Zaloguj się, aby obserwować  
GRAMy

Konsul odpowiada - zadaj pytanie Łukaszowi Machowi z CD Projektu!

557 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2008 o 15:17, Soter Jealan napisał:

Witam,
Pytanie odnośnie organizacji CDP. Nie wiem na ile możesz mi odpowiedzieć, ale chciałbym
trochę poznać branżę od kuchni...
Kto jest odpowiedzialny za opracowywanie, realizację i ewaluację strategii marketingowych
związanych z tytułami, które są wydawane czy dystrybułowane przez CDP? Czy to jest tak,
ze już wszystko gotowe się otrzymuje od producenta lub głównego wydawcy, czy też robicie
to sami (Brand Managerowie CDP), czy też do realizacji takich kampanii są wynajmowane
agencje reklamowe?

Pozdr,
SJ


Hej,

To zależy od zachodniego wydawcy i konkretnej umowy z nim podpisanej. Są tacy, którzy wymagają niemal bezwzględnego trzymania się ich wytycznych i wtedy brand managerowie po prostu wykorzystują otrzymane materiały, tłumaczą je i wrzucaja do prasy/netu. Są też tacy, którzy zostawiają nam niemal wolną rękę i jedynie oczekują raportów z naszych wyników - tu przykładem może być to co robimy z Saints Row 2, czyli kampania oparta na naszych pomysłach i typowo lokalnej współpracy z Tede. Oczywiście nie ukrywam, że przyjemniejsza dla nas (ale i chyba lepsza ze względu na specyfike naszego rynku) jest opcja nr. 2.

Każdy brand manager ma swoje metody działania. Jeśli o mnie chodzi raczej nie korzystam z pomocy agencji zewnętrznych. Po prostu na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak, że najlepsi specjaliści od gier i ich promocji pracują w firmach takich jak CD Projekt (i również, oczywiście, konkurencyjnych). Być może za jakiś czas część z tych managerów założy własne agencje, które będą się skupiać na rynku gier i wtedy korzystanie z ich usług będzie jak najbardziej wskazane.

Korzystam oczywiście z usług outsource''owych przy wykonaniu kreacji internetowych, stron itd., itp.. Natomiast nie korzystam ze wsparcia jeśli chodzi o całościowe planowanie kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2008 o 11:02, Kurator napisał:

Witam,
Ponieważ osoba odpowiedzialna za serie wydawnicze zakończyła pełnienie dyżurów w konsulacie
postanowiłem że zwrócę się z pytanie tutaj.
Czy istnieją plany reedycji gry „Planescape: Torment” w Ekstra Klsyce?
Jak pamiętam swego czasu toczyły się rozmowy w tej sprawie z posiadaczami praw do tego
tytułu. Czy coś się zmieniło od tego czasu?
Z góry dziękuje za odpowiedź.


O ile wiem sytuacja jest dość skomplikowana i nadal nie wszystko jest wiadomo w tej kwestii - rozmowy trwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 13:55, Soter Jealan napisał:

Elo,

Można uzyskać odpowiedzi na posty 331, 332 i 333...?

Pozdr,


Już:) Poza pierwszym, na które na razie nie umiem odpowiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2008 o 14:39, The GaM3R napisał:

Czy zamierzacie dać Devil May Cry''a 4 do jakiejś serii tańszych gier typu Topseller
??


Konkretnych planów jeszcze nie mamy, ale myślę, że prędzej czy później na pewno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2008 o 22:47, Lex napisał:

Czy macie zamiar przyszykować jakąś edycję kolekcjonerską/specjalną Dawn of War II? Pozdrawiam


Tak, będzie oczywiście edycja specjalna (bardzo fajna:P). To dla nas jeden z najważniejszych tytułów przyszłego roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2008 o 05:07, Graffis napisał:

Na tegorocznym fan-feście firma odpowiedzialna za grę EVE Online zapowiedziała wydanie
jej w przyszłym roku w wersji sklepowej (marzec 2009). Na świecie ma za to odpowiadać
Atari ( http://www.eve-online.com/pressreleases/default.asp?pressReleaseID=50), stąd moje
pytanie, czy w Polsce wydanie tej gry przypadnie w udziale właśnie CD-Projektowi - jak
do tej pory wydajecie się być z nimi w dobrej komitywie.
Czy przy okazji będzie możliwe stworzenie lokalizacji do klienta EVE? Gracze z Polski
już jakiś czas temu to proponowali, choć sprawa utonęła ze względu na brak wsparcia ze
strony wydawców lokalnych.


Jeśli chodzi o Eve online w wersji pudełkowej to oczywiście temat znamy, ale nie mamy tej gry jeszcze potwierdzonej w planie wydawniczym. Natomiast z racji tego, że tytuł jest ze stajni Atari, jest duża szansa że to my będziemy się nim zajmować w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2008 o 15:16, DziaduRED napisał:

Tak, będzie oczywiście edycja specjalna (bardzo fajna:P).

To ja w zestawie poproszę replikę heavy boltera w skali 1:1. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2008 o 15:21, DziaduRED napisał:

Jeśli chodzi o Eve online w wersji pudełkowej to oczywiście temat znamy, ale nie mamy
tej gry jeszcze potwierdzonej w planie wydawniczym. Natomiast z racji tego, że tytuł
jest ze stajni Atari, jest duża szansa że to my będziemy się nim zajmować w Polsce.

Wspaniała wiadomość, czekam na oficjalne potwierdzenie tego, że właśnie wam powierzona będzie ta gra. Jak w kontekście takiej ewentualności powinno się patrzeć na kwestię polskiej wersji klienta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elo,

Orientujesz się może ilu jest Brand Managerów w CDP blue i red? Macie jakichś asystentów czy pracujecie zupełnie samodzielnie na linii przełożony (np. dyrektor ds. marketingu) - zleceniodawca + kontakty outsoursing''owe..?

Pozdr,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2008 o 17:50, Soter Jealan napisał:

Elo,

Orientujesz się może ilu jest Brand Managerów w CDP blue i red? Macie jakichś asystentów
czy pracujecie zupełnie samodzielnie na linii przełożony (np. dyrektor ds. marketingu)
- zleceniodawca + kontakty outsoursing''owe..?

Pozdr,


Jesli chodzi konkretnie o Brand Managerów to w CDP blue jest ich niewielu. Oczywiście cały dział marketingu i PR jest mocno rozbudowany (Prowcy, graficy od kreacji, koledzy od zamawiania powierzchni reklamowych, ludzie zajmujący się kontaktem z prasą niebranżową itd.). Natomiast Brand Managerów jako takich jest niewielu i najczęsciej każdy z nas ma na głowie kilka gier na raz:)

Jeśli chodzi o RED to jest tam oddzielny dział PR/Marketing (pracowałem w nim zresztą przez 2,5 roku:). O ile wiem nie ma tam w tej chwili pozycji Brand Managera (są klasyczni PR''owcy i marketingowcy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2008 o 09:55, Graffis napisał:

> Jeśli chodzi o Eve online w wersji pudełkowej to oczywiście temat znamy, ale nie
mamy
> tej gry jeszcze potwierdzonej w planie wydawniczym. Natomiast z racji tego, że tytuł

> jest ze stajni Atari, jest duża szansa że to my będziemy się nim zajmować w Polsce.

Wspaniała wiadomość, czekam na oficjalne potwierdzenie tego, że właśnie wam powierzona
będzie ta gra. Jak w kontekście takiej ewentualności powinno się patrzeć na kwestię polskiej
wersji klienta?


Za wcześnie bym mógł coś powiedzieć - dużo zależy od konkretnej umowy z wydawcą, a tej w przypadku EVE online jeszcze nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bardzo dużo ludzi zainteresowanych jest Dawn od War II i bardzo dużo (sam znam ok. 30 osób) które czekają z zamówieniem, bo liczą ze pojawi się edycja kolekcjonerska. Czy edycja specjalna to tylko taki mały bonus pack (jak wydanie ostatnie PoP cenegi) czy raczej możemy liczyć na figurkę marines, lub orka, eldara oraz koszulkę i odpowiednie art. Book. Dosłownie czy możemy się spodziewać wydania na poziomu Wiedźmin EK czy raczej namiastkę tego. Osobiście mogę wam powiedzieć że ile by ona nie kosztowała to znajdzie się na nią wielu chętnych (historia z edycja stalkera która zniknęła w chwilę).

Pozdrawiam i może coś więcej na ten temat
Alek
PS1. Czy wydanie drugiego dodatku SoZ do NvN2 możemy się spodziewać w I kwartale 2009 roku ?
PS2. Czy wydanie Dragon Age Orgins też przypadnie CDProjekt, czy tym razem jednak zrobi to EA, jeśli to CDP czy będzie wydanie EK potężne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wysłałem do CD Project ostatnio e-mail i nie dostałem odpowiedzi.
Chciałbym się zapytać czy mój e-mail dotarł do Państwa, jak tak to ile trzeba czekać na odpowiedź?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanko : czy przymierzacie sie do zrobienia Edycji Kolekcjonerskiej gry Warhammer : Mark of Chaos??? . I najważniejsze pytanko : Czy zamierzacie zrobić więcej Edycji Kolekcjonerskich różnych gier ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.12.2008 o 15:15, kszymon0 napisał:

Witam,

Wysłałem do CD Project ostatnio e-mail i nie dostałem odpowiedzi.
Chciałbym się zapytać czy mój e-mail dotarł do Państwa, jak tak to ile trzeba czekać
na odpowiedź?

Pozdrawiam


Wiesz co, nie mam pojęcia. Zajmuję sie tylko odpowiedziami na maile, które przychodzą na moją skrzynkę:). Napisz pod jaki mail pisałeś i pod jakim nazwiskiem a postaram się czegos dowiedzieć (choć nie gwarantuję sukcesu bo maili mamy w CDP kilkadziesiąt różnych:). Jeśli jest to jakis ogólny mail to możesz niestety chwilę poczekać bo jest bardzo wielu interesantów, w bardzo różnych sprawach.

pozdro,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2009 o 15:56, KrzysiuKrólik napisał:

Witam , mam pytanko : czy przymierzacie sie do zrobienia Edycji Kolekcjonerskiej gry
Warhammer : Mark of Chaos??? .


Hmmm. Przecież to chyba Cenega zajmuje się dystrybucja tej gry. to po pierwsze, a po drugie, premiera tej gry była dobre 2 lata temu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2009 o 16:56, DziaduRED napisał:

> Witam,
>
> Wysłałem do CD Project ostatnio e-mail i nie dostałem odpowiedzi.
> Chciałbym się zapytać czy mój e-mail dotarł do Państwa, jak tak to ile trzeba czekać

> na odpowiedź?
>
> Pozdrawiam

Wiesz co, nie mam pojęcia. Zajmuję sie tylko odpowiedziami na maile, które przychodzą
na moją skrzynkę:). Napisz pod jaki mail pisałeś i pod jakim nazwiskiem a postaram się
czegos dowiedzieć (choć nie gwarantuję sukcesu bo maili mamy w CDP kilkadziesiąt różnych:).
Jeśli jest to jakis ogólny mail to możesz niestety chwilę poczekać bo jest bardzo wielu
interesantów, w bardzo różnych sprawach.

pozdro,


Pisałem pod mailem "kszymon0@gmail.com", o temacie "Games4ever.pl"
Wiadomość którą napisałem wysłałem na e-mail "marketing@cdprojekt.com".
Zastanawiam się właśnie czy tez wysłałem wiadomość do odpowiedniej osoby..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować