Zaloguj się, aby obserwować  
olcia13

wPLN (wirtualne pieniądze) Dlaczego nie można pokryć nimi wszystkich kosztów gry?

475 postów w tym temacie

(...)
ale przy kupnie gier cdp i tak w końcu ktoś zachce skorzystać z wpln bo jak się trochę tych gier nazbiera to ''''szkoda będzie nie wykorzystać zniżki'''' no a po zatem człowiek leniwym jest stworzeniem więc normalne sklepy odpadają pozostają tylko te internetowe między innymi sklep gramu a to że wogle posiada się zniżki kusi do wykorzystania bo po co mają sie marnować czyli tu po części gram wygrywa bo istnieją ''''karty zniżkowe''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej a w ogóle to fajnie by było, gdyby był chociaż jeden dzień w roku, w którym za gry płacilibyśmy tylko wirtualnymi pieniędzmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 18:40, bakubartek napisał:

gier nazbiera to ''''szkoda będzie nie wykorzystać zniżki''''


No i to jest błędne myślenie, które wykorzystuje sklep gram.pl. Przecież w innych sklepach mamy dokładnie to samo, ta sama cena, tylko bez tej całej szopki związanej z wPLN. Tu człowiek ma świadomość, że te "pieniądze" leża bezczynnie i się marnują, a przecież w innych sklepach mamy taką samą zniżkę, tylko jest to bardziej "zautomatyzowane". wPLN to chwyt marketingowy, który, nie powiem, przydaje się, ale nie jest żadną rewolucją. Czy kupujesz w Wirtusie, czy na gram.pl z wykorzystaniem wPLNów, płacisz tyle samo (lub czasami w przypadku pierwszego sklepu - mniej). Chyba większość klientów gram.pl korzysta z ich sklepu z przywiązania do forum (w sumie, gdybym miał i tu, i tu zapłacić tyle samo, to też skorzystałbym z gramowego sklepu) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)
na tym właśnie to polega
każda gra z pod ręki cdp ma reklamę gram.pl gdy osoba wchodzi na serwis widzi mnóstwo promocji i dodatkowych rzeczy to szala przechyla się na gra bo taka osoba nie myśli o innych sklepach a w innych grę można dostać bardzo dużo gier w bardziej atrakcyjniej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 19:14, bakubartek napisał:

na tym właśnie to polega
każda gra z pod ręki cdp ma reklamę gram.pl gdy osoba wchodzi na serwis widzi mnóstwo promocji
i dodatkowych rzeczy to szala przechyla się na gra bo taka osoba nie myśli o innych sklepach
a w innych grę można dostać bardzo dużo gier w bardziej atrakcyjniej cenie


I z tego właśnie wynika, że wPLNy to tak naprawdę pseudoreklama, a nie jakieś cuda na kiju :]. A więc nie ma się czym zachwycać, bo inne sklepy oferują to samo, tylko trochę bardziej "uczciwie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 18:07, bakubartek napisał:

no dobra...
sklep gram oferuje zniżki wpln czyli jak mamy w sklepie gre po 100zl to na gram możemy ją mieć
w cenie 80zł itd.


Nie wiem tylko dlaczego przywołałeś wcześniej Wirtus.pl skoro (z tego co widziałem) to ceny niemal wszystkich gier od CDP są identyczne lub mniejsze niż na gram.pl
Jeśli już miałbyś przepowiadać upadek jakiemuś sklepowi to napewno nie byłby to Wirtus.pl, czy np. 3Kropki. Są to sprawdzone "marki" wśród sklepów często oferujące spore zniżki. Jeśli ktoś miałby upaść to inne sklepy sprzedające gry po cenie sugerowanej.

Dnia 25.05.2007 o 18:07, bakubartek napisał:

tego typu zakup ze zniżka spowodował masowe obniżkę procentu sprzedaży gier w innych sklepach


Chyba Cię pogięło i to całkiem równo. Że niby co? Gram.pl jako pierwszy sklep obniżyło ceny gier? Bzdura!

Dnia 25.05.2007 o 18:07, bakubartek napisał:

co zaowocowało zniżką ceny gry do kwoty po zniżce wpln czyli musieli w innych sklepach ze 100zł
zrobić 80zł żeby móc cokolwiek sprzedać


No tak. I tutaj aby posiadać tę zniżkę musisz kupować gry, a następnie zbierać te wPLNy, a w innych sklepach się nie bawią w takie coś - jest u nich zniżka i już.

Dnia 25.05.2007 o 18:07, bakubartek napisał:

jeśli jakaś firma dobrze nie poprowadzi sprzedaży gier to splajtuje ;)


I uważasz, że tylko gram.pl dobrze prowadzi sprzedaż gier? Nie rozśmieszaj mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 19:36, Markus89 napisał:

(...)


Szkoda, że wolisz dyskusję z kimś, kto nie do końca ma świadomość tego, co pisze (bez urazy bakubartek) niż na przykład ze mną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)

#rozwinę myśl gram ma wpln i np. wirtus masowo obniża ceny czyli tu już widzami objaw konkurencji wirtus dla przykładu

# napisałem że gram pierwszy obniżył cenę ale w przykładzie tak naprawdę mało jest gier które pierwsze przecenił gram to przejaw konkurencji więc wszyscy robią co się da

#jest zniżka ale jak pisałem wcześniej jak już parę gier nakupujesz to nazbiera ci się zniżka w gramie... itd. pisałem wcześniej

#nie napisałem że tylko gram dobrze prowadzi napisałem że gram prowadzi ;)

pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 20:07, Vilmar napisał:

Szkoda, że wolisz dyskusję z kimś, kto nie do końca ma świadomość tego, co pisze (bez urazy
bakubartek) niż na przykład ze mną :(


Ależ proszę bardzo - podyskutujmy ;) Mam się odnieść do poprzedniej Twojej wypowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 20:59, Markus89 napisał:

Ależ proszę bardzo - podyskutujmy ;) Mam się odnieść do poprzedniej Twojej wypowiedzi?


Miło by mi było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No na pewno fajno by było ze strony CDP, gdyby gry można było w całości kupić za WPLN ale na zdrowy rozum to raczej nie przejdzie. Nic nie jest za darmo, jeden dzień w roku to mało ? CDP ma mase stałych klientów, posiadających wystarczająco WPLN, żeby firma zanotowała straty w bieżącym roku fiskalnym.

Koniec mądrych zdań - popatrzcie na jakość, klase i cene wydawanych gierek, jeszcze Wam mało ?? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 19:18, rob006 napisał:

I z tego właśnie wynika, że wPLNy to tak naprawdę pseudoreklama, a nie jakieś cuda na kiju
:]. A więc nie ma się czym zachwycać, bo inne sklepy oferują to samo, tylko trochę bardziej
"uczciwie"


A co jest nieuczciwego w gram.pl ?? WPLN to rodzaj programu lojalnościowego. Przywiązanie klienta do sklepu i nic więcej. Mnóstow firm tak robi, kręgielnie, supermarkety, stacje benzynowe itd... Mówisz że inne sklepy mają takie same ceny bez WPLN. I co z tego ? Już gdzies o tym pisałem : liczy się cena jaką płacisz, co za różnica jakim sposobem została osiągnięta ? W innym sklepie napiszą "promocja" albo "obniżka", a tu masz WPLN. Na jedno wychodzi. Zreszta zniżka z WPLN działa automatycznie, nie wymaga to od ciebie żadnego zaangażowania. Wybierasz towary a gram.pl automatycznie oblicza cenę przy max wykorzystaniu WPLN. W czym jest więc problem ? Czasem można też za WPLN opłacić sobie dostawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 21:03, Vilmar napisał:

Miło by mi było.


No więc po kolei:

Dnia 25.05.2007 o 21:03, Vilmar napisał:

Z punktu widzenia rynku gier komputerowych cena takiego np. S.T.A.L.K.E.R.''a na gram.pl wynosi 80 zł (bez 10 gr.), zamiast 100 zł


Jak widzisz pogrubiłem na gram.pl. Wygląda to trochę tak, jakby tylko gram.pl miał takie ceny, a tak oczywiście nie jest. Nie chcę bojkotować Waszego sklepu, ale posługując się jako przykładem właśnie S.T.A.L.K.E.R.em podam Ci ceny z kilku innych sklepów (jeśli uważasz to za reklamę to możesz sobie nazwy sklepów zaiksować.

Wirtus.pl - 79,00zł
Mega-Store.pl (czyli odpowiednik sklepu gram.pl powołany do życia przez Nicolas Games) - 77,99zł
3Kropki.pl - 75,99zł
Ultima.pl - 79.90zł
123gry.pl - 79,90zł

Sklep gram.pl nie jest jedynym, który ma takie ceny. Co więcej - niektóre sklepy mają cenę jeszcze niższą, a w przypadku Mega-Store również oferują darmową wysyłkę.

Teraz do rzeczy: czy to gram.pl ustala ceny na rynku? Odnoszę dziwne wrażenie, że właśnie tak Ci się wydaje... Otóż z tego co pamiętam to od bardzo dawna Wirtus przodował wśród najtańszych sklepów z grami i powiem szczerze (i zupełnie prywatnie), że ciągle przoduje.

Owszem - gram.pl ma swoje 5 minut jeśli jest jakaś promocja, ale ogólnie sklep wypada (cenowo) jedynie przeciętnie, gdyż ciężko znaleźć jest jakiś sklep, gdzie przepłacimy.

Dużym plusem Waszego sklepu jest natomiast darmowa przesyłka. Tutaj może z Wami konkurować tylko Mega-Store. Co mnie zastanawia: jakie macie układy? :P
Chodzi mi o to, że gram.pl sprzedaje gry Nicolasa ok. 5zł taniej niż wynosi sugerowana cena produktu, Nicolas natomiast obniża ceny gier CDP do takiego poziomu na jakim są gry w gram.pl...

wPLN to świetny chwyt marketingowy na który napewno wielu ludzi się nabiera, ale co to za świetny prezent od Was (jako CDP/gram.pl) skoro inni rozdają takie prezenty bez żadnych programów lojalnościowych opierających się na tym, że im więcej kupisz tym większą masz "zniżkę" (bo gdyby tak przestać rejestrować gry to macie drogo ;).

Proponuję nie opierać się tylko na gram.pl (chociaż naprawdę cenię sobie ten sklep) i nie uważać go za pępek świata. To nie gram.pl zrewolucjonizował rynek, to nie gram.pl wprowadził pierwszy zniżki.

Jeśli coś jest niezrozumiałe to sorki, ale zmęczony dosyć jestem. W razie czego będę starał się jeszcze udzielić odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 18:37, Vilmar napisał:

że 85-95% transakcji w sklepie gram.pl odbywa się przy udziale wPLNów (zazwyczaj w maksymalnym możliwym wymiarze)

Prawdę mówiąc, dziwię się, że w ogóle ktoś kupuje bez użycia wPLN. Przecież wtedy w każdym innym sklepie internetowym kupimy grę taniej. IMO czysta głupota (skąpy jestem ;)), albo brak pomysłu, jak wydać swoje pieniądze.

Dnia 25.05.2007 o 18:37, Vilmar napisał:

Sklepy internetowe (głównie, choć dotyczy to również w pewnym stopniu pozostałych sklepów sprzedających
gry), żeby się utrzymać w branży muszą ze sobą konkurować, a więc siłą rzeczy muszą też konkurować
ze sklepem gram.pl. I tu pojawia się pytanie - czy muszą one brać pod uwagę wPLNy? Oczywiście,
że muszą, bo konkurują z cenami uwzględniającymi wirtualne pieniądze, a nie z cenami sugerowanymi.
Jeśli tego nie zrobią - klienci się od nich odwrócą (w Internecie konkurencja jest bliska konkurencji
doskonałej w tej kwestii, że klienci mają błyskawiczny i pełny dostęp do informacji o produkcie)
i sklepy mogą upaść.

Niebieski się zrobiłes i od razu demagogię siejesz. ;) Sklepy internetowe były jeszcze przed powstaniem gram.pl i ceny gier tez były w nich niższe. Czemu więc założenie, że to właśnie gramowemu sklepowi zawdzięczamy te obniżki? Czemu w takim razie w innych sklepach grę można często kupić taniej niż na gram.pl. Czemu o wszystkich obniżkach dowiaduję się najpierw z newslettera Wirtusa, a dopiero tydzień później pojawiają się na gram.pl? Wg mnie to rynek kształtuje wasz sklep, a nie odwrotnie.

Dnia 25.05.2007 o 18:37, Vilmar napisał:

Czy w tej sytuacji ma sens twierdzenie, że "wPLNy nic nie dają"? Moim zdaniem nie ma, choćby
dlatego, że zmuszają do obniżki cen inne sklepy, co jest oczywistą korzyścią dla klientów.

Przecież to nie wPLNy powodują obniżki w innych sklepach, tylko odwrotnie - obniżki w innych sklepach spowodowały powstanie wPLNów. Gdybyście nie sprzedawali gier taniej, nie mielibyście racji bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2007 o 21:30, Markus89 napisał:

... posługując się jako przykładem właśnie S.T.A.L.K.E.R.em podam Ci ceny z kilku innych sklepów
Wirtus.pl - 79,00zł ......


Jak sam zauważyłeś na gram.pl można było dostać tą grę z darmową przesyłką ( za WPLN ), podobnie jak TDU. Niewiele sklepów mogło z tym konkurować :)

Dnia 25.05.2007 o 21:30, Markus89 napisał:

Owszem - gram.pl ma swoje 5 minut jeśli jest jakaś promocja, ale ogólnie sklep wypada (cenowo)
jedynie przeciętnie, gdyż ciężko znaleźć jest jakiś sklep, gdzie przepłacimy.


Cieżko jest też znaleźć sklep gdzie coś będzie jakoś drastycznie się różniło cenowo od innych slepów. Zależy to oczywiście od wydawcy gry, ale większość sklepów ma podobne ceny. Gram.pl nie wypada przeciętnie, a jeżeli tak, to należałoby napisać że wszytskie sklepy wypadają przeciętnie. Czasem trafi się jakaś perełka, ale generalnie nie ma sklepu który miałby wszystko najtańsze. Dlatego jak sam napisałeś nie można opierać się tylko na gram.pl.

Dnia 25.05.2007 o 21:30, Markus89 napisał:

wPLN to świetny chwyt marketingowy na który napewno wielu ludzi się nabiera

A na co tu się nabierać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się całej sumy zapłacić wpln''ami bo jest tam limit na każdą grę. Można sprawdzić ten limit w tabelce pod zdjęciem pudełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BRAWO!
Odkryłeś największy sekret tego świata! Kolumb przy tobie to NIKT!

A wracając do tematu, to ja na sklep nie narzekam. Kupiłem TDU za 80zł z darmową przesyłką, na dodatek kurierem, więc gra była na następny dzień.
Dzisiaj przyszły też 4 gry z EXN, za które zapłaciłem 5zł (ale zawsze) mniej niż w sklepie (choćby MM).
No i dostałem pieniądze na zniżki do kolejnych gier :D
Wiem, że o to w tym wszystkim chodzi, ale działa jak cholera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować