Zaloguj się, aby obserwować  
querkis

To, czego rynek gier komputerowych potrzebuje najbardziej

202 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2008 o 03:28, k13 napisał:

Chyba z ciekawości sam sobie ten program ściągnę :)


Niom, ciekawy jest tylko szukam 5 minut i że się tak "postmodernistycznie" wyrażę, jeszcze nie wykminiłem jak tego dolla w tyłek kopnąć by się wreszczie ruszył XD

@lothar-mb pomysł dobry, tylko nie wiem czy tutaj, czy w zielonych temacikach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 03:32, RavenSoul napisał:

@lothar-mb pomysł dobry, tylko nie wiem czy tutaj, czy w zielonych temacikach
:P


Może być i w zielonych, żeby był jakiś topik na wspominki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To załóż proszę, z chęcią się tam pojawię, ale to dopiero rano, bo już odchodzę od władz umysłowych o tej porze i zarówno oczy jak i place na klawie odmawiają mi posłuszeństwa
Do zobaczenia rano and sleep well.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Heroes''a ( of might and magic ) w klimatach post-apo ? ;P

ehh chyba czas iść spać :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 07:33, k13 napisał:

A co powiecie na Heroes''a ( of might and magic ) w klimatach post-apo ? ;P

ehh chyba czas iść spać :>


Masz na mysli Heroes of Oil and Ammo? Staaare :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 08:10, Astmatyk napisał:

> A co powiecie na Heroes''a ( of might and magic ) w klimatach post-apo ? ;P
>
> ehh chyba czas iść spać :>

Masz na mysli Heroes of Oil and Ammo? Staaare :D

nie mów że już coś takiego było ? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 09:26, k13 napisał:

> > A co powiecie na Heroes''a ( of might and magic ) w klimatach post-apo ? ;P

> >
> > ehh chyba czas iść spać :>
>
> Masz na mysli Heroes of Oil and Ammo? Staaare :D
nie mów że już coś takiego było ? ;P


Nope, chcialem tylko sprawdzic, czy po nieprzespanej nocce bedziesz ta tyle oglupiony, zeby sie zajawic i zaczac wpisywac ten tytul w google ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rynek komputerowy najbardziej potrzebuje zrzucenia bomb na siedziby twórców kart graficznych. Jak gry przestaną być syperhiperduperultraekstrawypasione z znty-alsingiem x2048 to może wreszcie znów najważniejsza będzie FABUŁA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 12:26, Asthariel napisał:

Rynek komputerowy najbardziej potrzebuje zrzucenia bomb na siedziby twórców kart graficznych.
Jak gry przestaną być syperhiperduperultraekstrawypasione z znty-alsingiem x2048 to może
wreszcie znów najważniejsza będzie FABUŁA!

No racja , za dużo tych bajerów , fabuła przestała się w sumie liczyć , niestety większość firm co robi teraz gry patrzy tylko na grafikę a szkoda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest sluchajcie wbrew pozorom sprawa tylko kart graficznych, to samo mozna powiedziec no ale po co komu 4 rdzenie? A to nie producent procesora jest winny. Winni sa programisci ktorzy o optymalizacji kodu to slyszeli tak samo jak o smokach i dziewicach. Kiedys jesli ktos chcial zrobic gre to wiedzial ze ma konkretnie tyle i tyle ramu i musi sie w tym zmiescic bo inaczej gra nie ruszy. Nie bylo mowy o tym zeby przekonywac ludzi to zwiekszenia ilosci ramu bo byl on drogi straszliwie. Wiec chcac zarabiac na grach musieli sie trzymac nieprzekraczalnych granic. A teraz? Ze nie ruszy? No to napiszemy 8GB required. Ze wolna? No to c2quad recomended. A ze nie wykorzystuje pozostalych 3 rdzeni? A kto na to zwroci uwage. Przeciez za pol roku i tak beda szybsze procki. Do tego jesli nad kodowaniem pracuje powiedzmy 10 osob, kazda robi swoja dzialke, i nagle jedna czy 2 zrezygnuja z pracy, to myslicie ze nowe osoby przychodzace na ich miejsce zajmuja sobie glowe analizowaniem ich kodu i zastanawianiem sie do czego tez sluza konkretne procedury? Nie. Jesli nie wiem co dana procedura robi, to ja wylacze najwyzej, ale nie wywale bo moze jednak ona jest potrzebna. Nie mam zreszta na to czasu bo przeciez terminy, bo inwestorzy, bo wydawca stoi nade mna z siekiera. I efektem sa gry ktore maja piekna grafike bo to zrobic najlatwiej, poniewaz directX oferuje mase mozliwosci w tym zakresie. I nikt nie bedzie sobie dupy zawracal myslac czy aby ten wspanialy directX wykorzystuje grafike w sposob optymalny. Maja potezne wymagania sprzetowe, mieszcza sie na 2-3-4-5 DvD albo na blueray ale tresci w nich tyle co kot naplakal.

Tu, na tym gramsajcie -> http://ja.gram.pl/yezu, mozecie sobie zobaczyc np. Linux vs. Windows a predkosc renderowania grafiki.
Wyniki to

System operacyjny FPS bez animacji FPS z animacjami

Ubuntu __________________ 1085 _____________ 152

Fedora 6 _________________ 768 ______________ 145

Vista Ultimate _____________ 73 _______________ 48

No ludzie, to tyle w temacie Linux to nie system do grania. Linux to system nie dla leniwych raczej. Tyle ze gdyby nagle ktos zaczal robic gry komercyjne pod linuxa to mogloby sie okazac ze wcale nie potrzeba az tak mocnych kart graf. Tylko co wtedy by zrobila biedna NVidia i ATi? Juz wyobrazam sobie napisy na pudelkach:
Wymagania minimalne: Windows Vista - 9800 GX2; Linux - GF 6600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 13:01, Terrorite napisał:

Wiec chcac zarabiac na grach musieli
sie trzymac nieprzekraczalnych granic. A teraz? Ze nie ruszy? No to napiszemy 8GB required.
Ze wolna? No to c2quad recomended. A ze nie wykorzystuje pozostalych 3 rdzeni? A kto
na to zwroci uwage. Przeciez za pol roku i tak beda szybsze procki.


No, a najgorsze że ta cała machina komercyjna puszczona w ruch i już praktycznie nie da się jej zatrzymać :(... Trzeba sie tylko modlić żeby jak najszybciej bariery technologiczne zostały osiągnięte, to może się trochę opamiętają (chociaż to i tak złuda - częstotliwość procesora przy dzisiejszej technologii to może nawet bodajże osiągnąć jakieś 8-9GHz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo dojdzie do tego że będzie się miało jakiś słaby procek i dwie karty graficzne, jedna do generowania grafiki, a druga przejmie funkcje procesora ;P.


Tak btw to już totalnie zeszliśmy z tematu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak tak patrzę to widzę że coraz chętniej ludzie kupują Xboxy 360 i Ps 3 , niestety chyba Pc narazie przegrywa chociaż mogę się mylić , mam nadzieję że pokona konsole nowej generacji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 22:12, heaton 1992 bdg napisał:

jak tak patrzę to widzę że coraz chętniej ludzie kupują Xboxy 360 i Ps 3 , niestety
chyba Pc narazie przegrywa chociaż mogę się mylić , mam nadzieję że pokona konsole nowej
generacji :D


Bo im się to opłaca ... Ja jakbym kupił konsolę to bym zbankrutował przy takich cenach gier :>

@Astmatyk

Qrde no to mnie zrobiłeś ;P ... zaraz po przeczytaniu twojego posta zaglądnąłem na google lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 22:08, k13 napisał:

Tak btw to już totalnie zeszliśmy z tematu ;P


No właśnie... Czytam te docki z VB i to kompletna gra w sumie jest, zaoszczędzono nam 80% roboty w scenariuszu i lokacjach. Tak się zastanawiałem, czy nie zrobić tego w F:t campagin generatorze ( bo Fallout 2 Mapper nie bardzo mi pasuje) Poza tym tactics ma lepszą grafę wyższą rozdzielczość jest kilka uproszczeń w stosunku do dialogów ale już wyszukuje rozwiązanie. Ahh i trzeba by było pomyśleć nad osobnym tematem a propo tego, a nie spamić kolegom gramowiczom tyle ;).......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 22:08, k13 napisał:

Tak btw to już totalnie zeszliśmy z tematu ;P


Autor wątku chyba stracił zainteresowanie :D.
Zresztą wyjaśniliśmy mu ze to nie taki łatwy kawałek chleba i przysłowiowe hop-siup :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 22:23, lothar-mb napisał:

> Tak btw to już totalnie zeszliśmy z tematu ;P

Autor wątku chyba stracił zainteresowanie :D.
Zresztą wyjaśniliśmy mu ze to nie taki łatwy kawałek chleba i przysłowiowe hop-siup
:P

Autor wątku siedzi przed C++ i twardo programuje ;P

@Raven

Nie nie mam żadnego z Falloutów ... .... .... nie możemy tego zrobić w edytorze Crysis''a? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 22:29, k13 napisał:

Nie nie mam żadnego z Falloutów ... .... .... nie możemy tego zrobić w edytorze Crysis''a?
:P


W czym zrobimy to się jeszcze zobaczy XD założyłem nam wątek by tu nie spamować XD Van Burren Resurrection project :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 22:33, RavenSoul napisał:

W czym zrobimy to się jeszcze zobaczy XD założyłem nam wątek by tu nie spamować XD Van
Burren Resurrection project :P


O właśnie (ups znowu spam :P) bo nie wiem czy słyszeliście jest projekt polski - Afterfall bazujący właśnie na Falloutach. Niedawno chyba znaleźli inwestora/wydawcę - bodajże Nicolas Games

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować