Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

580 FPS w grze Crysis?

124 postów w tym temacie

Dnia 01.08.2008 o 00:11, Smooqu napisał:

> Bardzo ciekawi mnie jedna kwestia. Skąd oni wzięli płytę główną z 8x PCI-E x16 x]]]
bo
> takowej nie widziałem nigdzie. Czyżby specjalna konstrukcja ? :)

Na pewno robione na zamówienie. Mój znajomy który był swojego czasu w dobrym klanie CoDa
miał kompa z płytą główną pod PCI-E x64 a do tego przerobionego Radka bodaj 1950 wydajniejszego
od najnowszych obecnie kart :)


Przechytrzył wydajnością GTX 280 ? nie wierze Ziom ;) musiałby sam opracować taką kartę na całkiem nowym chipsecie a tym samym okazać się lepszym od ati/nvidi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam nadzieję że wszystko chodziło pod VISTA 64bit, ustawienia na totalnego maxa razem z AA+AF i innymi bajerami w rozdzielczości standardowej dzisiaj czyli 1680x1050? :)
I ciekawe jak dużo dni zajęło im podłączenie tego i skonfigurowanie oprogramowania. Bo w sumie nie ma co się podniecać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łohohoho, ludzie to mają pomysły. Ale zeby aż tyle klatek w grze która ma chyba największe wymagania. Ciekawe ile by było przy dużo słabszych grach.

damos - ta no napewno, ciekawe ile to prądu (dokładnie) zżera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla domowego użytku zakup takiego cfg jest nieopłacalne zresztą za rok czy dwa te 600fps będzie na jednej karcie graf.:D Zresztą nie wiadomo czy to działa jeszcze stabilnie, ale zasilacz który jest w tym kompie naprawdę musi być idealny by to wszystko udźwignął bo jak jedna grafa ma dwa wejścia na zasiłkę eh. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest sie czym podniecac , moje N64 ma takie wyciagi :D A tak na serio to komputer jest Potworem i co tu poczac , każdemu marzy sie taki cudo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i oto przed panstwem zbliza sie mozliwosc emulacji konsol obecnej generacji bo skoro zadna koslona nie uciagnie crysisa na full a tu kom ucioga go 20 X szybciej to juz mozna by emulowac na tym kazda konsole przy maxsymalnym fps i jeszcze by przyspieszala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 20:57, Tokix napisał:

Pisząc, ze widzicie 4 karty - polecam Vision Expres...
Albo darmowy kurs matematyki.
Chyba nie ciężko policyć oraz pomnożyć przez 2 ?
K, pewnie do tych kart ze 2 Extreme, no ale wpiętego ramu coś nie widać...


A ile widzisz wtyczek od zasilania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 21:34, master962 napisał:

> > > Ja widzę 4 karty graficzne a nie 8 :) chyba że zdjęcia nie pokazują wszystkiego.

>
> >
> > tylko że taki GF 9800 GX2 to tak naprawdę dwie karty :]
>
> Ok czyli 4 * 2 to 8 GPU a nie 16 jak autor napisał:D
ale na każdym GF 9800 są 2 GPU :]


GF 9800 GX2 to dwie karty po jednym GPU na każdą czyli 9800 GX2 = 2 GPU
4 * GF 9800 GX2 (2 GPU) = 8GPU

Jeżeli wszystko jest spakowane w jedną skrzynkę i ona jest na zdjęciach to zestaw ma 8 GPU a nie 16 GPU tyle tylko że zdjęcia przedstawiają dwie różne skrzynki. Zwracam honor autorowi i faktycznie jest 8 kart graficznych GF 9800GX2:)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.flickr.com/photos/27920304@N06/
Na tej stronce (link był kilkanaście postów wyżej by SimekPL) są dokładne zdjęcia tego "kaloryferka".
Widać na nich, że są 4 zasiłki i 8xGF9800GX2 umieszczonych na 2 płytach głównych.
Zdjęcie pokazane na gram.pl nie przedstawiają tego potworka w całości i ja też początkowo byłem w błędzie, myśląc, że jest tylko 4xGF9800GX2 z 1 zasiłką, na jednej płycie głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"od około 60 FPS nie widac roznicy w grze wiec poco tyle tego xd ,a 2 pytanie ile taki zestaw by kosztowal ;]"

Nawet nie pytaj, wystarczy, że zbankrutowałbyś na rachunku za prąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OMG... teraz to mocna pojechali. Tylko pytanie: kto to wykorzysta? Ludzkie oko nawet nie jest w stanie tyle klatek zarejestrować, więc dla kogo? Graczowi, nawet temu najbardziej wymagającemu, który musi mieć wszystkie podzespoły najlepsze raczej by się taki sprzęcik nie przydał do wielu gier. Tylko by się marnował ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2008 o 14:36, Neysha napisał:

OMG... teraz to mocna pojechali. Tylko pytanie: kto to wykorzysta? Ludzkie oko nawet
nie jest w stanie tyle klatek zarejestrować, więc dla kogo? Graczowi, nawet temu najbardziej
wymagającemu, który musi mieć wszystkie podzespoły najlepsze raczej by się taki sprzęcik
nie przydał do wielu gier. Tylko by się marnował ^^


Cóż zawsze mogli by dziesięciokrotnie zwiększyć ilość detali/obiektów/efektów itp. tyle tylko że parę osób na krzyż by sobie w to pograło ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować