Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wszystkie gry na PS3 będą miały trofea... pewnego dnia

18 postów w tym temacie

Zaitsev

System trofeów to odpowiedź Sony na microsoftowskie osiągnięcia. Niestety, obecnie tylko jedna gra obsługuje tę nowinkę, ale nie ma się co martwić - Eric Lempel zapowiada, że wszystkie gry z PS3 będą obsługiwały trofea. Kiedyś.

Przeczytaj cały tekst "Wszystkie gry na PS3 będą miały trofea... pewnego dnia" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"ale nie będziemy naciskać, aby stało się to natychmiast"
Co tam, poczekają sobie trochę, nic się nie stanie...
Sony coś leniwe jest jakby... Teraz już nie będzie tak łatwo jak w walce PS2 vs. Xbox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa i żeby zdobyć te trofea w starszych grach zapewne trzeba będzie je jeszcze raz od początku przechodzić, bo jakoś nie chce mi się wierzyć by były przyznawane wstecz na podstawie save''a...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Klimos: a jak miałoby być inaczej? Jeszcze nie słyszałem o takiej metodzie.

Myślę że wcześniej jak za rok, może w przy dobrych wiatrach pół roku (optymista ze mnie nie ma co) nie wprowadzą tego systemu dla wszystkich gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 08:55, Spector 109948 napisał:

@Klimos: a jak miałoby być inaczej? Jeszcze nie słyszałem o takiej metodzie.

Też mi się nie wydaje by była inna metoda, ale z punktu widzenia gracza nie jest to najlepsze rozwiązanie. Tracić czas na przechodzenie jeszcze raz wszystko od nowa, podczas gdy na rynku jest tyle innych gier.

Dnia 03.07.2008 o 08:55, Spector 109948 napisał:

Myślę że wcześniej jak za rok, może w przy dobrych wiatrach pół roku (optymista ze mnie
nie ma co) nie wprowadzą tego systemu dla wszystkich gier.

Wprowadzenie trofeów do gier może pójść sprawnie, nie to co ciągle odkładana premiera home, czy też sama obsługa odpowiednika aczików przez firmware. Ta część zależy od producentów gier, nie od ociągającego się Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 08:46, Klimos napisał:

Tiaaa i żeby zdobyć te trofea w starszych grach zapewne trzeba będzie je jeszcze raz
od początku przechodzić, bo jakoś nie chce mi się wierzyć by były przyznawane wstecz
na podstawie save''a...


Wiesz, niektórzy producenci - na przykład Criterion Games od gry Burnout: Paradise poszło po rozum do głowy i dane zostaną zczytane z save''a. Według mnie takie rozwiązanie jest idealne, ale nie wszystkim to się będzie chciało robić. Oby podobnie jak Cirterion zrobiło Konami i Rockstar z MGS4 oraz GTA IV.

Ja sam nie liczyłem na to, że od razu będą trofea do wszystkich gier - to wymaga czasu. I nikt chyba nie oczekiwał, że od razu dostaniemy 100 tytułów obsługujących tą nowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.07.2008 o 09:12, master matrox napisał:

Ja sam nie liczyłem na to, że od razu będą trofea do wszystkich gier - to wymaga czasu.
I nikt chyba nie oczekiwał, że od razu dostaniemy 100 tytułów obsługujących tą nowość.

z drugiej strony jaranie się "jaaa, mamy trofea, teraz tym xboxiarzom pokażemy!" w momencie, gdy usługa jest dostępna dla jednej gry, zapowiedziana jest dla jakiś 10, z czego więcej jak połowa tych tytułów dopiero się pojawi też nie jest zbyt rozsądne.
Zwłaszcza, że na marketingowy bełkot sony nikt już się chyba nie nabiera (gdzie jest każda gra z PS2 i PSOne działająca bezproblemowo na PS3? O ile dobrze pamiętam do Europy na której tak im zależy trafiły już tylko edycje z kapryśnym emulatorem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 09:12, master matrox napisał:

Wiesz, niektórzy producenci - na przykład Criterion Games od gry Burnout: Paradise poszło
po rozum do głowy i dane zostaną zczytane z save''a.

W przypadku gier ostatnio wydanych sytuacja była o tyle łatwiejsza, że główny zamysł systemu trofeów był już gotowy i developerzy mogli przygotować odpowiedni kod, aby potem za pomocą łatki go uaktywnić.

Dnia 03.07.2008 o 09:12, master matrox napisał:

Według mnie takie rozwiązanie jest idealne, ale nie wszystkim to się będzie chciało robić.
Oby podobnie jak Cirterion zrobiło Konami i Rockstar z MGS4 oraz GTA IV.

Rozwiązanie jest dobre, ale nie jestem pewien czy idealne. Nie znam systemu ochrony zapisów gier w PS3, więc ciekawi mnie czy przypadkiem nie będzie możliwe dogranie czyjegoś save''a z gry ukończonej na 100% do swojego profilu i na tej podstawie otrzymanie trofeów.

Dnia 03.07.2008 o 09:12, master matrox napisał:

Ja sam nie liczyłem na to, że od razu będą trofea do wszystkich gier - to wymaga czasu.
I nikt chyba nie oczekiwał, że od razu dostaniemy 100 tytułów obsługujących tą nowość.

Owszem, wymaga to czasu, ale weź pod uwagę ilu ludzi może nad tym popracować. Trofea nie będą wprowadzane do gier bezpośrednio przez Sony, a przez producentów gier. Przy odrobinie współpracy między obiema stronami można było opóźnić premierę update''u firmware''u o jakiś miesiąc, bądź też odpowiednio wcześniej zacząć kooperację tak, aby wszyscy się wyrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cieszy mnie to, ze sony dodało w koncu te trofea. Szkoda tylko, ze w tej chwili one sie będą trochę kurzyc ;)..

czekamy..ja na łatkę do burnouta, gta4 i mgs4, który lada dzien zagosci u mnie na konsolce ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wystarczy ze przeczytam nagłówek albo sam początek newsa i odrazu wiem że jest to tekst Zaitsev (oczywiscie nie patrzac na autora), teksty które piszesz naprawde bardzo mi się podobają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi najbardziej zalezy na tym aby gta 4 dostało porcje achievmentow/trofeów. Nastepnie oczywiscie burnout i gra na która czekam od dawna - bioshock. Trofea, fajna rzecz, pozostaje tylko czekac....hmm...jak zawsze z reszta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trofea mogłyby zaistnieć na PS3. W końcu to właśnie achievmenty dają punkt 360. Przynajmniej radować się można, że na PC (choć mało) to są. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 09:38, Klimos napisał:

W przypadku gier ostatnio wydanych sytuacja była o tyle łatwiejsza, że główny zamysł
systemu trofeów był już gotowy i developerzy mogli przygotować odpowiedni kod, aby potem
za pomocą łatki go uaktywnić.


Niektóre tytuły, takie jak wcześniej wymienione już MGS4 oraz GTA IV miały system statystyk - to z niego system trofeów mógłby "zczytać" jakoś dane ;)

Dnia 03.07.2008 o 09:38, Klimos napisał:

Rozwiązanie jest dobre, ale nie jestem pewien czy idealne. Nie znam systemu ochrony zapisów
gier w PS3, więc ciekawi mnie czy przypadkiem nie będzie możliwe dogranie czyjegoś save''a
z gry ukończonej na 100% do swojego profilu i na tej podstawie otrzymanie trofeów.


Dokładnie - nie wiadomo, czy w save''y są przypisywane do danego konta, czy są jakieś informacje wysyłane do sieci.

Dnia 03.07.2008 o 09:38, Klimos napisał:

Owszem, wymaga to czasu, ale weź pod uwagę ilu ludzi może nad tym popracować. Trofea
nie będą wprowadzane do gier bezpośrednio przez Sony, a przez producentów gier. Przy
(...)


No niestety - tutaj akurat Sony się za bardzo nie postarali. Tak jak sam wspominasz mogli wcześniej nawiązać współpracę, ale chyba coś nie wyszło ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to mnie to nie dotyczy bo PS3 nie mam ale nawet jakby cieszyłbym się z jakichkolwiek ruchów w tę stronę. Wszystko po to aby graczom było lepiej a to szczytny cel :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować