Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

CDP ujawnia skład EK gry S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo

618 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2008 o 22:35, Ajinur napisał:

po pierwsze to ja nie wiem na co wy liczycie,że się zmieni?To nierealne,a jak sie zmieni
do rzeczywiście sporo,może dodadzą tą waszą zapalniczke i tyle,a tak mamy koszulke,artbooka,naszywki,i
torbe,za i tak zniżoną cene,wy oczekujecie za dużo po tej edycji,nie sądze,żeby zmienili,więc
skoro ktoś to zamówił tylko dlatego,że na to liczy,niech anuluje i zwolni miejsce temu
kto naprawde chce mieć tą EK,oczywiście,żę niezmusze nikogo do tego,żeby kupował jak
mu się niepodoba ,ale czekacie na coś co się i tak nie zmieni,gwarantuje wam to! :)Ta
edycja nie jest aż tak uboga,poprostu,jakby dodali zapalniczke i coś jeszcze,wiadomo
sena byłaby wyższa,musza mieć z tego jakis procent co nie?NO ale wtedy na logike koleś
patrzy,za 200-250 zl EK.No chyba ich coś szczypie,po drugie dali naprawde dużą znizke
ceny,hm,jeśli by zostawili te 160 zl bez placenia wirtualnymi i by taka cena została,to
już też bym się zastanawiał,no ale znizyli bo fakt faktem może dużo niedali,ale zawsze
coś,Mi się podoba i nieanuluje zamówienia :)


Dlaczego to jest nierealne?
Cały problem leży w tym, że po pierwsze: ta edycja niewiele różni się od edycji podstawoej. Osoby, które to wymyślają idą kompletnie na łatwiznę. Boją się, że się zmęczą wymyślając, np. inną okładkę od pudełka z grą. Czy to naprawdę tak dużo zrobić inną grafikę? Grafika pudełka z edycji EK jest taka sama, jak w edycji podstawowej, a to że do jego środka ktoś doda jeden kawałek tekturki składany na pół z innym obrazkiem, nie oznacza wcale, że jakaś różnorodność istnieje. Bo to jest kompletna kicha.
Po drugie: cena zestawu jest niska, bo i skład tego zestawu jest słaby. A to, że jest niska nie oznacza jeszcze, że jest ona jego warta. Taka jest prawda. Naklejki i naszywki. Dla mnie zbyteczne duperele. W ogóle, sprawa pod względem pieniężnym, groszowa. Koszulka, artbook i torba to też nie jakiś ekstra wydatek. Pamiętaj, że wydawca chce na tym zestawie zarobić, a więc cena jest mocno przesadzona. Po dodaniu zapalniczki wątpie w to, że w ogóle powinna podskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 23:22, ACE_2005 napisał:

> po pierwsze to ja nie wiem na co wy liczycie,że się zmieni?To nierealne,a jak sie
zmieni
> do rzeczywiście sporo,może dodadzą tą waszą zapalniczke i tyle,a tak mamy koszulke,artbooka,naszywki,i

> torbe,za i tak zniżoną cene,wy oczekujecie za dużo po tej edycji,nie sądze,żeby
zmienili,więc
> skoro ktoś to zamówił tylko dlatego,że na to liczy,niech anuluje i zwolni miejsce
temu
> kto naprawde chce mieć tą EK,oczywiście,żę niezmusze nikogo do tego,żeby kupował
jak
> mu się niepodoba ,ale czekacie na coś co się i tak nie zmieni,gwarantuje wam to!
:)Ta
> edycja nie jest aż tak uboga,poprostu,jakby dodali zapalniczke i coś jeszcze,wiadomo

> sena byłaby wyższa,musza mieć z tego jakis procent co nie?NO ale wtedy na logike
koleś
> patrzy,za 200-250 zl EK.No chyba ich coś szczypie,po drugie dali naprawde dużą znizke

> ceny,hm,jeśli by zostawili te 160 zl bez placenia wirtualnymi i by taka cena została,to

> już też bym się zastanawiał,no ale znizyli bo fakt faktem może dużo niedali,ale
zawsze
> coś,Mi się podoba i nieanuluje zamówienia :)

Dlaczego to jest nierealne?
Cały problem leży w tym, że po pierwsze: ta edycja niewiele różni się od edycji podstawoej.
Osoby, które to wymyślają idą kompletnie na łatwiznę. Boją się, że się zmęczą wymyślając,
np. inną okładkę od pudełka z grą. Czy to naprawdę tak dużo zrobić inną grafikę? Grafika
pudełka z edycji EK jest taka sama, jak w edycji podstawowej, a to że do jego środka
ktoś doda jeden kawałek tekturki składany na pół z innym obrazkiem, nie oznacza wcale,
że jakaś różnorodność istnieje. Bo to jest kompletna kicha.
Po drugie: cena zestawu jest niska, bo i skład tego zestawu jest słaby. A to, że jest
niska nie oznacza jeszcze, że jest ona jego warta. Taka jest prawda. Naklejki i naszywki.
Dla mnie zbyteczne duperele. W ogóle, sprawa pod względem pieniężnym, groszowa. Koszulka,
artbook i torba to też nie jakiś ekstra wydatek. Pamiętaj, że wydawca chce na tym zestawie
zarobić, a więc cena jest mocno przesadzona. Po dodaniu zapalniczki wątpie w to, że w
ogóle powinna podskoczyć.


Hm,według ciebie ta EK niewiele się różni od podstawki tak?Hm a to cieakawe to może terraz ja wysłucham jakie byście dali propozycje na załadowanie tam ciekawych rzeczy za 130 zł,bo w końcu ta cena was przerasta,wręcz przeraża,z chęcią bym posłuchał sugestii,Wiem,że chcą zarobić,skoro nie mają pomysłu na tą EK,a dają dla was jakieś bezużyteczne rzeczy"tekturki" xD naprawde dobre,nie wiem może niektórzy sugerują się tym,że taki The Wtcher miał jakąś tam ponoć wypasioną EK,co nieznaczy,że CLear SKy ma mieć taką,tylko że tam cena jest dużo większa,jeśli na prawdę nie pasuje wam ta EK bo jest po prostu słaba,to myśle ,że komentarze niektórych użytkowników są na prawdę zbędne: )Skoro liczycie na to,żę coś zmienią to hm,mysle że pa takim zachłaństwu na to po prostu jeszcze coś odejmą,żeby nauczyć pokory,bo i tak EK nie jest zła,jestem pewien,że się nie zmieni :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 23:35, Ajinur napisał:

Hm,według ciebie ta EK niewiele się różni od podstawki tak?Hm a to cieakawe to może terraz
ja wysłucham jakie byście dali propozycje na załadowanie tam ciekawych rzeczy za 130
zł,bo w końcu ta cena was przerasta,wręcz przeraża,z chęcią bym posłuchał sugestii,Wiem,że
chcą zarobić,skoro nie mają pomysłu na tą EK,a dają dla was jakieś bezużyteczne rzeczy"tekturki"
xD naprawde dobre,nie wiem może niektórzy sugerują się tym,że taki The Wtcher miał jakąś
tam ponoć wypasioną EK,co nieznaczy,że CLear SKy ma mieć taką,tylko że tam cena jest
dużo większa,jeśli na prawdę nie pasuje wam ta EK bo jest po prostu słaba,to myśle ,że
komentarze niektórych użytkowników są na prawdę zbędne: )Skoro liczycie na to,żę coś
zmienią to hm,mysle że pa takim zachłaństwu na to po prostu jeszcze coś odejmą,żeby nauczyć
pokory,bo i tak EK nie jest zła,jestem pewien,że się nie zmieni :p


Jak dla mnie, to mogą podnieść cenę edycji, jeśli dołożą do niej jeszcze coś. I pod warunkiem, że cena będzie warta zawartości, bo na chwilę obecną uważam, że nie jest warta tych pieniędzy. Nie jest warta, ponieważ większość rzeczy, które w niej się znajdują to sam papier. Dam Ci taki przykład: podstawowa wersja gry kosztuje 70 zł. Załóżmy, że mam ją i dokładam doniej 8 rolek papieru toaletowego, na których, na każdym z nich, za pomocą dwóch mazaków w kolorach: czarny i żółty namaluję znak radioaktywności i logo z gry. Z dopiskiem: Edycja Kolekcjonerska. To samo robię na worku po kartoflach. Wszystko pakuję do wspomnianego już worka i wołam sobie za to 160 zł. Kupisz?

Skoro EK gry Wiedźmina była edycją "wypasioną", to dlaczego EK Clear Sky nie może być? Przecież tego rodzaju edycje robi się dla prestiżu. Powinny być robione na zasadzie: każda następna lepsza od poprzedniej, a już na pewno nie gorsza.

To, że niektórym ludziom nie podoba się to wydanie nie oznacza wcale "zachłaństwa". Mają święte prawo domagać się, aby EK było jak prawdziwe EK, a nie tylko wciskaniem nikomu niepotrzebnych naklejek. A co do "pokory", to nikt mnie nie będzie jej uczył za moje własne pieniądze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również myślę, że skład EK Czystego Nieba się nie zmieni - choć chciałbym się mylić. Myślę, że to niekoniecznie jest lenistwo CDP. Nie chcę ich w żaden sposób usprawiedliwiać, ale powodów, dla których skład jest właśnie taki, może być sporo: ekonomiczne (zbyt wysokie koszty zamawiania/wyprodukowania brakujących elementów z kolekcji rosyjskiej), brak czasu (napięty kalendarz wydawniczy), profilaktyczne (a nuż media by podchwyciły temat zapalniczki w apteczce) i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2008 o 00:00, ACE_2005 napisał:


Jak dla mnie, to mogą podnieść cenę edycji, jeśli dołożą do niej jeszcze coś. I pod warunkiem,
że cena będzie warta zawartości, bo na chwilę obecną uważam, że nie jest warta tych pieniędzy.
Nie jest warta, ponieważ większość rzeczy, które w niej się znajdują to sam papier. Dam
Ci taki przykład: podstawowa wersja gry kosztuje 70 zł. Załóżmy, że mam ją i dokładam
doniej 8 rolek papieru toaletowego, na których, na każdym z nich, za pomocą dwóch mazaków
w kolorach: czarny i żółty namaluję znak radioaktywności i logo z gry. Z dopiskiem: Edycja
Kolekcjonerska. To samo robię na worku po kartoflach. Wszystko pakuję do wspomnianego
już worka i wołam sobie za to 160 zł. Kupisz?

Skoro EK gry Wiedźmina była edycją "wypasioną", to dlaczego EK Clear Sky nie może być?
Przecież tego rodzaju edycje robi się dla prestiżu. Powinny być robione na zasadzie:
każda następna lepsza od poprzedniej, a już na pewno nie gorsza.

To, że niektórym ludziom nie podoba się to wydanie nie oznacza wcale "zachłaństwa". Mają
święte prawo domagać się, aby EK było jak prawdziwe EK, a nie tylko wciskaniem nikomu
niepotrzebnych naklejek. A co do "pokory", to nikt mnie nie będzie jej uczył za moje
własne pieniądze...

Ok,masz znaczące argumenty co do tego aby edycja kolekcjonerska była bardziej wypasiona.Nie powiem bo nie miałbym nic przeciwko gdyby była lepsza.Ogólna cena EK to 130 zl.płacąc wirtualnymi,a nie 160 :p,no ale to nieważne.Oczywiście,że macie prawo się domagać o lepszą,hm ale ta edycja to jedno,ale popatrz za ile gra bez wirtualnych pójdzie na rynku.ZA 99.99 zl.a więc to tylko 30 zł więcej jak weźmiesz Ek,mogą ją zmienić,ale ta co jest teraz jest naprawde po niskiej cenie,jakby sie uparli to by clear sky miał wyższą cenę w ogólnym rozrachunku.

Ale jest bardzo tani,więc niech mi ktoś przynajmniej nie mówi,że nie opłaca się kupować tej EK pod względem finansowym i na pewno nie zamierzam nikogo uczyć pokory,bez obaw,tylko rozważam opcje zakupu EK :)Hm w tej edycji na prawdę ciężko jest im wymyślić jakieś imponujące gadżety po dośc niskiej cenie,bo np. dajmy na t,żedodali by zapalniczkę,albo chustkę,bądź jakiś kompas no nie wiem,to nie da rady,żeby cena była niższa niż 160 zł,a wtedy np. ja już się na tą EK nie pisze,Bo w tedy to się dla mnie w ogóle nie opłaci.
A z tym papierem etc.to przesadzasz troszkę,bo z tego co wiem koszulki nie są z papieru,ani plecaki ,pozdro :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 00:39, Vojtas napisał:

Również myślę, że skład EK Czystego Nieba się nie zmieni - choć chciałbym się mylić.
Myślę, że to niekoniecznie jest lenistwo CDP. Nie chcę ich w żaden sposób usprawiedliwiać,
ale powodów, dla których skład jest właśnie taki, może być sporo: ekonomiczne (zbyt wysokie
koszty zamawiania/wyprodukowania brakujących elementów z kolekcji rosyjskiej), brak czasu
(napięty kalendarz wydawniczy), profilaktyczne (a nuż media by podchwyciły temat zapalniczki
w apteczce) i tak dalej.

Zgadzam się w 100%:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założeniu, że EK to pakiet full-wypas, a nie Nowe opakowanie + ''modny dodatek''. I nie ma tu cena znaczenia bo każdy może dać te 10-20 zł więcej, które są cząstką całej ceny, a mieć porządny zestaw.

Nie chcę się obrażać na CDP pod żadnym względem ale czekam(y) na ich ruch. Jeżeli skład się nie zmieni to na pewno anuluję zamówienie, ale wątpie by do takiej sytuacji doszło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szkoda,że niewykorzystam 100% możliwości gry pod względem grafiki,bo jak patrze te trailery na Directxie 10,to wymiekam,te dfekty wizualne oraz cała oprawa graficzna sporo się różni,niż na tym DIrectxie 9 na XP.Na którym się męczymy,a szkoda,ale to nic,jakieś 3/4 grafiki powinienem wykorzystać w 100% bo wymagania ma w miarę wysokie,ale też nie za wysokie,żeby mogła chodzić na maxymalnych i to mnie cieszy,bo graficznie CS będzie wspaniały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ojej biedactwa... a czego wy sie spodziewacie... że wam tam nie wiadomo co napakują... może jakieś figurki sie wam marzą, książki na kredowym papierze po 300 stron... sprawa jest prosta... edycja podstawowa to gra i instrukcja... EK to ciekawsze pudełko, jakieś soundtracki, artbooki i inne ustrojstwa... moim zdaniem za te cenę nie można oczekiwać cudów i jak ktoś chce to kupi a jak nie to nie, pozostaje podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie CDP sie postaralo bo patrzcie plecak , naszywka ,bluzkaitd... fajnie jest nie tak zle ja to se mysle jak by byla zapalniczka to by sie przy przywiezeniu zapalil samochód :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 10:48, netoo napisał:

ojej biedactwa... a czego wy sie spodziewacie... że wam tam nie wiadomo co napakują...
może jakieś figurki sie wam marzą, książki na kredowym papierze po 300 stron... sprawa
jest prosta... edycja podstawowa to gra i instrukcja... EK to ciekawsze pudełko, jakieś
soundtracki, artbooki i inne ustrojstwa... moim zdaniem za te cenę nie można oczekiwać
cudów i jak ktoś chce to kupi a jak nie to nie, pozostaje podstawa


a w takim razie co to edycja Specjalna ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zgodze sie z glosami ze te wszystkie duperele to dziecinada.
Naszywak no moze byc przyda sie na ASG lub Paintball, ale koszulki? Husty? Po co?

Skoro to ma byc wydanie dla kolekcjonerów to powinna byc oryginalna wersja jezykowa (rosyjska/ukrainska). Moze byc metalowy box na CD, bo ta torba to niewypal, chyba ze bede mogl nia kurze wucierac.

Ta zapalniczka niby fajny ma wyglad, ale co to ma wspolnego z gra? Co ma robic wtedy z tej gry "edycje kolekcjonerska" ? Z tego co widze to wiekszosc pomyslow to wpakowanie jakis dupereli i "WOW!" ile tego! A co po tym skoro gra jest ta sama.

Moja propozycja (watpie by bylo to juz do rozwazenia dla stalkera: CS, ale na przyszlosc) zamiast pakowac duperele i isc na objetosc, lepiej dodac cos co swiadczy o kolekcjonerskim rodowodzie wydania czyli kilka wersji jezykowych (w tym oryginalne - dla gier innych niz angojezyczne), materialy "make of...", komentarze autorow, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 10:30, FatB napisał:

a mnie sie wydaje za na mur-beton będzie tak ze ci którzy zamawiali Cień Czarnobyla EK
i go zarejestrowali to dostaną coś jeszcze jak nic


Możliwe,a nawet bardzo prawdopodobne,że ci co rejestrowali Schadow of Chernobyl,dostaną jeszcze jakiś prezent,z resztą na głównej stronie gram.pl.pisali,dla tych którzy rejestrowali SoC mają dodatkowy prezent,czy coś w tym rodzaju,no się zobaczy :),ja na razie,nawet jak EK taka pozostanie nie anuluje jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 11:52, qluk napisał:

Moja propozycja (watpie by bylo to juz do rozwazenia dla stalkera: CS, ale na przyszlosc)
zamiast pakowac duperele i isc na objetosc, lepiej dodac cos co swiadczy o kolekcjonerskim
rodowodzie wydania czyli kilka wersji jezykowych (w tym oryginalne - dla gier innych
niz angojezyczne), materialy "make of...", komentarze autorow, itp.


dokładnie... metalowy box, making of, soundtrack, artbook i ostatecznie koszulka, a nie pierdoly typu to opakowanie ala apteczka ala worek na nie wiem co, ladnie to nie wyglada i nie wiem komu to potrzebne, naklejki tak samo, zapalniczka tez nie wiem co wam da z logiem stalkera

za ten metalowy box, making of, soundtrack, artbook i ostatecznie koszulka jestem w stanie zaplacic te 130-140 zl, ale za takie pierdoly... to juz wole kupic sobie podstawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to juz nei wiem czego wy chcecie na tym EK wg mnei wyglada fajnie ale ja nie lubie gry bez polskich napisow lub dubingiem bo nie rozumiem o co chodzi wiec ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też nie wiem czego oni tam oczekują,może jakiej choinki,no nie wiem,jeśli na prawdę komuś nie pasuje taka EK,za 130 zł,to niech anuluje i niech nie traci czasu,bo nic się już nie zmieni,bo wy macie takie widzimisie albo pragnienia,jest EK,bierz albo narazie :) i koniec kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie EK Clear Sky jest w porząsku. Nie rzuca może na kolana, ale też nie odpycha. Zresztą nietrudno się dziwić. Wystarczająco dużo czasu i zasobów pochłonęła EK Mass Effect. Zrozumiałe jest, że nie wszystkie wydania będą tak "olśniewające" ja Wiedźmin oraz, że CDP nie chce sobie pozwolić na opóźnienia. Jęsli skład się zmieni - OK, jęsli nie - nadal będzie warta swojej ceny oraz zakupu. W końcu chodzi tu też o grę, prawda ?

P.S. Tak czy inaczej czekam z niecierpliwością na komentarz od Ekipy CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować