Zaloguj się, aby obserwować  
querkis

To, czego rynek gier komputerowych potrzebuje najbardziej

202 postów w tym temacie

Dnia 17.07.2008 o 23:56, nolhal napisał:


Nieiwem czy slyszeliscie o krzywych bezjera czy jakos tak. za pomocą niewielu punktow
mozna stworzyc wmiare doklandy model. (pczywscie nie taki 5000 wieszchołkoweic ^^) tak
cche sie bawic w modelowanie. Co do kolizji modeli (znasczy szkieletow) to będą przeciez
modele dla fizyki zbudowane z samych kulek i kresek. A kulka to wiadomo punkt i promien
- pbliczenie kolizji nieobciaza CPU


Ale ten obiekt i tak bedziesz musiał zamienic na polygony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 23:57, Terrorite napisał:

> rozumiem że będziesz korzystał z euphoria engine =) http://www.naturalmotion.com/euphoria.htm


To moze powinien juz zaczac zbierac kase? Bo to pare zlotych kosztuje chyba. Btw. ladnie
to wyglada w porownaniu z ragdollem. Ciekawe jak w zastosowaniach, jest juz jakas gra
ktora korzysta z tego silnika? Bo z tego co wiem to StarWars The Force Unleashed ma ale
jeszcze nie jest release.

GTA 4

edit:
sorki za podwójny post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmoj sie ze 2jny pos ja napsilaem 5 pod rzad i co z tego? ^^. Wlasnie chcialbym isę pobawic w takieenorphine a zastoswac go w mmo no to w cholere duzy trabfer by musial byc... :P ale sek w tym ze jesli mam z teg owogule zorbic mmoto musial bym sklasyfikowac jakos te zachowania ludzikow. Ragdoll wogule sie do tego niema... ragdol jest dobry jak postac umrze. ale nie jak zyje :D ja musze zorbic ten system walki niewazne czy zorbei z tgeo mmo potem czy singla i tak sie sprzeda :D bo by bylo siwetne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogulnei mi sie wydaje ze za bardzo skomplikowany jest ten endophin ale jak bym stworzyl taki, tylko prostrzy... w sumei czemu nie ;] to niemzoe byc nierealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 00:27, nolhal napisał:

wie ktos ile kosztuje euphoria? to narzedzie mi sie bardzop rzyda

Nie wiem ... ale zapewne gdzieś w granicach od kilkuset tysięcy do miliona =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

euphoria is not middleware. Instead, NaturalMotion has close co-development relationships with publishers and development teams to integrate euphoria into their next-generation titles. This allows clients to hit the ground running and produce euphoria-enabled games within short time frames.

If you are interested in discussing euphoria, please contact us at contact@naturalmotion.com or phone +44 1865 250 575.

Napisz maila albo zadzwon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytając z wielkim zainteresowaniem ten temat stwierdzam niestety że najmniej o tworzeniu gier wie sam autor ( bez obrazy oczywiście) To nie jest takie proste jak Ci się wydaje kolego nohal, chociaż pomysłów i euforii ;) Ci nie brakuje to muszę przyznać. Co Euphorii to jestem zafascynowany, właśnie zasysam tutoriale, okazuje się ,że wcale nie jest taka skomplikowana, zawiera mnóstwo uproszczeń i wsparcia, przez co nie musisz wydawać kasy na inne silniki fizyki jak i aktorów motion capture, dołóż do tego jakiś silnik gry, ładne modele z 3D maxa i zrób przynajmniej symulację w jednym pokoju, walkę na miecze 1vs1 ( myślę że około tygodnia dwóch pracy jak się postarasz ze wsparciem euphorii i euforią ) jak Ci się uda, to otwórz drzwi z pokoju i kreuj świat.Powodzenia!

PS. szukam i szukam ale nie ma żadnej wersji demo euphorii, a tak bym się pobawił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził zacząć przygodę z tworzeniem gier od czegoś prostego. Na przykład od przygodówki typu point&click, następnie jakiegoś arcanoid''a, prymitywnego FPS''a, a nie od razu rzucać się na głęboką wodę =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RavenSoul, nareszcie znalazł ktos kto pisze do rzeczy :D Wole korzystac z Blenderka mimo wsyztko głownie dlatego, że jest darmowy, a motion chyba konsultuje się z twórcą ewentualnej gierki i edytuje euphorie pod modele, bo to nie biblioteka. Faktycznie malo o pisaniu wiem z reszta bardzo mi z tego powodu wstyd, jestem w koncu tylko artystą a nie jakims sumer informatykiem :P

PS: Mam ciągle przed oczyma obraz działającego i bogatego systemu walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 00:40, RavenSoul napisał:

skomplikowana, zawiera mnóstwo uproszczeń i wsparcia, przez co nie musisz wydawać kasy
na inne silniki fizyki jak i aktorów motion capture, dołóż do tego jakiś silnik gry,


Tu sie mylisz, euphoria nie jest silnikiem fizyki.

Q: Is euphoria a physics engine?
A: No, euphoria is not a physics engine. euphoria simulates the human (or animal) motor nervous system on Xbox 360, PLAYSTATION 3 and PC. One can think of it as biology meeting robot control theory. euphoria integrates with a game''s existing physics engine, which provides the basic body physics (commonly known as ''ragdoll physics''). euphoria adds life to the dead physics simulation. In short, ragdolls are dead, floppy bodies. euphoria characters instead are alive and adaptive.

Musisz miec do niej juz istniejacy silnik fizyki. No bonus niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A własnei ,że się rzucę na głeboką wodę. RavenSoul ma rację, dam radę w 2 tyg. zwłaszcza że modelowanie obiektow to moja pasja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 00:50, Terrorite napisał:

Musisz miec do niej juz istniejacy silnik fizyki. No bonus niestety.


Nom racja, tego nie doczytałem :/ Zastanawia mnie jedno, bo nigdzie nie znalazłem informacji o euphorie. Program się nazywa endorphine i służy do tworzenia modeli i animacji 3d i korzysta tam z silnika euphorie? czy jak?
Ogólnie game developingiem się nie zajmuję, nigdy o tym nawet nie myślałem, więc nie mogę Ci pomóc kolego nohal, programista też ze mnie marny. Na twoim miejscu zrobił bym właśnie coś prostszego na początek, na silniku FIFE lub OGRE ( tu rozwiązujesz problem z pieniążkami) i spróbował dodać temu ręce i nogi ( ale nie rób drugiej Tibii, bo wtedy nie unikniesz mojego gniewu;) joke oczywiście)
Gdy ja się już za coś wezmę, to max na rzut izo i w klimatach zombie ( cóż len jestem a skrypt przeciwników nie trudny: najkrótszą do celu :D) ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 01:12, RavenSoul napisał:

> Musisz miec do niej juz istniejacy silnik fizyki. No bonus niestety.

Nom racja, tego nie doczytałem :/ Zastanawia mnie jedno, bo nigdzie nie znalazłem informacji
o euphorie. Program się nazywa endorphine i służy do tworzenia modeli i animacji 3d i
korzysta tam z silnika euphorie? czy jak?
Ogólnie game developingiem się nie zajmuję, nigdy o tym nawet nie myślałem, więc nie
mogę Ci pomóc kolego nohal, programista też ze mnie marny. Na twoim miejscu zrobił bym
właśnie coś prostszego na początek, na silniku FIFE lub OGRE ( tu rozwiązujesz problem
z pieniążkami) i spróbował dodać temu ręce i nogi ( ale nie rób drugiej Tibii, bo wtedy
nie unikniesz mojego gniewu;) joke oczywiście)
Gdy ja się już za coś wezmę, to max na rzut izo i w klimatach zombie ( cóż len jestem
a skrypt przeciwników nie trudny: najkrótszą do celu :D) ,

tutaj masz krótki opis :)
http://www.naturalmotion.com/endorphin.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować