Zaloguj się, aby obserwować  
Paoro

Star Wars: The Old Republic - temat ogólny [M]

3987 postów w tym temacie

A tak poza wszystkim strona główna profilu i informacja stoi jak byk :

If you are a pre-order customer, the following steps are NOT required for Early Game Access. However, in order to play Star Wars™: The Old Republic™ at the official launch of the game on December 20, 2011, 12:01AM EST (Pacific: December 19th, 9:01PM; European: December 20th, 05:01AM GMT, 06:01 CET), you must first answer a series of security questions and provide your contact information. Then you must redeem a Product Registration Code that came with the game, and either subscribe to the game or redeem a Game Time Code. Follow the steps outlined below!

Tłumaczenie [od pogrubionego interesującego nas momentu] :

Aczkolwiek, aby zagrać w SWTOR w dniu oficjalnej premiery musisz pierw ustalić serię 5 pytań bezpieczeństwa, oraz podać swoje dane kontaktowe. Następnie musisz użyć kodu swojego produktu po czym wybrać formę miesięcznej subskrypcji lub wykorzystać kartę pre-paid z czasem gry.

Czyli jasno i wyraźnie - chcesz grac pierwsze 30 dni, musisz jeszcze najmniej 72zł dopłacić [59 za miesiąc + podatek około 13zł].
Nazwał bym tu rzeczy po imieniu ale szkoda sobie język strzępić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 16:29, Pietro87 napisał:

No ja sie opieram na 3 rzeczach :
Tym co pisze w umowie finalizującej wybranie subskrypcji, tym co się dzieje przy próbie
przypisania karty na której mam zerowy bilans [czyli to, że ją odrzuca z powodu braku
środków] i tym co odpisał support - czyli wyraźnemu potwierdzeniu, że żeby zagrać trzeba
zapłacić za przyszła subskrypcję.


Przeklej ten tekst od supportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dziś dostaną się wszyscy prócz tych, którzy zarejestrowali pre-order w tym tygodniu to będę bardzo zły. Na weekend mnie nie ma, a jak już większość wie rejestrowałem 2 grudnia, tylko support nawalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co dostałem w odpowiedzi :

Yes you will have to either : redeem a game time code or sign up for a recurring subscription plan.

A pytanie brzmiało dokładnie :

Do i have to pay in advance for a next month [january] to be able to play for the first 30 days of game time that comes out with the premiere game copy ?
How does the subscription plan works ? do i have to pay in advance after chosing one or it will be charged after the first 30 days of gameplay ends up ?



Jak widać support odpowiedział średnio, bo nie wyjaśnili do końca czarno na białym czy zapisanie na plan subskrypcji jest obciążane odgórnie.
Jak by nie patrzeć jednak, jeśli żeby grac przed te 20 dni stawiają na równi użycie karty pre-paid lub wybrania subskrypcji, to wygląda na to, że owa subskrypcja jest jednak płatna z góry bo stawiana jest na równi z karta prepaid która z zasady jest płatana przecież odgórnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 17:02, Pietro87 napisał:

To co dostałem w odpowiedzi :

Yes you will have to either : redeem a game time code or sign up for a recurring subscription
plan.


A pytanie brzmiało dokładnie :

Do i have to pay in advance for a next month [january] to be able to play for the
first 30 days of game time that comes out with the premiere game copy ?
How does the subscription plan works ? do i have to pay in advance after chosing one
or it will be charged after the first 30 days of gameplay ends up ?



Jak widać support odpowiedział średnio, bo nie wyjaśnili do końca czarno na białym czy
zapisanie na plan subskrypcji jest obciążane odgórnie.
Jak by nie patrzeć jednak, jeśli żeby grac przed te 20 dni stawiają na równi użycie karty
pre-paid lub wybrania subskrypcji, to wygląda na to, że owa subskrypcja jest jednak płatna
z góry bo stawiana jest na równi z karta prepaid która z zasady jest płatana przecież
odgórnie.


Nic tam nie ma o tym, że jest płatna z góry.
Użycie darmowych 30 dni np. w WOW-ie też wymaga założenia subskrypcji, wpisania numeru karty lub zdrapki. Tak było od początku w WOW-ie i tak jest w dziesiątkach innych mmorpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O jizas ja też wklepałem klucz z edycji standardowej, ale to nic nie zmienia, dalej nie masz aktywnego okna ready to play bo nie masz wybranej formy subskrypcji, weź zajrzyj na swoje konto i zobacz sam.
Na dole strony w opcji "My Account" masz jak byk napis Ready To Play? Download Game Client, gdzie przycisk pobrania klienta jest nieaktywny ergo całe konto jest nie aktywne do grania w dniu premiery [wcześniejszy dostęp się kończy i dupa nie grasz dalej]

A tu masz tekst z opcji przypisania subskrypcji :

You have 30 days of play time starting 12.20.2011. You must sign up for a recurring subscription plan or redeem a Game Time Code before you can play. If you sign up for a recurring subscription, you will be billed automatically at the end of your current remaining play time.


Masz 30 dni czasu gry które zaczną upływać od 12.20.2011. Musisz wybrać formę miesięcznej subskrypcji lub użyć kodu z czasem gry z karty pre-paid zanim będziesz mógł rozpocząć grę. Jeśli zapiszesz się na miesięczną subskrypcję opłaty będą naliczane pod koniec aktywnego okresu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tnij cytaty.
Poprzednia strona - próbowałem przypisać dla testu dwie karty kredytowe, jedna ma bilans zerowy na drugiej mam środki znacznie ponad wymagana opłatę nawet półroczną.
Przy karcie z bilansem zerowym - odrzucono ja jako formę płatności ze względu na brak środków do realizacji transakcji [bo system chce pobrać pierwsza subskrypcję z góry], przy karcie która posiada środki przeniosło mnie do panelu zatwierdzenia transakcji która od reki chciała obciążyć moje konto.
Wniosek - subskrypcja nr1 jest płatna z góry. EOT.


@Undertaker

Dodawałem kartę ze środkami, wystarczyło żebym zatwierdził ostatni panel transakcji i obciążyło by mnie odgórnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mieć nadzieję, że jest to po prostu bug, który będzie rozwiązany do premiery. Na pudełku jest zapis o USTAWIENIU subskrypcji, nie POBRANIU z góry. Inaczej - jak pisałem - złodzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 17:11, Pietro87 napisał:


@Undertaker

Dodawałem kartę ze środkami, wystarczyło żebym zatwierdził ostatni panel transakcji i
obciążyło by mnie odgórnie.


Skąd wiesz?
Sam wyżej zacytowałeś tekst, że karta zostaje obciążona pod koniec opłaconego czasu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo po przypisaniu karty w ostatnim kroku nie zatwierdza ci formy płatności tylko wywala cię do ekranu potwierdzenia zapłaty, zapłaty od reki obciążanej zaraz po wciśnięciu przycisku potwierdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 17:21, Pietro87 napisał:

Bo po przypisaniu karty w ostatnim kroku nie zatwierdza ci formy płatności tylko wywala
cię do ekranu potwierdzenia zapłaty, zapłaty od reki obciążanej zaraz po wciśnięciu przycisku
potwierdzenia.


Dopóki nie wciśniesz tego przycisku i ci nie obciąży karty, będą to tylko twoje przypuszczenia, które od trzech stron tego wątku podajesz jako pewnik.

Odpowiedź z forum TOR z wątku na ten temat:
If you sign up for a recurring subscription, you will only be charged on the expiration date of your 30 day Game time included in your Game purchase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach najczęściej pobiera Ci jakąś drobną kasę z karty (góra 4 zł) w celu sprawdzenia, czy karta jest OK. Pieniądze zostaną zwrócone na konto pod koniec miesiąca przez Twój bank.

Oczywiście nie wiem, jak jest w przypadku ToRa, ale zwykle sytuacja przedstawia się tak, jak wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem z kartą na której mam środki.
Ekran wywalił mnie do zatwierdzenia obciążenia rachunku, nie pobrało jednak nic, ale subskrypcja się aktywowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 17:06, RexNebular napisał:

Użycie darmowych 30 dni np. w WOW-ie też wymaga założenia subskrypcji, wpisania numeru
karty lub zdrapki. Tak było od początku w WOW-ie i tak jest w dziesiątkach innych mmorpg


Przepraszam, ale z tym się nie zgodzę. Kilka miesięcy temu kupiłem Battlechest, zawierający 30 darmowych dni i nie musiałem wykupywać żadnych prepaidów ani podawać danych karty. Po podaniu cd-key''a z Battlechest, na moim koncie pojawiła się informacja, że od tego dnia mam 30 dni na granie i tyle.

A teraz pytanie do już grających - jak jest z preferencjami graczy? W WoWie dość szybko zauważyłem, że bardzo duża część grających Hordą to chyba dwunasto-trzynastolatkowie, którzy nie bardzo wiedzą na czym polega idea współpracy, natomiast w przypadku Ally zawsze natrafiałem na drużyny, które naprawdę potrafiły grać. Jako że zapewne od jutra już będę mógł zacząć zabawę, zastanawiam się nad wyborem stron. Teoretycznie najbardziej ciągnie mnie do Bounty Huntera, ale wolałbym raczej nie znaleźć się po stronie preferowanej przez graczy, dla których idea meczu PvP sprowadza się do ilości "fragów", a nie ogólnego rezultatu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować