Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Użytkownicy WoW-a grają w Age of Conan

33 postów w tym temacie

A ja kupiłem co prawda AoC w wersji podstawowej (tylko, że nie miałem jeszcze okazji pograć, poczekam na serwery PL bo ponoć można grać na wersji angielskiej), za WoW''a w ogóle się nie brałem, a jak na razie ani od Guild Wars ani od Perfect World nie mam zamiaru odejść. Cóż w Polsce (przynajmniej w mojej ocenie) wygrywają darmowe mmo i choć GW to takie semi-mmo to Perfect World to rasowe mmo jak WoW czy inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nikt jeszcze nie zadał dyżurnego pytania zadawanego na tym forum, więc będę pierwszy...

/sarcasm on

"A czy WotLK będzie za darmo, czy na abonament?"

;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy jednak, że 40% graczy, którzy nas wcześniej opuścili, powrócili do rozgrywki w World of Warcraft" - uspokoił szybko szef Blizzarda.

Tyle, że te pozostałe 60% wciąż nie powróciło. :P Jakby nie patrzeć AoC prezentuje znacznie mroczniejszy setting od cukierkowatego Azerothu, więc na tą grę wciąż będzie istnieć zapotrzebowanie, więc pewnie ilość jej użytkowników wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co niby mrocznego ma AoC. Trochę czerwonych pikseli od czasu do czasu wykwita na ekranie? Mroczny to był Planescape Torment czy może DAoC. Jest kilka fajnych elementów - niestety żaden nie zrobiony dobrze. Coś tam poprawiają ale najczęściej to wcale skopane nie było - vide gem nerf. Nie da się bez grindu zrobić 80. Instancje rajdowe to jeden wielki bug. LOTRO to najlepsza z nowych gra PvE i moja ulubiona. Niestety Turbine nie robi end game contentu w postaci instancji rajdowych i ludzie wieją. Nie wspominając o ciągle skopanym PvP. Szkoda bo sama mechanika wygodna i możliwości duże. Najlepszym obiektywnie MMO jest chyba obecnie EVE Online - niestety nie każdemu pasuje klimat SF, a poważne granie w EVE zastępuje życie. Moim skromnym zdaniem WoW jest dużo lepszy od AoC na chwile obecną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w WoW''a i nie wiem co ludzi tak trzyma przy tej grze. Ot takie sobie MMO (co nie znaczy, że zły - o nie). Powiem więcej - GW jest lepsze. W każdym razie AoC z chęcią przetestuję (lecz dopiero polską wersję), bowiem brutalny, brudny i realistyczny klimat odpowiada mi najbardziej. I każda informacja, że graczy w AoC przybywa (a w szczególności ta wyżej) powodują na mojej twarzy olbrzymiego banana.
P.S. Aby była jasność - uwielbiam uniwersum Warcrafta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w WoW''a przez kilka miesięcy, ma ta gierka parę fajnych rozwiązań, ale zmęczyło mnie beznadziejne PvP (koncepcyjnie, bo technicznie jest całkiem fajne) i wszechobecna farma. Quitnąłem i już nie wrócę raczej, szczególnie że to co czytam o WoTLK mnie nie pociąga zbytnio.
Gram teraz w Conana i podoba mi się o wiele bardziej. Jestem wprawdzie stronniczy, bo jako nastolatek zaczytywałem się prozą Howarda, ale podoba mi się świat i ciągłe nawiązywanie do książek (chociażby spotkanie z Valerią w newbie zone). Combat jest pomyślany świetnie, aczkolwiek będą jeszcze musieli sporo zgrzytów poprawić. Grafika natomiast jest rewelacyjna, jak dla mnie bije WoW''a na głowę nie tylko jakością, ale i designem. Szkoda tylko że na moim kompie chodzi na low detalach, ale jest on już dość leciwy.
Jedno mnie notabene w tej dyskusji bawi, fanboie WoW''a marudzący o płatnej becie i zapominający jak wyglądała ich ukochana gierka przy premierze i jakie bugi oferowało BC przy starcie. Tak jak pretensje o brak obiecanego conentu są jak najbardziej na miejscu, bo Funcom sobie poleciał w trąbę ostro, tak bugi ciężko jest wyeliminować bez puszczenia softu na serwery live, a biorąc pod uwagę ilość łatek które mi Conan zaciąga, widzę że pracują nad tym ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 12:14, Crask napisał:

jak wyglądała ich ukochana gierka przy premierze i jakie bugi oferowało BC przy starcie.


Nie zgodze sie. Gralem w bety oraz releasy obu gier i beta WoW-a byla mniej zabugowana niz realease Conana. Niestety. I o ile przy premierze mozna bylo przymknac na to oko tak juz teraz nie za bardzo. Minelo calkiem sporo czasu a Conan nadal jest bardziej zbugowany niz beta WoW-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja mówię nie tylko o bugach. Pamiętasz może niesławne kolejki na serwery ? Wprawdzie osobiście nie grałem wtedy w WoW''a, ale wiele osób trafiało w momencie kiedy po czekaniu dłuższej ilości czasu dostawali dc i musieli czekać od nowa. Nieprzygotowana infrastruktura to też wina developera.

Swoją drogą ja tych bugów aż tak wielu nie widzę, a dyskusja z kumplem (ciężkim przypadkiem fanboia WoW''a) pokazała że większość bugów wynika z jego niewystarczającego mocno sprzętu. Co nie zmienia faktu że premiera Conana była o jakieś pół roku za wcześnie, ale imho Funcom nie miał wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następnie premiera dodatku do WoW''a, WO, dodatku do LotRO, GW 2, usprawnienie AoC i gracze MMO po równo rozejdą się do tych produkcji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować