Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2011 o 17:44, Shinigami napisał:

>Zero balansu na pvp, pamietam jak kazdy
> zabijal sie jednym combem, kwestia tego kto byl szybszy :)

Właśnie PvP jest tym, czego twórcy nie chcą nam pokazać. Mnie ten aspekt gry interesuje
najbardziej.


Po 6 latach grania w gry MMO jestem w stanie stwierdzic jedno, zadne MMO nie bedzie mialo zbalansowanego PvP dopoki jest tez gra PvE. Jedyna opcja jest segregacja umiejetnosci, osobne na PvP i osobne na PvE. Nie łudze sie ze Bioware uda sie zbalansowac postacie na tyle zeby kazda byla wystarczajaca dobra na gre przeciwko AI, a zarowno dobrze wywazaona na rozgrywki przeciwko gracza. Nie udalo sie to Bllizardowi przez 6 lat, wiec nie ma co oczekiwac gry cudu.

Dnia 29.07.2011 o 17:44, Shinigami napisał:


Więc nie zdziw się jak tak samo będzie wyglądał TOR.


Jak juz mowilem, samo 200 godzin na klase postaci ciaglej fabuly az do max levelu jest dla mnie wystarczajacym powodem do zakupu tej gry. Ja tez gralem glownie PvP, bylem hardcorowym graczem w wow, godzinami omawiane mecze na Ventrillo, analizy, tylko po to zeby zagrac przez godzinke kilka meczy. Teraz nie mam zwyczajnie czasu wiec zwykle bez stresowe PvE w swiecie Gwiezdnych Wojen brzmi dla mnie idealnie :)

Dnia 29.07.2011 o 17:44, Shinigami napisał:


> Ja tam zamowilem juz EK, pozyjemy zobaczymy.

Miałem taki sam zamiar, zamówienie anulowałem. Poczekam cierpliwie na pierwsze opinie
o end game pvp, ale podobnie jak większość nie jestem w tym względzie nastawiony optymistycznie.


Twoja wola. Ja wiem ze nawet jakby byly zle opinie to ja i tak bym kupil ta gre, z tad moj preorder. Szczerze nie czytam co ludzie pisza, bo Fani danej serii sa tak naprawde najbardziej destruktywni dla tworcow, wystarczylo mi jak poczytalem pretesje o Battlefielda 3 od maniakow grajacych we wszystkie inne czesci tej gry, to sobie tylko wyobrazam jakie pretesje ma ktos kto spedzil kilka lat w zaczytywaniu sie ksiazkami i ogladaniu poraz setny filmow Star Warsa, typowe pretesje do garbatego ze ma dzieci proste ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 01:56, Gosu napisał:

Nie udalo sie to Bllizardowi przez 6 lat, wiec nie ma
co oczekiwac gry cudu.


Blizzard kilka razy ocierał się o pewną granicę dla innych gier nieosiągalną, w myśl zasady nie myli się tylko ten kto nic nie robi. Abstrahując już od tego jak gra wygląda teraz.

Dnia 30.07.2011 o 01:56, Gosu napisał:

Teraz nie mam zwyczajnie czasu wiec zwykle bez stresowe PvE
w swiecie Gwiezdnych Wojen brzmi dla mnie idealnie :)


Jasne, doskonale to rozumiem. Dlatego właśnie jestem nastawiony na PvP kilka aren w zgranym teamie nigdy nie zajmie tyle czasu co rajd, czy inny event w gildii.

Dla mnie PvE to strata czasu, a widać że to MMO będzie w tym aspekcie zdecydowanie bardziej rozbudowane. Gra jest kierowana właśnie do takich ludzi.

Dnia 30.07.2011 o 01:56, Gosu napisał:

Twoja wola. Ja wiem ze nawet jakby byly zle opinie to ja i tak bym kupil ta gre, z tad
moj preorder.


Nie zrozum mnie źle sam uważam świat SW za świetny i złożony - po prostu ta gra do mnie nie przemawia. A raczej to w jaki sposób przedstawiają ją twórcy. Właśnie na fanów liczy EA, ta gra jest kierowana właśnie do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 03:33, Shinigami napisał:

> Nie udalo sie to Bllizardowi przez 6 lat, wiec nie ma
> co oczekiwac gry cudu.

Blizzard kilka razy ocierał się o pewną granicę dla innych gier nieosiągalną, w myśl
zasady nie myli się tylko ten kto nic nie robi. Abstrahując już od tego jak gra wygląda
teraz.


Tak ale momentami potrafili zrujnowac totalnie cala gre na kilka miesiecy, chocby pojawieniem sie takiego Death Knighta, ktory byl totalnie overpower przez pol roku i areny zaludnily sie combem z ta klasa w roli glownej.

Dnia 30.07.2011 o 03:33, Shinigami napisał:

Jasne, doskonale to rozumiem. Dlatego właśnie jestem nastawiony na PvP kilka aren w zgranym
teamie nigdy nie zajmie tyle czasu co rajd, czy inny event w gildii.
Dla mnie PvE to strata czasu, a widać że to MMO będzie w tym aspekcie zdecydowanie bardziej
rozbudowane. Gra jest kierowana właśnie do takich ludzi.


Mi chodzilo bardziej o PvE w singlu, a nie o rajdy czy instancje. A PvP tylko zludnie zajmuje mniej czasu, chyba ze ktos gra totalnie for fun, ale wtedy nie ma sie konkretnego teamu. Pamietam zanim sie pojawily areny to pol roku intensywnego grania zajelo mi zdobycie 11 ranku w wow. A jesli chodzi o jakies osiagniecia typu smok za top 5 w Battlegrupie to niestety wymagalo to wiekszej dyscypliny niz jakikolwiek raid PvE. Godzinami spedzalo sie na Vencie, testowalo rozne rzeczy i omawialo. Do tego zawsze trzeba bylo stawic sie o czasie, w koncu gra zamienila sie w obowiazek i wtedy odszedlem. Dlatego mysle ze Star Wars bedzie dla mnie idealnym MMO bo nie bede sie w nim spinal, licze ze gra nawet w pojedynke bedzie rownie ciekawa co single player rpgi.

Dnia 30.07.2011 o 03:33, Shinigami napisał:

Właśnie na fanów liczy EA, ta gra jest kierowana właśnie do nich.


No i chwala im za to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaką postacią planujesz grać? Bo jeśli po stronie imperium to zapraszam do gildii Unmedicated Superiority.

http://www.swtor.com/guilds/85319/unmedicated-superiority
nie przestrasz się podsumowaniem na stronie, bardziej chodzi o w miarę lajtowy PvE z zgraną ekipą na raidy w endgame :)


a co do samej gry, ciekaw jestem jakie skille do craftingu jeszcze nam pokażą oraz, przede wszystkim, jakie rasy będzie można wybierać dla różnych klas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 11:34, Zb4wiciel napisał:

A jaką postacią planujesz grać? Bo jeśli po stronie imperium to zapraszam do gildii Unmedicated
Superiority.

http://www.swtor.com/guilds/85319/unmedicated-superiority
nie przestrasz się podsumowaniem na stronie, bardziej chodzi o w miarę lajtowy PvE z
zgraną ekipą na raidy w endgame :)


a co do samej gry, ciekaw jestem jakie skille do craftingu jeszcze nam pokażą oraz, przede
wszystkim, jakie rasy będzie można wybierać dla różnych klas...

Eee, małe pytanie. RP przy wizytówce gildii znaczy chyba, że wybieracie się na serwer role-playing. Z kolei w opisie tego, co zamierzacie robić w tej samej wizytówce macie wpisane "no roleplaying". I zastanawiam się, czy to zwykła pomyłka, czy jakaś głębsza filozofia, albo ja czegoś po prostu nie zrozumiałem?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 12:22, ReVanMg napisał:

Eee, małe pytanie. RP przy wizytówce gildii znaczy chyba, że wybieracie się na serwer
role-playing. Z kolei w opisie tego, co zamierzacie robić w tej samej wizytówce macie
wpisane "no roleplaying". I zastanawiam się, czy to zwykła pomyłka, czy jakaś głębsza
filozofia, albo ja czegoś po prostu nie zrozumiałem?;)


Sam opis zamieszczony na "stronie" owej gildii już mnie odrzuca i to tak porządnie:

"Hardcore (20+ hrs/week), endgame content, no roleplaying, scheduled play sessions, voice chat requirement, forum and website usage required"

Hardcore 20+ ? Hardcore to jest po 80+, co nie zmienia faktu że bardzo często nie chce mi się siedzieć po 3+, a co dopiero 20+. Oczywiście Voice Chat, nie ma nic piękniejszego jak grupa niewyżytych nastolatków z skrzeczącym głosem na TSie. Forum and Website usage required... For what ? Nie mogę zdzierżyć po jasną cholerę jest takie coś wymagane ? Lepiej udzielać się chyba na Guild Chat, albo w samej grze, a nie w dodatku na forum. Radzę poszukać porządnej gildii z Aion''a albo WoW''a, która przerzuca się na ToR''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 11:34, Zb4wiciel napisał:

A jaką postacią planujesz grać? Bo jeśli po stronie imperium to zapraszam do gildii Unmedicated
Superiority.


Oczywiscie ze po stronie Imperium - Sith inquisitor, najprawdopodobnie Assasin ;)

Dnia 30.07.2011 o 11:34, Zb4wiciel napisał:

http://www.swtor.com/guilds/85319/unmedicated-superiority
nie przestrasz się podsumowaniem na stronie, bardziej chodzi o w miarę lajtowy PvE z
zgraną ekipą na raidy w endgame :)


Chetnie zajrze, dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 12:22, ReVanMg napisał:

Eee, małe pytanie. RP przy wizytówce gildii znaczy chyba, że wybieracie się na serwer
role-playing. Z kolei w opisie tego, co zamierzacie robić w tej samej wizytówce macie
wpisane "no roleplaying". I zastanawiam się, czy to zwykła pomyłka, czy jakaś głębsza
filozofia, albo ja czegoś po prostu nie zrozumiałem?;)


Jesteśmy gildią non-RP, ale grająca na serwerze RP bo "z reguły tam są dojrzalsi gracze" :p

@4ny4 -> to co jest na wizytówce gildii to tylko rzeczy, które pozwala TORowy guild system wybierać. Jakbyś poczytał forum, to byś wiedział, że daleko nam od trzymania się tych rzeczy. Co do porządnej gildii -> jest to gildia, która przenosi się z Rifta, a większość jej "starych" członków też grała w WoWa swego czasu ;)
A co do skrzeczących nastolatków -> średni wiek ludzi w tej gildii to 23 lata z tego co pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 15:22, meJKu napisał:

The Old Republic będzie w polskiej wersji językowej?


Póki co nic nie wiadomo o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 15:22, meJKu napisał:

The Old Republic będzie w polskiej wersji językowej?


Raczej wątpię ale mozna miec nadzieje poniewaz gre wydaje EA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 17:45, Zb4wiciel napisał:

> The Old Republic będzie w polskiej wersji językowej?

TOR będzie tylko po angielsku, francusku i niemiecku.

@Damianuss1 -> niedługo po. Dokładne informacje masz tutaj:

http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=300223

(mógłbym prosić o przypięcie tego linka?)


Nie mów, że tylko bo nic nie wskazywano aby Age of conan był po polsku aż w końcu ukazał się w polskiej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2011 o 17:50, Magok napisał:

Nie mów, że tylko bo nic nie wskazywano aby Age of conan był po polsku aż w końcu ukazał się w polskiej wersji


Ale weź pod uwagę, że tOR jest wydawany w Polsce przez EA, a AoC chyba nie było od tej firmy, czyż nie? W sensie, że polską wersję AoC i polskie serwery itd załatwił jakiś polski dystrybutor, a EA dość wyraźnie celuje tORem w rynek globalny(ekhm, zachodni jak na razie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie TOR jest jakby KOTORem 3, w końcu mamy tutaj bardzo rozbudowaną fabułę. 200 godzin grania dla jednej klasy? Żadny RPG w dzisiejszych czasach nie pochłania tyle czasu. Z tego co widzę jest mnóstwo gildi już. Pasowało by jeszcze założyć polską RP/PvE/PvP gildie ;p Taka mieszanka mogła by dodać wielkiego aromatu do rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2011 o 00:51, Shinigami napisał:

> http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=300223#anchor22

Znam, ale brakuje tam jednej istotnej rzeczy, nie sądzisz? Zresztą PvP można ocenić dopiero
po pewnym czasie, wszystko może się diametralnie zmieć.


Pewnie gameplay''a :p Wiadomo, że nie można oceniać pvp przed wypróbowaniem w praktyce, ale też nie można mówić, że nie zostało nic o tym powiedziane :)

@Javier66 -> ta polska wersja jest trochę przestarzała i zubożała w porównaniu do oryginalnej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować