Zaloguj się, aby obserwować  
Soleila

Spotkanie Trójstronne Na Szczycie, czyli rozmawiamy o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości gramu!

325 postów w tym temacie

Dnia 28.05.2008 o 14:42, KŁEJK napisał:

Hm ... ja swojego nicka wymyśliłem na szybko bez zbędnego namysłu a nie wiedziałem w
ogóle czym to forum jest, jak działa etc etc. Ja zmianie nicków jestem przeciwny - jak
ktoś chce zmienić może pisać do ekipy gramu. Jak się nie uda .. trudno. Poza tym że wtedy
ludzie mogliby się mylić nawzajem to i byłoby to "nieco" kłopotliwe. Po co Wam to ? A
w ogóle to "Jak nie możesz pokonać wroga to się z nim zaprzyjaźnij" xD

Wiesz, ja w takim razie wymyśliłem swojego nicka jeszcze szybciej i musiałem w tamtym momencie mieć totalne zaćmienie i nie wiedzieć chyba nawet czym jest internet ;-F. Ja tej zmiany chce tak naprawdę tylko dla siebie, inni mi wiszą ;-P. A formularza nie mam co wysyłać, bo i tak wiem, że nie przyniesie on żadnych skutków. Bo co? Bo mi się nie podoba? ;-D To jedyny argument, ale jako, że kompromitować się nie zamierzam, formularzyka nie poślę ;-). Dlatego czaję się na każdą okazję ;-P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam ... ;P. Wymyślasz sobie problemy na siłę i widzisz je tam gdzie ich nie ma ;D. Nick to tylko ( lub aż ) nick i nic poza tym. Jak komuś przeszkadza to ... pisałem wcześniej co z tym zrobić. xD Ważne jest to CO się pisze a nie JAK się ktoś w sieci podpisuje. Poza tym bądźmy szczerzy kto do nicków przywiązuje dużą wagę? No właśnie ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 15:03, gothicsheep napisał:

> /.../ Dlatego czaję się na każdą okazję ;-P.

Niepotrzebnie ;-D
Tak, jak Ci Kłejk już napisał, nie jest ważne, jak sie podpisujesz, ale co piszesz. Chyba nikt nie zwraca na nicka uwagi, chyba, że jest jawnie kretyński (tylko parę takich spotkałem, ale już nie spotykam).
Ale nawet najgłupszy nick staje się znany i lubiany, jak jego posiadacz dobrze pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 15:01, SimekPL napisał:

Dlaczego znowu Warszawa? ^^ =P


Bo może dlatego, że gram.pl sp. z.o.o mieści się w Warszawie?

gothicsheep ----> Nie przesadzaj, twój nick bardzo mi sie podoba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze spotkanie jest nie przez łącza i w tak krótkim terminie, bo z czystej ciekawości bym się zgłosił. Oczywiście z masa pomysłów, a jak ;P No ale może kiedyś jak akurat będę w okolicy... ;P
Dobrze widzieć, że gram.pl chce się rozwijać przy udziale użytkowników i że od razu ta współpraca przybiera taki właśnie kształt. Oby ci przedstawiciele mieli realny i pozytywny wpływ na serwis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 15:52, Graffis napisał:

Szkoda, ze spotkanie jest nie przez łącza i w tak krótkim terminie, bo z czystej ciekawości
bym się zgłosił. Oczywiście z masa pomysłów, a jak ;P No ale może kiedyś jak akurat będę
w okolicy... ;P


Spotkanie face to face będzie zdecydowanie ciekawsze niż takie przez łącza :)
W każdym bądź razie zapraszamy - w piątek hyc do pociągu i do Wawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 15:57, Laid back napisał:

Spotkanie face to face będzie zdecydowanie ciekawsze niż takie przez łącza :)
W każdym bądź razie zapraszamy - w piątek hyc do pociągu i do Wawy...


Obawiam się, że w niektórych przypadkach "hyc w piątek" nie wystarcza, żeby zdążyć na sobotę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Laid back:

Kurcze, nie mogliście poczekać paru miesięcy, aż skończę osiemnaście lat? xD
***
A, przy okazji kolejny pomysł ,,z kuźni cedricka" ( Mam nadzieje, że tamte zostały zapisane :P).

:*:->Statusy.

Otóż chodzi o to, aby ( nie wpaść w błoto. Tak, wiem, ale nie o to mi chodzi ^^) statusy, które są przyznawane coś dawały, bo tak powoli każdy zaczyna sobie uświadamiać, że nawet po degradzie nic mu się nie stanie i prawdę mówiąc nawet go to nie zaboli (poza upokorzeniem, ale to tylko troszkę).
Proponuje, aby poczynając od przodownika, a kończąc na WT każdy status +1 honorowany był jakimś bonusikiem.
Nie mówię jakim, bo liczę na waszą kreatywność :) ( nie będziecie się obijać :P). Chodzi o system ,,kij + marchewka= dyscyplina", a jak wiadomo ta na forum (przynajmniej naszym) musi być.
User musi poczuć, że bywanie tutaj i branie udziału w dyskusjach coś mu przynosi dobrego, a jeśli dostanie degrada wiedzieć, że coś stracił. A to coś, to nie może być TYLKO nazwa pod nickiem...
Zaraz ktoś się wyrwie, że tym samym jeszcze będziemy zachęcać ludzi do spamowania. Powiem tak:
Kto spamuje, ten spamuje i spamował bedzie bez względu na wszystko. My możemy go tylko oduczyć.
No, a poza tym komputer i tak nie nalicza spamu, prawda? Prawda?:P. No właśnie.
Mam nadzieję, że wyłożyłem ten pomysł jasno. Jeśli nie, to jestem otwarty na pytania :)
A tymczasem popracuje nad kolejnymi pomysłami ( Na razie mam...6. Musze dobić do 10 :P).
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 16:43, cedricek napisał:

:*:->Statusy.


Nie mówię że pomysł jest zły ale ... kontrowersyjny ? Tak, to chyba dobre określenie. Niby wszystko by pasowało ale ...

- jakie "bonusy" za status masz na myśli ? Stworzenie GSa / możliwość wypowiadania się na forum / IRCu / tworzenie tematów ? Możliwość pisania na forum i zakładania tematów powinna być od razu dostępna na starcie tak jak teraz. Więc co pozostaje ? Jak dla mnie nic :).

Status to tylko lub aż status - pokazuje on tylko teoretycznie czy dana osoba jest na forum długo czy to nowicjusz. I nic więcej on nie daje jak dla mnie.

A dyscyplina na forum chyba jest ale jak już mielibyśmy coś zmieniać to moim zdaniem chyba to żeby bardziej rygorystycznie traktować wykroczenia na forum.

Napisałeś:


"User musi poczuć, że bywanie tutaj i branie udziału w dyskusjach coś mu przynosi dobrego, a jeśli dostanie degrada wiedzieć, że coś stracił. A to coś, to nie może być TYLKO nazwa pod nickiem..."


A sama satysfakcja nie wystarczy ? ... :). A degrad czasem pomoże mu ( chyba ) się otrząsnąć i zmienić nastawienie. A na trolli i tak to nie podziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 16:43, cedricek napisał:

Kurcze, nie mogliście poczekać paru miesięcy, aż skończę osiemnaście lat? xD


A cóż ma powiedziec ktoś kto skończy osiemnastkę 17 dni po spotkaniu na szczycie:D

Dnia 28.05.2008 o 16:43, cedricek napisał:

Proponuje, aby poczynając od przodownika, a kończąc na WT każdy status +1 honorowany
był jakimś bonusikiem.


I tu własnie problem, bo jakim bonusikiem.. I nie da rady, równi i równiejsi to nie w stylu gramu, tak jak i nazwy statusów są "komunistyczne" tak i dalej każda nowa innowacja będzie dla wszystkich. Znów zaczeły by się spory że ktoś zdobył tego przewa/sekretarza/niewiadomo co w gierkach forumowych i ma lepiej od biednego robotnika udzielającego się w mądrzejszych tematach..

Dnia 28.05.2008 o 16:43, cedricek napisał:

A tymczasem popracuje nad kolejnymi pomysłami ( Na razie mam...6. Musze dobić do 10 :P).


Owocnych wysiłków i więcej konkretów;]

Dnia 28.05.2008 o 16:43, cedricek napisał:

Pozdrawiam :)


Ja również;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2008 o 16:53, KŁEJK napisał:

Nie mówię że pomysł jest zły ale ... kontrowersyjny ? Tak, to chyba dobre określenie.
Niby wszystko by pasowało ale ...


Kontrowersyjny? No, może troszkę :). Ale pamiętaj: To tylko i wyłącznie pomysł. Jak zarazie.
Może być też w razie czego przekształcony i dopasowany tak, jak uważają to uczestnicy spotkania.

Dnia 28.05.2008 o 16:53, KŁEJK napisał:

- jakie "bonusy" za status masz na myśli ? Stworzenie GSa / możliwość wypowiadania się
na forum / IRCu / tworzenie tematów ? Możliwość pisania na forum i zakładania tematów
powinna być od razu dostępna na starcie tak jak teraz. Więc co pozostaje ? Jak dla mnie
nic :).


Szczerze? Nie mam pojęcia. Mogą to być stare funkcje przypisane do danego statusu,
albo coś zupełnie nowego.

Dnia 28.05.2008 o 16:53, KŁEJK napisał:

Status to tylko lub aż status - pokazuje on tylko teoretycznie czy dana osoba jest na
forum długo czy to nowicjusz. I nic więcej on nie daje jak dla mnie.


Tutaj się muszę kłócić. Status nie pokazuje, jak długo tu jesteś. Przykład?
Ja.
Gdyby było tak, jak mówisz już dawno byłbym WT :) ( Jestem od początku tutaj).
Status pokazuje tylko jak się udzielamy... I tylko to. A kiedyś udzielałem się słabo, czego wyniki widac pod moim nickiem.
Więc widzisz... Tutaj miałeś małą pomyłkę :)

Dnia 28.05.2008 o 16:53, KŁEJK napisał:

A sama satysfakcja nie wystarczy ? ... :). A degrad czasem pomoże mu ( chyba ) się otrząsnąć
i zmienić nastawienie. A na trolli i tak to nie podziała.


Ale większa satysfakcję daje bonus... Tak, czy siak o wszystkim zdecydują Zieloni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 17:03, cedricek napisał:

Kontrowersyjny? No, może troszkę :). Ale pamiętaj: To tylko i wyłącznie pomysł. Jak zarazie.

Całkowicie i absolutnie rozumiem ;).

Dnia 28.05.2008 o 17:03, cedricek napisał:

Może być też w razie czego przekształcony i dopasowany tak, jak uważają to uczestnicy
spotkania.
Szczerze? Nie mam pojęcia. Mogą to być stare funkcje przypisane do danego statusu,
albo coś zupełnie nowego.

Tzn. ze starego forum ? Jeśli tak to nie wiem jak tam było bo mnie wtedy na forum nie było ;D. A jeśli o coś innego to nie bardzo rozumiem o czym mówisz ;). Co do nowych funkcji ... OK ... tylko jakie ;D. Bo ja sobie nic nowego / ciekawego wyobrazić nie mogę chociaż zobaczymy co z tego wyjdzie. :)

Dnia 28.05.2008 o 17:03, cedricek napisał:

Tutaj się muszę kłócić. Status nie pokazuje, jak długo tu jesteś.
Gdyby było tak, jak mówisz już dawno byłbym WT :) ( Jestem od początku tutaj).
Status pokazuje tylko jak się udzielamy... I tylko to.

No właśnie o to mi chodziło tylko że oczywiście jak zawsze zamotałem. ;)
>A kiedyś udzielałem się słabo,

Dnia 28.05.2008 o 17:03, cedricek napisał:

czego wyniki widac pod moim nickiem.
Więc widzisz... Tutaj miałeś małą pomyłkę :)

no dobra ;D

Dnia 28.05.2008 o 17:03, cedricek napisał:

> A sama satysfakcja nie wystarczy ? ... :). A degrad czasem pomoże mu ( chyba ) się
otrząsnąć
> i zmienić nastawienie. A na trolli i tak to nie podziała.

Ale większa satysfakcję daje bonus... Tak, czy siak o wszystkim zdecydują Zieloni :)

Nie wątpię ... :) Ale trzeba te bonusy wymyślić. Cóż jeżeli byłoby to sensownie zrobione i przemyślane oraz wcielone w życie to ... czemu nie ? Choć jak na razie jestem dość sceptycznie do tego nastawiony ... pozostaje czekać. Ja osobiście jak ktoś pisał tu wcześniej chciałbym rozbudowania tego co mogą zaoferować Gramsajty. Na przykład nie obraziłbym się za większą ilością dostępnych modułów etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł. Trzeba myśleć i działać, by żyło się na Gramie lepiej. ;-) A i tak nie narzekam, o. :P

Sol, a omówcie sprawy jakichś turniejów w mini-gry, choćby na Kurnik.pl? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 17:25, mefiperes napisał:

Fajny pomysł. Trzeba myśleć i działać, by żyło się na Gramie lepiej. ;-) A i tak nie
narzekam, o. :P

Sol, a omówcie sprawy jakichś turniejów w mini-gry, choćby na Kurnik.pl? :>


Haha, spodobało się jak Ci stara ciotka tyłek w piłkarzyki skopała?:D Omówimy :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 17:29, Soleila napisał:

Haha, spodobało się jak Ci stara ciotka tyłek w piłkarzyki skopała?:D Omówimy :>


Spodobało, spodobało, no ale wiesz... Nie wypadało wygrać z kobietą! Widzisz, jaki ze mnie dżentelmen? :D
Oj dobra, przyznaję, nie miałem szans z ciotką. Ajaja. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2008 o 17:12, KŁEJK napisał:

Całkowicie i absolutnie rozumiem ;).


To się cieszę, że mimo literówki zrozumiałeś :)

Dnia 28.05.2008 o 17:12, KŁEJK napisał:

Tzn. ze starego forum ? Jeśli tak to nie wiem jak tam było bo mnie wtedy na forum nie
było ;D. A jeśli o coś innego to nie bardzo rozumiem o czym mówisz ;).


Nie. Stare funkcje takie jak np. (to tylko przykład!) prowadzenie Gramsajtów, bądź nowe, czyli coś, co wymyślą na tym spotkaniu :)

Dnia 28.05.2008 o 17:12, KŁEJK napisał:

Co do nowych funkcji
... OK ... tylko jakie ;D. Bo ja sobie nic nowego / ciekawego wyobrazić nie mogę chociaż
zobaczymy co z tego wyjdzie. :)


Ha, zobaczymy. Przecież nie tylko ja jeden tutaj pomysły zapodaje xD. A i wśród Zielonych i Moderatorów są tęgie umysły:) Myślę, że coś wymyślą.
Ja bym może coś wymyślił, ale tu potrzebna jest burza mózgów.

Dnia 28.05.2008 o 17:12, KŁEJK napisał:

no dobra ;D


:D To się cieszę :)

Dnia 28.05.2008 o 17:12, KŁEJK napisał:

Nie wątpię ... :) Ale trzeba te bonusy wymyślić. Cóż jeżeli byłoby to sensownie zrobione
i przemyślane oraz wcielone w życie to ... czemu nie ? Choć jak na razie jestem dość
sceptycznie do tego nastawiony ... pozostaje czekać.


Tak, pozostaje czekać :)

>Ja osobiście jak ktoś pisał tu wcześniej

Dnia 28.05.2008 o 17:12, KŁEJK napisał:

chciałbym rozbudowania tego co mogą zaoferować Gramsajty. Na przykład nie obraziłbym
się za większą ilością dostępnych modułów etc.


Hehe, to tez były moje pomysły :D
No, chyba, że myślisz o czymś innym...

***

konrad16061990:

>A cóż ma powiedziec ktoś kto skończy osiemnastkę 17 dni po spotkaniu na szczycie:D

To też jest problem :) Ironia losu :)

>I tu własnie problem, bo jakim bonusikiem.. I nie da rady, równi i równiejsi to nie w stylu gramu, tak jak i nazwy statusów są "komunistyczne" tak i dalej każda nowa innowacja będzie dla wszystkich. Znów zaczeły by się spory że ktoś zdobył tego przewa/sekretarza/niewiadomo co w gierkach forumowych i ma lepiej od biednego robotnika udzielającego się w mądrzejszych tematach..

Jaki bonusik, to już wymyślą ,Na szczycie", A co do drugiej części, to (jak już pisałem) przecież wiadome jest, że jeśli ktoś bierze udział w spamerskich grach forumowych, to komputer mu tego nie podlicza :) Co najwyżej ma większą ilość postów i mniejszą rangę :)

>Owocnych wysiłków i więcej konkretów;]

Dzięki, Tobie również. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 15:57, Laid back napisał:

Spotkanie face to face będzie zdecydowanie ciekawsze niż takie przez łącza :)
W każdym bądź razie zapraszamy - w piątek hyc do pociągu i do Wawy...

Bah, to ja bym musiał w samolot i do tego pod koniec powtórki przed egzaminami - to se ne da pane :(
W każdym razie trzymam kciuki za inicjatywę i owocna pracę :) Z moich sugestii:

Forum:
- sygnaturki
- możliwość udostępnienia na marginesie postu (pod avatarem) dodatkowych informacji: wiek, pochodzenie etc.
- nowe skiny (ech, który to już raz)
- modyfikacje do szukajki
- naprawa skryptu odpowiedzi, by nie dochodziło do tak częstych tiemoutów
- dodanie możliwości odpowiadania do kilku osób na raz
- ułatwienia cytowania i edytowania tekstu (chodzi o edytowanie formatu tekstu, nie edytowanie treści po postowaniu)

Gramsajty:
- prywatne wiadomości
- zapisywanie layoutów (na przykład kilka profili kolorów i tapet, do których można łatwo wrócić)
- umożliwienie obsługi większej liczby widgetów

To na razie tyle, więcej dodam jak na coś wpadnę ;)

EDIT:
Co do bonusów dla wyróżnionych forumowiczów: może właśnie sygnaturki, ruchome awatary etc.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 18:20, Graffis napisał:

Forum:
- sygnaturki


Nie widziałbym tego, jeśliby tak każdy z 50 komentarzy miał większą sygnaturkę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2008 o 12:38, Soleila napisał:

Daimon, ratuj honor - po godzinach pracy w doborowym towarzystwie ;>

:D


No ja nie wątpię że w doborowym ;)

Hmm, w sumie czemu nie, chociaż to zależy od godziny tak na prawdę, bo pracę kończę między 17.30 a 18. Czasem nawet dłużej posiedzę.
Co prawda w pracy mam dość luźną atmosferę, ale chyba by się nie spodobało nikomu gdybym wyszedł godzinę wcześniej ;D Chyba że ktoś się wstawi za mnie do szefów ;P

PS. Ze Smoleńskiego to daleko do tego lokalu? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować