Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spore: Fabryka stworów - recenzja

52 postów w tym temacie

Mam pytanie. W wersji trial na poczatku pokazuje sie okienko ktorym powinien byc tekst a nie ma nic. To samo jest gdy klikne zarejestruj. Okno nie ma tekstu. Czy da sie stworzyc konto w wersji trial? czy moze cos jest nie tak z moja karta graficzna (geeforce 6600)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 17:15, Earthshaker napisał:

Spore narobił spore zamieszanie. Teraz tylko czekać na pełną wersję. Z tego co widziałem
to edytor pojazdów głównie opiera się na pojazdach kołowych, czy gąsienicowych. Szkoda
:P Gundam to by było coś ;)

Taaa, marketing EA miesza i to ostro. Ciekaw jestem ile gram.pl dostaje za włączanie się do ich kampani reklamowej (bo codziennie publikuje obowizkowy news/recke/cokolwiek o Spore). I wszyscy się "jarają" gierką dla dzieci (takie mam wrażenie patrząc na te "stwory" i ograniczenie PEGI 3+).

A ja ponawiam moje pytania:
"Niech mi ktoś powie, na czym wogóle ma polegać ta gra? Bo słyszałem, że ma byc ewolucja od jednokomórkowca do jakiś tam inteligentnych zwierzątek i mam pytanie: Gdzie w tym wszystkim mają się znaleźć te wytworzone stwory? Czy będą jakieś mechanizmy doboru naturalnego? Czy z jednego gatunku będą mogły powstać 2 inne?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płatne demo gry, która wyjdzie w tym roku... czego to nie próbuje się dziś sprzedać... gdyby obowiązywała jakaś zniżka dla osób, ktore zakupią takie demo, to jest już jakiś argument.

Nie mniej demo dema (czy jak nazwać wersję trial dema :) daje z pewnością nieco zabawy i pobudza wyobraźnie graczy.

Jak wspomniał michaelo94, ludzie zaczynają wykorzystywać narzędzie do tworzenia wszelkiego rodzaju "stworków", które w psychice małych dzieci mogą zostawić ślady. Na youtube nie trudno się domyśleć jaki stworek ze spore ma najwięcej odwiedzin :)

Wszelkie gry gdzie bawimy się w ewolucję, w jakiś sposób dają niezłą zabawę (polecam "Sandbox of God" , "EVO: Search for Eden").

Mam nadzieje, że SPORE też taką zabawę zapewni.

Swoją drogą, grafjąc w wersję demo dema, jeśli klikniemy na środek ekranu to pojawia się widok galaktyki.
Jak zaczniemy ją obkręcać szybko myszką to ukazuje się obrazek jak z załącznika :)

20080621215634

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gra ma potencjal, ale ograniczenie PEGI +3 i ogolna lagodsnosc i ''cuteness'' wszelkich kreacji jest straszna. nie do zniesienia jest kiedy probujesz stworzyc jakas abominacje ktora w zamysle powinna zywic sie jeszcze parujacymi wnetrzosciami a wychodzi cos co wyglada jak 5-cio miesieczny szczeniaczek. smutny los galaktyki zamieszkanej przez takie byty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, biedne dzieci nie będą mogły zrobić rzezi jak w GTA IV... To straszne. NIE BĘDZIE KRWI! OMFG! MAMO TAM NIE BĘDZIE KRWI! Ludzie, przestańcie... To, że nie będzie przemocy IMO dodaje grze uroku. Właśnie ta słodkość tych stworków jest fajna. Gdyby była tam zbyt dużo "gore" to bym nie sięgnął po ten produkt. Jak się komuś nie podoba - niech nie gra, a nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA POWIEM TYLKO TYLE: JAK SIE BAWIC W BOGA TO NA MAXxA ...a w tej grze są ograniczenia co do tworzenia stworzeń (bo nie wszystkie są brzydkie :P ) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawa w Spore jest przednia tylko jest jedno "ale". Kupiłem grę w piątek i mogłem uruchomić ją dwa razy, teraz muszę się najpierw zarejestrować, tylko że do tego trzeba dostać mail od EA. Mail oczywiście nie doszedł jeszcze do mnie. O co biega czy ktoś mi może to wyjaśnić. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj Fabrykę stworów i do dziś robie je. 20 zł to niska cena. Duże możliwości edytora i w jeździe próbnej
wiele fajnych animacji. Możliwość nagrywania i fotografowania stworów. Bardzo mi się podoba. Moim zdaniem to nie jakieś żadne demko tylko po prostu edytor. Za 20 zł nie będzie chyba czegoś w rodzaju GTA IV. No i gra jest 3+. Z jakiej paki ma tam byc więcej krwi niż doomie? Fajnie że wypuścili takie coś. Jest dobrą zapowiedzią prawdziwego SPORE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 21:45, Namaru napisał:

Taaa, marketing EA miesza i to ostro. Ciekaw jestem ile gram.pl dostaje za włączanie
się do ich kampani reklamowej (bo codziennie publikuje obowizkowy news/recke/cokolwiek
o Spore). I wszyscy się "jarają" gierką dla dzieci (takie mam wrażenie patrząc na te
"stwory" i ograniczenie PEGI 3+).

EA ma pieniądze na takie rzeczy, więc robi wszystko, aby wesprzeć tytuł. To, że gra ma PEGI 3+ nie oznacza, że gra jest skierowana dla dzieci. Równie dobrze gra mogłaby mieć zupełnie inną klasyfikację. Jedni narzekają na stwory, a inni je chwalą. Szczerze mówiąc nie widziałbym tej gry powiedzmy z grafiką przypominającą Dooma 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 23:48, maciej_da napisał:

gra ma potencjal, ale ograniczenie PEGI +3 i ogolna lagodsnosc i ''cuteness'' wszelkich
kreacji jest straszna. nie do zniesienia jest kiedy probujesz stworzyc jakas abominacje
ktora w zamysle powinna zywic sie jeszcze parujacymi wnetrzosciami a wychodzi cos co
wyglada jak 5-cio miesieczny szczeniaczek. smutny los galaktyki zamieszkanej przez takie
byty

Hmmm mnie się wydaje, że ta zapowiadana zabawa w boga, to bedzie zabawa w boga śliczniutkich kucyków ;), a w rzeczywistości to ta gra będzie takim rozbudowaynym tamagoci. Domyślam się, że pojedynki między potworkami będą polegać na zawodach w tańcu, a stworki nie będą umierać, tylko wracać do centrum wioski po porażce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 10:23, Earthshaker napisał:

EA ma pieniądze na takie rzeczy, więc robi wszystko, aby wesprzeć tytuł.

No tak robi.

Dnia 22.06.2008 o 10:23, Earthshaker napisał:

To, że gra ma PEGI 3+ nie oznacza, że gra jest skierowana dla dzieci.

Może nie "głównie" ale na pewno "między innymi".

Dnia 22.06.2008 o 10:23, Earthshaker napisał:

Równie dobrze gra mogłaby mieć
zupełnie inną klasyfikację. Jedni narzekają na stwory, a inni je chwalą. Szczerze mówiąc
nie widziałbym tej gry powiedzmy z grafiką przypominającą Dooma 3.

Hm. No generalnie takie rzeczy jak walka o przetrwanie, dobór naturalny, zabijanie i konsumowanie innych potworków, czy rozmanażanie to rzeczy które raczej trudno przedstawić "różowo", a jeśli takich rzeczy tam nie będzie to tej gry nie da się nazwać symulatorem boga. Ze względu na powyższe grafika z Dooma wcale nie była by taka dziwna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 21:57, xippon napisał:

Płatne demo gry, która wyjdzie w tym roku... czego to nie próbuje się dziś sprzedać...
gdyby obowiązywała jakaś zniżka dla osób, ktore zakupią takie demo, to jest już jakiś
argument.


obowiazuje, cena pelnej wersji gry bedzie zmniejszona o koszt fabryki stworow (nie wiem czy na gram.pl tez bedzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zal mi tych ktorzy chcieliby w Spore krew, wnetrznosci itp. A co do grafiki to nie wyobrazam sobie tam engine z dooma :/. I to ze 3+ to nie znaczy ze tylko dla dzieci (lol2) Przeciez przy Toce itd. tez jest 3+ wiec nie rozumiem tych komentarzy :/. A co do gry, juz sie nie moge doczekac pelnej wersji ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować