną serią Gothic, moim pierwszym i ulubionym RPG''iem... Zmiana bohatera definitywnie przekonała mnie do odpuszczenia sobie tej gry, zresztą i tak jest ona robiona dla $ i to z Ameryki płynących... Ale nic, może dodatek do "trójki" utrzymany będzie w dawnym klimacie. PB powinna zrobić remake "jedynki" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2008 o 15:35, Vegan napisał:

Dla mnie to porażka, nie wiem mogliby Beziego wyprać, wybielić, zrobić cokolwiek by stracił
umiejętności i dalej walczył... mogliby nawet stworzyc Prequel''a G1 i wyjaśnic wiele
wątków przed wojennych. Cóż Gothic best gra ever odchodzi z 4 częścią.

Co nie zmienia faktu, ze gra będzie mogła być świetna jeżeli utrzyma choć cześć klimatu
pierwowzoru. Sam zagram, ale będę wybrzydzał.

Stracił umiejętności, po raz kolejny? To by było bez sensu a dodanie nowego bohatera jest bardzo ciekawe.
A jeśli ciebie interesuje nie gra tylko bohater w grze to wiele od gier widać nie wymagasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tuningowanie miecza mi się podoba :P To jak wsadzenie do Poloneza (czytaj rękojeści) silnika od Ferrari (czytaj skalpela ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To smutne co sie dzieje z serią gry Gothic. Mam nadzieje że dodatek do G3 Forsaken Gods bedzie chociaż troche przypominał kilmaty z poprzednich części. Ta część "Arcania: A Gothic Tale'''' będzie chyba najgorszą częścią. Tęsknimy za Pirania Bytes :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff kamień z serca że nie będą się podcierać tytułem Gothic. A dodatek będzie zapewne tak samo daremny jak Arcania. Fabuła będzie sie skupiać na tym jak to bezimienny stał się ch... złym ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem gdyby stworzyli nowy świat, ewentualnie wykorzystali zakończenie w którym Bezimienny odchodzi z Xardasem, ale zrobienie z niego króla którego dorwała korupcja to IMO trochę naciągane pozbycie się postaci (zresztą tak jak ktoś wspomniał głupio wyjdzie jak się okaże, że Bezimienny stał się królem i wciąż nikt nie znał jego imienia). Dla mnie Gothic również kończy się na G2+ NK, ewentualnie fabularnie mogę G3 przyjąć, ale sama rozgrywka była śmieszna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam poprzednie części i wolałbym sterować starym bezimienym. Już widze te recenzje A:AGT największa negatywna niespodzianka stulecia jedyne co jest dobre w tej grze to grafika. Moim zdaniem są duże szansze na taki scenariusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że nie jestem wielkim fanem Gothica (w trójkę nie grałem, ale I i II uważam za gry może nie wzorowe, ale b.dobre) i się nie znam, ale lament "ło jezusicku, ja kcem bezimiegooo" jest trochę bezsensu - jak to zauważył już Gorn7, twórcy dając na herosa bezimiennego musieli by po raz czwarty go zeszmacić tak, by stał się chuderlakiem walący kijami w agresywne wiewiórki...

Ale dzięki "fabule" napisanej przez 8 latka spadłem z krzesła

Dawny Bezimienny objął tron, ale władza i jego zepsuła. Poddani nie są mu wierni, dlatego wybrany zostanie nowy Bezimienny, który będzie mógł dowolnie wpłynąć na obecnego władcę (zabić, przekonać albo zostawić w spokoju).


Nowy Bezimienny ? Wybrany? "No cześć, wybraliśmy ciebie, więc od teraz nazywasz się Bezimienny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie te informacje są trochę za chaotyczne jak dla mnie. I co dziwi jakiś nowy Bezimienny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2008 o 15:49, tomas92 napisał:

No to... koniec z moją kochaną serią Gothic, moim pierwszym i ulubionym RPG''iem... Zmiana
bohatera definitywnie przekonała mnie do odpuszczenia sobie tej gry, zresztą i tak jest
ona robiona dla $ i to z Ameryki płynących... Ale nic, może dodatek do "trójki" utrzymany
będzie w dawnym klimacie. PB powinna zrobić remake "jedynki" ;)

A jaka gra nie jest dla kasy? Chyba każda gra jest dla kasy i przyjemności graczy, jeśli tych przyjemności nie będzie to twórcy nie będą mieli też kasy. A zresztą chyba nie zrobili by beznadziejnej gry po tym jak ludzie krytykują G3.
Obejrzyjcie screeny jakie widnieją na internecie może to wam poprawi opinie o tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować